Jump to content

Τι μαγαζί να ανοίξω;


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι εδώ και αρκετό διάστημα να ανοίξω κάτι δικό μου.Ένα μαγαζί.Ακριβώς δεν ξέρω ακόμα.Έχει κανείς καμιά πρόταση?Καμιά ιδέα?Είναι μια γενική ερώτηση το ξέρω αλλά θα μπορούσε να γίνει και συγκεκριμένη με λίγο ενδιαφέρον από εσας...

 

Περιμένω τις προτάσεις σας....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις ηδη τον χωρο;;αν ναι,δες τι λειπει απο την γειτονια.:)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χώρο δεν έχω.Θα νοικιάσω.Θέλω να μου πείτε ιδέες...Κάτι ίσως που κάνετε ήδη,που έχετε ακούσει,Κάτι που αποφέρει κέρδη...
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα μηνα ανοιξαμε ενα περιπτερο....τα πραγματα πανε πολυ καλα (φτου φτου) σχεδον καθε μερα περναμε τα 700 ευρω εισπραξεις.Με λιγα λογια τον μηνα εχουμε σχεδον 3000 χιλιαρικα κερδος.Απο αυτα τα 3 χιλιαρικα βγαλε 600 το ενοικιο φωτα νερα τεβε....Σου μενει τσεπη γυρω στα 2 χιλιαρικα....Καθολου ασχημα πιστευω...Το κακο ειναι οτι στο ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ οι ωρες ειναι ΠΟΛΛΕΣ και πρεπει να ασχολουντε με αυτο 2-3 ατομα.
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

3 ατομα να ασχολουντε και αν εχετε κερδη 3000 ευρω -τα 1000 πως ειπες για δεη και τετια μενουν πανω κατω 2000 δια 3 περιπου 600 ευρω ο καθενας δηλαδη αλλα λογια να αγαπιμαστε ενας βασικος μισθος σου μενει στο τελος και ξεπατωνεσαι ολη μερα δουλεια..γνωμη μου κανε ενα 8ωρακι και θα εισαι οκ τα ιδια λεφτα θα παρεις στο τελος του μηνα και χωρις σ/κ.απο κει και περα επειδη εγω εχη ηδη το μαγαζι και σε περιπου 3 μηνες θα ειναι ετοιμο σκεφτομαι πολυ σοβαρα τι μπορει να γινει.

ειναι καλυτερα να νοικιασω τον χωρο η να τον χρησιμοποιησω εγω?

και τι μπορω να κανω? για γερμανο που ρωτησαμε δεν μπορει λεει να ανοιξει αλλο ειδικα εκει γυρω.. καμια αλλη ιδεα?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

3 ατομα να ασχολουντε και αν εχετε κερδη 3000 ευρω -τα 1000 πως ειπες για δεη και τετια μενουν πανω κατω 2000 δια 3 περιπου 600 ευρω ο καθενας δηλαδη αλλα λογια να αγαπιμαστε ενας βασικος μισθος σου μενει στο τελος και ξεπατωνεσαι ολη μερα δουλεια..γνωμη μου κανε ενα 8ωρακι και θα εισαι οκ τα ιδια λεφτα θα παρεις στο τελος του μηνα και χωρις σ/κ.απο κει και περα επειδη εγω εχη ηδη το μαγαζι και σε περιπου 3 μηνες θα ειναι ετοιμο σκεφτομαι πολυ σοβαρα τι μπορει να γινει.

ειναι καλυτερα να νοικιασω τον χωρο η να τον χρησιμοποιησω εγω?

και τι μπορω να κανω? για γερμανο που ρωτησαμε δεν μπορει λεει να ανοιξει αλλο ειδικα εκει γυρω.. καμια αλλη ιδεα?

 

για ποια περιοχη μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος δε θα σταματησει να τρωει ποτέ!;)

Οπότε άνοιξε ενα φαγάδικο.. βασίκα οτι και να ανοίξεις δεν πρεπει λιγο πολύ να ξέρεις και την δουλεία ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο κόσμος δεν θα σταματήσει πότε να πίνει καφέ, μια καφετέρια αποφέρει αρκετά κέρδη.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Επισης ο κοσμος δε θα σταματησει ποτε και να χ3ζει οποτε σκεψου και την ιδεα ενος καταστηματος με τετοια προιοντα...
Link to comment
Share on other sites

Τρεις είναι οι βασικές επιθυμίες που δε θα αλλάξουν ποτέ και όποιος κατ' επάγγελμα τις ικανοποιεί δε θα πεινάσει ποτέ. Αυτές είναι: μαμ, κακά, νάνι. Οπότε οι προτάσεις μου είναι : ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, ότιδήποτε (φαγάδικο που λέμε) για το μαμ ή είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά κτλ για το κακά ή ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη για το νάνι.

 

 

 

 

με πρόλαβε ο κύριος trancer και περιέπαιξε τη θεωρία μου πριν ακόμα την εκφράσω....

[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

Τρεις είναι οι βασικές επιθυμίες που δε θα αλλάξουν ποτέ και όποιος κατ' επάγγελμα τις ικανοποιεί δε θα πεινάσει ποτέ. Αυτές είναι: μαμ, κακά, νάνι. Οπότε οι προτάσεις μου είναι : ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, ότιδήποτε (φαγάδικο που λέμε) για το μαμ ή είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά κτλ για το κακά ή ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη για το νάνι.

 

 

 

 

με πρόλαβε ο κύριος trancer και περιέπαιξε τη θεωρία μου πριν ακόμα την εκφράσω....

 

δεν περιεπαιξα τη θεωρια σου..εξαλλου ποσταρα πριν απο σενα..το ιδιο πραγμα λεμε με διαφορετικο τροπο..

Link to comment
Share on other sites

Τρεις είναι οι βασικές επιθυμίες που δε θα αλλάξουν ποτέ και όποιος κατ' επάγγελμα τις ικανοποιεί δε θα πεινάσει ποτέ. Αυτές είναι: μαμ, κακά, νάνι. Οπότε οι προτάσεις μου είναι : ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, ότιδήποτε (φαγάδικο που λέμε) για το μαμ ή είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά κτλ για το κακά ή ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη για το νάνι.

 

 

 

 

με πρόλαβε ο κύριος trancer και περιέπαιξε τη θεωρία μου πριν ακόμα την εκφράσω....

 

Περα απο τη μεγαλη ζητηση για φαγαδικα κλπ υπαρχει και μεγαλη προσφορα..

Link to comment
Share on other sites

video club? Γιατ΄δεν αναφέρεις κανά προσόν μπας και βγάλουμε άκρη...;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

video club? Γιατ΄δεν αναφέρεις κανά προσόν μπας και βγάλουμε άκρη...;

 

Τα video clubs παίδες χάνουν έσοδα τα τελευταία 2-3 χρόνια, μιας και οι περισσότεροι κατεβάζουν αβέρτα ταινίες από το δίκτυο.

 

Ναι μεν έχουν ένα σεβαστό έσοδο,αλλά είναι ρίσκο!Σας το λέω, επειδή video club στην γειτονιά μου αν και είναι αυτό που λένε μαγαζί γωνία, για να βγάλει τα "σπασμένα" πουλάει την ίδια στιγμή μπρελόκ, αφίσες, μπιχλινπίδια, μίκρο-ποπ-κορν, ζαχαρωτά-ζελεδάκια κτλ..

 

Που είναι τα κλασικά video clubs βρε παιδιά;Μια,άντε δύο VHS κασετούλα πέρναμε το Π/Σ/Κ και την βλέπαμε και 2η και 3η φορά.:)

 

Τώρα βλέπω άτομα(το κάνω και εγώ μερικές φορές) να πέρνουν 1-2 DVD ημέρας, μιας και έχουμε γίνει γενιά της ποσότητας και όχι της ποιότητας.

 

ΟΟΤ :p

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα φαγάδικα, έχει γεμίσει ο κόσμος πιτσαρίες, σουφλατζίδικα και τα συναφή. Ο κόσμος πια αρχίζει και προσέχει το τι τρώει και το που δίνει τα χρήματά του. Γινόμαστε σιγά-σιγά Ευρωπαίοι χωρίς να το καταλαβαίνουμε. ;)
From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

internet cafe.τα τελευταια χρονια εχουν θησαυρισει και ετσι οπως πανε τα πραγματα θα θησαυριζουν για καιρο ακομα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον προλαλήσαντα!!!

Δεν μας ειπε ομως ο φίλος μας και τι κεφαλαιο διαθέτει για να προσανατολιστουν καταλληλα κι οι απαντησεις μας!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

sex shop?:lol:

 

θα κάνεις και προτοτυπία & το ότι αν ζεις σε "kinky" γειτονιά θα θυσαρίσεις:lol:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

anoikse magazi na kaneis masaz, peripoihsh nuxiwn , makigiaz, waxing ktl vale kai 3-4 emfanisimous antres/gunaikes k eisai ok:!: kai oute tha xreiasteis megalo kefalaio..alla se kalh perioxi, kapoios pou den exei na faei de tha paei na peripoihthei..
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σου λες να το ξανασκεφτείς.

Τα μαγαζιά δεν είναι "ανοίγω και θα έρχονται οι πελάτες να ψωνίζουν", στις περισσότερες περιπτώσεις χρειάζεται να ξέρεις καλά τι κάνεις (σου μιλάω εκ - αρνητικής - πείρας :(). Και δεδομένου ότι ΔΕΝ ξέρεις τι ακριβώς θέλεις να κάνεις, μάλλον δεν θα ξέρεις και πως να το κάνεις αυτό που τελικά θα επιλέξεις...

 

Γι'αυτ'ο ξανασκέψου το, γιατί τα έξοδα είναι πολλά (εκτός και αν είσαι λεφτάς, οπότε το να πετάξεις 30.000 στο δρόμο δεν σου είναι τπτ).

 

Αν πάλι αποφασίσεις κάτι συγκεκριμένο, το καλύτερο είναι να πας να δουλέψεις σε ένα αντίστοιχο μαγαζί για να δεις από μέσα πως τρέχει η επιχείρηση, και έπειτα να κάνεις την προσπάθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

internet cafe.τα τελευταια χρονια εχουν θησαυρισει και ετσι οπως πανε τα πραγματα θα θησαυριζουν για καιρο ακομα

 

Τα internet cafe αρχίζουν να περνάνε σοβαρή κρίση τώρα με το φτηνό internet.

Πλέον οι μόνοι πελάτες των internet cafe είναι η πιτσιρικαρία (κάτω των 18) που δεν τους αφήνουν οι γονείς να βάλουν dsl...

Link to comment
Share on other sites

Τα internet cafe αρχίζουν να περνάνε σοβαρή κρίση τώρα με το φτηνό internet.

Πλέον οι μόνοι πελάτες των internet cafe είναι η πιτσιρικαρία (κάτω των 18) που δεν τους αφήνουν οι γονείς να βάλουν dsl...

 

Συμφωνω ειδικα τωρα που υπαρχουν οι αλυσιδες internet cafe τα περισσοτερα πανε για κλεισιμο οπως επισης και τα video club.Ανοιξε ενα κομμωτηριο παρε 2-3 κομμοτριες και θα βγαζεις ΤΑ λεφτα αλλα θα πρεπει να εχεις και καποιο κεφαλαιο για ανα το κανεις αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σίγουρα έχει ζήτηση είναι και τα γραφεία τελετών! :X (πλάκα πλάκα εχουν κατι γνωστοί μου και χ***νται στο χρημα)
Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

οτι εχει σχέση με καλωπισμό εχει αρκετά λεφτα.

το κομμωτηριο εχει παει στο 20 αρικο για 15 λεπτά δουλειάς.

30 κεφαλακια να εχεις την ημερα εισαι φωτιά!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...