Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Νεο web banking από την alpha https://www.alpha.gr/e-services/neo-awb/

 

Φαίνεται αρκετά καλό αν και θυμίζει πολύ εθνικής

Link to comment
Share on other sites

Νεο web banking από την alpha https://www.alpha.gr/e-services/neo-awb/

 

Φαίνεται αρκετά καλό αν και θυμίζει πολύ εθνικής

Πολυ πιο ομορφο. Αν φτιαξουν και λιγο την mobile εφαρμογη τους τοτε θα αξιζει

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κάτι καινούριο στο web banking της alpha! Το ίδιο δύσχρηστο και παλιομοδήτικο μου εμφανίζεται... Την ομοιότητα με της Εθνικής που την είδατε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κάτι καινούριο στο web banking της alpha! Το ίδιο δύσχρηστο και παλιομοδήτικο μου εμφανίζεται... Την ομοιότητα με της Εθνικής που την είδατε?

Μήπως δεν πάτησες ''Συνδεθείτε τώρα'' και πάτησες Ιδιώτες,οπότε επέστρεψε αμέσως στην ''παλιά'' 'εκδοση?

Εγώ πάλι για την ώρα δεν μπορώ να δώ απολύτως τίποτα :lol::lol:,καθώς που παρόλο προσπάθησα να συνδεθώ χωρίς Πρόσθετο κωδικό ασφαλείας,μου εμφανίζει το μήνυμα: Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στην ανασχεδιασμένη υπηρεσία σε χρήστες με Συσκευή Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας πρώην Εμπορικής Τράπεζας. Μπορείτε να πραγματοποιήσετε είσοδο στην προηγούμενη έκδοση του Alpha Web Banking και ενώ αναφέρει Σημείωση: Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στην ανασχεδιασμένη υπηρεσία σε χρήστες με Συσκευή Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας πρώην Εμπορικής Τραπέζης. Αν διαθέτετε τέτοια συσκευή, μπορείτε χωρίς χρέωση, να επιλέξετε τη χρήση άλλου μέσου παραγωγής Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας της Alpha Bank (Alpha Safe Access ή Συσκευή Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας), Δεν Βλέπω να εμφανίζει να επιλέξω τη χρήση άλλου μέσου παραγωγής Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας της Alpha Bank.

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Γνωρίζετε εάν σε καμιά τράπεζα μπορείς να βγάλεις 2η χρεωστική στο ίδιο όνομα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Γνωρίζετε εάν σε καμιά τράπεζα μπορείς να βγάλεις 2η χρεωστική στο ίδιο όνομα?

Ευχαριστώ.

 

Σε καμια τραπεζα δεν μπορει να γινει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια τραπεζα δεν μπορει να γινει αυτο

λάθος γίνεται....

στην πείριαως βγάζεις μια χρεωατικη Visa και μια χρεωατικη Mastercard ...

 

στην δε άλφα έχω δύο χρεωστικες για δύο διαφορετικούς λογαριασμούς.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λάθος γίνεται....

στην πείριαως βγάζεις μια χρεωατικη Visa και μια χρεωατικη Mastercard ...

 

στην δε άλφα έχω δύο χρεωστικες για δύο διαφορετικούς λογαριασμούς.....

 

ποιες χρεωστικες εχεις στην αλφα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δυο visa από άλφα, η μια σε προνομιακο και η άλλη σε μισθοδοσία(ο όποιος λογαριασμός κλείνει μόνο εκεί που άνοιξε
Link to comment
Share on other sites

ποιες χρεωστικες εχεις στην αλφα?

έχω δύο χρεωστικες Visa

... η μία είναι contact less....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω 2 σε αλφα. Μια visa contactless και μια bonus Amex.

Σε ολες τις τράπεζες γινεται απλα συνηθως οι υπάλληλοι το αποφεύγουν και σου προτείνουν να συνδέσεις ολους τους λογαριασμού σε 1 καρτα

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια τραπεζα δεν μπορει να γινει αυτο

Θυμάμαι γνωστό μου που είχε πολλούς λογαριασμούς σε ΕΤΕ και πολλές χρεωστικές,ενημερώθηκε απο υπάλληλο κάποια στιγμή ότι δεν γίνεται να έχει πολλές χρεωστικές και θα πρέπει να τις παραδόσει για να τις ακυρώσουν,δεν το έκανε και μετά απο κάποιο χρονικό διάστημά είδε ότι είχαν ακυρωθεί και έμεινε με 1.

Κάπου διάβασα επίσης (ίσως και εδώ) σχετικά με την Πειραιώς ότι κάποιος είχε 2 χρεωστικές και οταν ήταν σε κατάστημα ο υπάλληλος κάλεσε στα κεντρικά να ρωτήσει πως ειναι δυνατόν να έχει 2 χρεωστικές

έχω δύο χρεωστικες Visa

... η μία είναι contact less....

Έχεις την Alpha Bank Enter Visa και την Alpha Bank Enter Visa contactless με τον ίδιο κύριο λογαριασμό? Πρόσφατα που είχα ρωτήσει για αντικατάσταση/αναβάθμιση με ενημέρωσαν ότι αν θέλω την Alpha Bank Enter Visa contactless θα πρέπει να ακυρώσω την Alpha Bank Enter Visa

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι γνωστό μου που είχε πολλούς λογαριασμούς σε ΕΤΕ και πολλές χρεωστικές,ενημερώθηκε απο υπάλληλο κάποια στιγμή ότι δεν γίνεται να έχει πολλές χρεωστικές και θα πρέπει να τις παραδόσει για να τις ακυρώσουν,δεν το έκανε και μετά απο κάποιο χρονικό διάστημά είδε ότι είχαν ακυρωθεί και έμεινε με 1.

Κάπου διάβασα επίσης (ίσως και εδώ) σχετικά με την Πειραιώς ότι κάποιος είχε 2 χρεωστικές και οταν ήταν σε κατάστημα ο υπάλληλος κάλεσε στα κεντρικά να ρωτήσει πως ειναι δυνατόν να έχει 2 χρεωστικές

 

Έχεις την Alpha Bank Enter Visa και την Alpha Bank Enter Visa contactless με τον ίδιο κύριο λογαριασμό? Πρόσφατα που είχα ρωτήσει για αντικατάσταση/αναβάθμιση με ενημέρωσαν ότι αν θέλω την Alpha Bank Enter Visa contactless θα πρέπει να ακυρώσω την Alpha Bank Enter Visa

 

 

Εμενα με το που ηρθε η contactless και την ενεργοποιησα ακυρωθηκε αυτοματα η απλη visa της alpha bank

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω δύο κάρτες στην άλφα αλλά σε διαφορετικους λογαριασμούς....

στο όνομα μου βέβαια και οι δύο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το που ηρθε η contactless και την ενεργοποιησα ακυρωθηκε αυτοματα η απλη visa της alpha bank

Εμφάνιζε την contactless ως αντικατάσταση/συνέχεια της προηγούμενης ή την έδειχνε ως καινούργια κάρτα?

έχω δύο κάρτες στην άλφα αλλά σε διαφορετικους λογαριασμούς....

στο όνομα μου βέβαια και οι δύο....

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η πιστωτικη μου εγκριθηκε τη Δευτερα που μας περασε... και μου ειπαν οτι θα μου αποσταλλει στη διευθυνση μου..

ποσο καιρο θα κανει περιπου ξερει καποιος? γιατι ρωταω στην τραπεζα και δεν ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

τελικα η πιστωτικη μου εγκριθηκε τη Δευτερα που μας περασε... και μου ειπαν οτι θα μου αποσταλλει στη διευθυνση μου..

ποσο καιρο θα κανει περιπου ξερει καποιος? γιατι ρωταω στην τραπεζα και δεν ξερουν...

 

10-15 μέρες το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου εγκρίθηκε αλλα πολύς καιρός για να στείλουν μια παλιοκαρτα. Μια βδομάδα είπαν στο καταστημα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ανοίξω λογαριασμό μισθοδοσίας... Επειδή ακόμα δεν βρήκα το χρόνο να το ψάξω, υπάρχουν διαφορές στις παροχές κάθε τράπεζας ή όπου και να τον ανοίξω το ίδιο κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου εγκρίθηκε αλλα πολύς καιρός για να στείλουν μια παλιοκαρτα. Μια βδομάδα είπαν στο καταστημα

 

απο eurobank και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς από alpha bank..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ανοίξω λογαριασμό μισθοδοσίας... Επειδή ακόμα δεν βρήκα το χρόνο να το ψάξω, υπάρχουν διαφορές στις παροχές κάθε τράπεζας ή όπου και να τον ανοίξω το ίδιο κάνει?

 

Σχεδον παντου τα ιδια ειναι ολοι δινουν τα ιδια ακριβως. καρτες web banking prepaid κτλ. Φυσικα για να ανοιξεις λογαριασμο μισθοδοσιας θα πρεπει να εχεις χαρτι απο τον εργοδοτη (βεβαιωση) στην Alphabank ας πουμε μπορει να ζητησουν και την αναγγελια προσληψης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το φίλο που ψάχνει για λογαριασμό μισθοδοσίας προτείνω να μας πει από ποια μαγαζιά ψωνίζει για να του προτείνουμε τράπεζα με κάρτα που θα του αποφέρει κάποιο κέρδος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...