Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντξει ρε παιδια αυτο ζητουσα τοσην ωρα απλα με τα μερη που με παρεμπεμπαν δεν εβρισκα ακρη.εγω ειχα μεινει οτι ο κωδικος ηταν 1234 οπως ειναι σε καπια αλλα κινητα.ευχαριστω παντως και sorry για την αδικη κουραση!:)
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα που είπατε για format και για κωδικό κλειδώματος, έχει δοκιμάσει κανείς αν με το format διαγράφεται και ο κωδικός κλειδώματος???

Από ό,τι ξέρω, στις συσκευές με FP1 (τουλάχιστο στο Ν82 μου αυτό γίνεται) μετά από φορμάρισμα ο κωδικός διαγράφεται και επανέρχεται ο προεπιλεγμένος (=12345). Έχει διορθωθεί αυτό στο FP2? :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία κατ' εμέ... :X
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nokia N78 "over-the-air" software version 11.043 released - 23 June 2008

 

This "over-the-air" software release will not be available through

the Nokia Software Updater application, but is available directly through your Nokia N78. T

he release includes improved stability with Bluetooth (headsets and car kits)

and music (playback over a long time and content refresh).

This release also includes optimized Camera performance and Naviscroll sensitivity improvements.

 

Technology innovations mean the size of this "over-the-air" update is approximately 2 MB.

To get this software through your Nokia N78, click Menu > Tools > Utilities > Device Manager.

Select Options > Check for updates and follow the on-screen prompts.

Remember that you can also use Wi-Fi to download the update.

 

Nokia provides this software free of charge. However, costs for downloading may be charged

by your network operator or service provider. Please contact them for information about pricing.

 

As with all software releases, note that your mobile service provider, operator, or carrier may not

have approved this release. Nokia produces many different variants of each product

(for different countries and languages) and not all variants have the latest Nokia device firmware.

It is our priority to update all variants as quickly as possible.

 

http://europe.nokia.com/A4577225

 

Ας το δοκιμασει καποιος , θα το τσεκαρω αυριο στην δουλεια..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, να υποθέσω ότι θα ελοχεύουν οι ίδιοι κίνδυνοι κολλήματος της συσκευής αν παρ' ελπίδα κοπεί η ασύρματη σύνδεση???

Αλλά και πάλι σκέφτομαι μήπως κατεβάζεις και αποθηκεύεις κάπου στο τηλέφωνο την αναβάθμιση και μετά εγκαθίσταται offline. :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, να υποθέσω ότι θα ελοχεύουν οι ίδιοι κίνδυνοι κολλήματος της συσκευής αν παρ' ελπίδα κοπεί η ασύρματη σύνδεση???

Αλλά και πάλι σκέφτομαι μήπως κατεβάζει κάπου στο τηλέφωνο την αναβάθμιση και την εγκαθιστά offline. :confused:

 

Εχω καιρο να κανω over the air αναβαθμιση απο εποχες Ν80 .

Ισχυει το 2ο που λες ,αρχικα την κατεβαζει και στην συνεχεια

την εγκαθιστα ..

Κατι αντιστοιχο με το nokia updater .Κατεβαζεις το λογισμικο στο pc ,και

στην συνεχεια εγκαθισταται .Με το nokia updater παιζει φυσικα ρολο το καλωδιο

στην ολη διαδικασια.

Παντως απο οσο θυμαμαι ,δεν χανεται τιποτε με την over the air

απο την συσκευη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, να υποθέσω ότι θα ελοχεύουν οι ίδιοι κίνδυνοι κολλήματος της συσκευής αν παρ' ελπίδα κοπεί η ασύρματη σύνδεση???

Αλλά και πάλι σκέφτομαι μήπως κατεβάζεις και αποθηκεύεις κάπου στο τηλέφωνο την αναβάθμιση και μετά εγκαθίσταται offline. :confused:

 

Πρώτα την κατεβάζει κάνει restart και μετά ενημέρωση...Ολη η διαδικασία κρατάει περίπου 3-4 λεπτά.

Παντως απο οσο θυμαμαι ,δεν χανεται τιποτε με την over the air

απο την συσκευη.

 

Δεν εχασα τίποτα.

 

 

Αψογο το Naviscroll.Και έφτιαξαν αυτό με τον κύκλο.Το έβαλαν κάτω απο την κάρτα μνήμης.Πρέπει να φτιάξαν και τον αισθητήρα φωτός, η διαφορά στον φωτισμό είναι πολύ μεγάλη,ενώ πριν δεν ήταν και τόσο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκπλήσσει ευχάριστα είναι το μέγεθος του αρχείου εγκατάστασης, μόνο 2ΜΒ.

Άραγε θα έχει το ίδιο μέγεθος και η αντίστοιχη αναβάθμιση με τον "κανονικό" τρόπο??? :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατεβαίνουν μόνο οι αλλαγές με το over-the-air, και αυτό για τον ευνόητο λόγο, της ογκοχρέωσης.

Όσο αφορά τη διαδικασία από το pc, μάλλον δεν πρόκειται να αλλάξει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκπλήσσει ευχάριστα είναι το μέγεθος του αρχείου εγκατάστασης, μόνο 2ΜΒ.

Άραγε θα έχει το ίδιο μέγεθος και η αντίστοιχη αναβάθμιση με τον "κανονικό" τρόπο??? :what:

 

Μάλλον κατεβαίνουν μόνο οι αλλαγές με το over-the-air, και αυτό για τον ευνόητο λόγω της ογκοχρέωσης.

Όσο αφορά τη διαδικασία από το pc, μάλλον δεν πρόκειται να αλλάξει...

 

Ετσι ..;)

 

Αψογο το Naviscroll.Και έφτιαξαν αυτό με τον κύκλο.Το έβαλαν κάτω απο την κάρτα μνήμης.Πρέπει να φτιάξαν και τον αισθητήρα φωτός, η διαφορά στον φωτισμό είναι πολύ μεγάλη,ενώ πριν δεν ήταν και τόσο.

 

Ευχαριστουμε Γιωργο για την γρηγορη ανταποκριση .:bow:

 

Καλα τα νεα λοιπον ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και "κλειδώνει" του δορυφόρους με cold start σε 1λεπτό και 15sec χωρίς A-GPS.

Η καμερα δεν αργεί καθόλου να ανοίξει και οταν βγάλεις fοτο και απο την προεπισκόπηση την στείλεις με BT η οθόνη δεν γυρνάει σε portrait.

 

EDIT Επίσης όταν έχει αναπάντητη ή μήνυμα, η αναπνοή ανάβει δύο φορές σε κάθε "χτύπο"

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και "κλειδώνει" του δορυφόρους με cold start σε 1λεπτό και 15sec χωρίς A-GPS

Μια χαρά είναι. Το πολύ-πολύ αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, το ανοίγεις από πριν σε ανύποπτο χρόνο να λοκάρει στο χρόνο που λες, και μετά ο δέκτης είναι "ζεστός" και κλειδώνει πιο γρήγορα. Όταν ανοίξεις οποιαδήποτε εφαρμογή που χρησιμοποιεί το GPS έχεις σήμα σχεδόν ακαριαία.

Απ' ό,τι φαίνεται το πήραν απόφαση και έβαλαν δέκτη της προκοπής. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Το πολύ-πολύ αν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, το ανοίγεις από πριν σε ανύποπτο χρόνο να λοκάρει στο χρόνο που λες, και μετά ο δέκτης είναι "ζεστός" και κλειδώνει πιο γρήγορα. Όταν ανοίξεις οποιαδήποτε εφαρμογή που χρησιμοποιεί το GPS έχεις σήμα σχεδόν ακαριαία.

Απ' ό,τι φαίνεται το πήραν απόφαση και έβαλαν δέκτη της προκοπής. :respect:

Απ' όσο έχω διαβάσει και οι χρήστες του Ν82 είναι ευχαριστημένοι σε αυτό γιατί το Ν82 έχει πολύ καλό δέκτη για το GPS σε σχέση με το Ν95 που βγήκε πρώτο και το Ν95 8Gb που ακολούθησε, απλά τώρα τον βελτίωσαν ακόμα πιο πολύ. Σε μερικά πράγματα μαθαίνουν και τα βελτιώνουν. ;)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το κανα format βεβαια διαγραφτηκαν και οι επαφες sim ευτυχως τις εχω και σε αλλη καρτα.αλλα μεσα απο τον x-plore δεν βλεπω πουθενα στον c:sys καποιο φακελο bin.

 

α sorry τωρα τον βρηκα ..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να διαγράφηκαν οι επαφές στη SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν διαγράφεται τίποτα.μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση κρατάει 3με 4 λεπτά μαζί με την επανεκκίνηση.

 

η αναβάθμιση των 2 mb αν γίνει μέσω cosmote gprs (wap advanced) πόσο κοστίζει; επίσης μπορεί να γίνει μέσω wlan όταν το λαπτοπ έχει wifi;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση των 2 mb αν γίνει μέσω cosmote gprs (wap advanced) πόσο κοστίζει; επίσης μπορεί να γίνει μέσω wlan όταν το λαπτοπ έχει wifi;

 

ευχαριστώ

 

Αν τα υπολόγισα καλά 5,1€.Μπορεί να γίνει απο το laptop(αν έχεις adsl)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

adsl έχω αλλα δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο μέσω wifi. σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πως γίνεται πες μου τα βήματα!!

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

adsl έχω αλλα δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο μέσω wifi. σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πως γίνεται πες μου τα βήματα!!

 

ευχαριστώ

 

Ξεφύγαμε απο το θέμα.

Πάνε Start > Connect To> Set up a connection or network>Set up an ad-hoc (computer-to-computer) network και μετά βάλε name and passkey για το δύκτιο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

adsl έχω αλλα δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο μέσω wifi. σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πως γίνεται πες μου τα βήματα!!

 

ευχαριστώ

Μήνυμα #12 από S60 Platform FAQ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia N78 "over-the-air" software version 11.043 released - 23 June 2008

 

This release also includes optimized Camera performance and Naviscroll sensitivity improvements

Την αναβάθμηση την έκανα με wi-fi. Μάλιστα την κατέβασα προχθές το βράδυ και την εγκατέστησα την επόμενη μέρα, γιατι δεν είχα μπαταρία και δεν ήθελα να το ρισκάρω. 3 λεπτά υπόθεση.

 

To πρώτο πράγμα που είδα βελτιωμένο είναι το navyscroll που λέει. Είναι αρκετά πιο "αναίσθητο" τώρα και δεν κουνιέται με το παραμικρό άγγιγμα. :)

Επίσης το κυκλάκι (ένδειξη ότι φορτώνει μια εφαρμογή) το δεν πέφτει πάνω στο εικονίδο της κάρτας μνήμης, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.

Για τα αλλα δεν ξέρω.. Ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου (ούτε πριν ούτε μετά το update).:O Πάω να παίξω με το gps. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έχω διαβάσει και οι χρήστες του Ν82 είναι ευχαριστημένοι σε αυτό γιατί το Ν82 έχει πολύ καλό δέκτη για το GPS σε σχέση με το Ν95 που βγήκε πρώτο και το Ν95 8Gb που ακολούθησε, απλά τώρα τον βελτίωσαν ακόμα πιο πολύ. Σε μερικά πράγματα μαθαίνουν και τα βελτιώνουν. ;)

Ναι, έτσι φαίνεται. Μακάρι να ισχύσει το ίδιο και με τα υπόλοιπα 3 μοντέλα που περιμένουμε (6220 classic, 6210 navigator και N96). :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το update. Εύκολο και γρήγορο! Πρόσεξα ότι άλλαξαν και τα animation στο menu. Πλέον το εικονίδιο όταν το επιλέγεις "πηδάει" κιόλας! Και επιτέλους το Naviwheel έχει γίνει λειτουργικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...