Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Να καταθέσεις μπορείς έτσι και αλλιώς. Το πρόβλημα είμαι να κάνεις την ανάληψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά!

Έχω κάνει τηλεφωνικά αίτηση στην Πειραιώς εδώ κ 3 εβδομάδες για πιστωτική κ ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει για την έγκριση.

Τους πήρα προχθές τηλέφωνο κ μου είπαν ότι είναι στη φάση επεξεργασίας.

Το βρίσκετε φυσιολογικό αυτό; Τόσο πολύ παίρνει για να ελέγξουν μία αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά!

Έχω κάνει τηλεφωνικά αίτηση στην Πειραιώς εδώ κ 3 εβδομάδες για πιστωτική κ ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει για την έγκριση.

Τους πήρα προχθές τηλέφωνο κ μου είπαν ότι είναι στη φάση επεξεργασίας.

Το βρίσκετε φυσιολογικό αυτό; Τόσο πολύ παίρνει για να ελέγξουν μία αίτηση;

 

Να σε ρωτησω κατι, χαρτια δεν τους πηγες, δηλαδη εκαθαριστικο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Την αίτηση την έκανα τηλεφωνικά. Μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν για την έγκριση κ μετά θα πρέπει να πάω τα δικαιολογητικά σε κάποιο υποκατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Την αίτηση την έκανα τηλεφωνικά. Μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν για την έγκριση κ μετά θα πρέπει να πάω τα δικαιολογητικά σε κάποιο υποκατάστημα.

 

Οκ ευχαριστώ, εγω πρόσφατα έκανα αίτημα σε κατάστημα και την πήρα σε περίπου 20 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κανει αιτηση μαζι με ολα τα δικαιολογητικα και πηρε ενα μηνα, βεβαια εκατσε πανω στις γιορτες, τελη δεκεμβρη με τελη γεναρη
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.

Και θα πρεπει να κανουμε ολες αυτες τις αλλαγες κ τις ενημερωσεις για ολες τις τραπεζες κ για ολους τους λογαριασμους μας?

ΩΧ παλι πολυ δουλεια.

Και αν ξεχασεις καποιον την πατησες?

Τα λεφτα θα πανε που?

 

Αυτή τη στιγμή το σύστημα της Alpha αναγνωρίζει τους λογαριασμούς Πρώην Εμπορικής Τραπέζης,οπότε σχετικά με την άμεση κατάθεση,μπορεί να γίνει κανονικά.Προτίμησε μια μέρα που δεν είναι μέρα Συντάξεων,ώστε να μην ταλαιπωρηθείς σε ουρές και κάνε την αλλαγή βιβλιαρίου.Μπορείς επιπλέον να μπείς στην ιστοσελίδα της Alpha,εκεί που αναφέρει Υπολογισμός IBAN,άν γράψεις τον απλό αριθμό λογαριασμού Πρώην Εμπορικής,θα σου εμφανίσει το νέο αριθμό IBAN ως Alpha πλέον,το BIC & το SWIFT.Αν χρησιμοποιείς e-banking,έχεις όλες τις πληροφορίες άμεσα διαθέσιμες.

Σχετικά με τις άλλες τράπεζες,δεν γνωρίζω ακριβώς ποια πολιτική τηρούν στη συγκεκριμένη διαδικασία,σε μια απλή έρευνα βλέπω είναι τα ίδια αλλά δεν θα ήθελα να αναφέρω κάτι λάθος.

Οι πιθανότητες να χαθούν τα χρήματα είναι ελάχιστες ως μηδανικές,αν γίνει κατάθεση μέσω μεταφοράς λογαριασμού σε λογαριασμό που δεν ισχύει,τα χρήματα θα επιστρέψουν στον αρχικό λογαριασμό,αν γίνει κατάθεση με μετρητά σε ταμείο,κανονικά θα πρέπει να έχουν μεταξύ τους μια εσωτερική ενημέρωση ή να μην γίνεται δεκτή η κατάθεση και σε εκείνη την περίπτωση η λύση θα βρεθεί αλλά εκέι ίσως προκύψει λίγη ταλαιπωρία..

Link to comment
Share on other sites

Οι απορρίψεις στις προσπάθειες συναλλαγών με τις χρεωστικές στο booking,ήταν άμεσα,τη στιγμή που προσπαθούσες να ολοκληρώσεις την κράτηση ή μετα απο ώρες,1-2 μέρες?

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Οι κράτηση έγινε κανονικά με χρεωστική Πειραιώς (Visa Debit) το Σεπτέμβρη και μέσα στο Δεκέμβρη με ενημέρωσαν ότι όταν προσπάθησαν να κάνουν pre-authorization δεν μπορούσαν. Το ίδιο και με χρεωστική Millenium (Mastercard Debit). Κάθε φορά που έστελνα τα στοιχεία της κάρτας από εκεί και πέρα με ενημέρωναν μετά από 2-3 ώρες ότι η κάρτα δεν ήταν δεκτή.

 

Πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που δεν πέρασε η κάρτα της Πειραιώς σε online συναλλαγή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πριν 5-6 ημέρες έκανα link την Enter (AlphaBank) AmEx που έχω με το λογαριασμό μου στην Paypal.

Η πρώτη κίνηση ήταν να τραβήξει ένα μικροποσό (€0.74, το οποίο νομίζω ότι είναι κάποια χρέωση για το link) και η επόμενη να τραβήξει ακόμη ένα (€1.50), το οποίο θα μου επιστραφεί όταν δώσω τον κωδικό συναλλαγής που αναφέρεται στις κινήσεις μου.

Το θέμα είναι ότι ενώ πέρασαν τόσες ημέρες δεν έχει φανεί ακόμη τίποτε στο web banking! Οι δύο κινήσεις δεν παρουσιάζονται ως κινήσεις αλλά ως ανάλυση προβλέψεων στην ενότητα του υπολοίπου της κάρτας. Πόσες μέρες χρειάζεται πια η AlphaBank για να δει τις δύο αυτές κινήσεις ως πραγματικές κινήσεις και να μπορέσω να συνδέσω επιτυχώς την κάρτα με την Paypal; Σε email που τους έχω στείλει δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν ενώ οι γραμμές του τηλεφώνου εξυπηρέτησης πελατών είναι μονίμως κατειλημμένες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτή η περίπτωση; Μετά από πόσο καιρό μπόρεσε τελικά να βγάλει άκρη;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Οι κράτηση έγινε κανονικά με χρεωστική Πειραιώς (Visa Debit) το Σεπτέμβρη και μέσα στο Δεκέμβρη με ενημέρωσαν ότι όταν προσπάθησαν να κάνουν pre-authorization δεν μπορούσαν. Το ίδιο και με χρεωστική Millenium (Mastercard Debit). Κάθε φορά που έστελνα τα στοιχεία της κάρτας από εκεί και πέρα με ενημέρωναν μετά από 2-3 ώρες ότι η κάρτα δεν ήταν δεκτή.

 

Πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που δεν πέρασε η κάρτα της Πειραιώς σε online συναλλαγή...

 

Περίεργο μου φαίνεται.Τι πολιτική κράτησης είχε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο? Άμεση χρέωση χωρίς ακύρωση ή έναντι δέσμευση του ποσού ως εγγύηση? Ρωτώ μήπως δεν ήταν διαθέσιμα τα χρήματα εφάπαξ(άσε που σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται να έχεις το διπλάσιο ποσό) τη στιγμή της προσπάθειας δέσμευσης.

 

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πριν 5-6 ημέρες έκανα link την Enter (AlphaBank) AmEx που έχω με το λογαριασμό μου στην Paypal.

Η πρώτη κίνηση ήταν να τραβήξει ένα μικροποσό (€0.74, το οποίο νομίζω ότι είναι κάποια χρέωση για το link) και η επόμενη να τραβήξει ακόμη ένα (€1.50), το οποίο θα μου επιστραφεί όταν δώσω τον κωδικό συναλλαγής που αναφέρεται στις κινήσεις μου.

Το θέμα είναι ότι ενώ πέρασαν τόσες ημέρες δεν έχει φανεί ακόμη τίποτε στο web banking! Οι δύο κινήσεις δεν παρουσιάζονται ως κινήσεις αλλά ως ανάλυση προβλέψεων στην ενότητα του υπολοίπου της κάρτας. Πόσες μέρες χρειάζεται πια η AlphaBank για να δει τις δύο αυτές κινήσεις ως πραγματικές κινήσεις και να μπορέσω να συνδέσω επιτυχώς την κάρτα με την Paypal; Σε email που τους έχω στείλει δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν ενώ οι γραμμές του τηλεφώνου εξυπηρέτησης πελατών είναι μονίμως κατειλημμένες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτή η περίπτωση; Μετά από πόσο καιρό μπόρεσε τελικά να βγάλει άκρη;

 

Δεν νομίζω να γίνει επιστροφή στο 1.5€.Κάτι έχει αλλάξει εκεί σε σχέση με την διαδικασία που ειχε τα προηγούμενα χρόνια.Έκανα και εγώ link την Πιστωτική μου,στις 28/11/2013 και τα 0,74€ αποδεσμεύτηκαν στις 13/12. Το 1.5€ έχει περαστεί στο PayPal balance

Αυτο που ονομάζεις ως ανάλυση προβλέψεων στην ενότητα του υπολοίπου της κάρτας προφανώς θα είναι τα ποσά της δέσμευσης? Εγώ χρησιμοποίησα το e-banking της Εθνικής αλλά θεωρώ βέβαιο ότι και της alpha το web banking θα πρέπει να δείχνει τον κωδικό που χρειάζεσαι,διαθέσιμο,την ίδια στιγμή με τη συναλλαγή,κάπου θα δείχνει PP*0000CODE όπου κάνεις ένα copy paste τα 3 ή όλα τα ψηφία και είναι οκ

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πριν 5-6 ημέρες έκανα link την Enter (AlphaBank) AmEx που έχω με το λογαριασμό μου στην Paypal.

Η πρώτη κίνηση ήταν να τραβήξει ένα μικροποσό (€0.74, το οποίο νομίζω ότι είναι κάποια χρέωση για το link) και η επόμενη να τραβήξει ακόμη ένα (€1.50), το οποίο θα μου επιστραφεί όταν δώσω τον κωδικό συναλλαγής που αναφέρεται στις κινήσεις μου.

Το θέμα είναι ότι ενώ πέρασαν τόσες ημέρες δεν έχει φανεί ακόμη τίποτε στο web banking! Οι δύο κινήσεις δεν παρουσιάζονται ως κινήσεις αλλά ως ανάλυση προβλέψεων στην ενότητα του υπολοίπου της κάρτας. Πόσες μέρες χρειάζεται πια η AlphaBank για να δει τις δύο αυτές κινήσεις ως πραγματικές κινήσεις και να μπορέσω να συνδέσω επιτυχώς την κάρτα με την Paypal; Σε email που τους έχω στείλει δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν ενώ οι γραμμές του τηλεφώνου εξυπηρέτησης πελατών είναι μονίμως κατειλημμένες.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτή η περίπτωση; Μετά από πόσο καιρό μπόρεσε τελικά να βγάλει άκρη;

Για κοιτα στο paypal balance μηπως φαινονται εκει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της AlphaBank, ο οποίος μάλιστα ήταν πλήρως κατατοπισμένος με το Paypal κλπ αφού, κατά τα λεγόμενά του, κάνει χρήση και ο ίδιος.

Με ενημέρωσε ότι οι κινήσεις της κάρτας εμφανίζονται στο πεδίο «Κινήσεις Καρτών» :confused: και όχι στις «Κινήσεις Λογαριασμού» :O (doesn't make much sense βέβαια αφού ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τη συγκεκριμένη χρεωστική κάρτα). Εκεί θα πρέπει να προσθέσω την κάρτα (την οποία για να το κάνω χρειάζομαι και το ειδικό «μηχανάκι», το οποίο ευτυχώς είχα φροντίσει να το ζητήσω και το περιμένω μέσω ΕΛΤΑ) και μετά θα φανεί η κίνηση στο Paypal με τον κωδικό.

Όλα καλά λοιπόν, υπομονή λίγες ημέρες ακόμη... :p

(Είμαι νιούμπης στο web banking, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα prepaid.)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της AlphaBank, ο οποίος μάλιστα ήταν πλήρως κατατοπισμένος με το Paypal κλπ αφού, κατά τα λεγόμενά του, κάνει χρήση και ο ίδιος.

Με ενημέρωσε ότι οι κινήσεις της κάρτας εμφανίζονται στο πεδίο «Κινήσεις Καρτών» :confused: και όχι στις «Κινήσεις Λογαριασμού» :O (doesn't make much sense βέβαια αφού ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τη συγκεκριμένη χρεωστική κάρτα). Εκεί θα πρέπει να προσθέσω την κάρτα (την οποία για να το κάνω χρειάζομαι και το ειδικό «μηχανάκι», το οποίο ευτυχώς είχα φροντίσει να το ζητήσω και το περιμένω μέσω ΕΛΤΑ) και μετά θα φανεί η κίνηση στο Paypal με τον κωδικό.

Όλα καλά λοιπόν, υπομονή λίγες ημέρες ακόμη... :p

(Είμαι νιούμπης στο web banking, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα prepaid.)

 

Την καρτα μπορεις να την προσθεσεις στο e banking σου και χωρις το μηχανακι(token). Πανε σε ενα καταστημα με την ταυτοτητα σου και ζητα να σου την περασουν αυτοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως θα μου χρειαστεί η συσκευή και για άλλες συναλλαγές που σκοπεύω να κάνω οπότε δε με πειράζει να περιμένω λίγες ημέρες ακόμη. :)
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της AlphaBank, ο οποίος μάλιστα ήταν πλήρως κατατοπισμένος με το Paypal κλπ αφού, κατά τα λεγόμενά του, κάνει χρήση και ο ίδιος.

Με ενημέρωσε ότι οι κινήσεις της κάρτας εμφανίζονται στο πεδίο «Κινήσεις Καρτών» :confused: και όχι στις «Κινήσεις Λογαριασμού» :O (doesn't make much sense βέβαια αφού ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τη συγκεκριμένη χρεωστική κάρτα). Εκεί θα πρέπει να προσθέσω την κάρτα (την οποία για να το κάνω χρειάζομαι και το ειδικό «μηχανάκι», το οποίο ευτυχώς είχα φροντίσει να το ζητήσω και το περιμένω μέσω ΕΛΤΑ) και μετά θα φανεί η κίνηση στο Paypal με τον κωδικό.

Όλα καλά λοιπόν, υπομονή λίγες ημέρες ακόμη... :p

(Είμαι νιούμπης στο web banking, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα prepaid.)

 

Aν έχεις smartphone μπορείς να έχεις εφαρμογή στο κινητό σου που θα σου δίνει κωδικούς αντί για το token (alpha safe access). Aν σε ενδιαφέρει και θέλεις βοήθεια στείλε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της AlphaBank, ο οποίος μάλιστα ήταν πλήρως κατατοπισμένος με το Paypal κλπ αφού, κατά τα λεγόμενά του, κάνει χρήση και ο ίδιος.

Με ενημέρωσε ότι οι κινήσεις της κάρτας εμφανίζονται στο πεδίο «Κινήσεις Καρτών» :confused: και όχι στις «Κινήσεις Λογαριασμού» :O (doesn't make much sense βέβαια αφού ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος με τη συγκεκριμένη χρεωστική κάρτα). Εκεί θα πρέπει να προσθέσω την κάρτα (την οποία για να το κάνω χρειάζομαι και το ειδικό «μηχανάκι», το οποίο ευτυχώς είχα φροντίσει να το ζητήσω και το περιμένω μέσω ΕΛΤΑ) και μετά θα φανεί η κίνηση στο Paypal με τον κωδικό.

Όλα καλά λοιπόν, υπομονή λίγες ημέρες ακόμη... :p

(Είμαι νιούμπης στο web banking, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα prepaid.)

 

Ανέφερες όμως ότι ήδη έκανες τις κινήσεις επιβεβαίωσης σε Paypal! Τι δεν καταλαβαίνω???

Δεν ήταν ήδη καταχωρημένη η χρεωστική στο e-banking? :mad::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις γνωμη απο την φοιτητική της πειραιως, εχω της eurobank αλλα το οριο ειναι χαμηλο ασχετως που ειμαι εδω και 3 χρονια συνεπης και δεν το ανεβαζουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις γνωμη απο την φοιτητική της πειραιως, εχω της eurobank αλλα το οριο ειναι χαμηλο ασχετως που ειμαι εδω και 3 χρονια συνεπης και δεν το ανεβαζουν..

 

Εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, οριο εχει νορμαλ (800€), δεχεται ατοκες δοσεις, δν εχω φαει πουθενα πορτα μεχρι τωρα οτι δν τη δεχονται, ειναι βολικο το e-banking για να βλεπεις κινησεις και πληρωμες κι εγω εχω επιλεξει να μην ερχεται καθολου εγγραφος λογαριασμος. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

το οριο αυτο στο εδωσε χωρις δικαιολογητικα μισθοδοσιας κλπ; γιατι εμενα μου εχουν 300€.

Επισης οταν λεει Προσφορές φοιτητικών αγορών εχει κληρωσεις κλπ; ευχαριστω. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το οριο αυτο στο εδωσε χωρις δικαιολογητικα μισθοδοσιας κλπ; γιατι εμενα μου εχουν 300€.

Επισης οταν λεει Προσφορές φοιτητικών αγορών εχει κληρωσεις κλπ; ευχαριστω. :)

 

Ναι, φοιτητική χωρίς εισόδημα. Ή Πειραιώς δν βγάζει με μικρότερο όριο, ή με 800€ ή καθόλου. Τώρα για προσφορές φοιτητικών αγορών δν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις smartphone μπορείς να έχεις εφαρμογή στο κινητό σου που θα σου δίνει κωδικούς αντί για το token (alpha safe access). Aν σε ενδιαφέρει και θέλεις βοήθεια στείλε μήνυμα.

Ευχαριστώ, έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την εφαρμογή στο play store κι έτσι αποφάσισα να μην ασχοληθώ, μην κάνω και κανένα λάθος... :p

Ανέφερες όμως ότι ήδη έκανες τις κινήσεις επιβεβαίωσης σε Paypal! Τι δεν καταλαβαίνω???

Δεν ήταν ήδη καταχωρημένη η χρεωστική στο e-banking? :mad::lol:

Ανέφερα ότι δήλωσα την κάρτα στην PayPal. Μένει να γίνει η ταυτοποίηση γι' αυτό πρέπει να δω την κίνηση στο web banking. Τώρα, σε ό,τι αφορά το αν έπρεπε να είναι ήδη περασμένη... ε ναι, έπρεπε (κατ' εμε) αλλά δεν είναι! Είμαι κι εγω νεοπας σε αυτά οπότε τα ψάχνω σιγά-σιγά... :cool:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την εφαρμογή στο play store κι έτσι αποφάσισα να μην ασχοληθώ, μην κάνω και κανένα λάθος... :p

 

Ειναι πολυ καλη η εφαρμογη και εξαιρετικα βολικη. Σου συνιστω να την δοκιμασεις για να εχεις προσωπικη αποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω τότε (με το νέο σμάρτφον). :)

 

Και αν δεν σε βολεψει το γυρνας απλα και ωραια στο τοκεν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...