Jump to content

[S60 3rd Edition] Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές;


dmarccos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

X-Plore v1.31 : Ένας πολύ καλός file manager για να διαχειριζόμαστε τα αρχεία του κινητού

Mobitubia v1.85 build 1 beta3 : Πολύ καλός και όμορφος youTube client και player flv αρχείων

Youtube Mobile Application v2.0.11 : Ο επίσημος youTube client

PowerMP3 v1.10 : Ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου music player

Screenshot v3.03 : Δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις σε αρχείο εικόνας ότι δείχνει η οθόνη του κινητού

SmartMovie v4.10 : Movie player για avi αρχεία

Handy Taskman v2.02 : Απαραίτητος σε κάθε κινητό για να βλέπουμε τι τρέχει στη μνήμη ανα πάσα στιγμή

Resco Photo Viewer v5.00 : Ο καλύτερος photo viewer (Διαχειριστείτε τις φωτογραφίες σας, φτιάξτε φακέλους κτλ)

Accuweather widget : Ενημέρωση για τον καιρό

Foreca Weather v1.4.0: Ενημέρωση για τον καιρό

FreeFSWP v1.01.1 : Βάλτε μια εικόνα φόντο σε όλη την οθόνη

GoogleMaps v3.0.15 : Το γνωστό σε όλους GoogleMaps και στο κινητό

Best Profiles v1.02 : Αυτοματοποιήστε την αλλαγή των προφίλ ορίζοντας κανόνες

Best Full Screen Caller v3.01 : Το όνομα τα λέει όλα, δείτε την εικόνα αυτού πους σας καλεί σε όλη την οθόνη

 

 

Ένα update μετά από καιρό, όποιος moderator θέλει ας αντικαταστήσει το πρώτο ποστ μου με αυτό εδώ

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ένα update μετά από καιρό, όποιος moderator θέλει ας αντικαταστήσει το πρώτο ποστ μου με αυτό εδώ

Έγινε φίλε;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εφαρμογές στο πρώτο ποστ που είναι πολύ χρήσιμες και καλό θα ήταν να μην αντικατασταθούν! Όπως τα:

MsgExport

PanoMan v3.0

και κάποια άλλα που λειτουργούν με τον αισθητήρα κίνησης.

 

 

Να πω και εγώ κάποιες επιπλέον εφαρμογές!

 

advance device lock: κλειδώστε μηνύματα, επαφές, έκθεση, εφαρμογές κλπ

Mobilex: για να βλέπουμε την σημασία των ελληνικών λέξεων

SlovoED: μεταφραστής λέξεων.. υπάρχει επιλογή μέσα από διάφορες γλώσσες

Handy Weather: ενημέρωση καιρού

BBirthday: βλέπει τα γενέθλια που έχουμε ορίσει στην κάθε επαφή, χτυπάει ειδοποίηση και βλέπουμε διάφορες πληροφορίες, ηλικία κλπ..

slick: από τις καλύτερες εφαρμογές για msn, yahoo κλπ.. Βλέπεις ποιος μπαίνει/βγαίνει, ποιος πληκτρολογεί μήνυμα, ειδοποιήσεις ήχων για τα πάντα κλπ..

fring: για msn, skype κλπ.. υποστηρίζει και κλήσεις!!

e-Buddy: πάλι για msn, όπου μπορείς να βλέπεις και τις εικόνες των άλλων σε σχετικά ικανοποιητικό μέγεθος, και υποστηρίζει και chat για facebook

Snaptu: έχεις πρόσβαση σε διάφορες υπηρεσίες, για να διαβάζεις νέα, αναζήτηση εικόνων κλπ.. + facebook! Έχει κυρίως τα βασικά πράγματα, αλλά είναι πολλή εύχρηστη και ταχύτατη εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Τοσες εφαρμογες που υπαρχουν δεν ξερω ποια να πρωτο γραψω. Αλλα πιστευω ειναι αναλογα με την χρηση. Εγω το κινητο το χρησιμοποιω σαν καμερα οποτε κορυφαια εφαρμογη για μενα ειναι το PanoMan3 που μολις χθες το ανακαλυψα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τοσες εφαρμογες που υπαρχουν δεν ξερω ποια να πρωτο γραψω. Αλλα πιστευω ειναι αναλογα με την χρηση. Εγω το κινητο το χρησιμοποιω σαν καμερα οποτε κορυφαια εφαρμογη για μενα ειναι το PanoMan3 που μολις χθες το ανακαλυψα

 

τι ειναι αυτο που κανει το panoman τοσο καλη εφαρμογη....?

δεν την εχω χρησιμοποιήσει ποτε την συγκεκριμενη εφαρμογη.......

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το χρησιμοποιω σχεδον μονο για φωτογραφιες. Το Panoman σου επιτρεπει να τρεβηξεις πανοραμικες φωτογραφιες. Δηλαδη πολλες φωρογραφιες την μια διπλα στην αλλη και να φαινονται σαν μια. Αν ειναι αυτο που ρωτας δηλαδη. Αν δεις την υπογραφει του dmarccos εχει μια φωτογραφια απο το Panoman
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή στο στυλ του skype για φθηνές κλήσεις μέσω του wi-fi του κινητού, υπάρχει?

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή στο στυλ του skype για φθηνές κλήσεις μέσω του wi-fi του κινητού, υπάρχει?

 

Check το σχετικο θεμα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χαιρετώ την παρέα των Symbian. Αποφάσισα μετά από χρόνια (Siemens SX1) να επανέλθω στην πλατφόρμα αυτή, βελτιωμένη προφανώς πλέον, με το Nokia E61. Αν και δε ζητώ τίποτε περισσότερο από όσα κάνει (για την ακρίβεια βολεύομαι με το ελάχιστο των λειτουργιών του, ήτοι να παίρνω τηλέφωνα, να στέλνω sms, να μπαίνω στο νετ μέσω WiFi και να το συνδέω με το BT carkit μου), εντούτοις θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που σας βόλεψαν και χρησιμοποιείτε κατά κόρον (πχ έναν καλύτερο browser, μία εφαρμογή IM κλπ) ώστε να τις δοκιμάσω κι εγώ.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα των Symbian. Αποφάσισα μετά από χρόνια (Siemens SX1) να επανέλθω στην πλατφόρμα αυτή, βελτιωμένη προφανώς πλέον, με το Nokia E61. Αν και δε ζητώ τίποτε περισσότερο από όσα κάνει (για την ακρίβεια βολεύομαι με το ελάχιστο των λειτουργιών του, ήτοι να παίρνω τηλέφωνα, να στέλνω sms, να μπαίνω στο νετ μέσω WiFi και να το συνδέω με το BT carkit μου), εντούτοις θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που σας βόλεψαν και χρησιμοποιείτε κατά κόρον (πχ έναν καλύτερο browser, μία εφαρμογή IM κλπ) ώστε να τις δοκιμάσω κι εγώ.

 

Nimbuzz (πολλαπλός ΙΜ client)

Google maps

Opera mini

Όλες υπάρχουν δωρεάν στο νετ

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Mobitubia - Κατεβάζεις βιντακια απο το youtube στο κινητο

Ringtone Maker - Κοπτοράπτης mp3

Phoneguard - Kλειδώνει οτιδήποτε στο κινητό π.χ.Εκθεση, εφαρμογή, το ίδιο το κινητό, αντικλεπτικό

Shazam id - το έχει αναφέρει και κάποιος πιο πάνω - Αναγνωρίζει το κομάτι που ακούτε

Psiloc Xelnex.lite - εγγραφή τηλεφωνημάτων σε mp3 με δυνατότητα αφαίρεσης του beep

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λοιπον απο ολες τις εφαρμογες που εχω εχω βρει... μου αρεσαν και κρατησα τις παρακατω: (με εντονο οι πιο χρησιμες - αγαπημενες )

 

 

fring
- messenger
( msn/skype/icq/google tail/twitter/yahoo/aim/facebook κ.α. )
( δεν εχει ομως emotions:( ) / τηλ μεσω διαδικτυου / gmail notifier

wefi
- ευκολη συνδεση σε wifi spots

power mp3
- ωραια εμφανιση πανω απο ολα!

cοreplayer
- για ραδιοφωνο μεσω internet κ.α. ...

x-plore - διαχειρηση αρχειων...

freeunrar
- αποσυμπιεση

calcium
- το καλυτερο και κυριως ευχρηστο κομπιουρερακι που επεσε στα χερια μου

mp3tools - edit/cut... mp3

mobitubia - για να δεις βιντεακια ( youtube και αλλα... )

smartmovie
- player για ταινιες...

utube - για βιντεο στο youtube.com ( βαζεις url του βιντεο ή της σελιδας

google translate - μεταφραζει κειμενο ή σελιδα ( με συνδεση στο διαδ. )

symtorrent - για torrent ...

bestprofiles
- πως να το περιγραψω; χμ;;; :wacko:

fakemesager - δημιουργια ψευτικων μηνυματων

advanced device locks pro
- κλειδωμα εφαρμογων ( μηνυματα/εικονες κ.α. )

mobirapid - για κατεβασμα απο
rapidshare
, απλα βαζεις το link

εδω και τωρα
* - προγνωση καιρου...

sms wizard
- για emotions στα sms ( το καθε μηνυμα εχει ομως 70 και
οχι
160 χαρακτηρες αν γραψεις σε αλλη γλωσσα εκτος των αγγλικων... )

hellox02

rompatcher+

python

smart settings
- συντομευση στην προσβαση εφαρμογων

smartlight

opera mini 4
- browser...

skyfire
- browser... για να δεις βιντεο που υπαρχουν σε σελιδες στο διαδικτυο (οχι και σε ολες:p)

jbaktaskman

mobiola headset

mobiola webcam 3

 

*nokia beta lads

 

μεχρι τωρα εμενα αυτες οι εφαρμογες με εχουν "γοητευσει" και με εχουν κανει να διαγραψω - αντικαταστησω καποιες παρομοιες με αυτες...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

εδω και τωρα - προγνωση καιρου... ( απο την στιγμη που μου δειχνει τι καιρο θα εχει στο δρεπανο για εμενα ειναι κορυφαιο... )

 

 

αυτο ειναι φριγουεαρ? δε το βρισκω πουθενα...ελληνικη εφαρμογη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για μενα οι καλυτερες ειναι αυτες που χρησιμοποιω (λογικο:p).

 

  • ΥouTube-Βλεπεις βιντεο απο το ομωνυμο σαιτ.
  • ΜοbiTubia-Bλεπεις βιντεο απ το youtube ειναι flv player αλλα το κραταω μονο και μονο γιατι μπορεις να αποθηκευσεις τα βιντεο απο το youtube.
  • Smartmovie-Mp4 player για ταινιες κυριως.
  • DivX Player-Για να βλεπω avi αρχεια.
  • CorePlayer-Παιζει τα παντα συν ακους ραδιοφωνο απο το ιντερνετ.
  • PanoMan-Πανοραμικες φωτογραφιες.
  • ebuddy-MSN, facebook κτλ chat. Eλαφρια εφαρμογη με ευχαριστο περιβαλλον.
  • WinRAR-Για να ανοιγω rar αρχεια.
  • Quickoffice Premier-Για να επεξεργαζομαι αρχεια office(doc xml κτλ).
  • Ηandy Clock-Παγκοσμιο ρολοι.
  • Solution-Mακραν η καλυτερη εφαρμογη μαθημετικων με παρα πολλες επιλογες.
  • Graph Viewer-Δημιουργια γραφικων απο μαθηματικες εξισωσεις.
  • Handy Safe Pro-Προστασια προσωπικων κωδικων κτλ.
  • Skyfire-Ενας καλος browser.
  • Spb TV-Tηλεοραση μεσω ιντερνετ.
  • SymTorrent-Για να κατεβαζω τορεντ.
  • Μesa-Νεα μεσω ιντερνετ.
  • Ραδιοφωνο Διαδικτυου-Το λεει το ονομα του.
  • Skype-Για κλησεις μεσω ιντερνετ.
  • Οpera Mini 5 beta-Tρομερος browser. Περιμενω πως και πως την τελικη εκδοση του.
  • GMobileXT-Garmin απο τα καλυτερα προγραμματα πλοηγησης.
  • NDrive-Πολυ καλο ελαφρυ προγραμμα πλοηγησης.
  • Google Maps-Xαρτες μεσω ιντερνετ.
  • GTx-Εφαρμογη για gps οπου μετραει την ταχυτητα σου ποσο χρονο κανεις τα 0-100 κτλ.
  • Αdvance Device Locks-Κλειδωνεις τους παντες και τα παντα.
  • Ηandy Taskman-Task manager.
  • Best Taskman-Το ιδιο με το πανω απλα εχει και τις processes που τρεχουν στο κινητο.
  • RS60Pro-Tραβας βιντεο την οθονη του κινητου σου μεσω Η/Υ.
  • Βest Blacklist-Για να αποφευγω τους ανεπιθυμητους.
  • Screenshot-Για να βγαζω screenshot την οθονη του κινητου.
  • Python Script Shell-Για να τρεχουν προγραμματα που χρειαζονται python.
  • Ultimate Voice Recorder-Hχογραφηση συνομιλιων χωρις μπιπ.
  • PhoNetInfo-Aκτινογραφια του κινητου. Οτι πληροφοριες θες.
  • X-Plore-Βασικοτατο εργαλειο file explorer.
  • ιΟΝ BatteryTimer-Bλεπεις σε ποσοστο και ωρα ποση μπαταρια σου εχει μεινει.
  • ΑLLON MP3 Dictaphone-Voice recorder που γραφει σε MP3.
  • Switch Off-Oριζεις να κλεισει το κινητο οποτε θες απο μονο του.
  • FreeSigner-Για να υπογραφω εφαρμογες μεσω κινητου.
  • Shazam ID-Aναγνωριζει τραγουδια.
  • Μidomi-To ιδιο με πανω.
  • Εορτολογειο-Για να μην ξεχναω ποιος γιορταζει.
  • Super League 2009-20010-Προγραμμα για τα παιχνιδια καθε αγωνιστικης.

 

Αυτα τα ολιγα απο μενα..:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
βρε παιδια το Best Full Screen Caller v3.01 ξερετε πως ρυθμιζετε μεσα απο το κινητο,για να φενετε η φωτο σε ολη την οθονη;την εφαρμογη την εχω ομως σε trial.μπορω να την βρω κανονικα αλλου;οκ το βρηκα

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλό θα ήταν για όλους εμάς τους νέους s60 χρήστες, να υπήρχε και ένα screenshot της κάθε εφαρμογής, καθώς και ένα Link προς το αντίστοιχο site που το διαθέτει εάν αυτό υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η παροχη λινκ δεν γινεται γιατι προκειται για σπασμενες εφαρμογες οποτε ειναι παρανομο.

Οσο για τα screenshot ισως να μπορουσε να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που αναφέρεται εδώ το όνομα της εφαρμογής, μπορείς πολύ εύκολα να βρεις περισσότερες πληροφορίες για αυτή με μια απλή αναζήτηση. Επίσης, μπορείς στο κατάστημα του my-symbian να βρεις μαζεμένες εκατοντάδες εφαρμογές με screenshot, αναλυτική περιγραφή και τα απαραίτητα λινκ. Δες εδώ ένα παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια επειδή είμαι καινούργιος στα S60 μήπως θα μπορούσατε να κάνετε post τις πιο MUST εφαρμογές που πρέπει να έχει κάποιος στο κινητό του? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στα μηνύματα αυτού του θέματος. Άλλωστε είναι μόλις 3 σελίδες. Θα πάρεις μια πολύ καλή εικόνα για το ποιες θεωρούνται οι καλυτερες εφαρμογές. Μετά, δες και το ποστ 44.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδες εγω μονο 2 εφαρμογες θα πω που σιγουρα ολοι τις ξερουν αλλα για MSN και σερφαρισμα ειναι ο ιδανικος συνδυασμος σε ολα τα κινητα,ειτε S60 ειτε κ απλα,πχ κ750

το Ebuddy το θεωρω ιδανικο γιατι μπορεις νασαι και ΜΣΝ και FACEBOOK online ταυτοχρονα,ενω

το OPERA mini 5 beta ειναι πολυ καλο για ολα τα κινητα και πολυ ελαφρυ,δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να παει καποιος στον Opera 10, αν μαθει να χειρισζεται τον mini που ειναι πολυ ελαφρυς και παιζει παντου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας παιδια!

ημουν παλιος κατοχος n-gage πριν απο πολλη καιρο και ηξερα πολλα για symbian... πριν λιγες μερες ενας θειος μου χαρισε το παλιο το Ε51 και να'μαι παλι ξανα με symbian κινητο! :)

ομως απο τοτε ξεχασα σχεδον τα παντα!! :P

απο που κατεβαζουμε applications απο το forum?

Link to comment
Share on other sites

Όλα υπάρχουν στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ. Τώρα για το που θα βρεις εφαρμογές διάβασε το Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;.

 

Για ότι άλλη απορία έχεις σχετικά με εφαρμογές το ρωτάς στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ (εκεί θα μεταφέρω και τα 2 μηνύματα μας).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...