Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πρέπει να βάλεις ως σημείο πρόσβασης το gint-b.online και username/password: user ή απλά τ' αφήνεις κενά.

Μήπως gint.b-online.gr?

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα είδα στο youtue ένα βιντεάκι με το Nokia 6220 classic να τρέχει windows 98! Έψαξα στο internet και βρήκα τα windows 95 , τα πέρασα στο κινητό μου (Nokia 6220c) και δουλεύουν!!! Το μόνο κακό είναι ότι θέλει κανένα δεκάλεπτο μέχρι να τα φορτώσει το κινητό. Επίσης , για να χειριστείς το δείχτη του ποντικιού χρησιμοποιείς το πλήκτρο πλοήγησης (το μεσαίο που πάει πάνω - κάτω - δεξιά - αριστερά και πατιέται) , αλλά έχει μεγάλη ευαισθησία και είναι λίγο δύσχριστο... Προσπάθησα από το control panel αλλά το παράθυρο που βγάζει δε χωράει στην οθόνη του κινητού και δε μπορώ να πατήσω το OK...

Έψαξα να βρω τα windows 98 να τα περάσω στο κινητό μου αλλά δεν τα κατάφερα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

Edited by Asterikakis
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα στο youtue ένα βιντεάκι με το Nokia 6220 classic να τρέχει windows 98! Έψαξα στο internet και βρήκα τα windows 95 , τα πέρασα στο κινητό μου (Nokia 6220c) και δουλεύουν!!! Το μόνο κακό είναι ότι θέλει κανένα δεκάλεπτο μέχρι να τα φορτώσει το κινητό. Επίσης , για να χειριστείς το δείχτη του ποντικιού χρησιμοποιείς το πλήκτρο πλοήγησης (το μεσαίο που πάει πάνω - κάτω - δεξιά - αριστερά και πατιέται) , αλλά έχει μεγάλη ευαισθησία και είναι λίγο δύσχριστο... Προσπάθησα από το control panel αλλά το παράθυρο που βγάζει δε χωράει στην οθόνη του κινητού και δε μπορώ να πατήσω το OK...

Έψαξα να βρω τα windows 98 να τα περάσω στο κινητό μου αλλά δεν τα κατάφερα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ.

 

είναι ευχρηστο?θα προτεινες σε καποιον αλλο να το περασει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω το nokia 6220classic στο οποιο εκανα ενημερωση λογισμικου απο την nokia και η εφαρμογη software uptade δεν εγκατασταθηκε...........γιατι?και δεν μου λειτουργουν οι χαρτες nokia εννω υπαρχει η εφαρμογη.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το nokia 6220classic στο οποιο εκανα ενημερωση λογισμικου απο την nokia και η εφαρμογη software uptade δεν εγκατασταθηκε...........γιατι?και δεν μου λειτουργουν οι χαρτες nokia εννω υπαρχει η εφαρμογη.ευχαριστω!

αν έχεις τους ovi maps πρεπει να φορτώσεις χάρτες για να σου δουλέψει.

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα.θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει για ενα νοκια 6220 να βαλω εναν αλλο χαρτη για να δουλευει το gps?ειμαι ασχετος με το αντικειμενο και δεν ξερω τι να κανω.εχει πλατφορμα ς60
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είμαι καινούριος στο forum.Εχω 6 μήνες περιπου το 6220.Αυτο που θελω να ρωτήσω είναι αν υπασχει καποιος τροπος να ενεργοποιήσω δωρεαν πλοήγηση στο nokia maps,αν μπορω να βρω καπου σπασμενη αδεια για ενεργοποίηση της πλοήγησης και αν υπαρχει κάποιο "καλύτερο" πρόγραμμα πλοήγησης για την συσκευή αυτή.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει για ενα νοκια 6220 να βαλω εναν αλλο χαρτη για να δουλευει το gps?ειμαι ασχετος με το αντικειμενο και δεν ξερω τι να κανω.εχει πλατφορμα ς60

Καλησπέρα.Είμαι καινούριος στο forum.Εχω 6 μήνες περιπου το 6220.Αυτο που θελω να ρωτήσω είναι αν υπασχει καποιος τροπος να ενεργοποιήσω δωρεαν πλοήγηση στο nokia maps,αν μπορω να βρω καπου σπασμενη αδεια για ενεργοποίηση της πλοήγησης και αν υπαρχει κάποιο "καλύτερο" πρόγραμμα πλοήγησης για την συσκευή αυτή.

Τα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν για S60 αναφέρονται εδώ.

Τα επικρατέστερα είναι τα NDrive, Sygic και Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα 6220 classic και από καθαρή περιέργεια κατέβασα το Ovi Suite και άρχισα να πειραματίζομαι.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση το ότι οι Ovi Maps που κατέβασα σε αυτό έχουν πολύ λιγότερη λεπτομέρεια από τους Ovi Maps στο Ν8... ισχύει όντως αυτό ή εγώ κατέβασα κάτι λάθος; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος 1 link για την τελευταια εκδοση(ή και πιο παλιά) του λογισμικού του 6220 σε ελληνικα γτ θέλω να το δώσω στον πατέρα μιας και εγω αγόρασα το trophy...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κατάλαβα απόλυτα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.:(

Δεν έχεις Ελληνικά στην συσκευή σου και θες να τα περάσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κατάλαβα απόλυτα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.:(

Δεν έχεις Ελληνικά στην συσκευή σου και θες να τα περάσεις;

 

Ναι γιατι ειχα κανει ενα update και δεν ξερω τι εγινε και δεν ειχα ελληνικα μολισ τα ξανανοιξα...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου...

 

Nα ρωτήσω κάτι...Αφου αλλάξω το product code πρέπει να κάνω αναβάθμιση???Διότι έκανα αλλαγή του product code και μετά πάλι αγγλικά μου έβγαλε και στις γλώσσες δεν έχει τα ελληνικά

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα,σημερα ακουσα οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που μπαινει στο κινητο και μπορεις να μετρησεις το εμβαδον ενος οικοπεδου βαδιζοντας την περιμετρο του μεσω gsm ή gps ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;;; Edited by mixalis002
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για τον τρόπο που κάνουμε αναβάθμιση σε αυτό το κινητό? Βήμα βήμα.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Ηθελα άλλη μια πληροφορία. Πήρα ένα φορτιστή αυτοκινήτου nokia με θύρα usb. Τον έβαλα στη υποδοχή του αναπτήρα,άναψε το λαμπάκι του & μου έβγαλε επιλογή λειτουργία σύνδεσης. Πάτησα pc suite αλλά δεν μου έδειχνε να φορτίζει & άκουγα & τον ήχο που κάνει όταν τελειώνει η μπαταρία. Εκανα κάτι λάθος? Ηταν & η πρώτη φορά που πήγα να τον χρησιμοποιήσω. Help!!!!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Τον φορτιστή που αναφέρεις τον πήρες για το 6200;Η συγκεκριμένη συσκευή δεν υποστηρίζει φόρτιση από την θύρα usb.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα πάει σε κατάστημα της nokia πριν 1 εβδομάδα & το είδαν το τηλέφωνο,μου είπε μάλιστα ότι θέλει αναβάθμιση & όταν του ζήτησα φορτιστή αυτοκινήτου για αυτό το τηλέφωνο μου έδωσε αυτόν που λέμε.

Θα πάω σήμερα από κει. Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μέσω PC Suite.

Μέσω OVI Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το κινητο αυτο το εχω απο ταν πρωτοβγηκε και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. το ιδανικο μεγεθος για τα δικα μου γουστα, φοβερη καμερα και διαφορα αλλα..μονο το wi-fi του λειπει και μια καλη μπαταρια καθως τελειώνει γρηγορα..μεχρι και σημερα αντεχει παρα τη σκληρη μεταχειριση..τι σκονη εχει φαει, αμμο, νερο, πεσιμο απο υψος ακομα αντεχει και το μονο που εχω κανει ειναι να αλλαξω μπαταρια καθως τα εφτυσε η προηγουμενη..εχω ομως ενα θεματακι τους τελευταιους μηνες..εαν το κλεισω χάνει την ώρα και ημερομηνια με αποτελεσμα να μην χτυπάει το ξυπνητηρι αν το εχω κλειστο!! οποτε αναγκαστηκά το εχω παντα ανοιχτο!! ξερετε εαν γίνεται να διορθωθει αυτο το πρόβλημα??? ευχαριστω προκαταβολικα!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια η μπαταρια τα επαιξε κ θελει αλαγμα ποσο περιπου κοστιζει μια καινουργια γνησια?επισης χαλασε και το κουμπι -στο πλαι φτιαγνεται αραγε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...