Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Κανονικά ναι και θα το διευκρινίζει τι είναι τι από αυτά που θα πληρώσεις. Καλορίζικο!!

 

Eυχαριστώ άλεξ! Το πρωί ειδα οτι φάνηκε στο ebanking αλλα χωρις λεπτομέρειες.

Το έχω λιώσει ντάξει όπως είπαμε τούμπανο

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, για πρώτη φορά έχω ζητήσει την έκδοση πιστωτικής bonus από alpha γιατί βασικά με ενδιαφέρουν οι δόσεις που κάνουν online οι εταιρείες (μ' ενδιαφέρει ένα "αλμυρό" laptop).

 

Το θέμα με τις δόσεις πως ακριβώς γίνεται ?? Μόλις κάνω την παραγγελία και δηλώσω ότι θέλω πχ. 24 δόσεις, μετά ? Μου ζητούν τα στοιχεία της κάρτας υποθέτω, έτσι ? Χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο εγώ ? Οι χρεώσεις στην κάρτα θα γίνονται αυτόματα από τον έμπορο κάθε μήνα ? Εγώ θα πληρώνω κάτι στην τράπεζα (εκτός από την συνδρομή της κάρτας, αν υπάρχει) ? Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω πριν ολοκληρώσω την παραγγελία ή και γενικότερα ?

 

Συγνώμη αν ρωτάω πολλά, πρώτη μου φορά... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάζεις τον αριθμό της κάρτας.

Οι δόσεις τιμολογούνται ανά μήνα από την τράπεζα σου. Δε σε αφορά η μεταξύ συμφωνία εμπόρου-τράπεζας.

Εκτός από την μηνιαία δόση, δεν υπάρχει κάποια ΑΛΛΗ χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μισθοδοσία υπάρχει στην Alpha, μου ζητήθηκε κιόλας πρόσφατη απόδειξη μισθοδοσίας μέσω της τράπεζας μιας και ως δικαιολογητικό είχα στείλει βεβαίωση εργοδότη, αλλά δεν έπαιξε κάπου ρόλο απ ότι κατάλαβα. Αν μετρήσει στη συνδρομή του δεύτερου χρόνου δεν ξέρω.

 

Αν έχεις Μισθοδοσία στην Alpha οι πιστωτικές Alpha Bank Bonus Visa και Alpha Bank Bonus MasterCard είναι χωρίς συνδομή. Εγώ τις έχω και τις δυο χωρίς ετήσια συνδρομή εδώ και χρόνια (έχω και εγώ τη μισθοδοσία μου στην Alpha).

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τηλεφωνικά αυτοματοποιημένα την καρτα μου απο την alpha, αλλα η πρόσθετη της γυναίκας δεν εχει ενεργοποιηθεί.

Μπορει να ενεργοποιηθεί σε ΑΤΜ (που δεν θελω) η τηλεφωνικά.

Επι μια εβδομάδα ειναι αδύνατον να μιλήσεις με κάποιον στην εξυπηρετηση.

Τι ηλιθιο να ενεργοποιείται μονο η πρωτη και οχι και η πρόσθετη ....

Μηπως γνωρίζετε και κάποιον αλλο εναλλακτικό τροπο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς για άμεση κατάθεση μετρητών και όχι φάκελο.

Εδώ και καιρό υπάρχει αυτή η δυνατότητα, αλλά πρέπει να έχει γίνει και η κατάλληλη αναβάθμιση και στο μηχάνημα (και σίγουρα μόνο για αυτά που είναι έξω από κατάστημα τράπεζας)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς για άμεση κατάθεση μετρητών και όχι φάκελο.

Εδώ και καιρό υπάρχει αυτή η δυνατότητα, αλλά πρέπει να έχει γίνει και η κατάλληλη αναβάθμιση και στο μηχάνημα (και σίγουρα μόνο για αυτά που είναι έξω από κατάστημα τράπεζας)

Λογικα στα ATM στην Αθηνα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, σωστα; Ναι, χωρις φακελο εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα στα ATM στην Αθηνα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, σωστα; Ναι, χωρις φακελο εννοω.

 

Τον τελευταίο καιρό στην Αθήνα, δεν έχω δει κάποιο κατάστημα τράπεζας (από τις 4 συστημικές) που να μην έχει την εν λόγω ευκολία σε ATM.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους! Για καταναλωτικό αυτοκινήτου μου πε ο πωλητής πληρώνω στη πρώτη δοση και τα έξοδα δανείου μαζί, θα φανεί στον αναλυτικό λογαριασμό που θα μ ρθει ταχυδρομικώς?

 

Εμένα μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει η τράπεζα μαζί μου. Αν είναι να πάει ταχυδρομικώς ζήσε Μάιε μου. Φίλος που ρώτησα πάντως σε αντίστοιχη περίπτωση του είχαλε κάνει 2 μήνες να του έρθει η 1η δόση.

 

Η πρώτη δόση και τα έξοδα δανείου μαζί είναι ανά τράπεζα πάντως. Στην eurobankτα έξοδα δανείου ήταν άμεσα ενώ στην Πειραιώς μαζί με τη δόση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα στα ATM στην Αθηνα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, σωστα; Ναι, χωρις φακελο εννοω.

 

Δε νομίζω ότι είναι μόνο στην Αθήνα, στη Ρόδο έχουμε κανονικά atm που υποστηρίζουν online κατάθεση

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάζεις τον αριθμό της κάρτας.

Οι δόσεις τιμολογούνται ανά μήνα από την τράπεζα σου. Δε σε αφορά η μεταξύ συμφωνία εμπόρου-τράπεζας.

Εκτός από την μηνιαία δόση, δεν υπάρχει κάποια ΑΛΛΗ χρέωση.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό στην Αθήνα, δεν έχω δει κάποιο κατάστημα τράπεζας (από τις 4 συστημικές) που να μην έχει την εν λόγω ευκολία σε ATM.
Οποτε απλα βαζω τα χαρτονομισματα στην υποδοχη και τα τραβαει;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς .

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οποτε απλα βαζω τα χαρτονομισματα στην υποδοχη και τα τραβαει;

Βλέπεις εάν έχει στο ΑΤΜ την επιλογή "κατάθεση" και πατώντας στην επιλογή θα δεις στην οθόνη οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μας κοροιδευουν με τα τηλεφωνα εκει στην alpha bank;

προσπαθω 3 μερες να μιλησω με καποιον για μια καρτα που εχω ενα προβλημα περιμενω κανα μισαωρο και πεφτει η γραμμη. ετσι θα αποφυγουν τους συνοστησμους στις τραπεζες; χωρις τηλ. κεντρο;

νομοι για αυτους δεν υπαρχουν; εμας μας κυνηγανε με προστιμα , για αυτους που δεν εχουν τηλ. κεντρο να εξυπηρετησουν , και αναγκαζουν τον κοσμο να τρεχει στο καταστημα δεν υπαρχουν προστιμα;

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

 

Σ’ευχαριστω φίλε αλλά για χρεωστική που με ενδιαφέρει δεν έχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση νέας πιστωτικής είναι αυτό, ο φίλος ζητάει επανέκδοση χρεωστικής.

Σ’ευχαριστω φίλε αλλά για χρεωστική που με ενδιαφέρει δεν έχει..

 

Συγνώμη, λάθος δικό μου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...