Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες βοηθεια!

Εχω ενα Χ1 γερμανικό, πως μπορω ναπερασω Αγγλική ρομ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες βοηθεια!

Εχω ενα Χ1 γερμανικό, πως μπορω ναπερασω Αγγλική ρομ?

δες εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=471
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμία ώρα με πήραν από expansys και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει η courier μαζί μου για την παραλαβή του τηλεφώνου.

:rolleyes:

Ελπίζω να γίνει γρήγορα η αντικατάσταση, αν και με αυτά που διάβασα εδώ μέσα αυτές τις μέρες ανησυχώ για την επιλογή μου στη συγκεκριμένη συσκευή.

:(

Θα ήθελα να πει και κάποιος τη γνώμη του για το ηχείο και την ένταση του ήχου. Και κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα εκτός από ringtone να επιλέξεις δικούς σου ήχους για οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμία ώρα με πήραν από expansys και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει η courier μαζί μου για την παραλαβή του τηλεφώνου.

:rolleyes:

Ελπίζω να γίνει γρήγορα η αντικατάσταση, αν και με αυτά που διάβασα εδώ μέσα αυτές τις μέρες ανησυχώ για την επιλογή μου στη συγκεκριμένη συσκευή.

:(

Θα ήθελα να πει και κάποιος τη γνώμη του για το ηχείο και την ένταση του ήχου. Και κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα εκτός από ringtone να επιλέξεις δικούς σου ήχους για οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση.

το ηχειο ειναι πολυ δυνατο, και μπορεις να επιλεξεις οτι ηχο θελεις σε μορφη* wav *mp3 για ηχο κλησης.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδία η ναυαρχίδα της SE είναι μάπα & έχει & ανύπαρκτο support?

οτι θελει λεει ο καθενας...απο που εβγαλες αυτα τα συμπερασματα???

oσο αφορα το πληκτρολογιο του με εχει βολεψει πολυ.τυφλο συστημα πια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη Xperiοπαρέα.

Μετά από 2 χρόνια MIO A701 φαίνεται ότι το επόμενο θα είναι το Χ1.

Οποιος έχει χρησιμοποιήσει εκτεταμένα το GPS και θέλει / μπορεί ας γράψει 2 λόγια για την απόδοση του. Κλειδώνει γρήγορα? Πως τα πάει σε κακές συνθήκες λήψης κλπ.

Ιδιαίτερα, εάν υπάρχει παράλληλη εμπειρία με δέκτες SIRF Star III.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή χρονιά σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμία ώρα με πήραν από expansys και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει η courier μαζί μου για την παραλαβή του τηλεφώνου.

:rolleyes:

Ελπίζω να γίνει γρήγορα η αντικατάσταση, αν και με αυτά που διάβασα εδώ μέσα αυτές τις μέρες ανησυχώ για την επιλογή μου στη συγκεκριμένη συσκευή.

:(

Θα ήθελα να πει και κάποιος τη γνώμη του για το ηχείο και την ένταση του ήχου. Και κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα εκτός από ringtone να επιλέξεις δικούς σου ήχους για οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση.

Το ηχειο ειναι μονοφωνικο και δεν εχει καλη αποδοση σε σχεση παντα με ενα μουσικο τηλεφωνο (w960) για παραδηγμα το οποιο και ειχα οποτε ξερω αλλα τα ακουστικα εχουν εξερετικο ηχο πραγμα που αποδικνιει οτι φταει το μεγαφωνακι και οχι η συσκευη !!! Για να βαλεις mp3 σαν ηχο κλησης πατας επανω στο αρχειο που θελεις παρατεταμενα και σου δινει επιλογη να το κανεις ηχο κλησης, για να βαλεις mp3 για ξυπνυτιρι κατεβασε το προγραματακι G alarm, για να βαλεις mp3 ως ηχο σε επαφη πρεπει να κανεις αντιγραφη και επικολιση του αρχειου στο φακελο my device/windows/rings !!!

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο ειναι μονοφωνικο και δεν εχει καλη αποδοση σε σχεση παντα με ενα μουσικο τηλεφωνο (w960) για παραδηγμα το οποιο και ειχα οποτε ξερω αλλα τα ακουστικα εχουν εξερετικο ηχο πραγμα που αποδικνιει οτι φταει το μεγαφωνακι και οχι η συσκευη !!! Για να βαλεις mp3 σαν ηχο κλησης πατας επανω στο αρχειο που θελεις παρατεταμενα και σου δινει επιλογη να το κανεις ηχο κλησης, για να βαλεις mp3 για ξυπνυτιρι κατεβασε το προγραματακι G alarm, για να βαλεις mp3 ως ηχο σε επαφη πρεπει να κανεις αντιγραφη και επικολιση του αρχειου στο φακελο my device/windows/rings !!!

Συγουρα δεν ειναι μουσικο τηλεφωνο οποτε και δεν με απασχολει οτι ειναι μονοφωνικο το ηχειο του αφου για μουσικη θα χρησιμοποιησω τα ακουστικα, απλα ρωτησα για την ενταση του ηχου για το αν ειναι ακουγεται δυνατα οταν σε καλει καποιος. αν ειναι μεσα σε μπουφαν η τσαντα και αν το εχεις ξεχασει σε αλλο δωματιο του σπιτιου.

 

σε μυνηματα δικο σου ηχο ειδοποιησης μπορεις να βαλεις?

 

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγουρα δεν ειναι μουσικο τηλεφωνο οποτε και δεν με απασχολει οτι ειναι μονοφωνικο το ηχειο του αφου για μουσικη θα χρησιμοποιησω τα ακουστικα, απλα ρωτησα για την ενταση του ηχου για το αν ειναι ακουγεται δυνατα οταν σε καλει καποιος. αν ειναι μεσα σε μπουφαν η τσαντα και αν το εχεις ξεχασει σε αλλο δωματιο του σπιτιου.

 

Η εμπειρία μου με το ηχείο είναι ανάμεικτη. Όταν βάζω να παίξει ένα mp3 με υψηλό επίπεδο έντασης σου τρυπάει το αυτί από την ένταση. Είναι πάρα πολύ δυνατό σε σημείο που για μένα είναι ενοχλητικό. Από την άλλη όταν βάλω ένα αρχείο με πχ κλασσική μουσική που δεν είναι και τόσο δυνατό, ίσα ίσα που ακούγεται. Βέβαια μπορεί κανείς να επεξεργαστεί το mp3 και να ενισχύσει την ένταση ακόμα και σε επίπεδα clipping αν θέλει τόσο μεγάλη ένταση.

 

Ένα ανησυχητικό σημείο για κάποιους ίσως είναι η κάλυψη του ηχείου. Μπορεί εύκολα να γίνει με τα δάκτυλα (δεν είμαι σίγουρος για μπουφάν κτλπ). Όταν καλυφθεί καλά με το δάκτυλο δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Βέβαια εμένα με έχε βολέψει γιατί ανάλογα με το περιβάλλον μπορώ να αλλάζω το volume με το χέρι μου :lol:. Το αναφέρω γιατί ίσως για κάποιους είναι ενοχλητικό.

 

Από ποιότητα ήχου το ηχείο του δεν είναι και κάτι σπουδαίο αλλά δεν περίμενα και τίποτα παραπάνω από ένα μονοφωνικό speaker. Γενικότερα εγώ είμαι ευχαριστημένος αλλά σίγουρα όχι ενθουσιασμένος. Θα ήταν πολύ καλύτερη η επιλογή στερεοφωνικών ηχείων και όχι μόνο ένα που έχει τώρα (Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα).

 

σε μυνηματα δικο σου ηχο ειδοποιησης μπορεις να βαλεις?

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σχόλιο για τη φωτογραφική μηχανή;

Από φωτογραφίες και βίντειο πως πάει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγουρα δεν ειναι μουσικο τηλεφωνο οποτε και δεν με απασχολει οτι ειναι μονοφωνικο το ηχειο του αφου για μουσικη θα χρησιμοποιησω τα ακουστικα, απλα ρωτησα για την ενταση του ηχου για το αν ειναι ακουγεται δυνατα οταν σε καλει καποιος. αν ειναι μεσα σε μπουφαν η τσαντα και αν το εχεις ξεχασει σε αλλο δωματιο του σπιτιου.

 

σε μυνηματα δικο σου ηχο ειδοποιησης μπορεις να βαλεις?

 

Thanks!!!

 

Ναι παιρνεις ενα αρχειο mp3 και το βαζεις ή με αντιγραφη ή με αποκοπη στο φακελο my device/windows και μετα μπορεις να το κανεις ηχο για τα μυνηματα !!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σχόλιο για τη φωτογραφική μηχανή;

Από φωτογραφίες και βίντειο πως πάει;

 

Καλή για 3.2MP μέτρια αν συγκρίνουμε τα άλλα πιο δυνατά κινητά (ίσως και κακή σε σχέση με τα πολύ καινούργια 8άρια). Δυστυχώς είναι λίγο αργή στο να τραβήξει την φωτογραφία από τη στιγμή που έχεις πατήσει το κουμπί. Όπως είναι γνωστό δεν έχει xenon flash αλλά led. Το LED είναι πάρα πολύ δυνατό (από άλλα LEDs που έχω δει) και κάνει και έναν πάρα πολύ ωραίο φακό (υπάρχουν αρκετά προγράμματα για αυτό), βέβαια δεν συγκρίνεται με xeon.

 

Από το βίντεο δεν είμαι ευχαριστημένος. Το αποθηκεύει σε 3GP MPEG4 σε ανάλυση 640 * 400 ή 640 * 480, και καλά είναι σε 30fps. Το πρόβλημα είναι ότι όταν αλλάζει γρήγορα το πλάνο δεν φαίνεται τίποτα λόγο υψηλού ghosting. Άλλο ένα περίεργο είναι ότι η ποιότητα εγγραφής του ήχου είναι μόνο στα 8kHz (128kbps MP3).

Μόνο για σκηνές με ελάχιστη κίνηση μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστω για την απάντηση στην αλλαγή της rom, το εκανα Αγγλικό, αλλα αλλη μία ερωτηση: Ποια radio εχετε, γιατι με την 1.06.25.29 το σήμα δεν ειναι και τοσο καλό.

ευχαριστώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηρα ενα Χ1 και δυστυχως δεν εχει πληκτρολογιο στην οθονη (keypad) ωστε να βρισκω τις επαφες η να γραφω μυνηματα χωρις το H/W keyboard.Κατεβασα απο το xda τα ΗTC hd keyboards,τα εγκαθιστω αλλα στα options μου γραφει οτι "the selected input method could not be loaded". Μπορεί καποιος να βοηθήσει στο τι΄εχω κανει λάθος?

Κατα τα αλλα και σαν πρωτη εντυπωση, είναι πολυ καλη συσκευη.Πανεμορφο,καλη κατασκευη, γρηγορη ανταποκριση οθονης,πολυ καλη αναλυση,καλο music player και πολύ μικρό και βολικό στο χερι, δεν ξερω αν δημιουργείται αυτή η αίσθηση λόγω σχεδιασμού. Υπόλοιπες εντυπωσεις εν καιρώ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηρα ενα Χ1 και δυστυχως δεν εχει πληκτρολογιο στην οθονη (keypad) ωστε να βρισκω τις επαφες η να γραφω μυνηματα χωρις το H/W keyboard.Κατεβασα απο το xda τα ΗTC hd keyboards,τα εγκαθιστω αλλα στα options μου γραφει οτι "the selected input method could not be loaded". Μπορεί καποιος να βοηθήσει στο τι΄εχω κανει λάθος?

Κατα τα αλλα και σαν πρωτη εντυπωση, είναι πολυ καλη συσκευη.Πανεμορφο,καλη κατασκευη, γρηγορη ανταποκριση οθονης,πολυ καλη αναλυση,καλο music player και πολύ μικρό και βολικό στο χερι, δεν ξερω αν δημιουργείται αυτή η αίσθηση λόγω σχεδιασμού. Υπόλοιπες εντυπωσεις εν καιρώ. Ευχαριστω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

δες εδω..μαλλον του hd δε ταιριαζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

δες εδω..μαλλον του hd δε ταιριαζουν.

 

Εγώ του HD έβαλα (από ότι θυμάμαι).

Να υπήρχε τώρα και ένας εύκολος τρόπος να αλλάζεις το layout από αγγλικά σε ελληνικά εύκολα σε αυτά τα onscreen keyboards.... (τώρα πρέπει να πηγαίνεις στα options κάθε φορά).

Link to comment
Share on other sites

Του HD δεν δουλεύουν, εκτός κι αν κανω κατι λαθος..Το pocket cm επίσης μου βγαίνει μικρό στην οθόνη...Απελπίστηκα...
Link to comment
Share on other sites

Του HD δεν δουλεύουν, εκτός κι αν κανω κατι λαθος..Το pocket cm επίσης μου βγαίνει μικρό στην οθόνη...Απελπίστηκα...

καλησπερα ειμαι ετοιμος να το παρω για πεστε καμια γνωμη γιατι ουτε το εχω δει απο κοντα!!!!!!!!!! ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμο και απο το Πλαισιο στα 655
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα πουθενά στο Πλαίσιο.

 

Την επομενη φορα κοιτα καλυτερα

 

http://img60.imageshack.us/img60/5632/dsc00002hu3.th.jpg

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...