Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο που θες. Παρεμπιπτόντως γιατί το θες αυτό? Εννοώ σε τι θα σου χρησιμεύσει?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου ειναι στο service.το προβλημα μου με το πληκτρολογιο πρωτη φορα το συναντησε κ οταν ζητησα αλλαγη προσοψης ειπε οτι κοστιζει 200 ευρω...ελεος...

 

με 200 ευρω παιρνεις μεταχειρισμενο Xperia...Ελεος...:mad:

 

πραγματικά έλεος 200 ευρώ...παιδιά θυμάμαι κάποιος άλλαξε το καπάκι πίσω το μεταλικο τις μπαταρίας γυρω στα 40 ευρώ έχει?σκέφτομαι να το αλλάξω γιατι με τριζει σε ενα σημείο μετά απο τον 1ο μήνα που το χρησιμοποιούσα,μάλλον απο το βάλε βγάλε τα επεξε εχει επίσεις και κατι γρατζουνιες που δεν ξέρω πώς γίνανε.. το προσέχω οταν το ακουμπάω σε επιφάνειες αυτο ειναι το περίεργο το έχω και σε θήκη.

επίσης ψάχνω να βρώ κανενα πλρηκτρολόγιο εικονικό το οπιο να ειναι full δλδ να εχει όλα τα κουμπιά που έχει ενα πληκτρολόγιο pc F1-F2-Esc κλπ αν ξέρει κανείς κανένα καλό ας με πεί αν υπάρχει!

 

εγω στα 38 ευρω αλλα το ειχα παρει απο online καταστημα.δε ξερω σε αντιπροσωπεια ποσο το εχει....

 

38 απο online? Εδω μεσα εχουν αναφερθει καπακια 28 ευρω στο σερβις...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο που θες. Παρεμπιπτόντως γιατί το θες αυτό? Εννοώ σε τι θα σου χρησιμεύσει?

 

το χρειάζεται ο αδερφός μου γιατί κάνει Remote Desktop απο το xperia στο pc της δουλειάς του όταν λείπει και ελέγχει μια κονσόλα η οπία θέλει και το Esc F1 κλπ για να λειτουργησει πλήρως της εντολές, και γενικά για τα windows θα το χρειαστω και γώ οταν θα λείπω να μπένω στο pc μου :rolleyes: τελικά μάλλον δεν υπάρχει γιατι έψαξα αρκετά!μπορεί να κάνω και λάθος μακάρι να βρεθεί κανένα!:) :happy:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.topgun.gr/Stuff/welcomehead.192.png

 

Δεν ειχα τι να κανω και εκανα ενα start screen για την touch x 10.1! μαλλον την αγαπαω αυτη τη rom!!! καντε copy-paste μεσα στο φακελο windows με το total commander και ετοιμο!

Link to comment
Share on other sites

http://pctech4u.no-ip.org:2007/xperia/pctech4u2.jpg

 

 

Pedia kalispera brika ligo xrono kai eftiaxa to bug me ta sms pou den edigne ton fakelo apestalmena diagramena kai episis to problima pou den fenodan ta minimata se threaded sms mode.

 

katebaste to apo to deutero post mou

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια τελειοποιησες την ηδη τελεια ρομ..να σαι καλα.μολις παραλαβω το μηχανημα θα τη περασω παλι...

οσο αφορα το καπακι μπαταριας οταν το πηρα δεν υπηρχε ακομα σε σερβις οποτε καλη τιμη για τοτε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

VieL και bsp98ht μπραβο σας! Και στους δυο!

 

Κριμα που δεν εχω πλεον το κινητο να το δοκιμασω... Να ολοκληρωθει εντελως η ρομ πλεον.:(:(

 

Και VieL δεν εχεις να χασεις τιποτα απο το να δοκιμασεις την PCTech4U... Ειλικρινα, μονο κερδισμενος θα βγεις! Και ας εχεις την TouchX, η PCTech4U ειναι ανωτερη. Και με πολλα προγραμματακια μεσα, και με Manilla και με ελληνικα που πλεον δουλευουν αψογα! :)

Link to comment
Share on other sites

VieL και bsp98ht μπραβο σας! Και στους δυο!

 

Κριμα που δεν εχω πλεον το κινητο να το δοκιμασω... Να ολοκληρωθει εντελως η ρομ πλεον.:(:(

 

Και VieL δεν εχεις να χασεις τιποτα απο το να δοκιμασεις την PCTech4U... Ειλικρινα, μονο κερδισμενος θα βγεις! Και ας εχεις την TouchX, η PCTech4U ειναι ανωτερη. Και με πολλα προγραμματακια μεσα, και με Manilla και με ελληνικα που πλεον δουλευουν αψογα! :)

 

σκευτομαι να την δοκιμασω! θελω να πω οτι ελληνικα δεν θελω! η αγγλικη εκδοση ειναι καλυτερη της touch x 10.1?

Link to comment
Share on other sites

VieL και bsp98ht μπραβο σας! Και στους δυο!

 

Κριμα που δεν εχω πλεον το κινητο να το δοκιμασω... Να ολοκληρωθει εντελως η ρομ πλεον.:(:(

 

Και VieL δεν εχεις να χασεις τιποτα απο το να δοκιμασεις την PCTech4U... Ειλικρινα, μονο κερδισμενος θα βγεις! Και ας εχεις την TouchX, η PCTech4U ειναι ανωτερη. Και με πολλα προγραμματακια μεσα, και με Manilla και με ελληνικα που πλεον δουλευουν αψογα! :)

το πουλησες???300???ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗ.... :-)))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να την δοκιμασω! θελω να πω οτι ελληνικα δεν θελω! η αγγλικη εκδοση ειναι καλυτερη της touch x 10.1?

Ειναι πολυ καλη. Σταθερη, γρηγορη, απροβληματιστη. Δοκιμασε και δες και μονος σου! Και αν δεν σε καλυψει, μπορεις παντα να επιστρεψεις στην παλια καλη TouchX! ;)

το πουλησες???300???ΝΤΡΟΠΗΗΗΗΗΗ.... :-)))

Εφυγε, εφυγε...

Εγω ομως δεν φευγω!:happy::D

Στον Chrome ειναι παντα ανοιχτο το θεμα του Xperia, απλως τωρα εγινε μονιμη η προσθηκη του HD απλα! Εγω εδω θα ειμαι! :lol: :happy:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το εχεις ρυθμίσει να σου αλλάζει την ώρα γιαυτο το κάνει. αν δεν το θέλεις απενεργοποιησετο

ρυθμίσεις / τοπικές / ρυθμίσεις ώρας και ζώνης ώρας

το έκανα..τώρα μένει να δω αν θα μου ξαναλλάξει μόνο του για κάποιον άλλο λόγω την ώρα και τη ζώνη..να υποέσω ότι χρησιμοποιείς το igo? αν ναι..λύσε μου μια απορία..

όταν βάζεις μια διεύθυνση η οποία υπάρχει σε διάφορες περιοχές, πως επιλέγεις τη συγκεκριμένη που θες..?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά μία ερώτηση αν ξέρει κανείς...έτρεξα το cab TF3D_Black_back στην PCTech4U αυτό που έχει μαζί με το άλλο για τα sms, μήπως ξέρει κανείς πως το διαγράφουμε??πως επαναφέρουμε δηλαδή αυτό που είχε ήδη η ρομ γιατί το μαύρο δεν μου αρέσει??νόμιζα ότι πας στις ρυθμίσεις και στην κατάργηση προγραμμάτων αλλά όχι...ευχαριστώ!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

http://pctech4u.no-ip.org:2007/xperia/pctech4u2.jpg

 

 

Pedia kalispera brika ligo xrono kai eftiaxa to bug me ta sms pou den edigne ton fakelo apestalmena diagramena kai episis to problima pou den fenodan ta minimata se threaded sms mode.

 

katebaste to apo to deutero post mou

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

Σε ευχαριστουμε απεριοριστα!!!!!!! Και συγγνωμη που σου εβγαλα δοντια στους xda :O

 

Κριμα που δεν εχω πλεον το κινητο να το δοκιμασω...

 

Ιιιιιιιιιιιιι! Με τι καρδιά το αποχωρίστηκες????????

 

Εφυγε, εφυγε...

Εγω ομως δεν φευγω!:happy::D

Στον Chrome ειναι παντα ανοιχτο το θεμα του Xperia, απλως τωρα εγινε μονιμη η προσθηκη του HD απλα! Εγω εδω θα ειμαι! :lol: :happy:

 

Και πούλησες το Xperia...και χρησιμοποιείς τον Chrome....τς τς τς...απορώ που σε συμπαθώ ακόμα...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο παρακαλώ από 'μενα ;)

Πώς σου φαίνεται η R3? :)

 

Έχω μεγάλα παράπονα από την R3. Δεν ξέρω αν φταίει που έβαλα την Ελληνική ενώ είχα την Αγγλική, αλλά χάνω συνεχώς το σήμα χωρίς λόγο, μου φαίνεται πιο αργή και χθες γύρισε το ρολόι 2 ώρες πίσω (δεν έχω βάλει ακόμα κανένα destinator). Μόνο στο θέμα συνεργασίας με ΒΤ είδα βελτίωση.

 

Έχετε καμιά άποψη για όλα αυτά?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!ειμαι κατοχος του xperia εδω και 3 μερες αφου εκ' των προτερων ειχα διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες του φορουμ.Ετσι απο την πρωτη μερα εβαλα την PCTech4U και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος (ευχαριστουμε bsp98ht).Ηθελα να ρωτησω τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπορω να λαβω MMS γιατι προσπαθει να κανει συνδεση με Cosmote Internet με GPRS, 3G αλλα τζιφος!Επισης πως κανουμε εγκατασταση του SMS_Folder_Fix_ELL?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλα παράπονα από την R3. Δεν ξέρω αν φταίει που έβαλα την Ελληνική ενώ είχα την Αγγλική, αλλά χάνω συνεχώς το σήμα χωρίς λόγο, μου φαίνεται πιο αργή και χθες γύρισε το ρολόι 2 ώρες πίσω (δεν έχω βάλει ακόμα κανένα destinator). Μόνο στο θέμα συνεργασίας με ΒΤ είδα βελτίωση.

 

Έχετε καμιά άποψη για όλα αυτά?

 

Και μένα μου το έκανε αυτό με την ώρα αλλά στις παλιότερες εκδόσεις, όσο γι'αυτό με το σήμα απαράδεκτο, εκεί που μιλούσα έκλεινε η γραμμή, μου το έκανε 2-3 φορές εχθές!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

!Επισης πως κανουμε εγκατασταση του SMS_Folder_Fix_ELL?

 

Απλως κατεβαζεις το αρχειο απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

και μετα το αντιγραφεις στην καρτα ή στη συσκευη και το τρεχεις. Μολις ολοκληρωθει η εγκατασταση θα κανει επανεκκινιση.

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω την εμπειρία μου.

Αγόρασα το xperia (μαύρο) τον Φεβρουάριο του 09 με Αγγλικο πληκτρολόγιο και λογισμικό.

 

Πριν 3 εβδομαδες διαπίστωσα ότι τα HFree δεν ακουγόντουσαν (άκουσα σαν να ήταν σε πηγάδι ο συνομιλητής). Έτσι λοιπόν αποφάσισα να το στείλω για σέρβις αλλά και αντικατάσταση του αγγλικού λογισμικού σε ελληνικό. Αφού πέρασαν 2 εβδομάδες με πήραν τηλέφωνο από την SE και μου είπαν ότι η πλακέτα του κινητού θέλει αντικατάσταση... αλλά επειδή δεν είχαν διαθέσιμες πλακέτες μου πρότειναν να μου το αντικαταστήσουν με ασημένιο (πράγμα το οποίο δεν επιθυμούσα γιατί δεν μου αρέσει στην ασημένια έκδοση)...

 

Πέρασε ακόμα 1 εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νέα τους. Βέβαια παραμένει άγνωστη η ημερομηνία παραλαβής του κινητού μου, μιας και δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν την παρτίδα πλακετών που περιμένουν.

 

Συμπέρασμα: Δεν είμαι ευχαριστημένος από το σέρβις της SE. Ίσως να είμαι μεμονομένο περιστατικό ή να έπεσα στην περίπτωση.... Ο χρόνος θα δείξει!!!!

 

Μετά από τόοοοοοσο καιρό τελικά μου ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ το κινητό μου (Μαύρο.... όπως το ήθελα) και δεν μου άλλαξαν πλακέτα..... Έτσι τώρα έχω 2 καπάκια μπαταρίας, μιας και μου το έδωσαν με ΝΕΟ καπάκι..... (και μου έμεινε και το παλιό το οποίο δεν τους παρέδωσα όταν το πήγα για σέρβις).....

 

Έχω βάλει το resco contact manager 2,4.... Παρατήρησα ότι όταν με καλούν δεν πατιέτε το κουμπί που είναι για να απαντάς στο τηλεφώνημα... Έτσι αναγκάζομαι να πατάω την απάντηση της κλήσης από την οθόνη...

Το κουμπί όταν είναι σε κατάσταση αναμονής πατιέτε κανονικά.... Μόνο όταν μου τηλεφωνούν δεν δουλεύει....

 

Καμιά ιδέα?????

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!ειμαι κατοχος του xperia εδω και 3 μερες αφου εκ' των προτερων ειχα διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες του φορουμ.Ετσι απο την πρωτη μερα εβαλα την PCTech4U και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος (ευχαριστουμε bsp98ht).Ηθελα να ρωτησω τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπορω να λαβω MMS γιατι προσπαθει να κανει συνδεση με Cosmote Internet με GPRS, 3G αλλα τζιφος!Επισης πως κανουμε εγκατασταση του SMS_Folder_Fix_ELL?

 

Καλως ορισες στο forum!

Με γεια και το κινητο κιολας!

Επισης, διαβαζοντας ολες τις σελιδες του φορα, τοτε θα εισαι σχεδον σε ο,τι θελεις καλυμενος. Τα περισσοτερα εχουν απαντηθει ουκ ολιγες φορες :)

 

Να σου πω οτι μπηκες κατευθειαν και εβαλες και την καλυτερη ROM που θα μπορουσες να βαλεις!! Μονο και μονο για να εχεις μια εικονα και των υπολοιπων, θα μπορουσες να δοκιμαζεις. Για λιγο, βαζε μια, παιξε λιγακι, και μετα βαλε αλλη. Ετσι θα εκτιμησεις καλυτερα την PCTech4U.

 

Για τα MMS δεν μπορω να βοηθησω, γιατι δεν ενδιαφερθηκα ποτε για να στελνω mms. Ο,τι θελω, το κανω με mail πλεον. Αλλα δοκιμασε να παρεις τηλεφωνο την Cosmote να τους ρωτησεις. Να σου στειλουν και οδηγιες για να φτιαξεις τις ρυθμισεις και για να μπαινεις στο Internet αν θελεις. Αλλα αν δεν εχεις προγραμμα με δεδομενα αστο καλυτερα, γιατι θα πληρωνεις τον κουκο αηδονι.;)

 

Ιιιιιιιιιιιιι! Με τι καρδιά το αποχωρίστηκες???????

Με πολυ βαρια μπορω να σου πω. Πολυ βαρια.

Ηταν το τηλεφωνο που μου ανοιξε τα ματια και ειδα την ωμη αληθεια με το iPhone.

Ηταν το τηλεφωνο που με εβαλε στον θαυμαστο και απιστευτο κοσμο των Windows Mobile.

Ηταν το τηλεφωνο που πρωτη φορα ειδα PPC και τις δυνατοτητες των, και αρχισα τα σκαλισματα και τα παιχνιδακια.

 

Και πούλησες το Xperia...και χρησιμοποιείς τον Chrome....τς τς τς...απορώ που σε συμπαθώ ακόμα...:p

Αστα να πανε... Φρικη πραγματικη.... Ουτε Xperia, ουτε Explorer(:wacko:)...

Χρησιμοποιω τωρα Vista ομως.. Αρα το σωζω λιγο ε?

Chrome γιατι ειναι ο πιο ελαφρυς, και Win Vista + Laptop με 1GB RAM και καρτα γραφικων αστα_βραστα = καταρα. Με Mozilla και 5-6 tabs ανοιχτα που ειναι παντα ανοιχτα, ηταν η καταστροφη μου.

Εβαλα Chrome και βρηκα την υγεια μου! 2 παραθυρα και συνολικα 6 καρτελες και παει σφαιρα(εφαγε βεβαια ενα Format να στρωσει λιγο)...

 

Δεν εχω αλλη επιλογη... Μην με αντιπαθησεις, ειμαι καλο παιδακι....! :lol: :lol: :happy:

 

ΥΓ. Δες σε παρακαλω το πμ που σου εχω στειλει, και πες μου την γνωμη σου! :) Περιμενω λιγες μερες τωρα.... χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Με 1GB και κάρτα σκ@τ@ τότε τι του έχεις vista? Βάλε 7! ;)

 

P.S. Sorry για το Off-Topic:offtopic::offtopic:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Με 1GB και κάρτα σκ@τ@ τότε τι του έχεις vista? Βάλε 7! ;)

 

P.S. Sorry για το Off-Topic:offtopic::offtopic:

Προσπαθησα να βαλω τα Xp που τα εχω απο εναν παλιο υπολογιστη, αλλα αφου τα εβαλα και εβαλα το CD με διαφορους drivers μεσα, μου εβγαλε μηνυμα οτι ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για Vista οι drivers και δεν θα δουλεψουν με τιποτα αλλο... Αστα....:X:X

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω soom! Εβαλα απευθειας την PCTech4U γιατι διαβασα μονο καλες εντυπωσεις για αυτην και πιστεψε με την εχω εκτιμησει απο την πρωτη στιγμη, αν και δεν εχω εμπειρια απο αλλες.

Πηρα τηλ στην cosmote και θα μου στειλουν τις ρυθμισεις για τα mms με e-mail.Οσο αναφορα για το internet ακουσα την συμβουλη σου και τους ειπα να μην μου στειλουν τις ρυθμισεις αυτες.

Δοκιμασα να εγκαταστησω το SMS_Folder_Fix_ELL αλλα μολις το τρεξω μου ανοιγει τον opera και μετα τιποτα.Εχει κανεις καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι το αρχείο που κατέβασες το έκανες extract. Μεγάλο λάθος. Λοιπόν τα αρχεία με κατάληξη .cab δεν τα κάνεις extract, άσχετα αν έχουν ίδιο σήμα με τα .zip και .rar, αυτά δεν τα κάνεις extract. Αυτό το αρχείο (το *.cab) το βάζεις στην συσκευή, το βρίσκεις με τον explorer και το ανοίγεις! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...