Jump to content

Τι μαγαζί να ανοίξω;


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re file, skepsou tis prosonta diatheteis, k ti meraki eixes na kaneis apo mikros....sundiase ta sto mualo sou vale ligo fantasia k tha tin vreis tin akri....o kathenas edw tha pei to makru k to konto tou....

 

katarxas pes mas PROSONTA-PTYXIA-PROUPIRESIA,,,

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σκέφτεσαι να ανοίξεις μαγαζί εκτός πόλης (στην εξοχή) τότε οπλοπωλείο (Κυνηγετικά είδη) ;)

Αλλιώς κανα σουβλατζίδικο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν (αν στην περιοχη που μενεις δεν υπαρχει) να κανεις κανα franchise (δεν ξερω πως γραφεται σωστα) του τυπου Zara,Bershka,Flocafe,Applebees(πολλες εταιριες γενικοτερα) αλλα μαλλον θελει καλο κεφαλαιο και αρκετα εξοδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης ο κοσμος δε θα σταματησει να παιζει στοιχημα,

οπότε άνοιξε ενα ψυλικατζιδικο με συνδιασμο πρακτορειου.!

Link to comment
Share on other sites

o kathenas edw tha pei to makru k to konto tou....

 

Έτσι είναι ;)... για να δούμε τις προτάσεις που έχουν γραφτεί μέχρι τώρα:

 

περιπτερο, φαγάδικο, καφετέρια, ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά, ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη, video club, internet cafe, Μαγαζί με εποχιακά είδη, sex shop, magazi na kaneis masaz, κομμωτηριο, γραφεία τελετών, οπλοπωλείο, σουβλατζίδικο, Zara,Bershka,Flocafe,Applebees, ψυλικατζιδικο με συνδιασμο πρακτορειου

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν πάλι αποφασίσεις κάτι συγκεκριμένο, το καλύτερο είναι να πας να δουλέψεις σε ένα αντίστοιχο μαγαζί για να δεις από μέσα πως τρέχει η επιχείρηση, και έπειτα να κάνεις την προσπάθειά σου.

 

 

+1

 

Να αποκτήσεις πείρα πρώτα και μετά βλέπεις :)

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ;)... για να δούμε τις προτάσεις που έχουν γραφτεί μέχρι τώρα:

 

περιπτερο, φαγάδικο, καφετέρια, ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά, ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη, video club, internet cafe, Μαγαζί με εποχιακά είδη, sex shop, magazi na kaneis masaz, κομμωτηριο, γραφεία τελετών, οπλοπωλείο, σουβλατζίδικο, Zara,Bershka,Flocafe,Applebees, ψυλικατζιδικο με συνδιασμο πρακτορειου

 

:lol:

 

 

Μπορείς να χαρακτηρίσεις αστείο το Topic, και οχι τις ερωτήσεις που δόθηκαν!

Ο κόσμος να βοηθήσει θέλει! (όσοι τουλάχιστον δεν αστιευόντουσαν).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χαρακτηρίσεις αστείο το Topic, και οχι τις ερωτήσεις που δόθηκαν!

Ο κόσμος να βοηθήσει θέλει! (όσοι τουλάχιστον δεν αστιευόντουσαν).

 

Δεν αμφιβάλλω ότι θέλουν να βοηθήσουν και δεν χαρακτήρισα κάποια συγκεκριμένη απάντηση αστεία. Απλώς συμφώνησα με το φίλο ότι ο καθένας εδώ θα πει το μακρύ και το κοντό του, μιας και έχουν αναφερθεί OΛΟΙ οι πιθανοί κλάδοι (απλά, οι περισσότεροι;)) χωρίς καμια αιτιολόγηση εκτος από το κάπου άκουσα ότι οι x (x = βάλε ότι θέλεις) βγάζουν και γ*μώ τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και αρκετό διάστημα να ανοίξω κάτι δικό μου.Ένα μαγαζί.Ακριβώς δεν ξέρω ακόμα.Έχει κανείς καμιά πρόταση?Καμιά ιδέα?Είναι μια γενική ερώτηση το ξέρω αλλά θα μπορούσε να γίνει και συγκεκριμένη με λίγο ενδιαφέρον από εσας...

 

Περιμένω τις προτάσεις σας....

 

Εγω θα γουσταρα τρελα να ανοιξω το δικο μου δισκοπωλειο με ροκ/μεταλ/underground μουσικη και μεταχειρισμενα βινυλια.

Επισης θα μου αρεσε να εχω ενα καπνοπωλειο.:p

 

Δεν ξερω κατα ποσο σε βοηθησα :p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Στριπτηζαδικο φιλε....τσεχες,ουκρανιδες,τσετσενες κι ουγγαρεζες.....

Στανταρ λεφτα,μπομπες ποτα και το βραδακι ολα τα κοριτσια στη βιζιτα...ωρε γλεντια....ασε που θα εισαι και πρωτη μουρη στον υποκοσμο...εγγυημενα και τιμια λεφτα.....δε θες και πολλα...ενα μαγαζακι σκοτεινο κανα δυο-τρεις μπραβους και τα κοριτσια....οσο για το πετρελαιο φροντισε ναχει κανα βενζιναδικο εκει κοντα.....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ;)... για να δούμε τις προτάσεις που έχουν γραφτεί μέχρι τώρα:

 

περιπτερο, φαγάδικο, καφετέρια, ταβέρνα, γυράδικο, κρεπερί, είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, υδραυλικά, ξενοδοχείο, πανσιόν, στρώματα ύπνου, λευκά είδη, video club, internet cafe, Μαγαζί με εποχιακά είδη, sex shop, magazi na kaneis masaz, κομμωτηριο, γραφεία τελετών, οπλοπωλείο, σουβλατζίδικο, Zara,Bershka,Flocafe,Applebees, ψυλικατζιδικο με συνδιασμο πρακτορειου

 

:lol:

 

Ο ΟΊΚΟς Τελετών ειναι εποχιακό; :lol::p

 

+φωνω ειναι καλή δουλεια...με καλαααααααα λεφτα. ανοιξε ενα αν και θα σε φανε αν δεν ξερεις τα βασικά. κατι ξερω... εχει ενας γνωστος μου.

 

Εγω θα εβλεπα για Goodys ή McDonald's. Μεσα σε 1 χρονο εχεις κανει αποσβεση...

 

επισης ενας φιλος εχει κανει...

 

Αν δεν θες τοτε κάνε κατι δικο σου. με δικο σου ονομα δλδ. φαγαδικο παλι. φαστ φουντ.

 

Απο εκει και περα δεν μπορώ να σκεφτω κατι αλλο που να θελει λιγη δουλεια και να εχει καλα λεφτα...

 

μπορείς επίσης να δείς και ΕΔΩ ;)

 

Καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Στριπτηζαδικο φιλε....τσεχες,ουκρανιδες,τσετσενες κι ουγγαρεζες.....

Στανταρ λεφτα,μπομπες ποτα και το βραδακι ολα τα κοριτσια στη βιζιτα...ωρε γλεντια....ασε που θα εισαι και πρωτη μουρη στον υποκοσμο...εγγυημενα και τιμια λεφτα.....δε θες και πολλα...ενα μαγαζακι σκοτεινο κανα δυο-τρεις μπραβους και τα κοριτσια....οσο για το πετρελαιο φροντισε ναχει κανα βενζιναδικο εκει κοντα.....

lol :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω θα εβλεπα για Goodys ή McDonald's. Μεσα σε 1 χρονο εχεις κανει αποσβεση...

 

επισης ενας φιλος εχει κανει...

Πόσα λεφτά χρειάζονται για το franchise των Goody's, μιας και έτυχε να έχεις και γνωστό που το έχει κάνει?Αξίζει σε μια πόλη με 25.000 κατοίκους, 2000 περίπου φοιτητές και 3 τοπικά μαγαζια fast food και καμια δεκαριά γυράδικα?

Φίλος μου άνοιξε 8x8 και πάει πολύ καλά παιδιά, αλλά είναι γυμναστής και έκανε και ακαδημίες και γενικά το κυνηγάει πολυ. Είναι μια πρόταση όμως αρκετα προσοδοφόρα ειδικά αν γίνει σε περιοχή που τα 5x5 δεν είναι ακόμη και πολύ της μόδας(επαρχία).

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό να ανοίξεις ένα μαγαζί. Θα μπορούσα να σου μιλάω ώρες για το θέμα των επιχειρήσεων. Πρέπει να κοιτάξεις πολλά πράγματα. Εχει πολλά κόλπα που τα μαθαίνεις στην πορεία. Αν σε ενδιαφέρει η γνώμη μου στείλε μου pm για να μην κουράζω και τον κόσμο εδω μέσα. Πάντως ΜΗΝ ανοίξεις video club ή internet cafe.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό να ανοίξεις ένα μαγαζί. Θα μπορούσα να σου μιλάω ώρες για το θέμα των επιχειρήσεων. Πρέπει να κοιτάξεις πολλά πράγματα. Εχει πολλά κόλπα που τα μαθαίνεις στην πορεία. Αν σε ενδιαφέρει η γνώμη μου στείλε μου pm για να μην κουράζω και τον κόσμο εδω μέσα. Πάντως ΜΗΝ ανοίξεις video club ή internet cafe.

 

για πες..γιατι&εγω ενδιαφερομαι στο πολυ μελλον να ανοιξω μαγαζι:rolleyes:!αλλα δεν ειναι κακο να ξερω απο τωρα τι παιζει..α&δεν κουραζεις τον κοσμο,οποιος θελει το διαβαζει,οποιος δεν θελει δεν το διαβαζει...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

ρωτουν πολλα ατομα "τι μαγαζι να ανοιξω" χωρις ομως να μας πουν αν θελουν να ειναι κατι σχετικο με γνωσεις που ενδεχομενως να εχουν, ποσα χρημματα διαθετουν για εξοπλισμο, αν διαθετουν χωρο ή ΘΑ ψαξουν να νοικιασουν,ποσες ωρες θελουν να εργαζονται κτλ κτλ

 

ετσι γενικα,η λυση ειναι πολυ απλη.βγειτε μια βολτα σε καποιον κεντρικο δρομο της πολης σας,δειτε τι μαγαζια εχει και θα εχετε αμεσως πολλες επιλογες-ιδεες :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ετσι γενικα,η λυση ειναι πολυ απλη.βγειτε μια βολτα σε καποιον κεντρικο δρομο της πολης σας,δειτε τι μαγαζια εχει και θα εχετε αμεσως πολλες επιλογες-ιδεες :)

 

το θεμα ειναι να ανοιξεις κατι που δεν υπαρχει ωστε να πιασει το μαγαζι&να μην το κλεισεις μετα απο λιγο καιρο..οποτε βλεπεις τι μαγαζια εχει η πολη&ανοιγεις κατι που δεν εχει αλλα θα σου αποφερει λεφτα:p

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Συνδιασμό πρακτορείου ΟΠΑΠ και καφενείου. Με μπάλα, στοίχημα, ΚΙΝΟ, γλυκύ βραστό και μπίρα θα έχεις θαμώνες όλους τους nolifers της γειτονιάς.

 

Δε ξέρω βέβαια κατα πόσο μπορείς να πάρεις νόμιμη άδεια για κάτι τέτοιο, και πόσο κοστίζει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα έπρεπε να πεις "τι βύσμα" πρέπει να έχεις προκειμένου να ανοιξεις ενα τετοιο μαγαζι (πρακτορείο ΟΠΑΠ)....

 

Επίσης leo123 θεωρω οτι πλέον η αγορά έχει κορεστεί και υπάρχουν παντού όλων των ειδών τα καταστηματα...δυστυχως...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να ανοιξεις κατι που δεν υπαρχει ωστε να πιασει το μαγαζι&να μην το κλεισεις μετα απο λιγο καιρο..οποτε βλεπεις τι μαγαζια εχει η πολη&ανοιγεις κατι που δεν εχει αλλα θα σου αποφερει λεφτα:p

τοτε παμε στο πρωτο σκελος του ποστ μου

ρωτουν πολλα ατομα "τι μαγαζι να ανοιξω" χωρις ομως να μας πουν αν θελουν να ειναι κατι σχετικο με γνωσεις που ενδεχομενως να εχουν, ποσα χρημματα διαθετουν για εξοπλισμο, αν διαθετουν χωρο ή ΘΑ ψαξουν να νοικιασουν,ποσες ωρες θελουν να εργαζονται κτλ κτλ

 

:D
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα με τους περισσότερους που έχουν ήδη απαντήσει δεν θα σου προτείνω κάποια ιδέα αλλά θα σου πω να μην ανοιξεις ή μάλλον, για να μην είμαι απόλυτη, να το σκεφτείς πάρα πολύ καλά. Ξέρω και μιλάω. Μαγαζί έχω και εγω.. Είναι μεν ωραία να είσαι αφεντικό του εαυτού σου και να μην έχεις κανέναν πάνω από το κεφάλι σου αλλά να ξέρεις οτι ποτέ δεν το έχεις και ήσυχο το κεφάλι σου. Είσαι διατεθειμένος ας πούμε να μην ξερεις μήνα με το μήνα τι εσοδα θα έχεις? Αν θα έχεις.. Έχεις σκεφτεί ότι μειώνεται η αγοραστική δύναμη του κόσμου και σιγά σιγά η κρίση γίνεται αισθητή στις περισσότερες επιχειρήσεις? Ξέρει ότι ο κόσμος στρέφεται στα μεγάλα εμπορικά κέντρα και στα υπερμάρκετ που τα πουλάνε όλα. Ξέρεις οτι σε γενικές γραμμές θα δουλεύεις περισσότερο απο 8 ώρες? Ξέρεις ότι ό,τι γιορτές πέρασες πέρασες? Δεν μας λες τι επιχείρηση θα ήθελες να ανοίξεις και ούτε αν έχεις το κεφάλαιο να το κάνεις. Αν το έχεις, καλώς αλλά αν όχι και σκέφτεσαι να πάρεις δάνειο τότε να υπολογίζεις 3-4 χρόνια μέχρι να κάνεις απόσβεση και να αρχίσεις να βγάζεις μεροκάματο. Και όταν λέω μεροκάματο το εννοώ.. Έχουν περάσει οι εποχές που κάποιοι γίνονταν πλούσιοι απο τα μαγαζιά τους. Όλα αυτά δεν είναι απόλυτα απλά θέλει πολύ μα πολύ σκέψη.. Δεν σηκωνει ανοησίες! Γιατί ένα σωρό επιχειρήσεις ανοίγουν αλλά και πολλές κλείνουν και με συνέπειες γι΄αυτούς που τις άνοιξαν. Πάντως απο μένα καλή τύχη!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης leo123 θεωρω οτι πλέον η αγορά έχει κορεστεί και υπάρχουν παντού όλων των ειδών τα καταστηματα...δυστυχως...

 

μπα εγω διαφωνω..αν το ψαξεις λιγακι θα δεις τι δεν υπαρχει σε μια περιοχη!κατι απαραιτητο&φυσικα να μην εχεις κανενα εμπορικο κεντρο κοντα εκει...

 

τοτε παμε στο πρωτο σκελος του ποστ μου

:D

 

οκ!ας πουμε τοτε οτι αναφερομαστε στο να ανοιξουμε ενα μαγαζι για το οποιο δεν θα εχουμε γνωση του αντικειμενου(οχι απαραιτητα),τον χωρο θα τον νοικιασουμε,απο ωρες το πολυ 10(εκτος αν παιζει καφετερια ή κατι αλλο που απαιτει πιο πολυ ωραριο),απο κεφαλαιο να ειναι καλα η τραπεζα που θας μας βοηθησει:D!..τι προτεινεις?εγω λεω κανενα σαντουιτσαδικο(αν&παντα μου αρεσε η καφετερια)...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...