Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Νομίζω αν έχεις λογαριασμό direct στην Πειραιώς , δεν κρατάει προμήθεια .

Επίσης αν έχεις και έναν λογαριασμό με δωρεάν συναλλαγές στην Eurobank,δεν θα κοστίσει τίποτα.

Πώς μπορεί κάποιος να έχει τέτοιο λογαριασμό; πρέπει να ανοίξεις καινούργιο ή γίνετε σε υφιστάμενο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορεί κάποιος να έχει τέτοιο λογαριασμό; πρέπει να ανοίξεις καινούργιο ή γίνετε σε υφιστάμενο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

 

Μονο καινουριος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πλέον λόγω capital controls δεν μπορεί να ανοιχτεί καινούργιος τραπεζικός λογαριασμός πάρα μόνο αν είναι λογαριασμός μισθοδοσίας και ο εργοδότης να έχει ήδη λογαριασμό στην τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν έχεις ήδη λογαριασμό στην ίδια τράπεζα, πλέον μπορείς να ανοίξεις όσους θέλεις.

Απλά το όριο ανάληψης είναι το ίδιο για το σύνολο των λογαριασμών

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν έχεις ήδη λογαριασμό στην ίδια τράπεζα, πλέον μπορείς να ανοίξεις όσους θέλεις.

Απλά το όριο ανάληψης είναι το ίδιο για το σύνολο των λογαριασμών

 

Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.

Μπράβο, ούτε εγώ το ήξερα αυτό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Alpha Bank εχει αναβαθμισει το web banking της MONO για τους ιδιωτες;; Μπηκα στο demo web banking για επιχειρησεις και ειναι λιγο απαρχαιωμενο. Μου θυμιζει Windows 98/2000 :lol:

Γνωριζει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η Alpha Bank εχει αναβαθμισει το web banking της MONO για τους ιδιωτες;; Μπηκα στο demo web banking για επιχειρησεις και ειναι λιγο απαρχαιωμενο. Μου θυμιζει Windows 98/2000 :lol:

Γνωριζει καποιος;

 

Αν και δεν είμαι πελάτης της βλέπω πως ισχύει αυτό που λες. Και θεωρώ ότι υπάρχει λογική πίσω από αυτή την κίνηση: το e-banking των ιδιώτων έγινε μεταξύ των άλλων "responsive" για ευκολότερη χρήση και μέσω κινητών συσκευών. Το επαγγελματικό δεν υπήρχε λόγος να ακολουθήσει αυτό τον δρόμο. Άσε που ό,τι δείχνει "μοντέρνο" δεν είναι πάντα καλύτερο ή ασφαλέστερο και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επιχειρήσεις υπάρχει το παλιό interface ακόμα. Αν όλα πάνε καλά, το καινούριο θα μπει μέχρι τέλος του έτους
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Alpha bonus Visa και ανακάλυψα ότι μου έβαλαν 3.000 επιπλέον πόντους έτσι ξαφνικά, χωρίς να έχω κάνει συναλλαγή σε συνεργαζομενη επιχείρηση
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι από το 2008. Τον Ιούλιο που ήρθε η καινούρια επειδή έληξε η προηγούμενη μου έβαλαν 2000 πόντους όταν έβαλα βενζίνη στον Βασιλόπουλο.

Από τότε δεν έχω κάνει άλλη συναλλαγή σε συνεργαζομενη επιχείρηση και σήμερα είδα τυχαία ότι έχω 3000 περισσότερους πόντους απ'οσους είχα την προηγούμενη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Alpha bonus Visa και ανακάλυψα ότι μου έβαλαν 3.000 επιπλέον πόντους έτσι ξαφνικά, χωρίς να έχω κάνει συναλλαγή σε συνεργαζομενη επιχείρηση

 

 

 

Καλημερα σε ολους. Και εγω με Aegean Bonus Visa ειδα σημερα το πρωι οτι μπηκαν γυρω στους 3.000 ποντους περιπου. Ακριβως δεν ξερω γιατι ειχα και κατι παλιους ποντους. Δεν ξερω αν ειναι κανενας διαγωνισμος που ετρεχε η καποιο promo.

Και δεν ειδα και καμια ανκοινωση πουθενα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω το παρακάτω;

 

Πχ σε επιχείρηση σου λέει ότι αν εξαργυρώσεις 2.000 bonus έχεις έκπτωση 7 ευρώ. Μπορώ εγώ να αγοράσω π.χ. κάτι που κοστίζει 100 ευρώ και να ζητήσω από την ίδια συναλλαγή να αφαιρεθούν 5x2.000 bonus ώστε να έχω έκπτωση 5x7=35 ευρώ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις για vodafone amex bonus τι εκαθ. πρεπει να εχεις;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Alpha bonus Visa και ανακάλυψα ότι μου έβαλαν 3.000 επιπλέον πόντους έτσι ξαφνικά, χωρίς να έχω κάνει συναλλαγή σε συνεργαζομενη επιχείρηση

 

Επειδη διεκοψες την αλληλοηραφια και παιρνεις μονο e statement

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη διεκοψες την αλληλοηραφια και παιρνεις μονο e statement

E statement παίρνω εδώ και πολλά χρόνια.

Βέβαια θυμήθηκα ένα σκηνικό όταν ήρθε η καινούργια κάρτα τον Ιούλιο και πήρα τηλέφωνο να την ενεργοποιήσω να μου προτείνουν το e-statement. Του εξήγησα του τύπου ότι το έχω εδώ και χρόνια και μου λέει δεν φαίνεται στα συστήματα.

Τελικά καταλήξαμε στο να με καλέσει συνάδελφός του να μου το ενεργοποιησει (θεωρώντας ότι για κάποιο λόγο είχε διακοπεί).

Με παίρνει ο συνάδελφος και μου επιβεβαίωσε το προφανές ότι έχω ήδη e-statement.

Οι πόντοι δεν ξέρω γιατί μπήκαν, αλλά είναι καλοδεχουμενοι :ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μια αγορά με την πιστωτική Πρέπει να του πω ότι το θέλω με δόσεις άτοκες εφόσον το παρέχει το κατάστημα?θα μου δώσει καποιο χαρτί που θα αναφέρει τις δόσεις?Πως γίνεται το όλο σκηνικό?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μια αγορά με την πιστωτική Πρέπει να του πω ότι το θέλω με δόσεις άτοκες εφόσον το παρέχει το κατάστημα?θα μου δώσει καποιο χαρτί που θα αναφέρει τις δόσεις?Πως γίνεται το όλο σκηνικό?

Συνήθως σε ρωτάνε και μόνοι τους αν το θέλετε με δόσεις. Αλλιώς ζητάς εσυ. Λες τις δόσεις που θες και δεν αλλάζει κάτι κόβεται απόδειξη και χαρτί κάρτας κανονικά με όλο το ποσό. Και πάνω στο χαρτί της πιστωτικής γράφετε κάπου ένα μήνυμα ότι θα πληρωθεί με Χ δόσεις και στη κάρτα σου θα δεις ότι θα χρεωθεί μόνο η πρώτη δόση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αλλαξαν, προς το χειροτερο βεβαια, οι κατηγοριες και οι απαιτουμενοι ποντοι για εξαργυρωση στα συνεργαζομενα βενζιναδικα bp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως σε ρωτάνε και μόνοι τους αν το θέλετε με δόσεις. Αλλιώς ζητάς εσυ. Λες τις δόσεις που θες και δεν αλλάζει κάτι κόβεται απόδειξη και χαρτί κάρτας κανονικά με όλο το ποσό. Και πάνω στο χαρτί της πιστωτικής γράφετε κάπου ένα μήνυμα ότι θα πληρωθεί με Χ δόσεις και στη κάρτα σου θα δεις ότι θα χρεωθεί μόνο η πρώτη δόση

 

Σε ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Alpha bonus Visa και ανακάλυψα ότι μου έβαλαν 3.000 επιπλέον πόντους έτσι ξαφνικά, χωρίς να έχω κάνει συναλλαγή σε συνεργαζομενη επιχείρηση

Καλημερα σε ολους. Και εγω με Aegean Bonus Visa ειδα σημερα το πρωι οτι μπηκαν γυρω στους 3.000 ποντους περιπου. Ακριβως δεν ξερω γιατι ειχα και κατι παλιους ποντους. Δεν ξερω αν ειναι κανενας διαγωνισμος που ετρεχε η καποιο promo.

Και δεν ειδα και καμια ανκοινωση πουθενα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδη διεκοψες την αλληλοηραφια και παιρνεις μονο e statement

 

Σωστά, αποδόθηκαν οι πόντοι -σύμφωνα με τους όρους- απο την αυτόματη ενεργοποίηση e-statement που έγινε σε εγγεγραμμένους πελάτες (H ενημέρωση ξεκίνησε με γνωστοποίηση στους λογαριασμούς των καρτών Μαίου 2016) Alpha Web Banking και διατήρησαν την αυτόματη ενεργοποίηση χωρίς καμια μεταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...