Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ξερετε αν η πληρωμή της πιστωτικής σε ATM που δέχεται χαρτονομίσματα χωρίς την χρήση φακέλου, φαίνεται κατευθείαν στο σύστημα?

 

για ποια ακριβως τραπεζα ενδιαφερεσε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαναεπιστρεφω υστερα απο λιγο καιρο με την απορια μου. αν θυμαστε εχω μια φοιτιτικη απο την πειραιως. Λοιπον

Πως ειναι δυνατον να μου ερχεται και 2ος λογαριασμος της καρτας μου και να μου γραφει δοση 2/16 και οταν πηγαινω να δω τις κινησεις απο το ιντερνετ της καρτας μου να βρισκονται ακομα οι δοσεις στις εγκρισεις απο της 2/4/10! Μου ειπαν οτι μολις εκδοθει ο λογαριασμος αυτου του μηνα που εκδοθηκε χθες 7/5/10 τοτε το ποσο θα φυγει απο εκει! αλλα παλι τα ιδια!να τονισω οτι αυτο συμβαινει 1η φορα στην καρτα μου! 5 εργασιμες μερες θυμαμαι οτι κραταγαν ολο το ποσο με δοσεις στις εγκρισεις και μετα το περνουσαν στις τρεχουσες συναλλαγες οσες αλλες φορες ειχα κανει κατι παρομοιο με δοσεις!τωρα το ποσο με τις δοσεις βρισκεται ακομα στις εγκρισεις εδω και ενα μηνα αλλα τις δοσεις τις περνανε κανονικα και στις τρεχουσες εγκρισεις!

τι γινεται εδω;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα την prepaid της τράπεζας Κύπρου.

 

 

 

Πριν λίγες ημέρες μου ήρθε ο λογαριασμός της πιστωτικής μου και είδα ότι έχουν χρεώσει (κάθε χρόνο το ίδιο βιολί :mad: ) συνδρομές και στη κύρια και στη πρόσθετη. Κάλεσα λοιπόν τη τράπεζα και μου έκαναν τον αντιλογισμό.

 

Με την ευκαιρία λοιπόν να θυμίσω σε όσους έχουν κάρτα, να κοιτάνε τους λογαριασμούς τους και αν βλέπουν συνδρομές να καλούν τη τράπεζά τους και να ζητούν να τους αφαιρεθούν αυτές και να μη τις πληρώσουν.

 

Παιδιά, αυτό που λέει ο φίλος νομίζω ότι είναι σημαντικό.

 

Έχω student eurobank visa εδώ και 5-6 χρόνια και πληρώνω κάνα 15άρι ευρώ το χρόνο συνδρομή. Είμαι συνεπέστατος στις πληρωμές μου, πάντα πληρώνω όλο το ποσό και έχω πολλάααα χρόνια να πληρώσω έστω και 1 ευρώ σε τόκο στη eurobank (είμαι "ασύμφορος πελάτης" για την τράπεζα / "ναυάγιο" όπως το λένε).

 

Το θέμα είναι ότι αυτή την κάρτα τη χρησιμοποιώ πολύ σε online συναλλαγές και την έχω ήδη δηλωμένη σε πολλούς εμπόρους στο internet (ebay, paypal καταλαβαίνετε κλπ.).

 

1. Είναι σίγουρο ότι αν τους εκφοβίσουμε ότι θα καταργήσω την κάρτα θα μηδενίσουν τη συνδρομή; Εάν πάω εκεί και τους εκφοβίσω ότι θα την καταργήσω λόγω της συνδρομής και τελικά ΔΕΧΤΟΥΝ να την καταργήσουν εγώ την πάτησα γιατί θα πρέπει να βγάλω νέα κάρτα και να ξαναδηλώσω τα στοιχεία σε 20 εμπόρους στο internet και να ξαναστέλνω χαρτιά, ταυτότητες κλπ.

 

Είναι ρίσκο για μένα να τους απειλήσω ότι θα την καταργήσω και τελικά ΠΡΑΓΜΑΤΙ να μην δεχθούν να μου αφαιρέσουν τη συνδρομή και ΟΝΤΩΣ να την καταργήσουν. Θα πάω μπλοφάροντας δηλαδή ότι θα την καταργήσω αλλά δεν θέλω αυτό να συμβεί. ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;

 

2. Υπάρχει περίπτωση να μου επιστρέψουν τα λεφτά της συνδρομής των τελευταίων 5-6 ετών (όσο είμαι κάτοχος της eurobank student visa δηλαδή) και να πάρω καμιά 80αριά ευρώ μαζεμένα;

 

3. Υπάρχει κάποιος που να έχει student eurobank visa και να μην πληρώνει συνδρομή; Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει αυτή την κάρτα και να κατάφερε να πείσει την τράπεζα να μηδενίσει τη συνδρομή;

 

Ευχαριστώ πολύ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν η πληρωμή της πιστωτικής σε ATM που δέχεται χαρτονομίσματα χωρίς την χρήση φακέλου, φαίνεται κατευθείαν στο σύστημα?

 

Για πληρωμή πιστωτικής δεν ξέρω, αλλά για κατάθεση σε λογαριασμό ταμιευτηρίου σε μηχανάκι eurobank ναι η απόδειξη που σου βγάζει είναι οριστική και η κίνηση γίνεται real time. Για ποια τράπεζα αναφέρεσαι;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό που λέει ο φίλος νομίζω ότι είναι σημαντικό.

 

Έχω student eurobank visa εδώ και 5-6 χρόνια και πληρώνω κάνα 15άρι ευρώ το χρόνο συνδρομή. Είμαι συνεπέστατος στις πληρωμές μου, πάντα πληρώνω όλο το ποσό και έχω πολλάααα χρόνια να πληρώσω έστω και 1 ευρώ σε τόκο στη eurobank (είμαι "ασύμφορος πελάτης" για την τράπεζα / "ναυάγιο" όπως το λένε).

 

Το θέμα είναι ότι αυτή την κάρτα τη χρησιμοποιώ πολύ σε online συναλλαγές και την έχω ήδη δηλωμένη σε πολλούς εμπόρους στο internet (ebay, paypal καταλαβαίνετε κλπ.).

 

1. Είναι σίγουρο ότι αν τους εκφοβίσουμε ότι θα καταργήσω την κάρτα θα μηδενίσουν τη συνδρομή; Εάν πάω εκεί και τους εκφοβίσω ότι θα την καταργήσω λόγω της συνδρομής και τελικά ΔΕΧΤΟΥΝ να την καταργήσουν εγώ την πάτησα γιατί θα πρέπει να βγάλω νέα κάρτα και να ξαναδηλώσω τα στοιχεία σε 20 εμπόρους στο internet και να ξαναστέλνω χαρτιά, ταυτότητες κλπ.

 

Είναι ρίσκο για μένα να τους απειλήσω ότι θα την καταργήσω και τελικά ΠΡΑΓΜΑΤΙ να μην δεχθούν να μου αφαιρέσουν τη συνδρομή και ΟΝΤΩΣ να την καταργήσουν. Θα πάω μπλοφάροντας δηλαδή ότι θα την καταργήσω αλλά δεν θέλω αυτό να συμβεί. ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;

 

2. Υπάρχει περίπτωση να μου επιστρέψουν τα λεφτά της συνδρομής των τελευταίων 5-6 ετών (όσο είμαι κάτοχος της eurobank student visa δηλαδή) και να πάρω καμιά 80αριά ευρώ μαζεμένα;

 

3. Υπάρχει κάποιος που να έχει student eurobank visa και να μην πληρώνει συνδρομή; Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει αυτή την κάρτα και να κατάφερε να πείσει την τράπεζα να μηδενίσει τη συνδρομή;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

εχω την συγκεκριμενη καρτα εδω και 8 χρονια. Απο την πρωτη φορα που μου χρεωσαν συνδρομη τους ειπα οτι η θα την κοψω η δεν θα μου ξαναχρεωσουν ποτε συνδρομη. Οπως καταλαβαινεις εγινε το δευτερο. Τοσα χρονια δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ευρω. Να σου επιστρεψουν συνδρομες περασμενων ετων το αποκλειω. Αυτο που θα κανεις ειναι το εξης. Δεν θα πας σε καταστημα, θα παρεις την εξυπηρετηση πελατων και θα τους ζητησεις να σταματησουν να σου χρεωνουν συνδρομη. Πες τους οτι αν δεν το κανουν, προτιθεσε να ακυρωσεις την καρτα και να πας στην χ τραπεζα που δεν χρεωνει συνδρομη στην πιστωτικη της. Θα σου ζητησου 3,4 μερες διορια για να εξετασουν το αιτημα σου. Αν σου απαντησουν θετικα καλως, αν η απαντηση ειναι αρνητικη εσυ αποφασιζεις αν τελικα θα την ακυρωσεις η οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω την συγκεκριμενη καρτα εδω και 8 χρόνια. Απο την πρωτη φορα που μου χρέωσαν συνδρομη τους ειπα οτι η θα την κοψω η δεν θα μου ξαναχρεωσουν ποτε συνδρομή. Οπως καταλαβαινεις εγινε το δευτερο. Τοσα χρονια δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ευρω. Να σου επιστρεψουν συνδρομες περασμενων ετων το αποκλειω. Αυτο που θα κανεις ειναι το εξης. Δεν θα πας σε καταστημα, θα παρεις την εξυπηρετηση πελατων και θα τους ζητησεις να σταματησουν να σου χρεωνουν συνδρομη. Πες τους οτι αν δεν το κανουν, προτιθεσε να ακυρωσεις την καρτα και να πας στην χ τραπεζα που δεν χρεωνει συνδρομη στην πιστωτική της. Θα σου ζητησου 3,4 μερες διορια για να εξετασουν το αιτημα σου. Αν σου απαντήσουν θετικα καλως, αν η απαντηση ειναι αρνητικη εσυ αποφασιζεις αν τελικά θα την ακυρωσεις η οχι.

 

Σε ευχαριστώ για την καλή ιδέα. Πράγματι με την τηλεφωνική προσέγγιση που προτείνεις μου δίνεται το χρονικό περιθώριο να πάρω την απόφαση χωρίς να εκτεθώ. Θα σας ενημερώσω για την έκβαση ώστε να γνωρίζουμε όλοι τα αντανακλαστικά των τραπεζών σε αυτό το θέμα.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να βγαλω πιστωτικη καρτα για αγορες μεσω ιντερνετ ( Ελληνικα site, σε ξενα εχω την χρεωστικη ) με δοσεις, και σε καταστηματα παλι με δοσεις.

 

Ποιας εταιριας μου προτεινετε και γιατι; Θελω αν γινεται να μη εχει ετησια συνδρομη.

 

Τελος, θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει με λιγα λογια πως ακριβως λειτουργει μια πιστωτικη καρτα και αν απο τη στιγμη που ειμαι συνεπης, μπορω να εχω κυρωσεις.

 

Δλδ εστω οτι παω στον Κωτσοβολο και αγοραζω ενα λαπτοπ αξιας 1000 ευρω. Τους δινω τη πιστωτικη και λεω τον αριθμο των δοσεων; Μετα τι γινεται; Ξερω οτι αυτοι τα λεφτα τα παιρνουν εκεινη τη στιγμη απο την τραπεζα, οποτε στην ουσια εγω εχω οφειλες μονο με τη τραπεζα, αλλα δε ξερω λεπτομερειες.

 

Επισης αν ξερετε για καποια πιστωτικη που να γινεται δεκτη σε ολα τα γνωστα καταστηματα. ( Πλασιο, κωτσοβολο, saturn, multirama, mall κτλ )

 

Και εαν μπορω με παγια εντολη να μου αφαιρουν το ποσο καθε μηνα απο το λογαριασμο που μπαινουν τα λεφτα που πληρωνομαι. Πρεπει η πιστωτικη να ειναι απο την ιδια τραπεζα με αυτη που πληρωνομαι;

 

Ευχαριστω εκ'των προτερων!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ,αλλα ειναι ενας τροπος για φθηνη βενζινη http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=50 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ,αλλα ειναι ενας τροπος για φθηνη βενζινη http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=50 .

 

εχει καμια δεκαρια μερες που βγηκε αυτη η προσφορα. Νομιζω ομως οτι δεν συμφερει και πολυ. Για μενα η καλυτερη εξαργυρωση γινεται στον φωκα.

Μεχρι τελη μαιου 8 ποντοι για καθε ευρω αγορων απο συνεργαζομενες επιχειρησεις με τις καρτες μπονους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την συγκεκριμενη καρτα εδω και 8 χρονια. Απο την πρωτη φορα που μου χρεωσαν συνδρομη τους ειπα οτι η θα την κοψω η δεν θα μου ξαναχρεωσουν ποτε συνδρομη. Οπως καταλαβαινεις εγινε το δευτερο. Τοσα χρονια δεν εχω πληρωσει ουτε ενα ευρω. Να σου επιστρεψουν συνδρομες περασμενων ετων το αποκλειω. Αυτο που θα κανεις ειναι το εξης. Δεν θα πας σε καταστημα, θα παρεις την εξυπηρετηση πελατων και θα τους ζητησεις να σταματησουν να σου χρεωνουν συνδρομη. Πες τους οτι αν δεν το κανουν, προτιθεσε να ακυρωσεις την καρτα και να πας στην χ τραπεζα που δεν χρεωνει συνδρομη στην πιστωτικη της. Θα σου ζητησου 3,4 μερες διορια για να εξετασουν το αιτημα σου. Αν σου απαντησουν θετικα καλως, αν η απαντηση ειναι αρνητικη εσυ αποφασιζεις αν τελικα θα την ακυρωσεις η οχι.

 

Έλα φίλε, λοιπόν να σε ενημερώσω μήπως με βοηθήσεις λίγο ακόμα.

Σχετικά με τη eurobank student visa τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το εξής: Κύριε δεν πληρώνετε συνδρομή κάρτας (πράγματι δεν πληρώνω ένα ποσό 29,53 ευρώ ετησίως που αντιστοιχεί σε συνδρομή που πληρώνουν άλλοι), αλλά πληρώνετε ένα ευρώ το μήνα το οποίο είναι έξοδα αποστολής του statement της κάρτας. Μπορεί στην περιγραφή της κίνησης που αντιστοιχεί στο 1 ευρώ να λέει "ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΡΤΑΣ", αλλά στην ουσία πρόκειται για έξοδα αποστολής του statement, όχι για ετήσια συνδρομή!

 

Η ερώτηση είναι εξής: ΕΣΥ (που είπες ότι δεν πληρώνεις συνδρομή) έχεις κάθε μήνα μια κίνηση 1 ευρώ με περιγραφή "συνδρομή κάρτας" στον λογαριασμό της πιστωτικής; Ή με κοροϊδεύουν και απλά μου χρεώνουν συνδρομή 1 ευρώ χ 12 = 12 ευρώ αντί για 29,53 που λένε ότι είναι κανονικά.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε Online Banking στην eurobank και ζήτα να μην σου στέλνουν λογαριασμό αλλά online statement
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω ήδη ebanking στην eurobank και το χρησιμοποιώ και σε καθημερινή σχεδόν βάση. Το θέμα είναι αν μου λένε πράγματι αλήθεια ότι αυτή η χρέωση του 1 ευρώ είναι για την αποστολή του λογαριασμού και όχι μια "κρυφή" συνδρομή. Γι' αυτό ρώτησα αν ο φίλος pexths πληρώνει αυτό το ένα ευρώ κάθε μήνα. Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank δεν χρεωνει αποστολή λογαριασμού σε άλλους πελάτες,

Σε εμένα χρέωνε μόνο στην Euroline, και όχι στην Visa και Mastercard . Αλλά τώρα που έχω το online δεν χρεώνει πλέον . Δεν γνωρίζω τι ισχύει στις φοιτητικές κάρτες

Link to comment
Share on other sites

...

Ποιας εταιριας μου προτεινετε και γιατι; Θελω αν γινεται να μη εχει ετησια συνδρομη.

...

 

Μάλλον εννοείς ποιας τράπεζας. Αν πάλι όντως εννοείς εταιρείας προσωπικά ψηφίζω Mastercard.

Ψάξε λίγο από τις ιστοσελίδες των τραπεζών πια έχει καλύτερα επιτόκια και γενικά καλύτερους όρους.

Την ετήσια συνδρομή αν το ζητήσεις και έχεις τις κατάλληλες "προδιαγραφές" (είσαι τυπικός στις πληρωμές σου βασικά) μπορείς να την αποφύγεις.

 

...

Τελος, θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει με λιγα λογια πως ακριβως λειτουργει μια πιστωτικη καρτα και αν απο τη στιγμη που ειμαι συνεπης, μπορω να εχω κυρωσεις.

...

 

Αν είσαι συνεπής γιατί να έχεις κυρώσεις;

 

...

Ξερω οτι αυτοι τα λεφτα τα παιρνουν εκεινη τη στιγμη απο την τραπεζα, οποτε στην ουσια εγω εχω οφειλες μονο με τη τραπεζα, αλλα δε ξερω λεπτομερειες.

...

 

Η τράπεζα θα στέλνει λογαριασμό κάθε μήνα και εσύ τον εξοφλείς. Τι άλλες λεπτομέρειες εννοείς.

 

...

Επισης αν ξερετε για καποια πιστωτικη που να γινεται δεκτη σε ολα τα γνωστα καταστηματα. ( Πλασιο, κωτσοβολο, saturn, multirama, mall κτλ )

...

 

Οι κλασσικές (Visa & Mastercard) είναι αποδεκτές από σχεδόν όλα τα καταστήματα.

Οι Diners & American express έχουν μικρότερη αποδοχή αλλά αυτό αλλάζει συνεχώς.

 

...

Και εαν μπορω με παγια εντολη να μου αφαιρουν το ποσο καθε μηνα απο το λογαριασμο που μπαινουν τα λεφτα που πληρωνομαι. Πρεπει η πιστωτικη να ειναι απο την ιδια τραπεζα με αυτη που πληρωνομαι;

...

 

Πάγια εντολή μπορείς να δώσεις μόνο αν έχεις λογαριασμό στη τράπεζα που έχεις την κάρτα της. Αλλά αυτό λύνεται εύκολα ανοίγοντας ένα λογαριασμό στη τράπεζα που θα έχεις τη κάρτα της μόνο για να καταθέτεις χρήματα για την εξόφληση της κάρτας σου.

 

Πιστωτική βγάζεις απ΄όποια τράπεζα θέλεις, είτε πληρώνεσαι από αυτή είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank δεν χρεωνει αποστολή λογαριασμού σε άλλους πελάτες,

Σε εμένα χρέωνε μόνο στην Euroline, και όχι στην Visa και Mastercard . Αλλά τώρα που έχω το online δεν χρεώνει πλέον . Δεν γνωρίζω τι ισχύει στις φοιτητικές κάρτες

 

Δηλαδή δεν σου δείχνει χρέωση 1 ευρώ (σε μια κίνηση) κάθε μήνα στον statement;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

notos plus visa-χωρις συνδρομη και 3% επιστροφη απο παντου.:X

 

affinity-inditex-χωρις συνδρομη και 2,5% επιστροφη απο παντου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

κάποτε είχε πάρει το μάτι μου μια πιστωτική της aspis bank που έδινε 5% επιστροφή. Υπάρχει ακόμα; Ποια είναι η καλύτερη κάρτα (που να σου δίνει τα πιο πολλά bonus αν κάνεις κυρίως χρήση για αγορές στο internet?). ευχαριστώ μάγκεsh
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

κάποτε είχε πάρει το μάτι μου μια πιστωτική της aspis bank που έδινε 5% επιστροφή. Υπάρχει ακόμα; Ποια είναι η καλύτερη κάρτα (που να σου δίνει τα πιο πολλά bonus αν κάνεις κυρίως χρήση για αγορές στο internet?). ευχαριστώ μάγκεsh

 

την εκοψε την επιστροφη 5%:cry:εμπαινε μεσα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για πιστωτική αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου.

Κυρίως τη θέλω για εισιτήρια θεάτρων, κινηματογράφου, ή ταξιδιωτικά

αλλά θα με ενδιέφερε να ανοίξω σε μία τράπεζα με πολύ λίγα χρήματα (τα λιγότερα που γίνεται ώστε αν γίνει καμιά κλοπή κωδικού να μην έχω "τεράστιο πρόβλημα"

αν γνωρίζετε..πες μου τη γνώμη σας

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για πιστωτική αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου.

Κυρίως τη θέλω για εισιτήρια θεάτρων, κινηματογράφου, ή ταξιδιωτικά

αλλά θα με ενδιέφερε να ανοίξω σε μία τράπεζα με πολύ λίγα χρήματα (τα λιγότερα που γίνεται ώστε αν γίνει καμιά κλοπή κωδικού να μην έχω "τεράστιο πρόβλημα"

αν γνωρίζετε..πες μου τη γνώμη σας

ευχαριστώ!!

 

οι πιστωτικες δε χρειαζονται κωδικο για χρεωση......:)

το πιστωτικο οριο το οριζεις εσυ....οσο θελεις......το ανωτατο οριζει η τραπεζα....:)

παρε μια prepaid.......:)

καμια καρτα δε δημιουργει προβλημα...ακομα κι αν κλαπει....το προβλημα βρισκεται στο μυαλο του κατοχου της....

Edited by skolix
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για πιστωτική αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου.

Κυρίως τη θέλω για εισιτήρια θεάτρων, κινηματογράφου, ή ταξιδιωτικά

αλλά θα με ενδιέφερε να ανοίξω σε μία τράπεζα με πολύ λίγα χρήματα (τα λιγότερα που γίνεται ώστε αν γίνει καμιά κλοπή κωδικού να μην έχω "τεράστιο πρόβλημα"

αν γνωρίζετε..πες μου τη γνώμη σας

ευχαριστώ!!

 

για εισιτηρια κινηματογραφων, βγαλε πιστωτικη μπονους της αλφα μπανκ. Για καθε εισιτηριο σε συγκεκριμενους κινηματογραφους σε συγκεκριμενες μερες, δινει αλλο ενα δωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για εισιτηρια κινηματογραφων, βγαλε πιστωτικη μπονους της αλφα μπανκ. Για καθε εισιτηριο σε συγκεκριμενους κινηματογραφους σε συγκεκριμενες μερες, δινει αλλο ενα δωρο.

 

Αν δεν κάνω λάθος κάθε Τετάρτη στα Οντεόν.

 

Και η μιλένιουμ έχει μία προσφορά με τα Στερ (1+1 εισιτήριο δώρο για την ίδια παράσταση)

 

Επίσης η άττικα βίζα eurobank προσφέρει έκπτωση στα εισιτήρια της λυρικής, δεν ξέρω αν ισχύει και για άλλες κάρτες της ίδιας τράπεζας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κάθε Τετάρτη στα Οντεόν.

 

Και η μιλένιουμ έχει μία προσφορά με τα Στερ (1+1 εισιτήριο δώρο για την ίδια παράσταση)

 

Επίσης η άττικα βίζα eurobank προσφέρει έκπτωση στα εισιτήρια της λυρικής, δεν ξέρω αν ισχύει και για άλλες κάρτες της ίδιας τράπεζας

 

παντως για τους σινεφιλ, οι παραπανω καρτες ειναι οτι πρεπει. Βαλε 30 φορες απο 8 ευρω το εισιτηριο 240 ευρω κερδος. Πολυ καλη περιπτωση. Και χωρις συνδρομη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε προπληρωμένη κάποιας τράπεζας που να είστε ευχαριστημένοι?

οι προπληρωμένες έχουν παραπάνω χρεώσεις και ξέρετε αν τις δέχοτναι τα θεάτρα?

ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...