Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Animated θεματα παιζουν στην οθονη?

 

Το βρηκα το πως παιζουν!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι sar εχει? γιατι η Νοκια δινει 3-4 για 6220.

 

Update βγαζει ακομα ή σταματησε η Νοκια?

last update 5.15

 

To 6220 έχει αισθητήρα κίνησης?

oxι δεν εχει

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αναβάθμιση μέσω του Nokia Software Updater. Για πιο πολλές πληροφορίες και οδηγίες διάβασε το Πως κάνω αναβάθμιση λογισμικού;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το product code σου στην σελίδα http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update και δες ποια έκδοση firmware θα σου βγάλει ως τελευταία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την 4.13 μου δίνει και εκεί οπότε μάλλον ατύχησα. Ας ελπίζω σύντομα σε αλλαγή καθώς έχω πρόβλημα με την φωτογράφικη που και που.
Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας τα παρκάτω Ελληνικά product codes, 0556424 (Black cyan) / 0557012 (Plum), στην σελίδα που σου έδωσα μου βγάζει για πιο πρόσφατη το firmware v05.15.

 

Μήπως το δικό σου έχει άλλο product code? Μήπως είναι branded συσκευή π.χ. Vodafone Live?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

0572042 δεν είναι branded και βγάζει την 4.13. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την καθοδήγηση. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να περάσω την 5.15 αλλιώς;
Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα ότι το product code σου αντιστοιχεί στο 6220c RM-328 Cosmote GR V1 BLACKCYAN. Υποθέτω ότι είναι από Cosmote και είναι έκδοση Cosmote MyView, δηλ branded συσκευή.

 

Μπορείς να περάσεις την 05.15 αλλάζοντας product code, όπως αναφέρεται στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ: Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι βάζοντας την 5.15 εκτός του ότι έγινε λίγο πιο γρήγορο στο μενού και στην αναπαραγωγή video ,είδα διαφορά στο σήμα...Πιο σταθερό.Πριν παράδειγμα,έδειχνε μία γραμμή και έκανε διακοπές,σε συγκεκριμένο σημείο.Τώρα,στο ίδιο σημείο μου κάνει ελάχιστες διακοπές.Το παρατήρησαν κι άλλοι ή έχω λάθος εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 5.15 που τελικά κατάφερα και έβαλα, δουλεύει άψογα η φωτογραφική που είχα πρόβλημα. Ως τώρα όλα πάνε καλά!!!
Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεύτερον δεν μου δείχνει να μειώνεται η ένδειξη της μπαταρίας και ξαφνικά από γεμάτο πάει σε μία βουλίτσα και σε λίγο κλείνει.Τι θα μπορούσα να κάνω και που θα μπρορούσα να απευθυνθώ?

 

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ...

Τελικά το έλυσες?

Ίσως με αναβάθμιση λογισμικού να λύνεται?

 

(Αν και έχω την τελευταία έκδοση, δεν ξέρω μήπως κάνοντας της ξανά εγκατάσταση διορθωνόταν...)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ...

Τελικά το έλυσες?

Ίσως με αναβάθμιση λογισμικού να λύνεται?

 

(Αν και έχω την τελευταία έκδοση, δεν ξέρω μήπως κάνοντας της ξανά εγκατάσταση διορθωνόταν...)

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα,αλλά όχι αμεσως.Κλείνει μετά απο ένα 5λεπτο...Νόμιζα ότι τα φτυσε η μπαταρία ,αλλά από όσο φαίνεται μάλλον είναι γενικότερο το κακό.Εχω την τελευταία αναβάθμιση αλλά δεν είδα βελτίωση...(5.15)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον file manager όπως ο X-plore ή να συνδέσεις το κινητό στην επιλογή μεταφορά δεδομένων και τον κάνεις κρυφό μέσα από τον υπολογιστή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το απολυτο εργαλειο μας σηκωνει 8gb καρτα μνημης?

Με την 4αρα μια χαρα δουλευει απροβληματιστα και γρηγορα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Και 16αρα αν το επιθυμείς!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για να έχεις το wallpaper full screen?Επίσης το κουμπί στα αριστερά που είναι για το gps εμένα με το παραμικρό ενεργοποιείται οπότε άθελα μου το ενεργοποιώ.Αυτό συμβαίνει μετά από την παραμονή του σε ένα nokia store καμιά συμβουλή?Να τους το πάω ξανά και να τους πω το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Πριν από 1 μήνα αγόρασα το 6220 classic και ακόμη δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το GPS. Όταν την πρώτη ημέρα πήγα να το χρησιμοποιήσω είδα ότι πήγε να συνδεθεί μέσω δικτύου για να μου δώσει πληροφορία για πλοήγηση.

 

- Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω GPS χωρίς να χρεώνομαι?

- Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να κατεβάσω για να έχω χάρτες?

- Γενικότερα υπάρχει κάποιος τρόπος να με βοηθήσετε??

 

Πραγματικά νιώθω άχρηστος που δεν μπορώ μέσα από τόσα forum να βγάλω άκρη και γιαυτό ευελπιστώ στη βοήθεια σας!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πριν από 1 μήνα αγόρασα το 6220 classic και ακόμη δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το GPS. Όταν την πρώτη ημέρα πήγα να το χρησιμοποιήσω είδα ότι πήγε να συνδεθεί μέσω δικτύου για να μου δώσει πληροφορία για πλοήγηση.

 

- Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω GPS χωρίς να χρεώνομαι?

- Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να κατεβάσω για να έχω χάρτες?

- Γενικότερα υπάρχει κάποιος τρόπος να με βοηθήσετε??

 

Πραγματικά νιώθω άχρηστος που δεν μπορώ μέσα από τόσα forum να βγάλω άκρη και γιαυτό ευελπιστώ στη βοήθεια σας!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

 

Καλώ ήρθες.

 

Όλα όσα ρωτάς υπάρχουν στο οδηγό S60 3rd Edition Platform FAQ και συγκεκριμένα στην ερώτηση GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση.

 

Διάβασε όλο τον οδηγό και θα σε βοηθήσει σε πάρα πολλά πράγματα. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μας με 16gb καρτα,και ταχυτητα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3000020#post3000020

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...