Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδακια εχει αρχιζει και χαλαρωνει πολυ το slide με αποτελεσμα να εχει ενα μποσικο για μερικα χιλιοστα. Τι κανουμε? το παω αντιπροσωπεια ή δε γινεται κατι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφού έχεις το λάπτοπ γιατί δεν μπαίνεις με το λάπτοπ στο ίντερνετ??δηλαδή θα έχεις το λάπτοπ ανοιχτό στο ίντερνετ και θες να μπαίνεις με το κινητό???

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

ευχαριστώ φίλε μου για την λύση που μου έδωσες για την πρόσβασή μου στο ίνερνετ :yahoo:αλλά εάν είχες μυαλό θα καταλάβαινες οτι αυτό που ζητάω θά έχω κόποιους λόγους που το ζητάω(ξεφεύγουν του παρόντος) και δεν θα ποστάριζα μόνον για να ποστάρω γνωρίζοντας την προφανή κατ΄εσέ λύση

 

ΥΓ.1 Πάντως πρέπει να με ευχαριστείς για τα τόσα γέλια που σου προκάλεσε το

πόστ μου

ΥΓ.2 Ευχαριστώ τους υπόλοιπους για τις απαντήσεις τους παρ΄ότι δεν λύθηκε το

πρόβλημά μου

Link to comment
Share on other sites

@xdoc χρειάζεσαι μια ασύρματη κάρτα δικτύου με δυνατότητα, αν το λέω σωστά, "ad Hoc" δήλαδή να είναι πομπός wifi ώστε το laptop να παίξει τον ρόλο του router. Ίσως και η ενσωματωμένη κάρτα του laptop να έχει αυτήν την δυνατότητα αλλιώς αγοράζεις δεύτερη.

Επίσης δεν ξέρω αν γίνεται κάνοντας συγχρονισμό μέσω bluetooth και αν σε καλύπτει σε θέμα απόστασης από το laptop.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου για την λύση που μου έδωσες για την πρόσβασή μου στο ίνερνετ :yahoo:αλλά εάν είχες μυαλό θα καταλάβαινες οτι αυτό που ζητάω θά έχω κόποιους λόγους που το ζητάω(ξεφεύγουν του παρόντος) και δεν θα ποστάριζα μόνον για να ποστάρω γνωρίζοντας την προφανή κατ΄εσέ λύση

 

ΥΓ.1 Πάντως πρέπει να με ευχαριστείς για τα τόσα γέλια που σου προκάλεσε το

πόστ μου

ΥΓ.2 Ευχαριστώ τους υπόλοιπους για τις απαντήσεις τους παρ΄ότι δεν λύθηκε το

πρόβλημά μου

 

πρώτον το μυαλό δεν κρίνεται σε ένα μνμα. δεύτερον για να καταλάβουμε τι ακριβώς θέλεις περιέγραψε τους λόγους σου, γιατί όταν βλέπει το ποστ αυτό ένας τρίτος, καταλαβαίνει ότι αυτός που το έγραψε δεν έχει ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ ΜΥΑΛΟ!!!!!!! τρίτον γράφεται ίντερνετ και όχι ίνερνετ. τέταρτον γράφεται κάποιους και όχι κόποιους. πέμπτον δεν θα σε ευχαριστήσω για το γέλιο που μου προκάλεσες γιατί πολύ απλά μου προκάλεσες λύπη(αυτό θέλει λίγο σκέψη αλλά προσπάθησε το δεν είναι δύσκολο!!!!!!!!!):down::down:

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

@xdoc χρειάζεσαι μια ασύρματη κάρτα δικτύου με δυνατότητα, αν το λέω σωστά, "ad Hoc" δήλαδή να είναι πομπός wifi ώστε το laptop να παίξει τον ρόλο του router. Ίσως και η ενσωματωμένη κάρτα του laptop να έχει αυτήν την δυνατότητα αλλιώς αγοράζεις δεύτερη.

Επίσης δεν ξέρω αν γίνεται κάνοντας συγχρονισμό μέσω bluetooth και αν σε καλύπτει σε θέμα απόστασης από το laptop.

 

έτσι το έχω εγώ με ad hoc και το συνδέω απο το λάπτοπ για να μπενω ασυρματα επιδει δεν έχω ασυρματο ρουτερ.και πιανει και μακρια και μέσα απο τοιχους χωρις προβληματα η έληψη σηματος :) απλά η μόνη λαλακια ειναι στα βίστα που έχω οταν το πάω να κανει συνδεση με net key που το έχω αποθηκευμενο, πρεπει να πατήσω και απο το λαπτοπ συνδεση να γινει και μετά απο το κινητο δλδ δεν μπένει με τιν μια!!! όποτε το κλεινω το wi-fi απο το κινητο, αν το αφήσω σβηστό πολύ ώρα και πάω να μπω μετα και ειμαι πχ μακρια απο το λαπτοπ δεν έχει αναμονη πολυ για να ξανασυνδεθω και πρέπει να ξανατρέχω απο το λαπτοπ να το κανω συνδεση και απο κει... :mad: όποιος ξέρει πρεπει να κατάλαβε τι λεω αν χρησιμοποιει ad hoc,τουλάχιστον στα βιστα έτσι ειναι! για xp δεν έχω δοκιμάσει αν ειναι έτσι.Πάντως ρυθμίσεις που έψαξα δεν βρήκα καμια λύση.

Επίσεις ψάχνω προγραμα το οπίο οταν κλεινει η οθόνη να μη σβήνη το wi[fi] ειχα βρει ενα αλλα δεν το θυμάμαι ποιο ήτανε!

 

Wild_Girl σου βρήκα πώς κανεις με το ρέσκο φουλ σκριν φότο οταν σε καλουνε..ήτανε τόσο απλό τελικα!!!δεν ξέρω αν το κάνανε τωρα στο καινουριο στο 2.0 αλλα λογικά το είχε και στα παλια αυτη την επιλογή και ητανε μπροστα στα ματια μας και δεν τι βλεπαμε.. ή δεν την καταλαβέναμε :mad: πανε στο ρέσκο ρυθμίσεις και στο πρώτο tab που σου βγάζει το ''General'' με τη μια εκει στις επιλογές πάνω λέει ''handle incoming calls'' και πρέπει να ειναι ξετικαρισμένω μανίσιο...τίκαρε το.. μετα δοκίμασε παρε τηλ στο κιν. σου και απόλαυσε full screen σκινικο :cool: και άν θέλεις το παλιό popup το μικρο δλδ που βγάζει απλα το ξετικάρις παλυ εκεινο στις ρυθμίσεις. :cool:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια εχει αρχιζει και χαλαρωνει πολυ το slide με αποτελεσμα να εχει ενα μποσικο για μερικα χιλιοστα. Τι κανουμε? το παω αντιπροσωπεια ή δε γινεται κατι

εννοείς ότι όταν είναι κλειστό το slide που απο τη δεξιά μεριά φαίνεται να υπάρχουν κάποια "μπόσικα" και να παιζει λιγο το πανω μέρος πάνω-κάτω..?

το έχω και εγώ..και το βλέπω δυσκολο για εγγύηση αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχει ραγισει το πλαστικο στα πλαινα της μπαταριας! αν δεν ισχυει η εγγυηση ποσα λεφτα να θελει πανω κατω το πισω μερος αλλαγη; χωρις το μεταλλικο καπακι! αν η εγγυηση το καλυπτει θα πρεπει να επαναφερω σε stock rom? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω μια απορια κ συγνωμη αν εχει τε8ει ξανα...8α 8ελα οταν εχω τα μαμησια τα hands free να χτυπαει το εξωτερικο ηχειο διοτι χτυπανε τα ακουστικα κ φυσικα χανω την κληση ...

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Wild_Girl σου βρήκα πώς κανεις με το ρέσκο φουλ σκριν φότο οταν σε καλουνε..ήτανε τόσο απλό τελικα!!!δεν ξέρω αν το κάνανε τωρα στο καινουριο στο 2.0 αλλα λογικά το είχε και στα παλια αυτη την επιλογή και ητανε μπροστα στα ματια μας και δεν τι βλεπαμε.. ή δεν την καταλαβέναμε :mad: πανε στο ρέσκο ρυθμίσεις και στο πρώτο tab που σου βγάζει το ''General'' με τη μια εκει στις επιλογές πάνω λέει ''handle incoming calls'' και πρέπει να ειναι ξετικαρισμένω μανίσιο...τίκαρε το.. μετα δοκίμασε παρε τηλ στο κιν. σου και απόλαυσε full screen σκινικο :cool: και άν θέλεις το παλιό popup το μικρο δλδ που βγάζει απλα το ξετικάρις παλυ εκεινο στις ρυθμίσεις. :cool:

 

!!!!!!!! πού το θυμήθηκες αυτο??? Βρε, αυτό είναι το στανταράκι που είχα κάνει, αλλά βγάζει τις φωτό πιξελιασμένες! Θενκς πάντως (έχω μείνει άναυδη! Μετά από τόσο καιρό! :D) :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχει ραγισει το πλαστικο στα πλαινα της μπαταριας! αν δεν ισχυει η εγγυηση ποσα λεφτα να θελει πανω κατω το πισω μερος αλλαγη; χωρις το μεταλλικο καπακι! αν η εγγυηση το καλυπτει θα πρεπει να επαναφερω σε stock rom? ευχαριστω

 

Επειδη το εχουμε χεσει το θεμα με τα καπακια λεω να κανουμε ενα φορουμ που να διαμαρτυρομαστε οσοι εχουμε αυτο το προβλημα, και το δικο μου ραγισε τις προαλλες και αναγκαστηκα να βαλω λιγη logo να μη φυγει κανα κομματακι! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το Slide, εχει λιγο «τζογο» απο μονο του. Δηλαδη, ενα ελαφρυ «παιξιματακι» το ειχε απο οταν το ανοιξα στο κουτακι του. Εμενα μου φανταζει λογικο μιας και ειναι slide κινητο. :confused:

 

Καλησπερα! εχει ραγισει το πλαστικο στα πλαινα της μπαταριας! αν δεν ισχυει η εγγυηση ποσα λεφτα να θελει πανω κατω το πισω μερος αλλαγη; χωρις το μεταλλικο καπακι! αν η εγγυηση το καλυπτει θα πρεπει να επαναφερω σε stock rom? ευχαριστω

 

Οχι μονο stock rom, αλλα και stock spl αν σκοπευεις να το πας στο σερβις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250451

Για εγγυηση δεν ξερω. . .

Ισως αν αναφερεις οτι ειναι κοινο προβλημα και γνωστο γινει κατι, αλλα νομιζω οτι δεν γινεται. Πρεπει να εχει συζητηθει καμια δυο σελιδες πισω το ιδιο...;)

 

Επειδη το εχουμε χεσει το θεμα με τα καπακια λεω να κανουμε ενα φορουμ που να διαμαρτυρομαστε οσοι εχουμε αυτο το προβλημα, και το δικο μου ραγισε τις προαλλες και αναγκαστηκα να βαλω λιγη logo να μη φυγει κανα κομματακι! :mad:

 

Υπαρχει τετοιο θεμα στους xda.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447211

Αλλα ακρη δεν θα βγει φανταζομαι.....

 

Το ποστ 1268, τελευταιο αυτη την στιγμη στην σελιδα 127 του παραπανω θεματος στους xda, ειναι ιδιαιτερα αποθαρρυντικό και για τους ηδη αλλα και μελλοντικους χρηστες/ιδιοκτητες της συσκευης.. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχουμε χεσει το θεμα με τα καπακια λεω να κανουμε ενα φορουμ που να διαμαρτυρομαστε οσοι εχουμε αυτο το προβλημα, και το δικο μου ραγισε τις προαλλες και αναγκαστηκα να βαλω λιγη logo να μη φυγει κανα κομματακι! :mad:

 

LOGO? Βαλε κατι πιο δυνατό βρε...Μια uhu απο αυτη που συγκρατει τον τυπο κολλημενο αναποδα στο ταβανι...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!! πού το θυμήθηκες αυτο??? Βρε, αυτό είναι το στανταράκι που είχα κάνει, αλλά βγάζει τις φωτό πιξελιασμένες! Θενκς πάντως (έχω μείνει άναυδη! Μετά από τόσο καιρό! :D) :happy:

 

ε το θυμηθηκα!!! αφου το έψαχνες και συ ;) δλδ το ήξερες αυτό??καλα και τι δεν μου το έλεγες!!!! μια χαρα με εχει βολέψει και η φοτο δεν βγαινει πιξελιασμενι μια χαρα τιν εμφανιζει!!! :cool:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LOGO? Βαλε κατι πιο δυνατό βρε...Μια uhu απο αυτη που συγκρατει τον τυπο κολλημενο αναποδα στο ταβανι...:lol:

 

:lol::lol::lol:

Οχι μονο στο ταβανι! Αλλα και στον ανεμιστήρα και σε σιδερενιο! Ειναι υπερκολλα!

 

Επισης, εβαλα αλλο ενα προγραμματακι πλοηγησης. Θα χαροποιησει ιδιαιτερα τους φιλους του Destinator μιας και απο οσο διαβασα χρησιμοποιει τον ιδιο ακριβως χαρτη. Βεβαια και στο iGO8 εχουμε τον ιδιο.. Αλλα δεν τα ξαναλεμε!

 

Λεγεται AutoMapa. Δεν ξερω αν μπορω να δω λινκς, λογικα δεν μπορω γιατι ειναι «παρανομα»... Αλλα με πμ ολα γινονται!

Ειναι ελαφρυ, μικρο σε μεγεθος, με ωραιο χαρτη(NavTeq), ωραιο interface...

http://img29.imageshack.us/img29/7707/screen02e.jpghttp://img32.imageshack.us/img32/6825/screen01uwp.jpghttp://img401.imageshack.us/img401/7333/screen03q.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε το θυμηθηκα!!! αφου το έψαχνες και συ ;) δλδ το ήξερες αυτό??καλα και τι δεν μου το έλεγες!!!! μια χαρα με εχει βολέψει και η φοτο δεν βγαινει πιξελιασμενι μια χαρα τιν εμφανιζει!!! :cool:

 

Αποκλείεται να το έψαχνα αυτο γιατί το ειχα κάνει απο την 1η μερα!

Ισως να έψαχνα τον τρόπο να βγαίνει...απιξέλιαστη! ...και φυσικά μου κάνεις πλάκα! Τι ανάλυσης φωτο έβαλες; Εγω μέχρι που μετέτρεψα και τις φωτο σε 480x800 αλλά και πάλι τζίφος!

 

:lol::lol::lol:

Οχι μονο στο ταβανι! Αλλα και στον ανεμιστήρα και σε σιδερενιο! Ειναι υπερκολλα!

 

Επισης, εβαλα αλλο ενα προγραμματακι πλοηγησης. Θα χαροποιησει ιδιαιτερα τους φιλους του Destinator μιας και απο οσο διαβασα χρησιμοποιει τον ιδιο ακριβως χαρτη. Βεβαια και στο iGO8 εχουμε τον ιδιο.. Αλλα δεν τα ξαναλεμε!

 

Λεγεται AutoMapa. Δεν ξερω αν μπορω να δω λινκς, λογικα δεν μπορω γιατι ειναι «παρανομα»... Αλλα με πμ ολα γινονται!

 

Τωρα σοβαρά Αλέξανδρε...περιμένεις να εγκαταστήσουμε ένα προγραμμα πλοήγησης που τιτλοφορείται autoΜΑΠΑ??? Αυτό είναι για γέλια μέχρι τρακαρίσματος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λολ autoμάπα έλιωσα :p !!!πάντως καλο πρεπει να ειναι!!!

αγιοκόριτσο δεν σε κάνω πλακα!..κανονικα μου τις εμφανίζει τις φοτο και όλες οι φότο ειναι κανονικα τραβηγμένες απο την κάμερα 3mpx..και δεν πείραξα τπτ στις φότο,απλά παρατήρησα μερικες φορές τις εμφανιζει σαν θολές άλλες φορές καθαρές πάντως δεν καταλαβαίνεις διαφορα πρεπει να τι παρατηρησεις πολυ προσεκτικά τι φότο για δείς τι διαφορά!πιξελιές που λές δεν είδα..αλλα νταξ και σύ πόσο πια καθαρή τι θες τι φότο?ολόκληρη οθονη πιανει δεν μπορεις να καταλάβεις ποιος παιρνει?η μήπως θα κάτσεις και θα κοιτάς τν φότο με τις ωρες?? :p

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λολ autoμάπα έλιωσα :p !!!πάντως καλο πρεπει να ειναι!!!

αγιοκόριτσο δεν σε κάνω πλακα!..κανονικα μου τις εμφανίζει τις φοτο και όλες οι φότο ειναι κανονικα τραβηγμένες απο την κάμερα 3mpx..και δεν πείραξα τπτ στις φότο,απλά παρατήρησα μερικες φορές τις εμφανιζει σαν θολές άλλες φορές καθαρές πάντως δεν καταλαβαίνεις διαφορα πρεπει να τι παρατηρησεις πολυ προσεκτικά τι φότο για δείς τι διαφορά!πιξελιές που λές δεν είδα..αλλα νταξ και σύ πόσο πια καθαρή τι θες τι φότο?ολόκληρη οθονη πιανει δεν μπορεις να καταλάβεις ποιος παιρνει?η μήπως θα κάτσεις και θα κοιτάς τν φότο με τις ωρες?? :p

 

Χμμ ναι όντως καταλαβαίνεις ποιος παιρνει...αλλά ξέρεις με ειχε πιάσει το ****το!

Ελεγα, ρε π**στη μου, γιατί διάολο τις εμφανίζει έτσι; Ετρωγα μια μικρη ξενέρα! :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σοβαρά Αλέξανδρε...περιμένεις να εγκαταστήσουμε ένα προγραμμα πλοήγησης που τιτλοφορείται autoΜΑΠΑ??? Αυτό είναι για γέλια μέχρι τρακαρίσματος...

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Αυτο σκεφτηκα οταν το βρηκα!

 

Και εκει που διαβαζα τα comments για να δω τι παιζει και αν δουλευει σωστα, το λεγανε και αλλοι! :lol:

 

Αλλα ειναι καλο. Καλυτερο για εμενα απο το Dest.

 

Και να πω εδω, οτι το iGO8, σε κατι περιπλανησεις μου στην Αθηνα, σε περιοχες που ουτε ειχα ξαναπατησει, με εβγαλε ασπροπροσωπο. Καρφι εφτασα στον προορισμο.

Στο Ηρακλειο, δεν εχω δοκιμασει, γιατι πλεον το ξερω απεξω... Αλλα θελω να κανω καμια δοκιμη και εδω, αν και ετσι που αλλαζουν τους μονοδρομους εδω, καθε βδομαδα νεο χαρτη θελεις...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

Αυτο σκεφτηκα οταν το βρηκα!

 

Και εκει που διαβαζα τα comments για να δω τι παιζει και αν δουλευει σωστα, το λεγανε και αλλοι! :lol:

 

Αλλα ειναι καλο. Καλυτερο για εμενα απο το Dest.

 

Και να πω εδω, οτι το iGO8, σε κατι περιπλανησεις μου στην Αθηνα, σε περιοχες που ουτε ειχα ξαναπατησει, με εβγαλε ασπροπροσωπο. Καρφι εφτασα στον προορισμο.

Στο Ηρακλειο, δεν εχω δοκιμασει, γιατι πλεον το ξερω απεξω... Αλλα θελω να κανω καμια δοκιμη και εδω, αν και ετσι που αλλαζουν τους μονοδρομους εδω, καθε βδομαδα νεο χαρτη θελεις...:shifty:

 

Ααα τωρα που ειπες Destinator...το Destinator δε μου παιζει στην PCTech 2.0! :wacko:

Παει να ανοιξει και ανοιγει την αρχικη οθόνη η οποία δεν εμφανίζεται αλλά μενει πίσω από τα γραφικά του TouchFlo πανω πανω στη μπαρα και δε φευγει παρά μόνο με SoftReset!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το skin που έχεις? ;)

 

To skin του panosha εχω...ειδικα για το Xperia δηλαδη! Σε ολες τις προηγουμενες ΡΟΜ μου ετρεχε κανονικα το προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To skin του panosha εχω...ειδικα για το Xperia δηλαδη! Σε ολες τις προηγουμενες ΡΟΜ μου ετρεχε κανονικα το προγραμμα.

αλλο skin είναι αυτό? του kattt δεν κυκλοφορούσε μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Για το Slide, εχει λιγο «τζογο» απο μονο του. Δηλαδη, ενα ελαφρυ «παιξιματακι» το ειχε απο οταν το ανοιξα στο κουτακι του. Εμενα μου φανταζει λογικο μιας και ειναι slide κινητο. :confused:

Προσωπικά και αυτό το λίγο το θεωρώ απαράδεκτο γιατί εκτός από slide, ήταν και τα 700ευρώ περίπου που έκανε στις αρχές..!! αλλά τι να κάνουμε..συμβιβαζόμαστε..

Κάθε φορά λέω δεν θα ξαναπάρω SE και τελικά εκεί καταλήγω.. :P

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μικρή περιπλάνηση τις τελευταίες δύο εβδομάδες με Samsung i8910, HTC Hero, HTC touch HD (για δευτερη φορα), επέστρεψα πάλι στο Xperia (σε ασημί αυτή τη φορά). Απλά μου ταιριάζει αυτό το τηλεφωνάκι. PC tech4U λοιπόν και βλέπω πάλι ότι είναι η καλύτερη 6.1 ROM αυτή τη στιγμή. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...