Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Έχω όμως 2 απορίες.Το πρόγραμμα ανάγνωσης μηνυμάτων υποστηρίζει μόνο αγγλικά(?!) με αποτέλεσμα να λέει ακατανόητες κραυγές στην προσπάθεια να διαβάσει τα ελληνικά μου μηνύματα.Επίσης στα προφίλ ήχων σε κάποιο event πχ. στη φόρτιση μπαταρίας να μπορεί να ακούγεται μια ομιλια όπως ''Recharge battery!'' .Στην πράξη όμως ακούγεται κάποιος να λέει ΠΑΡΑ πολυ σιγά και με ΑΘΛΙΑ προφορά ''ρεχαρδ μπατρυ'!!!!!!Όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου,είναι και σε σας έτσι????????

 

Πρέπει να κλείσεις το Language detection (applications -> speech, πας στο tab settings και βάζεις το language detection στο off) και να εγκαταστήσεις την Ελληνική γλώσσα όπως είπε ένας φίλος και θα σου διαβάζει όλα τα sms είτε είναι γραμμένα με πεζά είτε με καφαλαία (αν έχεις το language detection στο on διαβάζει σωστά μόνο τα sms που είναι γραμμένα με μικρούς χαρακτήρες).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πλαίσιο πλέον έριξε τιν τιμή στο ιντερνετ στα 382Ε

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κλείσεις το Language detection (applications -> speech, πας στο tab settings και βάζεις το language detection στο off) και να εγκαταστήσεις την Ελληνική γλώσσα όπως είπε ένας φίλος και θα σου διαβάζει όλα τα sms είτε είναι γραμμένα με πεζά είτε με καφαλαία (αν έχεις το language detection στο on διαβάζει σωστά μόνο τα sms που είναι γραμμένα με μικρούς χαρακτήρες).

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Μήπως κανείς έχει δοκιμάσει τα ηχητικά προφίλ για τη μπαταρία???Recharge batterie= Ρεχαρδ μπατερι?????Είναι δυνατόν τέτοια άθλια προφορά???Μπορεί να το ελέγξει κανείς και στο δικό του????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Μήπως κανείς έχει δοκιμάσει τα ηχητικά προφίλ για τη μπαταρία???Recharge batterie= Ρεχαρδ μπατερι?????Είναι δυνατόν τέτοια άθλια προφορά???Μπορεί να το ελέγξει κανείς και στο δικό του????

 

Ευχαριστώ.

 

Σε εμένα μια χαρά αγγλικά τα λέει-με σωστή προφορά.απλώς η ένταση της φωνής είναι πολύ χαμηλή και δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να την δυναμώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω όσους το έχετε.

Σήμερα μου το ενεργοποίησαν σε ενα Γερμανό για να το δώ. Όλα καλά (αν κ δε νομίζω ότι είναι το ίδιο γρήγορο με το 6120c, ειδικά η κάμερα μέχρι να ανοίξει..) το πρόβλημα μου ήταν με το navy key. Κάποιες φορές ενώ περιεργαζόμουν τα μενού κ πήγαινα πάνω κάτω σαν να "πήδαγε", πήγαινε μια θέση πιο μπροστά κτλ.

 

Σας συμβαίνει εσάς αυτό?? Μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Εκτός αν ήταν χαλασμένο το συγκεκριμένο, αν κ το έβγαλε μπροστά μου απ το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω όσους το έχετε.

Σήμερα μου το ενεργοποίησαν σε ενα Γερμανό για να το δώ. Όλα καλά (αν κ δε νομίζω ότι είναι το ίδιο γρήγορο με το 6120c, ειδικά η κάμερα μέχρι να ανοίξει..) το πρόβλημα μου ήταν με το navy key. Κάποιες φορές ενώ περιεργαζόμουν τα μενού κ πήγαινα πάνω κάτω σαν να "πήδαγε", πήγαινε μια θέση πιο μπροστά κτλ.

 

Σας συμβαίνει εσάς αυτό?? Μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Εκτός αν ήταν χαλασμένο το συγκεκριμένο, αν κ το έβγαλε μπροστά μου απ το κουτί.

Το Navy Key είναι υβριδικό [και αφής, και πιεζόμενο] :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω όσους το έχετε.

Σήμερα μου το ενεργοποίησαν σε ενα Γερμανό για να το δώ. Όλα καλά (αν κ δε νομίζω ότι είναι το ίδιο γρήγορο με το 6120c, ειδικά η κάμερα μέχρι να ανοίξει..) το πρόβλημα μου ήταν με το navy key. Κάποιες φορές ενώ περιεργαζόμουν τα μενού κ πήγαινα πάνω κάτω σαν να "πήδαγε", πήγαινε μια θέση πιο μπροστά κτλ.

 

Σας συμβαίνει εσάς αυτό?? Μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Εκτός αν ήταν χαλασμένο το συγκεκριμένο, αν κ το έβγαλε μπροστά μου απ το κουτί.

 

Το ειχα παρατηρησει και εγω τις 2 μερες που το ειχα.

εχει κυκλοφορησει OTA αναβαθμιση εδω και λιγες μερες η οποια βελτιωνει την κατασταση

 

θα ρωτήσω ξανά. Έχει δοκιμάσει κανείς και δούλεψε κάποιο πρόγραμμα σαν το best profiles;

 

ευχαριστώ

 

Ρωτησε στο καταλληλο θεμα και εαν γνωριζει καποιος

θα σου απαντησει...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το Navy Key είναι υβριδικό [και αφής, και πιεζόμενο] :)

 

Επειδή θυμόμουνα ότι είχατε αναφέρει κάτι τέτοιο στο thred, όταν το δοκίμαζα προσπάθησα να δω πως λειτουργεί το αφής. Δεν τα κατάφερα. Σε ποιές ακριβώς λειτουργίες δουλεύει?? πχ αντί να το πιέσεις μέσα απλά το ακουμπάς ή δουλεύει κ για δεξιά, αριστερά κτλ??

 

Το ειχα παρατηρησει και εγω τις 2 μερες που το ειχα.

εχει κυκλοφορησει OTA αναβαθμιση εδω και λιγες μερες η οποια βελτιωνει την κατασταση

 

Κάτι είχα διαβάσει εδώ γι αυτό, αλλά δεν είχα καταλάβει μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου. Ελπίζω να διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα στο κινητακι μονο ενα αρκετα ενοχλητικο τριξιμο κατα το πατημα των κουμπιων:μενου,πράσινο απο την στιγμη που του εβγαλα την ζελατινα...Ως κατοχος ν80 εδω και κοντα 2,5 χρονια εχω να παρατηρησω την μειωμενη ποιοτητα κατασκευης των κινητων της φιλανδικης εταιριας...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ????? για το sar του πώς και δεν το σχολιάσατε ???? εκτός και αν το σχολιάσατε πιο πριν σε άλλες σελίδες ... :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα στο κινητακι μονο ενα αρκετα ενοχλητικο τριξιμο κατα το πατημα των κουμπιων:μενου,πράσινο απο την στιγμη που του εβγαλα την ζελατινα...Ως κατοχος ν80 εδω και κοντα 2,5 χρονια εχω να παρατηρησω την μειωμενη ποιοτητα κατασκευης των κινητων της φιλανδικης εταιριας...

Εσένα τρίζει αριστερά; Εμένα δεξιά, το κόκκινο και το απο πάνω του. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Μόλις το πήρα κι εγώ αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με wi fi. Μου βγάζει συνέχεια 'Ιστός : Kαμία απόκριση πύλης'. Τι πρέπει να κάνω ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Μόλις το πήρα κι εγώ αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ με wi fi. Μου βγάζει συνέχεια 'Ιστός : Kαμία απόκριση πύλης'. Τι πρέπει να κάνω ?

Θα πας στην αναζήτηση WLAΝ, θα βρεις το δίκτυο σου, θα πατήσεις Επιλογές > Ορισμός σημ. πρόσβασης, αν έχεις κωδικό θα τον πληκτρολογήσεις, και ύστερα πατάς Επιλογές > Έναρξη περιήγ. ιστού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ????? για το sar του πώς και δεν το σχολιάσατε ???? εκτός και αν το σχολιάσατε πιο πριν σε άλλες σελίδες ... :p

Έχει σχολιαστεί ήδη στις πρώτες σελίδες.

Δεν έχει νόημα να λέμε τα ίδια και τα ίδια...:)

 

 

το κινητο ειναι πολυ εξελιγμενο.....αλλα δεν εχει smilies στα sms!!!!!!! ειναι δυνατον???? το 6280 μου εχει!!!

Δυστυχώς δεν έχει smiles ο message editor.:(

Πάντως υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν αυτό. Ρώτα αν θες στο θέμα των εφαρμογών.;)

 

 

Επειδή θυμόμουνα ότι είχατε αναφέρει κάτι τέτοιο στο thred, όταν το δοκίμαζα προσπάθησα να δω πως λειτουργεί το αφής. Δεν τα κατάφερα. Σε ποιές ακριβώς λειτουργίες δουλεύει?? πχ αντί να το πιέσεις μέσα απλά το ακουμπάς ή δουλεύει κ για δεξιά, αριστερά κτλ??

Το αγγίζεις και περιστρέφεις το δάκτυλο σου πάνω του, όπως ακριβώς και στα ipod.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το SAR δεν το σχολιασαμε γιατι ξεραμε απο την αρχη ποσο ειναι.

Οποτε οποιος το πηρε ηξερε και το SAR.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος την software version 11.043 και να μπορουμε να την κάνουμε εγκατασταση μέσω pc. Δεν έχω ασύρματο δίκτυο δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικά εμ το gps του Ν78.

αν και έχω φορτώσει τους χάρτες, δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσω το gps. ανοίγω το πρόγραμμα που λέει "χάρτες" περιμένω και δεν κάνει τπτ! δεν βρίσκει το σημείο που είμαι κτλ.

τι ακριβώς πρέπει να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικά εμ το gps του Ν78.

αν και έχω φορτώσει τους χάρτες, δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσω το gps. ανοίγω το πρόγραμμα που λέει "χάρτες" περιμένω και δεν κάνει τπτ! δεν βρίσκει το σημείο που είμαι κτλ.

τι ακριβώς πρέπει να κάνω???

Παίζει ρόλο και το σημείο στο οποίο βρίσκεσαι.

Για να έχεις γρήγορο κλείδωμα δορυφόρων θα πρέπει να βγεις σε ανοικτό χώρο με το κινητό να βλέπει ουρανό.

Στάσου ακίνητος και το πολύ σε 1-2 λεπτά θα έχεις σήμα, το οποίο φαίνεται από το ενδεικτικό σημάδι κάτω δεξιά στην εφαρμογή Χάρτες. Για να σου δείξει το γεωγραφικό σημείο στο οποίο βρίσκεσαι πάτα το πλήκτρο "0". :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτό έχω κάνει μέχρι στιγμής αλλά δεν έχει δουλέψει.

επίσης προσπάθησα να βάλω το garmin αλλα crasharei το κινητό.

υπάρχει άλλη επιλογή gps software?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...