Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα κι αν περιλαμβάνονται τα μοντέλα που ανέφερες, για κάποιο λόγο δεν τις υποστηρίζει. Παρατήρησα ότι οι εφαρμογές που είναι ήδη εγκατεστημένες δεν έχουν την επέκταση .sys. Μήπως γενικότερα δεν υποστηρίζονται τέτοιας μορφής αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

Το κινητό είναι Symbian S60. Φυσικά και υποστηρίζει.

Το S60 3rd Edition Platform FAQ το έχεις διαβάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είσαι σίγουρος, αλλά δεν με γελούν οι αισθήσεις μου. Εμφανίζεται κάθε φορά το μήνυμα "Η εφαρμογή 'Α' δεν υποστηρίζεται".
Link to comment
Share on other sites

Τα sis που προσπαθείς να εγκαταστήσεις είναι σίγουρα για κινητά 3rd edition;

Δεν μπορεί να στο βγάζει σε όλες τις εφαρμογές.

Αν θέλεις ανέβασε ένα sis από κάποια εφαρμογή που δεν καταφέρνεις να εγκαταστήσεις να το κοιτάξω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΧΑίρεται... Τι προγράμαμτα πλοήγησης έχετε βάλει? Γιατι s ygic kai garmin που δοκίμασα δεν μου δουλεύουν... Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

ΧΑίρεται... Τι προγράμαμτα πλοήγησης έχετε βάλει? Γιατι s ygic kai garmin που δοκίμασα δεν μου δουλεύουν... Ευχαριστώ..

 

sygic & garmin...:lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω την εγκατάσταση και πάω να τρέξω το πρόγραμμα με πετάει έξω. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω την εγκατάσταση και πάω να τρέξω το πρόγραμμα με πετάει έξω. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Αν αναφέρεσαι στο Garmin κάνε μια αναζήτηση στο ανάλογο θέμα και θα βρεις τη λύση

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο μου γίνεται. Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα με το λογισμικό τη συσκεύς?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους.πηρε η κοπελα μου το 6220 απο oteshop εχτες για εμενα εψαξα αρκετα για να καταληξω σε αυτο το κινητο.ειδα στο site της oteshop την προσφορα που ειχαν NOKIA 6220 CLASSIC COSMOTE και ΔΩΡΟ το MLS Destinator και τις ειπα να το παραγγηλει.σημερα το πηρε και ΔΕΝ εχει το ΔΩΡΟ MLS Destinator μαζι.ο υπαληλος ειπε πως ειναι προσφορα και αν θελω τους χαρτες πρεπει να δωσω 49 ευρω επιπλεον.δεν καταλαβαινω γιατι γραφουν ΔΩΡΟ αφου πρεπει να πληρωσω.:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους.πηρε η κοπελα μου το 6220 απο oteshop εχτες για εμενα εψαξα αρκετα για να καταληξω σε αυτο το κινητο.ειδα στο site της oteshop την προσφορα που ειχαν NOKIA 6220 CLASSIC COSMOTE και ΔΩΡΟ το MLS Destinator και τις ειπα να το παραγγηλει.σημερα το πηρε και ΔΕΝ εχει το ΔΩΡΟ MLS Destinator μαζι.ο υπαληλος ειπε πως ειναι προσφορα και αν θελω τους χαρτες πρεπει να δωσω 49 ευρω επιπλεον.δεν καταλαβαινω γιατι γραφουν ΔΩΡΟ αφου πρεπει να πληρωσω.:(

 

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/web-offers/nokia-6220-classic-cosmote-mls-destinator/prodmobai11516595.html

 

Είναι σαφές πως πρέπει να επιμείνεις διότι το γράφει ξεκάθαρα πως είναι ΔΩΡΟ το MLS Destinator,κανονικά δεν θα έπρεπε να το δεχτεί καν χωρίς αυτό-μακάρι να μην έχετε ανοίξει την συσκευασία-ζητά τα χρήματα πίσω η την πλήρη τήρηση της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η συσκευασια ανοιχτηκε και το κινητο ταξιδευει απο αλεξανδρουπολη για χαλκιδικη τωρα.ο υπαληλος ειπε πως οι χαρτες ειναι μεσα στο κινητο (ενοουσε μαλλον τα nokia maps) εγω θα βαλω το garmin xt αλλα κριμα γιατι δεν το περιμενα αυτο απο oteshop.αυριο θα παει στο καταστημα για να ξαναρωτησει.και το πηραμε απο oteshop γιατι ειχε το δωρο αλλιως το ειχα βρει και αλλου και μαλιστα φθηνοτερα.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η συσκευασια ανοιχτηκε και το κινητο ταξιδευει απο αλεξανδρουπολη για χαλκιδικη τωρα.ο υπαληλος ειπε πως οι χαρτες ειναι μεσα στο κινητο (ενοουσε μαλλον τα nokia maps) εγω θα βαλω το garmin xt αλλα κριμα γιατι δεν το περιμενα αυτο απο oteshop.αυριο θα παει στο καταστημα για να ξαναρωτησει.και το πηραμε απο oteshop γιατι ειχε το δωρο αλλιως το ειχα βρει και αλλου και μαλιστα φθηνοτερα.

 

Κρίμα αλλά πάντως αν μπορείς επέμενε διότι δεν πρέπει να τους περάσει έτσι σε τελική ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το Sygic 7.71 και μου δουλευει μια χαρα. Το προβλημα που εχω ειναι οτι μου βγαζει τα εικονιδια του προγραμματος στο φακελο με τις εικονες μου. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να κανω το φακελο που περιεχει αυτα τα εικονιδια κρυφο, πως ομως θα τον κανω? Μεσα απο τα windows δεν με αφηνει. Εχετε κατι να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κάνεις μια αναζήτηση στο θέμα του Sygic...;

Έχει απαντηθεί αρκετές φορές.

 

Εγκατέστησε τον X-plore (google it) και θέσε τους φακέλους ως System και Hidden.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα sis που προσπαθείς να εγκαταστήσεις είναι σίγουρα για κινητά 3rd edition;

Δεν μπορεί να στο βγάζει σε όλες τις εφαρμογές.

Αν θέλεις ανέβασε ένα sis από κάποια εφαρμογή που δεν καταφέρνεις να εγκαταστήσεις να το κοιτάξω.

Συγγνώμη που επανέρχομαι μετά από τόσο διάστημα. Σε παραπέμπω ενδεικτικά στην παρακάτω που είναι σίγουρα 3rd edition. Θα εγκατασταθεί κανονικά στο κινητό, αλλά αν δοκιμάσεις να την εκτελέσεις, απλά δε θα τρέξει. Επιπλέον, θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζονται οποιεσδήποτε ρυθμίσεις για να αποκτήσω πρόσβαση στο ίντερνετ χωρίς τη μεσολάβηση pc. Ευχαριστώ.

 

http://rapidshare.de/files/48440322/pyPoziomica_3.00.zip

Link to comment
Share on other sites

Oπως σου ειπε και ο Itchrist86[/member] πρεπει να διαβασεις το S60 3rd Edition Platform FAQ και συγκεκριμενα εκει που λεει: Γιατι δεν μπορω να εγκαταστησω αρχεια sis/sisX;. Πριν λιγο εκανα κανονικα εγκατασταση την εφαρμογη που ανεβασες. Εαν χρειαστεις κατι αλλο σχετικα με την εγκατασταση των εφαρμογων μπορεις να ρωτησεις στο επισημο θεμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν εγκαθίσταται, αλλά δεν τρέχει.

Μόλις ξαναδιάβασα το θέμα και διακρίνει πέντε περιπτώσεις. Ας τις εξετάσουμε:

1. Η έκδοση OS είναι άνω του 9 και ενδεχομένως ευθύνεται αυτό.

2. Εκτέλεσα κανονικά το HelloOX2, όμως η παραπάνω επιπλοκή παραμένει.

3. Σε άλλες εφαρμογή που μου εμφανίζουν τέτοιο μήνυμα η αλλαγή της ημερομηνίας δε φέρνει κανένα αποτέλεσμα.

4. Το κινητό μου είναι κατάλληλα ρυθμισμένο.

5. Δεν έχει υπάρξει τέτοιο μήνυμα.

Ως εκ τούτου δεν καλύπτομαι και μόνο την πρώτη εκδοχή θα μπορούσα να κρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας.Καλώς σας βρήκα,:)Πρόσφατα έγινα κάτοχος του 6220c και έχω κάποια προβλήματα και κάποιες απορίες.Πρώτον δεν μπορώ να βρω στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων την αναφορά παράδοσης.Δεύτερον δεν μου δείχνει να μειώνεται η ένδειξη της μπαταρίας και ξαφνικά από γεμάτο πάει σε μία βουλίτσα και σε λίγο κλείνει.Τι θα μπορούσα να κάνω και που θα μπρορούσα να απευθυνθώ?Τρίτον ενδιαφέρομαι να βάλω gps και εορτολόγιο για τώρα και θα παρακαλούσα να μου προτείνεται τις καλύτερες λύσεις και οδηγίες προς ναυτιλομένους άμα είναι απαραίτητες.:p.Τέλος άμα μπορείται να αναφέρεται εφαρμογές που θα μου ήταν χρήσιμες και τις έχετε και εσείς.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Σύντομο μήνυμα - Λήψη αναφοράς

 

Να το πας σε ένα nokai shop να σου κάνουν έναν έλεγχο στην μπαταρία. Αν στην βρουν οκ, το ξανασυζητάμε.

 

Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών με τις αντίστοιχες λέξεις-κλειδιά και θα βρεις ότι εφαρμογή ζητάς. Για να πάρεις μια ιδέα, ρίξε μια ματιά στο θέμα Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Σύντομο μήνυμα - Λήψη αναφοράς

 

Να το πας σε ένα nokai shop να σου κάνουν έναν έλεγχο στην μπαταρία. Αν στην βρουν οκ, το ξανασυζητάμε.

 

Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών με τις αντίστοιχες λέξεις-κλειδιά και θα βρεις ότι εφαρμογή ζητάς. Για να πάρεις μια ιδέα, ρίξε μια ματιά στο θέμα Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές;

Βασικά.1ον δεν είμαι noob να ρωτάω χωρίς να έχω ψάξει.Δεν έχω βρει αυτήν την επιλογή για αυτό θέλησα να ρωτήσω.Το μόνο που βλέπω είναι:κέντρα μηνυμάτων,κέντρο μην. σε χρήση,κωδικοπ χαρακτήρων,προτιμώμενη σύνδεση,απάντ από ίδιο κέντρο.Μόνο αυτά.Μόνο στα μηνύματα multimedia έχω βρει επιλογή για αναφορά παράδοσης.Σε ευχαριστώ για το link θα το ρίξω μια ματιά.Αυτές οι εφαρμογές που αναφέρονται είναι συμβατές με το κινητό μου?

 

 

εδιτ

Βασικά μέσω των οδηγιών σας αναγκάστηκα να ξαναπεράσω το λογσμικό.Τώρα βλέπω την επιλογή αναφοράς οπότε μ**********ν αυτοί που το πέρασαν.Τώρα θα δω πως θα πάει το πρόβλημα που ανέφερα που αντιμετώπιζα με την μπαταρία.Επειδή μαζί με την εγκατάσταση λογισμικού διαγράφηκαν και οι εφαρμογές που είχε απο μόνο του το κινητό όταν το πήρα.Χριάζεται να κάνω καμιά ενέργεια ή να εγκαταστήσω καμιά επιπλέον εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Τι sar εχει? γιατι η Νοκια δινει 3-4 για 6220.

 

Update βγαζει ακομα ή σταματησε η Νοκια?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!αγορασα προσφατα την συσκευη κ παρατηρησα αυτο το προβλημα.Η καρτα μνημης, που παρεπιπτωντως ηταν ηδη μεσα, οταν το αγορασα, αφαιρειται κ επανεργοποιειται μονη της, κλεινοντας ολες τις εφαρμογες και παει λεγοντας..Εχει συμβει σε κανεναν?αραγε τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Τι sar εχει? γιατι η Νοκια δινει 3-4 για 6220.

 

Update βγαζει ακομα ή σταματησε η Νοκια?

Nokia 6220 (Type RM-328) 1.08 W/kg.

 

 

Γεια σας και απο μενα!αγορασα προσφατα την συσκευη κ παρατηρησα αυτο το προβλημα.Η καρτα μνημης, που παρεπιπτωντως ηταν ηδη μεσα, οταν το αγορασα, αφαιρειται κ επανεργοποιειται μονη της, κλεινοντας ολες τις εφαρμογες και παει λεγοντας..Εχει συμβει σε κανεναν?αραγε τι φταιει?

Πολύ πιθανό να ευθύνεται η κάρτα.

Δεν μας έχει συνηθίσει σε καλής ποιότητας κάρτες μνήμης η Nokia, με αποτέλεσμα πολλοί χρήστες να παρατηρούν βιώνουν περίεργες καταστάσεις.

Θα σου πρότεινα να πάρεις μια άλλη, κατά προτίμηση SanDisk.

Προτάσεις υπάρχουν στο θέμα των αξεσουάρ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...