Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Με λίγα λογια αν ενας εχει σταθερα ολο τον χρονο 3001€ θα παρει τοκους 6€ μικτα ή 5,10€ καθαρά για ολοκληρο το χρονο. (0,43€ τον μηνα) Δηλαδη ουτε την αξια της ανανεωσης της χρεωστικής του καρτας

 

ΔΕΝ είναι έτσι γιατί η ανανέωση γίνεται κάθε 3 έως 5 χρόνια, αλλά μικρή η διαφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντονισμένη κίνηση από όλες τις τράπεζες, μια από τα ίδια και η alpha bank.

 

Αφού έμειναν 4 συν 2, ήταν αναμενόμενο να συμβεί αυτό (καρτελ).

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι έτσι γιατί η ανανέωση γίνεται κάθε 3 έως 5 χρόνια, αλλά μικρή η διαφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αφού έμειναν 4 συν 2, ήταν αναμενόμενο να συμβεί αυτό (καρτελ).

Το "δεν είναι έτσι" ισχύει μόνο ως προς τη σύγκριση με την αξια της καρτας. Το ποσό ισχύει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει η νέα χρεωστική της Πειραιώς σε αντικατάσταση αυτής που είχα και έληγε Νοέμβρη. Να περιμένω χρέωση 6 ευρώ στο συνδεδεμένο λογαριασμό όταν την ενεργοποιήσω?

 

Η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει αργότερα μέσα στο έτος αν δεν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την κάρτα στο μεταξύ?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει η νέα χρεωστική της Πειραιώς σε αντικατάσταση αυτής που είχα και έληγε Νοέμβρη. Να περιμένω χρέωση 6 ευρώ στο συνδεδεμένο λογαριασμό όταν την ενεργοποιήσω?

 

Η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει αργότερα μέσα στο έτος αν δεν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την κάρτα στο μεταξύ?

 

ΒΕΒΑΙΩΣ, και στα 2.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει η νέα χρεωστική της Πειραιώς σε αντικατάσταση αυτής που είχα και έληγε Νοέμβρη. Να περιμένω χρέωση 6 ευρώ στο συνδεδεμένο λογαριασμό όταν την ενεργοποιήσω?

 

 

 

Η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει αργότερα μέσα στο έτος αν δεν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω την κάρτα στο μεταξύ?

Δεν νομίζω να χρεώνουν όταν λήγει μόνο την αντικατάσταση χρεώνουν σε περίπτωση απώλειας η καταστροφής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χρεώνουν όταν λήγει μόνο την αντικατάσταση χρεώνουν σε περίπτωση απώλειας η καταστροφής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αναγκάζεις να σου πω ότι έχεις χάσει επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι τράπεζες κανουν τα παντα για να κερδιζουν εις βαρος του καταναλωτη...σαν το καρτελ της κινητης.

Εν τω μεταξύ,τωρα με τις ανανεωσεις στις χρεωστικές κάρτες τσιμπανε τα λεφτα για πλακα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αφήνει τους άλλους να κερδοσκοπούν σε βάρος του. Αν νομίζεις ότι τα 5 ή 6 ευρώ στα 5 χρόνια δεν σε συμφέρουν μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα. Αν την κρατάς σημαίνει ξεκάθαρα ότι σε συμφέρει. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αφήνει τους άλλους να κερδοσκοπούν σε βάρος του. Αν νομίζεις ότι τα 5 ή 6 ευρώ στα 5 χρόνια δεν σε συμφέρουν μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα. Αν την κρατάς σημαίνει ξεκάθαρα ότι σε συμφέρει.

 

Το ξερεις οτι οι Τραπεζες δε σου επιτρεπουν να σηκωσεις λεφτα απο το ταμειο, πλην ενος ποσου και ανω!!!

 

Αναληψη στο ταμειο απο 400 και ανω.

 

Εχω κανει καταγγελεια και θα παει ΠΑΝΤΟΥ.

 

Οι τραπεζες ειναι και τυπικα πλεον οι μαφιοζοι:ninja:.

 

PS Ακομα και αν εχεις τα λεφτα μεσα και σηκωσεις 400 ευρω και τους ζητησεις να καταθεσεις πισω 50 ευρω π.χ. ΔΕ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ!!!

 

Εχει να πεσει ΠΟΛΥ ΚΥΝΗΓΗΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Το ξερεις οτι οι Τραπεζες δε σου επιτρεπουν να σηκωσεις λεφτα απο το ταμειο, πλην ενος ποσου και ανω!!!

 

 

 

Αναληψη στο ταμειο απο 400 και ανω.

 

 

 

Εχω κανει καταγγελεια και θα παει ΠΑΝΤΟΥ.

 

 

 

Οι τραπεζες ειναι και τυπικα πλεον οι μαφιοζοι:ninja:.

 

 

 

PS Ακομα και αν εχεις τα λεφτα μεσα και σηκωσεις 400 ευρω και τους ζητησεις να καταθεσεις πισω 50 ευρω π.χ. ΔΕ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ!!!

 

 

 

Εχει να πεσει ΠΟΛΥ ΚΥΝΗΓΗΜΑ

ειλικρινά πόσο χρονών είσαι; είναι δυνατόν ακόμα πηγαίνεις σε ταμείο τράπεζας για χρήματα (κατάθεση ή να σηκώσεις);; έχω να πάω χρόνια σε τράπεζα σε ταμείο για χρήματα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά πόσο χρονών είσαι; είναι δυνατόν ακόμα πηγαίνεις σε ταμείο τράπεζας για χρήματα (κατάθεση ή να σηκώσεις);; έχω να πάω χρόνια σε τράπεζα σε ταμείο για χρήματα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αν δεν εχεις debit card για να πληρωνεις τα κερατιατικα των ελληνικων τραπεζων ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ χρηματα?

 

Για την ιστορια μετεφερα λεφτα σε λογαριασμο στην Ελλαδα ωστε οι δικοι μου να σηκωσουν λεφτα που θελαν για καποια δουλεια τους.

 

Προσωπικα εχω λογαριασμους σε ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ αλλα τετοιους ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ πουθενα στον "πολιτισμενο κοσμο"

 

Και καρτες εχω συνολικα πανω απο 60 (credit debit). Σε καμμια δεν πληρωνω συνδρομες και λοιπα κερατιατικα. Αλλα οταν καθεσαι και χαφτεις οτι σου σερβιρουν, τοτε πας σαν σε προβατο σε σφαγη!

 

Θα δω τι θα απαντησουν στην καταγγελεια και μετα θα φυγει για ελληνικο διαμεσολαβητη αλλα και ΕΕ.

 

Αν η κυβερνηση επετρεπε την πληρωμη μισθου - συνταξης σε λογαριασμο οποιαδηποτε τραπεζας στην ΕΕ και το χτισιμο αφορολογητου με οποιαδηποτε καρτα (απο τραπεζα ΕΕ) τα ελληνικα σαπακια δε θα τολμουσαν να κανουν κινησεις καρτελ-μαφιοζων. Τους δωσαν ομως και το μαχαιρι και το πεπονι και σαν μαφιοζοι το εκμεταλλευονται.

 

Και φυσικα θα ειχαν παει στον αγυριστο πολυ πιο γρηγορα. Εξυπηρετηση υπαλληλων ελληνικων τραπεζων ειναι για κλαματα. Οσοι εχουν παει εξω ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ!

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αφήνει τους άλλους να κερδοσκοπούν σε βάρος του. Αν νομίζεις ότι τα 5 ή 6 ευρώ στα 5 χρόνια δεν σε συμφέρουν μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα. Αν την κρατάς σημαίνει ξεκάθαρα ότι σε συμφέρει.

 

 

 

Δεν ειναι ετσι.

Αναγκαστικα και εβγαλα χρεωστικη στην 72 χρονη θεια μου γιατι αν δεν χτιζοταν το αφορολογητο μεσω καρτας θα επρεπε να πληρωσει 500€ επιπλεον φορο σαν προστιμο.

Στα πλαισια της παρακρουσης για την κατα πολεμηση της φοροδιαφυγης, επιβληθηκε βιαια η χρηση των καρτων και τα μηχανακια στις επιχειρησεις.

Αυτο εγινε οριζοντια χωρις σχεδιασμο και προβλεψη ιδιαιτεροτητων.

Και φυσικα βλεποντας το οι τραπεζες βλεποντας το σαν πηγη εσοδου το εκμεταλευονται αναλογα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι τα 5-6 ευρώ ανά κάποια χρόνια. Είναι οι συντονισμένες κινήσεις τύπου καρτέλ που ουσιαστικά καταργούν τον ανταγωνισμό.

Αυτό που με εξόργισε ήταν ότι επικαλέστηκαν αυξημένο λειτουργικό κόστος λόγω της θεαματικής αύξησης χρησης καρτών. Μια συνθήκη που αυξησε τα κέρδη τους.

Τέλος, το χειρότερο είναι ότι αν αύριο αποφασίσουν να χρεώνουν 20 ευρώ την ανανέωση της κάρτας με ημερομηνία λήξης μετά από 2 χρόνια, πάλι ουσιαστικά δεν θα έχουμε επιλογή. Το έχουμε δει το έργο τόσα χρόνια στον κλάδο της κινητής.

Όσο για τον φίλο που έβγαλε κάρτα στην 72χρονη θεία του, αυτό δεν ήταν απαραίτητο. Σε αυτή την ηλικία δεν είναι υποχρεωτικό το χτίσιμο αφορολογητου μέσω κάρτας. Αρκεί η συλλογή αποδείξεων και η προσκόμισή τους εφόσον ζητηθεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συντονισμένη κίνηση από όλες τις τράπεζες, μια από τα ίδια και η alpha bank.

 

Για τς χρήματα που καταθέτεις εσυ, πληρώνουν τόκο στην ΕΚΤ. Λογικό ειναι τα επιτόκια να είναι εκεί που ειναι. Και άργησαν.

Link to comment
Share on other sites

Για τς χρήματα που καταθέτεις εσυ, πληρώνουν τόκο στην ΕΚΤ. Λογικό ειναι τα επιτόκια να είναι εκεί που ειναι. Και άργησαν.

 

Αυτό, μπορεί να ισχύει αλλά το θέμα είναι ότι αφού έμειναν 4 συν 2 τράπεζες είναι αναμενόμενο να έχουμε ΚΑΡΤΕΛ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά, δεν έχω καταλάβει. Οι τράπεζες θέλουν η δεν θέλουν τις καταθέσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, μπορεί να ισχύει αλλά το θέμα είναι ότι αφού έμειναν 4 συν 2 τράπεζες είναι αναμενόμενο να έχουμε ΚΑΡΤΕΛ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά, δεν έχω καταλάβει. Οι τράπεζες θέλουν η δεν θέλουν τις καταθέσεις μας.

 

Μήπως περιμένεις τίποτα επιτόκια τύπου 12% ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μήπως περιμένεις τίποτα επιτόκια τύπου 12% ;

 

Σε συγκριση με τις Βρετανικες Τραπεζες που δινουν ακομα και σημερα επιτοκια σε ορισμενους ειδικους λογαριασμους (regular savings) επιτοκια 3% τα επιτοκια των ελλληνικων σαπακιων ειναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ για το ρισκο που παιρνει καποιος.

 

Η Ελλαδα δεν εχει ξεφυγει τον κινδυνο οπως καποιοι νομιζουν. Απλα κυκλοφορει φθηνο χρημα παγκοσμιως που εχει αναγκασει πολλους (και κυριως τα ασφαλιστικα ταμεια) να αναζητουν αποδοσεις (καπως εγγυημενες). Ετσι βλεπουμε αρνητικες αποδοσεις (οχι αρνητικη για το κρατος που εκδιδει το ομολογο) στα κρατικα ομολογα. Γιατι τα ασφαλιστικα ταμεια ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να επενδυσουν τα χρηματα τους σε τραπεζες (π.χ. στην ΕΕ μεχρι 100κ ασφαλισμενα) η ομολογα εταιρειων ή στο χρηματιστηριο κ.λπ.

 

Ποσοι απο εσας πιστευετε οτι το Ελληνικο κρατος θα μπορεσει να εγγυηθει 100κ για καθε λογαριασμο οταν μια τραπεζα καταρρευσει στην Ελλαδα? Ιδιως μετα το bail in!

 

Το παιχνιδι ειναι γνωστο. Ξαφνικα καποιος θα τραβηξει την πριζα (φθηνο χρημα) και οποιος εχει ανοιχτες θεσεις και χρεη θα καταρρευσει!!!

 

Και η Ελλαδα εχει πλεον χρεος 194% του ΑΕΠ. Χειροτερα απο οταν μπηκαμε στο μνημονιο 10 χρονια πριν! Και οι κουτοφραγκοι δεν ειναι διατεθιμενοι ξανα στα ναζια και τα καπριτσια των Ελληνων (αλλα λεμε, αλλα συμφωνουμε, αλλα κανουμε)

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Τελικά, δεν έχω καταλάβει. Οι τράπεζες θέλουν η δεν θέλουν τις καταθέσεις μας.

 

Τις παραθελουν. Αλλα απλα για εγγυηση. Ισχυει ακομα ο κανονας της Βασιλειας! Και με τα κοκκινα δανεια στο θεο ακομα πως θα μπορεσουν να εγγυηθουν τη φερεγγυοτητα των (και να ψιλοδανεισουν εξτρα με καρτες κ.λπ.)

Δε θελουν να σου δινουν και τοκο ομως! Και φυσικα προσπαθουν να τρομαξουν τον κοσμο να τρεξει να τα βαλει στις τραπεζες (Νεα με ληστειες καθημερινα, για να φοβηθει ο κοσμος)

 

Βασικα οι Ελληνικες τραπεζες δεν εχουν καμμια αλλη κερδοφορα δραστηριοτητα, ΠΛΕΟΝ ΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ στις συναλλαγες και στις καρτες.

 

Προσπαθουν τωρα να δωσουν δανεια σε ατομα με εγγυημενα εισοδηματα (δημοσιοι υπαλληλοι κυριως). Αλλα λιγοι ακομα ζητουν και ρισκαρουν!

Στο εξωτερικο mortgage κατω του 1% στην Ελλαδα 7 και 8 %!!! Απλα για γελια!

 

ΚΥΡΙΑ ΠΗΓΗ της κερδοφοριας των ειναι οι καρτες. Καρτες σε ολους (πιστωτικες και μη) ξεσκιζοντας σε προμηθειες τους εμπορους (POS) και τελικα τον καταναλωτη που τα πληρωνει πισω εκεινος με πιο ακριβα προιοντα. Το κρατος φυσικα ευνοειται (ΦΠΑ και φορολογια). Για αυτο και το αφηνει να κανει ΟΤΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΟ ΘΕΛΕΙ.

 

Σε ενα χρονο παω στοιχημα οτι οι χρεωστικες θα εχουν και συνδρομη (οπως οι πιστωτικες). Οι δε πιστωτικες που ακουω κατι 80αρια ετησιως θα πεταξουν πανω απο 10 το μηνα!

 

Στη Βρετανια πολλες τραπεζες κλεινουν καταστηματα ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΚΟΣΜΟ. Ομως εδω το συστημα δουλευει ανω των 10 ετων (ηλεκτρονικες συναλλαγες ΔΩΡΕΑΝ, ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΟΣΩΝ, ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!)

 

Παρολο αυτα θελανε να κλεισουν και ΑΤΜ και οι κατοικοι των απομακρυσμενων επαναστατησαν. Επετρεψαν τοτε ΔΩΡΕΑΝ συναλλαγες στα ταμεια των ταχυδρομειων (παντου) κυριως για κατι ηλικιωμενους σε χωρια κ.λπ. Η Barclays κατι πηγε να κανει με το να επιτρεπει μονο καταθεση απο εκει και την εσκουξαν. Τα πηραν πισω αρον αρον. Δεν περιμεναν να τα σφαξουν σαν προβατα!

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις debit card για να πληρωνεις τα κερατιατικα των ελληνικων τραπεζων ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ χρηματα?

 

Για την ιστορια μετεφερα λεφτα σε λογαριασμο στην Ελλαδα ωστε οι δικοι μου να σηκωσουν λεφτα που θελαν για καποια δουλεια τους.

 

Προσωπικα εχω λογαριασμους σε ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ αλλα τετοιους ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ πουθενα στον "πολιτισμενο κοσμο"

 

Και καρτες εχω συνολικα πανω απο 60 (credit debit). Σε καμμια δεν πληρωνω συνδρομες και λοιπα κερατιατικα. Αλλα οταν καθεσαι και χαφτεις οτι σου σερβιρουν, τοτε πας σαν σε προβατο σε σφαγη!

 

Θα δω τι θα απαντησουν στην καταγγελεια και μετα θα φυγει για ελληνικο διαμεσολαβητη αλλα και ΕΕ.

 

Αν η κυβερνηση επετρεπε την πληρωμη μισθου - συνταξης σε λογαριασμο οποιαδηποτε τραπεζας στην ΕΕ και το χτισιμο αφορολογητου με οποιαδηποτε καρτα (απο τραπεζα ΕΕ) τα ελληνικα σαπακια δε θα τολμουσαν να κανουν κινησεις καρτελ-μαφιοζων. Τους δωσαν ομως και το μαχαιρι και το πεπονι και σαν μαφιοζοι το εκμεταλλευονται.

 

Και φυσικα θα ειχαν παει στον αγυριστο πολυ πιο γρηγορα. Εξυπηρετηση υπαλληλων ελληνικων τραπεζων ειναι για κλαματα. Οσοι εχουν παει εξω ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ!

 

Νομίζω, ότι ΜΟΝΟ η eurobank το κάνει αυτό με τα 400€ αναληψη. Αν είναι έτσι πήγαινε σε άλλη τράπεζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι ετσι.

Αναγκαστικα και εβγαλα χρεωστικη στην 72 χρονη θεια μου γιατι αν δεν χτιζοταν το αφορολογητο μεσω καρτας θα επρεπε να πληρωσει 500€ επιπλεον φορο σαν προστιμο.

Στα πλαισια της παρακρουσης για την κατα πολεμηση της φοροδιαφυγης, επιβληθηκε βιαια η χρηση των καρτων και τα μηχανακια στις επιχειρησεις.

Αυτο εγινε οριζοντια χωρις σχεδιασμο και προβλεψη ιδιαιτεροτητων.

Και φυσικα βλεποντας το οι τραπεζες βλεποντας το σαν πηγη εσοδου το εκμεταλευονται αναλογα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οι ΑΝΩ των 70 ετών, ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς, οι Άγγλοι ΔΕΝ θα δρομοσουν από την ΕΕ. Τότε, θα έβλεπες την γλύκα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ότι ΜΟΝΟ η eurobank το κάνει αυτό με τα 400€ αναληψη. Αν είναι έτσι πήγαινε σε άλλη τράπεζα.

 

Και ομως επισημως ΔΕΝ ειναι στους ορους συναλλαγων!!!

Επιβεβαιωμενο και απο το telephone banking και απο το online chat!

 

H τραπεζα πραγματι ειναι η Eurobank. H μονη που δεν ειχα λογαριασμο στην Ελλαδα αλλα ας οψεται το ταχυδρομικο ταμιευτηριο (και η aspis bank επισης) που συγχωνευτηκαν με αυτη!

 

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ. Και το ξερουν! Δεν μπρεις να περιοριζεις τον καταναλωτη στο ΠΟΣΑ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ανευ περιορισμων απο το κρατος! Ουτε βεβαια και το να μην του επιτρεπεις να κανει καταθεση μετα στο καπακι (Θελω π.χ. 100 ευρω, με αναγκαζεις να σηκωσω 400 και κανω καταθεση 300 στο καπακι). Το μονο που θα μπορουσες να περιορισεις ειναι καποιον να σηκωσει ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟ ΜΕΤΡΗΤΑ χωρις προειδοποιηση στο καταστημα.

 

Θελω να δω τι θα πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την Platinum, μετά από πόσο καιρό σας ήρθε ο κωδικός της Aegean για την έκπτωση; Και ήρθε με sms ή στο statement?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε καθόλου κανένας κωδικός στην Platinum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...