Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ναι, φοιτητική χωρίς εισόδημα. Ή Πειραιώς δν βγάζει με μικρότερο όριο, ή με 800€ ή καθόλου. Τώρα για προσφορές φοιτητικών αγορών δν ξέρω.

 

οκ τοτε καλυτερη ειναι.

 

τωρα μια αλλη ερωτηση σε οποιον ξερει αν κανω μεταφορα υπολοιπου απο μια καρτα σε αλλη μεταφερονται και οποιες δοσεις εχω και τις πληρωνω εφαπαξ η κανονικα ανα μηνα; ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε καλυτερη ειναι.

 

τωρα μια αλλη ερωτηση σε οποιον ξερει αν κανω μεταφορα υπολοιπου απο μια καρτα σε αλλη μεταφερονται και οποιες δοσεις εχω και τις πληρωνω εφαπαξ η κανονικα ανα μηνα; ευχαριστω.

 

Οι δοσεις δεν ειναι ληξιπροθεσμο ποσο και δεν μεταφερονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε καλυτερη ειναι.

 

 

 

τωρα μια αλλη ερωτηση σε οποιον ξερει αν κανω μεταφορα υπολοιπου απο μια καρτα σε αλλη μεταφερονται και οποιες δοσεις εχω και τις πληρωνω εφαπαξ η κανονικα ανα μηνα; ευχαριστω.

 

 

Στην ουσια οταν θα πας να κανεις μεταφορα υπολοιπου της καρτας, οτι δοσεις εχεις μεσα θα ωριμασουν. Δηλαδη θα αθροιστουν, θα κλεισουν και το συνολικο ποσο θα μεταφερθει στη νεα καρτα απ οπου θα σου απαιτηθει ολο το ποσο αθροιστικα σε μια δοση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλη η εφαρμογη και εξαιρετικα βολικη. Σου συνιστω να την δοκιμασεις για να εχεις προσωπικη αποψη.

 

Αν έχω ήδη τοκεν αλλά την βάλω συμπληρωματικά να υπάρχει θα χρεωθώ πάλι με 8€;

Πάντως τα σχόλια στο play είναι αποκαρδιωτικά! ! !

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω ήδη τοκεν αλλά την βάλω συμπληρωματικά να υπάρχει θα χρεωθώ πάλι με 8€;

Πάντως τα σχόλια στο play είναι αποκαρδιωτικά! ! !

Δεν θα έχεις έξτρα χρέωση αφού στην ουσία πληρώνεις την υπηρεσία όχι την εφαρμογή. Εγώ έχω την εφαρμογή από την πρώτη στιγμή χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης να ξέρεις ότι μια συσκευή συγχρονίζεις κάθε φορά δηλαδή ή το token ή την εφαρμογή (δεν μπορείς να δουλεύεις ταυτόχρονα και την εφαρμογή και το token).

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια οταν θα πας να κανεις μεταφορα υπολοιπου της καρτας, οτι δοσεις εχεις μεσα θα ωριμασουν. Δηλαδη θα αθροιστουν, θα κλεισουν και το συνολικο ποσο θα μεταφερθει στη νεα καρτα απ οπου θα σου απαιτηθει ολο το ποσο αθροιστικα σε μια δοση.

 

οποτε πρεπει πρωτα να δω αν μπορω να πληρωσω ολες τις δοσεις και μετα να κανω μεταφορα... εγινε ευχαριστω.. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οποτε πρεπει πρωτα να δω αν μπορω να πληρωσω ολες τις δοσεις και μετα να κανω μεταφορα... εγινε ευχαριστω.. :)

 

 

 

Βεβαια υπαρχουν προσφορές για μεταφορά υπολοίπου. Ειτε με προνομιακό επιτόκιο (5-9%) είτε και άτοκα .

Link to comment
Share on other sites

Άτοκα συνήθως δίνουν κάποιες τράπεζες για περίοδο 6 μηνων, μετά χτυπούν στο ψαχνό... Edited by Gataros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω καποιες αποριες κ χρειαζομαι βοηθεια.το αγορι μ ανοιξε μια προπληρωμενη στη πειραιως, κ εγω εκανα λογαριασμο στο paypal βαζωντας αυτη τη καρτα.υπαρχει προβλημα που η καρτα δεν ειναι στο ονομα μ ενω το PayPal ναι ;;;;;;;να προσθεσω πως εγινα κανονικα verified.

Και 2ον γιατι στη καρτα βγαζει λογιστικο υπολοιπο απο τη στιγμη που δεν εχω κανει καμια κινηση;μονο το 1.5 ευρω λειπει απο το paypal

Eυχαριστω εκ των προτερων!!

:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω καποιες αποριες κ χρειαζομαι βοηθεια.το αγορι μ ανοιξε μια προπληρωμενη στη πειραιως, κ εγω εκανα λογαριασμο στο paypal βαζωντας αυτη τη καρτα.υπαρχει προβλημα που η καρτα δεν ειναι στο ονομα μ ενω το PayPal ναι ;;;;;;;να προσθεσω πως εγινα κανονικα verified.

Και 2ον γιατι στη καρτα βγαζει λογιστικο υπολοιπο απο τη στιγμη που δεν εχω κανει καμια κινηση;μονο το 1.5 ευρω λειπει απο το paypal

Eυχαριστω εκ των προτερων!!

:O

 

Προς το παρον οχι δεν υπάρχει, αν όμως στο μελλον σου ζητήσουν χαρτια πιστοποίησης τοτε ναι θα υπάρξει προβλημα με ενδεχόμενο το κλείδωμα του λογαριασμού σου και της κάρτας.

 

Καλο λοιπον ειναι ο λογαριασμός να ανοιχτεί στο όνομα του κατόχου, αν και αυτο πλεον δεν μπορει να γινει με την ιδια κάρτα (δηλαδη έχετε ετσι και αλλιως μπερδευτεί)

 

Καλη χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω καποιες αποριες κ χρειαζομαι βοηθεια.το αγορι μ ανοιξε μια προπληρωμενη στη πειραιως, κ εγω εκανα λογαριασμο στο paypal βαζωντας αυτη τη καρτα.υπαρχει προβλημα που η καρτα δεν ειναι στο ονομα μ ενω το PayPal ναι ;;;;;;;να προσθεσω πως εγινα κανονικα verified.

Και 2ον γιατι στη καρτα βγαζει λογιστικο υπολοιπο απο τη στιγμη που δεν εχω κανει καμια κινηση;μονο το 1.5 ευρω λειπει απο το paypal

Eυχαριστω εκ των προτερων!!

:O

Μηπως βγάζει λογιστικό υπόλοιπο επειδή τη φόρτισες για να ενεργοποιηθεί?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του φόρουμ

ερώτηση πλήρωσα τα τέλη μέσω ebanking στην Αλφα, απόδειξη κτλ τι γίνεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του φόρουμ

ερώτηση πλήρωσα τα τέλη μέσω ebanking στην Αλφα, απόδειξη κτλ τι γίνεται?

 

Μετα την οριστικοποιηση της πληρωμης δεν σου εβγαλε επιλογη εκτηπωσης?

Εμενα στην Πειραιως ετσι εκανε.

Τωρα δεν ξερω ισως μπορεις να το βρεις απ'το ιστορικο πληρωμων του λογαριασμου σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την οριστικοποιηση της πληρωμης δεν σου εβγαλε επιλογη εκτηπωσης?

Εμενα στην Πειραιως ετσι εκανε.

Τωρα δεν ξερω ισως μπορεις να το βρεις απ'το ιστορικο πληρωμων του λογαριασμου σου.

 

Ναι μου έβγαλε και το έκανα εκτύπωση...Αυτό κρατάω είναι όλα οκ με αυτό?Επειδή πολλές φορές γίνονται λάθη που μπορώ να το επιβεβαιώσω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έβγαλε και το έκανα εκτύπωση...Αυτό κρατάω είναι όλα οκ με αυτό?Επειδή πολλές φορές γίνονται λάθη που μπορώ να το επιβεβαιώσω?

 

Αυτου φαινονται τα στοιχεια της συναλλαγης, ποτε εγινε και τι αφορα.

Ισως μια ερωτηση στην τροχαια...Στο κατω κατω αυτοι ειναι που θα σε ελεγξουν στο δρομο

Link to comment
Share on other sites

Αυτου φαινονται τα στοιχεια της συναλλαγης, ποτε εγινε και τι αφορα.

Ισως μια ερωτηση στην τροχαια...Στο κατω κατω αυτοι ειναι που θα σε ελεγξουν στο δρομο

 

Σίγουρα, αλλά ξέρεις πως δουλεύει το δημόσιο ή καλύτερα πως δεν δουλεύει....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εσεις περιμένεται η τροχαια να στηριζεται στα έγγραφα που βλεπει? Ετσι την πατησε και ο λιαπ:X
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον οχι δεν υπάρχει, αν όμως στο μελλον σου ζητήσουν χαρτια πιστοποίησης τοτε ναι θα υπάρξει προβλημα με ενδεχόμενο το κλείδωμα του λογαριασμού σου και της κάρτας.

 

Καλο λοιπον ειναι ο λογαριασμός να ανοιχτεί στο όνομα του κατόχου, αν και αυτο πλεον δεν μπορει να γινει με την ιδια κάρτα (δηλαδη έχετε ετσι και αλλιως μπερδευτεί)

 

Καλη χρονιά

 

 

 

 

Τι μπορω να κανω δηλαδη ωστε να διορθωθει αυτο? Αν αφαιρεσω τη καρτα απο το λογαριασμο

Και την βαλω σε καινουργιο λογαριασμο, δεν γινετε?????

 

Μηπως βγάζει λογιστικό υπόλοιπο επειδή τη φόρτισες για να ενεργοποιηθεί?

 

Καλημερα!! Ναι εβαλα το ποσο που οριζε η τραπεζα για να ανοιξω το λογαριασμο.αλλα γιατι μου κρατησε αυτο το ποσο.ο υοαλληλος δεν ειπε κατι τετοιο

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση όταν θέλουμε να απαντήσουμε σε παραπάνω από ένα ποστ ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έβγαλε και το έκανα εκτύπωση...Αυτό κρατάω είναι όλα οκ με αυτό?Επειδή πολλές φορές γίνονται λάθη που μπορώ να το επιβεβαιώσω?

 

Αν ξαναμπείς στην εφαρμογή gsis.gr μετά από μια δύο μέρες, θα σου γράψει ότι τα τέλη έχουν πληρωθεί.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Εσεις περιμένεται η τροχαια να στηριζεται στα έγγραφα που βλεπει? Ετσι την πατησε και ο λιαπ:X

 

Αυτο ακριβως. Βασει φεκ, το οποιο δεν εχω προχειρο τωρα, δεν χρειαζεται να εχετε στο αυτοκινητο σας τα τελη κυκλοφοριας και την αποδειξη πληρωμης. Αν σας σταματησουν για ελεγχο δεν θα σας τα ζητησουν ποτε. Δινουν την πινακιδα σας στο κεντρο και φαινεται αμεσως αν τα πληρωσατε οποτε μη σκατε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναμπείς στην εφαρμογή gsis.gr μετά από μια δύο μέρες, θα σου γράψει ότι τα τέλη έχουν πληρωθεί.

 

Σε ευχαριστώ!:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως. Βασει φεκ, το οποιο δεν εχω προχειρο τωρα, δεν χρειαζεται να εχετε στο αυτοκινητο σας τα τελη κυκλοφοριας και την αποδειξη πληρωμης. Αν σας σταματησουν για ελεγχο δεν θα σας τα ζητησουν ποτε. Δινουν την πινακιδα σας στο κεντρο και φαινεται αμεσως αν τα πληρωσατε οποτε μη σκατε.

 

και εγω αυτο ξερω.αν το βρεις ποσταρε το γιατι σε ενα σερφαρισμα βρηκα ενα σαιτ που ισχυριζεται οτι...

 

 

Εγγραφα

Ξέχασες στο σπίτι την απόδειξη πληρωμής των τελών κυκλοφορίας; Ας λένε ότι έφτιαξαν ηλεκτρονικό σύστημα και μπορούν να ελέγξουν ποιος πλήρωσε και ποιος όχι. Αν σε σταματήσει για έλεγχο ο τροχονόμος, θα σου επιβάλλει πρόστιμο. Αυτό προβλέπει νομοσχέδιο που κατέθεσε στη Βουλή το υπουργείο Ανάπτυξης πρόσφατα. Και δεν είναι μόνο η απόδειξη των τελών κυκλοφορίας. Για κάθε έγγραφο από τα παρακάτω που δεν θα έχουμε μαζί μας όταν οδηγούμε, θα πληρώνουμε 20 ευρώ:

 

Ο οδηγός οδικού οχήματος υποχρεούται, όταν οδηγεί, να φέρει:

 

-τη νόμιμη άδεια οδήγησης,

-την άδεια κυκλοφορίας του οχήματος,

-το αποδεικτικό ασφάλισης,

-την απόδειξη πληρωμής των τελών κυκλοφορίας και κατά περίπτωση

-την ειδική άδεια οδήγησης οδηγού Ε.Δ.Χ. αυτοκινήτου,

-το Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Ικανότητας (Π.Ε.Ι.),

-το Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Κατάρτισης Οδηγού Οχημάτων Μεταφοράς Επικίνδυνων Εμπορευμάτων (ADR) και τα λοιπά έγγραφα που απαιτεί η Συμφωνία ADR του ν.1741/1987 (Α΄225) όπως ισχύει,

-το Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου,

-την Κάρτα Ελέγχου Καυσαερίων,

- τη βεβαίωση καλής λειτουργίας ταχογράφου,

-τη βεβαίωση περιοριστή ταχύτητας και το σχετικό αυτοκόλλητο σήμα, καθώς και οποιαδήποτε άλλο έγγραφο, βεβαίωση, ή πιστοποιητικό απαιτείται ανάλογα με την κατηγορία του οχήματος από τις ειδικές διατάξεις.

fpress.gr

 

και φορολογικη δηλωση και την αποδειξη απο το καλοριφερ κ.α...:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο ξερω.αν το βρεις ποσταρε το γιατι σε ενα σερφαρισμα βρηκα ενα σαιτ που ισχυριζεται οτι...

 

 

 

 

και φορολογικη δηλωση και την αποδειξη απο το καλοριφερ κ.α...:p:lol:

 

Μου εστειλαν το φεκ απο την εταιρια leasing που νοικιαζουμε τα αυτοκινητα. Πληρωσαν αυτοι τα τελη και μας ενημερωσαν οτι δεν θα μας στειλουν αποδειξη πληρωμης. Εστειλαν το φεκ αλλα δυστυχως διεγραψα το mail

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με τις τράπεζες. Ο γιός μου είναι στην Κρακοβία και κάνει ανάληψη με χρεωστική κάρτα που έχει εκδόσει στην Ελλάδα από την Alphabank. Οι χρεώσεις που γίνονται, όμως, δεν συμβαδίζουν με την ισοτιμία. Προχθές, για παράδειγμα, πήρε με χρεωστική κάρτα από ATM 800 ζλότι. Σύμφωνα με την ισοτιμία (1 ευρώ = 4,17 ζλότι περίπου) θα έπρεπε να χρεωθεί περίπου 192 ευρώ. Όμως η Alphabank του χρέωσε 214 ευρώ και επιπλέον 4,40 ευρώ προμήθεια. Μήπως έχετε κάποια ιδέα για την επιπλέον χρέωση; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...