Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mετα απο μια μικρη πτωση εσβησε η οθονη.Το ανοιγω περιμενω λιγο βαζω το ΡΙΝ και δεχομαι κανονικα κλησεις.Η οθονη ειναι ομως μαυρη.Θα το καλυψει η εγγυηση αραγε και ξερει κανενας τι μπορει να ειναι η βλαβη?

Αν προκλήθηκε από πτώση η βλάβη δεν το καλύπτει η εγγύηση.

 

Δεν ανάβει ο φωτισμός της οθόνης αλλά βλέπεις τα γράμματα ή είναι τελείως μαύρη?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν προκλήθηκε από πτώση η βλάβη δεν το καλύπτει η εγγύηση.

 

Δεν ανάβει ο φωτισμός της οθόνης αλλά βλέπεις τα γράμματα ή είναι τελείως μαύρη?

Δεν θα πω οτι μου επεσε.Η οθονη ειναι τελειως μαυρη

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι δεν θα πεις ότι σου έπεσε.Μην περιμένεις όμως πολλά γιατί βλάβη που προκλήθηκε απο πτώση είναι πολύ δύσκολο να περάσει απαρατήρητη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μου εκαναν δωρο την συσκευη και αν μπορει καποιος να με βοηθησει, διοτι εχω ενα-δυο αποριες-ερωτησουλες. Αν μπορω να βαλω την Ισπανικη γλωσσα και αν το led της καμερας μπορω να το χρησιμοποιησω σαν φακο, οπως στο Sony ericsson που εχω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω τα αντικείμενα στο Standby?

Όχι τα shortcuts αλλά τα αντικείμενα που μοιάζουν με το Today των win mobile

 

TIA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα .Μου συνεχιζει να μου κανει restart στο λογοτυπο τις vodafone στο how are you..εκανα update και hard format αλλα τιποτα παραμενει το ιδιο προβλημα..Οταν με περνει καποιος τηλ μου βγαζει το νουμερο του κανονικα γιατι δεν εχω κανεναν στις επαφες ωστε να μου δειξει ποιος γνωστος με παιρνει..Αφου δεν εχω καμμια επαφη ..οταν με παιρνει ενα τηλ που φυσικα γνωριζω μου βγαζει και το ονομα του.Η sim ειναι αδεια παντως και απο τι παρατηρησα ειναι "Οι αριθμοι μου" εκει που εχει το ονομα και ο αριθμος..Το προβλημα ειναι οτι θελω να το σβησω το ονομα και το νουμερο απο τους αριθμους μου.Ποιος γνωριζει που πρεπει να παω στο τηλεφωνο να το βρω..Το εψαξα πορα πολυ αλλα δεν βρηκα τιποτα..

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mετα απο μια μικρη πτωση εσβησε η οθονη.Το ανοιγω περιμενω λιγο βαζω το ΡΙΝ και δεχομαι κανονικα κλησεις.Η οθονη ειναι ομως μαυρη.Θα το καλυψει η εγγυηση αραγε και ξερει κανενας τι μπορει να ειναι η βλαβη?

 

Μετα απο 2,5 εβδομαδες το πηρα και το καλυψε και η εγγυηση.Αψογη η ΝΟΚΙΑ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Γιατι αναρτησες αυτο το ποστ το v30101 δεν ειναι διαθεσιμο στα ελληνικα . Ειναι ακομα μονο προς euro 2.και προς τουρκους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω ενα προβλημα.το κινητο μου (Ν96) ειναι απο το εξωτερικο και εχει το μενου στα αγγλικα, και στις υπολοιπες γλωσσες δεν ειναι τα ελληνικα.γινετα να κανω κατι και πως??:cry:
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας καλως ορισες.

Ριξε μια ματια εδω >

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798931#post2798931

και μην αγχωνεσαι.Απλα θες μια αλλαγη στο product code.

Ολα γινονται απο το σπιτι σου χωρις ιδιαιτερο προβλημα

Και εδω θα βρεις μερικες πληροφοριες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249259&page=105

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να συνδεθώ στο internet μέσω WiFi γιατί σε ένα Ν96 ενός φίλου μου προσπαθούσα πάνω από 2 ώρες αλλά τίποτα.

Μήπως κάποια από τα Ν96 δεν έχουν καθόλου WiFi ή το έχουν κλειδωμένο; Όσο και να έψαξα στο μενού δεν βρήκα τίποτα σχετικό με το WiFi πέρα από ένα εικονίδιο στην αρχική οθόνη που κάτι έλεγε για σύνδεση WLAN από μακρυά που όσο και αν το πατούσα δεν έκανε τίποτα :(

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να συνδεθώ στο internet μέσω WiFi γιατί σε ένα Ν96 ενός φίλου μου προσπαθούσα πάνω από 2 ώρες αλλά τίποτα.

Μήπως κάποια από τα Ν96 δεν έχουν καθόλου WiFi ή το έχουν κλειδωμένο; Όσο και να έψαξα στο μενού δεν βρήκα τίποτα σχετικό με το WiFi πέρα από ένα εικονίδιο στην αρχική οθόνη που κάτι έλεγε για σύνδεση WLAN από μακρυά που όσο και αν το πατούσα δεν έκανε τίποτα :(

 

ειναι εξακριβωμενο οτι η συσκευη του φιλου σου ειναι γνησια και οχι καποια καλα απομιμηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

Αγόρασα πρόσφατα από Αγγλία 1 Nokia N96 (code: 0573063). Το τσεκάρισα στα γρήγορα, έχει και WiFi και GPS. Κατέβασα το τελευταίο Update από το nokia.gr και σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και σύμφωνα με τις οδηγίες ξεκίνησα την αναβάθμιση. Σε κάποιο σημείο όμως (κι ενώ έλεγε για υπόλοιπο χρόνου ολοκλήρωσης γύρω στα 6 λεπτά) το πρόγραμμα αναβάθμισης μου έλεγε ότι η συσκευή δεν είναι συνδεδεμένη κλπ και ότι έπρεπε να ακολουθήσω διαδικασίες επανάκτησης (αφαίρεση φορτιστή, μπαταρίας κλπ). Περίμενα μισή ώρα περίπου να δω αν θα προχωρήσει χωρίς να αποσυνδέσω το τηλέφωνο, αλλά δεν έγινε τίποτα. Τελικά ακολούθησα τη διαδικασία αποσύνδεσης και επανασύνδεσης, με αποτέλεσμα από εκείνη τη στιγμή το τηλέφωνο να είναι σχεδόν νεκρό.

Τώρα όταν πιέζω το διακόπτη "Power", το τηλέφωνο δονείται και ανάβει το άσπρο φωτάκι του "scroll key" και τίποτα άλλο, μένει έτσι μέχρι να του βγάλω τη μπαταρία, γιατί ούτε από το διακόπτη "Power" μπορώ να το σβήσω :cry: Όταν το συνδέω στον υπολογιστή, ο υπολογιστής το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή, χωρίς καμία δυνατότητα πρόσβασης... Το δοκίμασα συνδέοντας το και σε άλλες θύρες USB, αλλά και σε άλλους 2 υπολογιστές με τα ίδια αποτελέσματα :worry: Δοκίμασα και το "hard reset", αλλά χωρίς αποτέλεσμα πάλι :(

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία και λύση για το πρόβλημά μου ή πρέπει να το πάω σε κάποιο Nokia care center? Βλέπω ότι το θέμα Ν96 είναι πολύ μεγάλο (137 σελίδες) και σόρρυ που δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω να δω αν έχει αναφερθεί ξανά το πρόβλημά μου και η λύση του... :O

Υ.Γ. ο άγγλος f... :mad: seller δεν μου έστειλε και εγγύηση, οπότε μάλλον εγώ θα την πληρώσω τη ζημιά)

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!!!

Edited by macman_11
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα έγινε το ίδιο, για κάποιο λόγο έγινε μπέρδεμα με το PC Suite, αλλά επανήλθε με τη διαδικασία επανάκτησης και το γλύτωσα
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: είμαι θεσσαλονίκη και απ'ότι λένε σε λίγο (από χθες δλδ) θα ξεκινήσει το επίγειο ψηφιακό σήμα. το τηλέφωνό μου (Ν96) έχει τη δυνατότητα λήψης του σήματος?? στα specs γράφει ότι έχει DVB-H αλλά δε γράφει αν είναι mpg4. το έχει δοκιμάσει κανείς??? πάντως από χθες που ανακοινώθηκε ότι εκπέμπουν ψηφιακά, μπαίνω στο live tv και δε πιάνει κανάλι!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

Αγόρασα πρόσφατα από Αγγλία 1 Nokia N96 (code: 0573063). Το τσεκάρισα στα γρήγορα, έχει και WiFi και GPS. Κατέβασα το τελευταίο Update από το nokia.gr και σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και σύμφωνα με τις οδηγίες ξεκίνησα την αναβάθμιση. Σε κάποιο σημείο όμως (κι ενώ έλεγε για υπόλοιπο χρόνου ολοκλήρωσης γύρω στα 6 λεπτά) το πρόγραμμα αναβάθμισης μου έλεγε ότι η συσκευή δεν είναι συνδεδεμένη κλπ και ότι έπρεπε να ακολουθήσω διαδικασίες επανάκτησης (αφαίρεση φορτιστή, μπαταρίας κλπ). Περίμενα μισή ώρα περίπου να δω αν θα προχωρήσει χωρίς να αποσυνδέσω το τηλέφωνο, αλλά δεν έγινε τίποτα. Τελικά ακολούθησα τη διαδικασία αποσύνδεσης και επανασύνδεσης, με αποτέλεσμα από εκείνη τη στιγμή το τηλέφωνο να είναι σχεδόν νεκρό.

Τώρα όταν πιέζω το διακόπτη "Power", το τηλέφωνο δονείται και ανάβει το άσπρο φωτάκι του "scroll key" και τίποτα άλλο, μένει έτσι μέχρι να του βγάλω τη μπαταρία, γιατί ούτε από το διακόπτη "Power" μπορώ να το σβήσω :cry: Όταν το συνδέω στον υπολογιστή, ο υπολογιστής το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή, χωρίς καμία δυνατότητα πρόσβασης... Το δοκίμασα συνδέοντας το και σε άλλες θύρες USB, αλλά και σε άλλους 2 υπολογιστές με τα ίδια αποτελέσματα :worry: Δοκίμασα και το "hard reset", αλλά χωρίς αποτέλεσμα πάλι :(

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία και λύση για το πρόβλημά μου ή πρέπει να το πάω σε κάποιο Nokia care center? Βλέπω ότι το θέμα Ν96 είναι πολύ μεγάλο (137 σελίδες) και σόρρυ που δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω να δω αν έχει αναφερθεί ξανά το πρόβλημά μου και η λύση του... :O

Υ.Γ. ο άγγλος f... :mad: seller δεν μου έστειλε και εγγύηση, οπότε μάλλον εγώ θα την πληρώσω τη ζημιά)

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!!!

 

Το πήγα σε Nokia center τελικά, το φτιάξανε, περάσανε ελληνική γλώσσα και μενού και την επόμενη μέρα ήταν έτοιμο. Δε με χρεώσανε τίποτα και τους ευχαριστώ πολύ! Μου είπαν όμως ότι αν του ξανακάνω αναβάθμιση, το τηλ θα επανέρθει στην αγγλική γλώσσα κι αν θέλω ελληνικά θα πρέπει να το πάω πάλι στη Nokia και θα με χρεώσουν 15 ευρώ για την αλλαγή γλώσσας.

Το πρόβλημά μου λύθηκε κι ελπίζω να βοήθησα και κάποιους από εσάς... :)

have fun ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα! Εγω δει σε forum το συγκεκριμενο κινητο να το πουλανε μεταχειρισμενο 180-200 ευρο. Λεω να το παξω λιγο να το δω και απο κοντα εννοειτε και αν ειναι καλο να το παρω. Φυσικα λενε οτι υπαρχει αποδειξη αγορας και εγγυηση, αλλα επειδη εχω διαβασει εδω για κινεζικα φοβηθηκα λιγο.

Ας μου πει καποιος πως μπορω να το καταλαβω αν ειναι γνησιο η κινεζικο???

Link to comment
Share on other sites

η πιο τελευταια αναβαθμιση για την συσκευη ποια ειναι?

Το site της nokia για το Ελληνικό product code (0543720) δίνει την ν30.033. Μπορείς να το κοιτάξεις και μόνος σου από το http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update/can-i-update

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

στην ιταλια εχει κυκλοφορησει και νεωτερη αναβαθμιση, ελπιζω να μας ερθει και απο δω....

http://zomgitscj.com/nokia-n96-gets-a-firmware-update-to-v30-101/

http://www.nokialino.it/?p=7341

Link to comment
Share on other sites

περασα τις επαφες απο το Ν82 στο Ν96 με το προγραμμα ''Μεταφορα" της Νοκια αλλα μου τις διπλοεμφανιζει!!!

Οταν παω να διαγραψω τη δευτερη εγγραφη της επαφης σβηνει και τη πρωτη!!!

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...