Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εταιρικό ΑΦΜ να υποθέσω; Κι εγώ προτείνω να περιμένεις και να τους πρήζεις σε email και τηλέφωνα. Μήπως να δοκίμαζες και στο Γαλλικό expansys αφού από κει στέλνουν για Ελλάδα.

 

Edit: Τώρα είδα ότι λέει για διαθεσιμότητα τον άλλο μήνα, πόσο καιρό έχει έλλειψη;

 

nai me etairiko, ti na sou pw tin triti pou to estila pisw, elege oti eixe diathesimotita , tin epomeni mera egrafe oti tha exei stis 22 fevrouariou apo tote kai epita kathemera anevenei twra exei paei stis 25

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πιστεύω πως τελικά θα κυκλοφορήσει με ελληνικό μενού.Από την ώρα που άρχισαν οι πωλήσεις με παραεισαγωγές δεν πιστεύω πως η sony erricson hellas δεν θα κάνει κάτι....

 

Δεν γνωρίζω εάν κάτι τέτοιο είναι ικανό να αλλάξει την πολιτική μιας εταιρίας. Εξάλλου για να συμβεί κάτι τέτοιο θα έπρεπε ήδη να έχει αρχίσει το development. Anyway... ο χρόνος θα δείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
nai me etairiko, ti na sou pw tin triti pou to estila pisw, elege oti eixe diathesimotita , tin epomeni mera egrafe oti tha exei stis 22 fevrouariou apo tote kai epita kathemera anevenei twra exei paei stis 25

 

Έχει συμβεί για άλλες συσκευές να έρθουν κομμάτια εκεί που δεν το περιμένεις. Κάνε υπομονή λοιπόν και αν θες γράφε με ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα πια!

 

Athanaso μπορείς να μου πεις πώς ξεπερνάμε τα προβλήματα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε review του εξωτερικού οτι το ηχείο είναι χαμηλής έντασης. Απο εμπειρία σας;

Επίσης, ποιότητα φωτογραφίας; Ικανοποιητική ή όχι; δεν έχω δει αναφορές.. έχουν ανέβει πουθενά δείγματα απο εσωτερικό - εξωτερικό χώρο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, πως αν αγοράσει κάποιος απο την Ευρώπη μια συσκευή, θα καλύπτεται απο την Ευρωπαϊκή εγγύηση στην Ελλάδα...

Δεν μου έχει τύχει. Έχει κανείς εμπειρία σ' αυτό;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, πως αν αγοράσει κάποιος απο την Ευρώπη μια συσκευή, θα καλύπτεται απο την Ευρωπαϊκή εγγύηση στην Ελλάδα...

Δεν μου έχει τύχει. Έχει κανείς εμπειρία σ' αυτό;

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά είναι υποχρεωμένοι.

Δες μερικές σελίδες πίσω σε αυτό το thread για πιο πολλές λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί για άλλες συσκευές να έρθουν κομμάτια εκεί που δεν το περιμένεις. Κάνε υπομονή λοιπόν και αν θες γράφε με ελληνικά.

 

Ελπίζω αν και βλέπω οσο πάει κάθε μέρα ανεβένει κατά μια μέρα και μένει στάσιμο στις 39.:cry:

 

Όσο για τα Greeklish τα θεωρώ πιο εύκολο τρόπο γραφής, επίσης ποτέ δεν είχα καλή σχέση με την ορθογραφία.

Η άποψη μου ειναι οτι η γραφή είναι ένας όμορφος τρόπος να εποικηνωνείς και γι' αυτό θα πρέπει να είναι και πιο εύκολος και πιο γρήγορος.:O

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, πως αν αγοράσει κάποιος απο την Ευρώπη μια συσκευή, θα καλύπτεται απο την Ευρωπαϊκή εγγύηση στην Ελλάδα...

Δεν μου έχει τύχει. Έχει κανείς εμπειρία σ' αυτό;

 

Εχει κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για το X1 μου έφτιαξα τα layouts.

 

Το πρόγραμμα και τα layouts είναι δωρεάν.

Μιλάμε πάντα για το hardware keyboard.

Αν δεν κάνω λάθος, το Resco Keyboard Pro που προτάθηκε από κάποιον συμφορουμίτη (εκτός του ότι είναι trial version) είναι μόνο για virtual πληκτρολόγιο στην οθόνη.

 

Πολύ ωραίο, ευχαριστούμε Saxtus :)

(το παραθέτω πάλι, για να το βλέπουν και καινούργιοι της συσκευής που πιθανόν δεν το ξέρουν)

 

Μόνο μια ερωτησούλα: Γιατί το Υ είναι στο Ζ και το Ζ στο Υ;; :confused:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!απο σημερα εχω και εγω το κινητο!αλλα απο windows mobile...ερωτησεις θα κανω πολλες μαλον...!αλλα για αρχη ενα πραγμα...ρε παιδια...η φραφιδα ειναι διακοσμητικη?εμενα δεν κανει τιποτα στην οθονη...με το δαχτυλο ομως κανονικα...μηπως ειναι καμια ρυθμιση ή μηπως ειναι το κινητο για τασκουπιδια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, ευχαριστούμε Saxtus :)

(το παραθέτω πάλι, για να το βλέπουν και καινούργιοι της συσκευής που πιθανόν δεν το ξέρουν)

 

Μόνο μια ερωτησούλα: Γιατί το Υ είναι στο Ζ και το Ζ στο Υ;; :confused:

 

Γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο που έχει μπορεί να είναι γερμανικό. Στην Γερμανία τα πληκτρολόγια είναι QWERTZ και όχι QWERTY έτσι τα πλήκτρα αυτά είναι μεταξύ τους σε άλλη θέση. Αν όμως το μοντέλο σου δεν είναι γερμανικό τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

η γραφιδα ειναι διακοσμητικη?εμενα δεν κανει τιποτα στην οθονη...με το δαχτυλο ομως κανονικα...μηπως ειναι καμια ρυθμιση ή μηπως ειναι το κινητο για τασκουπιδια?

Τι εννοείς δεν κάνει τίποτα; Όπως δουλεύεις την οθόνη αφής με το δάχτυλο έτσι πρέπει να συμβαίνει και με τη γραφίδα με λίγο παραπάνω λεπτομέρεια (εκτός αν έχεις νύχι :p ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η φραφιδα ειναι διακοσμητικη?εμενα δεν κανει τιποτα στην οθονη...με το δαχτυλο ομως κανονικα...μηπως ειναι καμια ρυθμιση ή μηπως ειναι το κινητο για τασκουπιδια?

 

Yperbaleis de nomizeis? Gia dokimase ksana kai me diaforetiki piesi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο που έχει μπορεί να είναι γερμανικό. Στην Γερμανία τα πληκτρολόγια είναι QWERTZ και όχι QWERTY έτσι τα πλήκτρα αυτά είναι μεταξύ τους σε άλλη θέση. Αν όμως το μοντέλο σου δεν είναι γερμανικό τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Φαίνεται πως είναι Γερμανικό... (παρ' όλο που το πήρα για Αγγλικό, είδα τις οδηγίες Γερμανικές τελικά όταν γύρισα στο γραφείο μου).

Θεώρησα οτι δεν είναι σπουδαίο. Υπάρχει καμία σημαντική διαφορά μεταξύ Γερμανικού και Αγγλικού, που να πρέπει να το δώ το θέμα, αν ξέρει κανείς;

(Ευχαριστώ για την απάντηση XavierGr).

 

Πάντως, ως πρώτη άποψη, βλέπω τη συσκευή πολύ καλή!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αφορά και το xperia λόγω ίδιας ανάλυσης δείτε αυτό για τον mini Opera:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2653190#post2653190

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είναι Γερμανικό... (παρ' όλο που το πήρα για Αγγλικό, είδα τις οδηγίες Γερμανικές τελικά όταν γύρισα στο γραφείο μου).

Θεώρησα οτι δεν είναι σπουδαίο. Υπάρχει καμία σημαντική διαφορά μεταξύ Γερμανικού και Αγγλικού, που να πρέπει να το δώ το θέμα, αν ξέρει κανείς;

(Ευχαριστώ για την απάντηση XavierGr).

 

Όχι από ότι γνωρίζω δεν έχουν καμία άλλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για το SAR, προσπάθησα να βρω στοιχεία, αλλά διάβασα αντικρουόμενες δημοσιεύσεις...

Ξέρουμε πόσο είναι, γιατί μου φάνηκε οτι κάηκε λίγο το αυτάκι μου (είναι και πεταχτό το άτιμο) :p ή ήταν ιδέα μου;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλει κάποιος τον Opera mini; για ταχύτητα; δεν έχει περιορισμένες δυνατότητες;

 

Είναι πιο γρήγορος από τον 9.5 και μου φαίνεται και πιο εύχρηστος. Έχει την ίδια προβολή και στο scrollarisma δεν κάνει fade την κίνηση απλά σταματάει (δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο που έχει μπορεί να είναι γερμανικό. Στην Γερμανία τα πληκτρολόγια είναι QWERTZ και όχι QWERTY έτσι τα πλήκτρα αυτά είναι μεταξύ τους σε άλλη θέση. Αν όμως το μοντέλο σου δεν είναι γερμανικό τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Το μοντέλο μου είναι από UK με QWERTY πληκτρολόγιο.

Αν κάποιος έχει με QWERTZ πληκτρολόγιο (από Γερμανία), τότε ας μου πει αν χρειάζεται για τα Γερμανικά μοντέλα νέο AEKmap profile για να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το SAR, προσπάθησα να βρω στοιχεία, αλλά διάβασα αντικρουόμενες δημοσιεύσεις...

Ξέρουμε πόσο είναι, γιατί μου φάνηκε οτι κάηκε λίγο το αυτάκι μου (είναι και πεταχτό το άτιμο) :p ή ήταν ιδέα μου;

 

Des ti syskevasia sou. Kapou prepei na anaferetai. Apo mia anazitisi pantws blepw oti exei ypsilo SAR;

Head: 0.92

Body: 1.47

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο μου είναι από UK με QWERTY πληκτρολόγιο.

Αν κάποιος έχει με QWERTZ πληκτρολόγιο (από Γερμανία), τότε ας μου πει αν χρειάζεται για τα Γερμανικά μοντέλα νέο AEKmap profile για να το φτιάξω.

Θα σου ήμουν υπόχρεος!

Το Ζ είναι στο Υ και το Υ στο Ζ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Des ti syskevasia sou. Kapou prepei na anaferetai. Apo mia anazitisi pantws blepw oti exei ypsilo SAR;

Head: 0.92

Body: 1.47

 

Κυμαίνεται στα νούμερα της HTC... Το 0.92 το είχα δει, αλλά έλεγαν και άλλα. Που θεωρείς οτι το βλέπουμε πιο αξιόπιστα; κανένα link;

Δεν θα έπρεπε το body να είναι μικρότερο του head;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...