Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόνος μου στο σπίτι δεν μπορώ?

Μπορεις μεσω ιντερνετ και πιστωτικης καρτας,αλλα δεν ξερω τον τροπο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνατε σε κάποιο να το αγοράσει; Σκέφτομαι και την τιμή του 300 σχεδόν ευρώ μου φαίνονται πολλάαα του.. Σε λίγο θα κυκλοφορήσει και το C901 με xenon flash, άρα λογικά θα πέσει και άλλο η τιμή του. Άπο φωτογραφίες τί λέει; Βγάζει καλύτερες απο άλλα κινητά με 3.2megapixel? Γενικά είναι αξιοπρεπές για 5mp? Τα Touch πλήκτρα στην κάμερα σας κάνουν κάποιο πρόβλημα..; Γενικά έχω κακές εμπειρίες με τα touch. Στην κακιά περίπτωση που στο μέλλον χαλάσουν αυτά τα touch υπάρχει η δυνατότητα απο άλλο μενού χρησιμοποιόντας τα πλήκτρα να κάνω τις αλλαγές που έκαναν τα touch έστω και αν είναι πιο αργή διαδικασία;

 

Μετα την τελευταία αναβάθμιση, τα προβλήματα που λέχθηκαν στις προηγούμενες σελίδες έχουν διορθωθεί και πλέον είναι σταθερό; Αυτό με την κατανομή βάρους που λέχθηκε λόγω του ότι η μπαταρία βρίσκεται στο πάνω μέρος, πώς είναι η αίσθηση; Περίπου σαν να κρατάς ένα άλλο κινητο ανάποδα; Σας προβληματίζει αρκετά αυτό; :-)

 

Απολογούμαι για τις πολλές ερωτήσεις αλλά.. έχω πολλές πολλές απορίες :p

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνατε σε κάποιο να το αγοράσει; Σκέφτομαι και την τιμή του 300 σχεδόν ευρώ μου φαίνονται πολλάαα του.. Σε λίγο θα κυκλοφορήσει και το C901 με xenon flash, άρα λογικά θα πέσει και άλλο η τιμή του. Άπο φωτογραφίες τί λέει; Βγάζει καλύτερες απο άλλα κινητά με 3.2megapixel? Γενικά είναι αξιοπρεπές για 5mp? Τα Touch πλήκτρα στην κάμερα σας κάνουν κάποιο πρόβλημα..; Γενικά έχω κακές εμπειρίες με τα touch. Στην κακιά περίπτωση που στο μέλλον χαλάσουν αυτά τα touch υπάρχει η δυνατότητα απο άλλο μενού χρησιμοποιόντας τα πλήκτρα να κάνω τις αλλαγές που έκαναν τα touch έστω και αν είναι πιο αργή διαδικασία;

 

Μετα την τελευταία αναβάθμιση, τα προβλήματα που λέχθηκαν στις προηγούμενες σελίδες έχουν διορθωθεί και πλέον είναι σταθερό; Αυτό με την κατανομή βάρους που λέχθηκε λόγω του ότι η μπαταρία βρίσκεται στο πάνω μέρος, πώς είναι η αίσθηση; Περίπου σαν να κρατάς ένα άλλο κινητο ανάποδα; Σας προβληματίζει αρκετά αυτό; :-)

 

Απολογούμαι για τις πολλές ερωτήσεις αλλά.. έχω πολλές πολλές απορίες :p

 

Δεν έχει 300 ευρώ πλέον!Σύμφωνα με το e-shop.gr έχει περίπου 280!Προσωπικά,θα το θεωρώ συμφέρουσα πρόταση αν πέσει από τα 250 και κάτω!

 

Το C901 δε θα μας έρθει κατά πάσα πιθανότητα!Προορίζεται κυριως για κάποιες σκανδιναβικές χώρες και κάποιους operators!Με κάθε επιφύλαξη αυτό το λέω!

 

Οι φωτογραφίες του την ημέρα είναι καθαρές,με ζωντανά χρώματα!Το βράδυ δεν τα πάει πολύ καλά,δεδομένου ότι δεν έχει xenon flash!Αν δε σ'απασχολούν οι νυχτερινές λήψεις,τότε ναι,οι φωτογραφίες του είναι αξιοπρεπέστατες αν σκεφτείς τον εξαιρετικά μικρό αισθητήρα(λόγω περιορισμένου πάχους)!Και γενικά,σ'αυτήν την κατηγορία είναι μια πρόταση πολύ καλή για φωτογραφίες!

 

Η επιφάνεια αφής δε δημιουργεί πρόβλημα και για την ακρίβεια δεν είναι αφής με την κυριολεκτική έννοια του όρου!Αντιδρά στο πάτημα,αλλά δε λειτουργεί όπως και μια οθόνη αφής!Γενικά όμως δε βγάζει πρόβλημα!Στην εξαιρετικά απίθανη περίπτωση που χαλάσει όλες οι λειτουργίες είναι κανονικά προσβάσιμες απ'το μενού της κάμερας!Τα εικονίδια αφής υπάρχουν απλά για να σε διευκολύνουν ώστε να μη χρειάζεται να ανατρέχεις στο μενού για τις διάφορες ρυθμίσεις!

 

Όσον αφορά το βάρος του,ναι,είναι σα να κρατάς το κινητό ανάποδα,αλλά σε καμία περίπτωση δεν αποτρέπει σε καθημερινή χρήση!Το λογισμικό του επίσης δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα!

 

Γενικά,σαν κατασκευή είναι εξαιρετικά στιβαρό!Ο σκελετός του είναι εξολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι και δεν πρόκειται να παρουσιάσει τριξίματα ή σπασίματα!Έχει πολύ καλή κατασκευή!Μείον είναι η μικρή οθόνη του για μένα και το γεγονός ότι δεν έχει δέκτη gps(άσχετα αν και να είχε η λειτουργικότητά του θα ήταν περιορισμένη όπως στις περισσότερες συσκευές κλειστού λειτουργικού)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και το κ810 που ειχα που εχει xenon flash το βραδυ που πηγα να βγαλω ενα καραβι στο λιμανι ηταν λιγο μακρια δεν το εβγαλε καλα. αμα θες το κανεις και φακο μεσω εν γραφης βιντεο ετο μονο που δεν με εχει βολεψει ειναι ο media player που εχει τα εχει τοσο χημα τα τραγουδια με το κ810 δεν ηταν ετσι
Link to comment
Share on other sites

και το κ810 που ειχα που εχει xenon flash το βραδυ που πηγα να βγαλω ενα καραβι στο λιμανι ηταν λιγο μακρια δεν το εβγαλε καλα. αμα θες το κανεις και φακο μεσω εν γραφης βιντεο ετο μονο που δεν με εχει βολεψει ειναι ο media player που εχει τα εχει τοσο χημα τα τραγουδια με το κ810 δεν ηταν ετσι

Το φλας, είτε πρόκειται για ψηφιακή, είτε για κινητό, είτε είναι xenon, είτε led, για αποστάσεις μεγαλύτερες των 2-3 μέτρων είναι άχρηστο στη φωτογράφιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να με βοηθησεται σε κατι στο ασυρματο ακουστικο το βλεπει κανονικα και απο μονο του το προγραμα Sony Ericsson PC Suite 4.0 πρεπει συνεχεια να κανω απο την αρχη με το bluetooth την διαδικασεια για να συνδεθει με το pc ενω στο k810 μολις εβαζα το στικακη στο pc το εβλεπε επιτοπου το κινητο με το pc υπαρχει λυση στο προβλημα μου
Link to comment
Share on other sites

Η αγορα παιδια εγινε απο Hong Kong μεσω e-bay και ΕΥΤΥΧΩΣ που το PayPal με το οποιο πληρωσα εχει ισως το καλυτερο και ασφαλεστερο συστημα σε περιπτωσεις μη ικανοποιησης του αγοραστη.Και ετσι μεσω "εναντιωσης" με μεσαζοντα το Τμημα Εξυπηρετησης Πελατων τού PayPal ο Κινεζος στριμωχτηκε και ειχαμε αισιο τελος... :)

 

Μαλλον εχεις δικιο σε αυτο...επαιξε κατα πολυ ρολο.Ισως επαιξε και ρολο οτι το C902 ειναι μινιατουρα μπροστα στο Κ800 και λογω του οτι τα δαχτυλα μου πατανε τεσσερα τεσσερα τα κουμπια αλλά και το C902 εξαφανιζεται μεσα στην παλαμη μου,κανοντας δυσχρηστη για μενα τον χειρσιμο του...εεεε δεν ηθελε και πολυ να του πω "γειαααα" :D

 

Παντως ρε παιδια πολλα μα παρα πολλα μοντελα η SE.Υπαρχει λογος;Δεν μπορουσε λιγα και καλα;...;)

 

γιατι δεν το πηρες απο ελλαδα να μην εχεις και προβλημα εγω που ειχα το κ810 μου κοψανε πιστοτικο και πηρα το c902 και το ειχα 14 μηνες το κ810 και δεν πληρωσα τιποτα! παντως η τελευτεα εκδοση τι διαφορες εχει απο την δικη μου που ειναι η (R3DA026) αν το λεω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολυ γρηγορα να βγηκε και αλλη Αναβαθμιση.

 

Μολις το συνδεσα με το PC Suite μου βγαζει υπαρχει νεοτερη εκδοση λογισμικου.

 

Και τωρα κανω το Update!!!

 

Για να δουμε:confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο.

Δεν θυμαμαι εαν ειχε το κινητο απο την μανα του το bejeweled ή το ειχα εγκαταστησει εγω, αλλά οπως και να χει το εσβησα κατα λαθος και εχω κατεβασει τα παντα αλλά δεν το εγκαθιστά με τιποτα. Ξερει καποιος που μπορω να (το) βρω εφαρμογες ? pm me plz

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

R3EA038 στην Υπηρεσία αναβάθμισης

 

Ξερουμε τι διαφορες εχει?

Γιατι πολυ συντομα βγηκε η 038 απο την προηγουμενη.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτην εδω εχω R3DA026 αφου δουλευη γιατι να κανω αναβαθμιση αν εκανα αναβαθμιση θα εκανα customize.
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτην εδω εχω R3DA026 αφου δουλευη γιατι να κανω αναβαθμιση αν εκανα αναβαθμιση θα εκανα customize.

 

Παντως με την τελευταια και με την προτελευταια αναβαθμίση η οθόνη έγινε πολύ πιο φωτεινή, η μπαταρία κραταει περισσοτερο και ο ήχος εγινε πιο δυνατος!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν αγοράσω το HGE-100 το GPS reciever υπάρχει κάποιο free navigator?

 

 

Edit:Που βλέπω ποια αναβάθμιση έχω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει τι αλλαγές φέρνει ακριβώς η R3EA038,σε σχέση με τη 037?Για να ξέρουμε αν αξίζει το κόπο η όχι...Επίσης αν με τη νέα αναβάθμιση ενημερώθηκαν οι οδηγοί της οθόνης η/και της κάμερας(κανονικής και video κλήσης).Για όποιον έχει κάνει την αναβάθμιση και δε ξέρει που να βρεί τις πληροφορίες αυτές,πατάει στην αρχική οθόνη >*<<*<*,και πηγαίνει στο "πληροφορίες υπηρεσίας"και μετά στο πληροφ.λογισμικού...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν αγοράσω το HGE-100 το GPS reciever υπάρχει κάποιο free navigator?

 

 

Edit:Που βλέπω ποια αναβάθμιση έχω?

Με αυτα τα χρηματα που θα δωσεις παιρνεις αξιολογη συσκευη GPS και με προγραμμα περασμενο.

Μην το παρεις το HGE-100 το GPS reciever.:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα τα χρηματα που θα δωσεις παιρνεις αξιολογη συσκευη GPS και με προγραμμα περασμενο.

Μην το παρεις το HGE-100 το GPS reciever.:down:

 

Υπάρχει GPS με 24 Ε? ;););););)

 

Αλλα αν το πάρω υπάρχει free navigator?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει τι αλλαγές φέρνει ακριβώς η R3EA038,σε σχέση με τη 037?Για να ξέρουμε αν αξίζει το κόπο η όχι...Επίσης αν με τη νέα αναβάθμιση ενημερώθηκαν οι οδηγοί της οθόνης η/και της κάμερας(κανονικής και video κλήσης).Για όποιον έχει κάνει την αναβάθμιση και δε ξέρει που να βρεί τις πληροφορίες αυτές,πατάει στην αρχική οθόνη >*<<*<*,και πηγαίνει στο "πληροφορίες υπηρεσίας"και μετά στο πληροφ.λογισμικού...

 

 

Όταν λέμε >*<<*<*????????????/

Είμαι λίγο άσχετος από αυτά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει GPS με 24 Ε? ;););););)

 

Αλλα αν το πάρω υπάρχει free navigator?

θα χρειαστει να μπαινεις στο ιντερνετ.εχει κλειστο λειτουργικο το C902..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε >*<<*<*????????????/

Είμαι λίγο άσχετος από αυτά

Στην κατάσταση αναμονής πατάς αυτά τα κουμπιά με τη σειρά...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστει να μπαινεις στο ιντερνετ.εχει κλειστο λειτουργικο το C902..

 

 

Με ποιο απλά ελληνικά σε παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...