Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους!ειμαι κατοχος του xperia εδω και 3 μερες αφου εκ' των προτερων ειχα διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες του φορουμ.Ετσι απο την πρωτη μερα εβαλα την PCTech4U και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος (ευχαριστουμε bsp98ht).

 

Καλωσορισες και συγχαρητηρια που διαβασες τοσες σελιδες! :happy:

 

Έχω μεγάλα παράπονα από την R3. Δεν ξέρω αν φταίει που έβαλα την Ελληνική ενώ είχα την Αγγλική, αλλά χάνω συνεχώς το σήμα χωρίς λόγο, μου φαίνεται πιο αργή και χθες γύρισε το ρολόι 2 ώρες πίσω (δεν έχω βάλει ακόμα κανένα destinator). Μόνο στο θέμα συνεργασίας με ΒΤ είδα βελτίωση.

 

Έχετε καμιά άποψη για όλα αυτά?

 

Ελα πλακα κανεις!!! Αργη η R3? :X Καλα, για το σημα οκ δεκτο, εγω πριν την PCTech 2.0 εβαζα άλλο Radio κατεβασμενο απο τους xda.

 

Μετά από τόοοοοοσο καιρό τελικά μου ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ το κινητό μου (Μαύρο.... όπως το ήθελα) και δεν μου άλλαξαν πλακέτα..... Έτσι τώρα έχω 2 καπάκια μπαταρίας, μιας και μου το έδωσαν με ΝΕΟ καπάκι..... (και μου έμεινε και το παλιό το οποίο δεν τους παρέδωσα όταν το πήγα για σέρβις).....

 

Έχω βάλει το resco contact manager 2,4.... Παρατήρησα ότι όταν με καλούν δεν πατιέτε το κουμπί που είναι για να απαντάς στο τηλεφώνημα... Έτσι αναγκάζομαι να πατάω την απάντηση της κλήσης από την οθόνη...

Το κουμπί όταν είναι σε κατάσταση αναμονής πατιέτε κανονικά.... Μόνο όταν μου τηλεφωνούν δεν δουλεύει....

 

Καμιά ιδέα?????

 

Πολυ περιεργο αυτο με το Ρεσκο...εμενα λειτουργουσε.

Εχεις βαλει μηπως εκδοση Beta?

 

Με πολυ βαρια μπορω να σου πω. Πολυ βαρια.

Ηταν το τηλεφωνο που μου ανοιξε τα ματια και ειδα την ωμη αληθεια με το iPhone.

Ηταν το τηλεφωνο που με εβαλε στον θαυμαστο και απιστευτο κοσμο των Windows Mobile.

Ηταν το τηλεφωνο που πρωτη φορα ειδα PPC και τις δυνατοτητες των, και αρχισα τα σκαλισματα και τα παιχνιδακια.

 

Αστα να πανε... Φρικη πραγματικη.... Ουτε Xperia, ουτε Explorer(:wacko:)...

Χρησιμοποιω τωρα Vista ομως.. Αρα το σωζω λιγο ε?

Chrome γιατι ειναι ο πιο ελαφρυς, και Win Vista + Laptop με 1GB RAM και καρτα γραφικων αστα_βραστα = καταρα. Με Mozilla και 5-6 tabs ανοιχτα που ειναι παντα ανοιχτα, ηταν η καταστροφη μου.

Εβαλα Chrome και βρηκα την υγεια μου! 2 παραθυρα και συνολικα 6 καρτελες και παει σφαιρα(εφαγε βεβαια ενα Format να στρωσει λιγο)...

 

Δεν εχω αλλη επιλογη... Μην με αντιπαθησεις, ειμαι καλο παιδακι....! :lol: :happy:

 

ΥΓ. Δες σε παρακαλω το πμ που σου εχω στειλει, και πες μου την γνωμη σου! :) Περιμενω λιγες μερες τωρα.... χαχαχαχα

 

Αγαπητε δεν το πηρα πρεφα το πμ σου, με συγχωρεις. Παω να το δω παραυτα!

Με εχεις παρεξηγησει με τον εξπλορερ!!! Τον σιχαινομαι!!

Ενταξει με τα Βιστα κατι εκανες :happy: Σε συμπαθω ακομα!

 

Να φανταστώ ότι το αρχείο που κατέβασες το έκανες extract. Μεγάλο λάθος. Λοιπόν τα αρχεία με κατάληξη .cab δεν τα κάνεις extract, άσχετα αν έχουν ίδιο σήμα με τα .zip και .rar, αυτά δεν τα κάνεις extract. Αυτό το αρχείο (το *.cab) το βάζεις στην συσκευή, το βρίσκεις με τον explorer και το ανοίγεις! ;)

 

Αχ...αυτη την πατατα την ειχα κανει κ εγω ρε παιδια στην αρχη και ψαχνομουν και εσπαγα το κεφαλι μου...Ατιμο WinRAR με τα File Associations σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το θέμα με το ρολόι έχει αρχίσει να γίνεται γελοίο: Μες στα μούτρα μου όπως κοίταγα την οθόνη του κινητού τσουπ ο λεπτοδείκτης ένα τέταρτο πίσω, μετά από λίγο πέντε λεπτά μπροστά και πάει λέγοντας.

Μου έχει κάνει το νευρικό σύστημα τσατάλια, και επειδή το χρησιμοποιώ και για ξυπνητήρι, θα μου κάνει και καμία γκέλα :cry::worry:

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά Stock SPL - μια ευγενική χορηγία στο myPhone από την συνεργασία n_wildgirl & soom

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η επαναφορά Stock SPL γίνεται μόνο για λόγους εγγύησης (δηλαδή αν το κινητό χρειάζεται επισκευή και πρέπει να το πάτε στο Service).

Αν σκοπεύετε να ξανακάνετε Hard SPL μην επιχειρήσετε να επαναφέρετε το Stock SPL, εκτός αν είστε hacker ή προγραμματιστής.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Πριν να επαναφέρετε το Stock SPL, επαναφέρετε τη ROM και το Radio στα εργοστασιακά (official). Το Stock SPL γίνεται πάντα τελευταίο!

 

Όλες οι Official ROMs εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482

 

Τα Radios εδώ (στην ενότητα III - TRANSMITTER RADIOS): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=477801

 

 

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Από την σελίδα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

1) Κατεβάζετε το πακέτο του Stock SPL (ruusigned_072stockspl.zip).

2) Κατεβάζετε το πακέτο Hard SPL επίσης ( X1_HardSPL_v1.zip).

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Τα δυο αυτά αρχεία να τα αποθηκεύσουμε σε διαφορετικούς φακέλους για να μην έχουμε προβλήματα με τα ονόματα κατά την αποσυμπίεση.

Στη συνέχεια:

3) Αποσυμπιέζετε και τρέχετε το X1_HardSPL.exe αλλά ΔΕΝ πατάτε Next (δηλαδή δεν προχωράτε με το φλασάρισμα). Μέσα στο φάκελο που το έχετε αποθηκεύσει θα έχουν εμφανιστεί διάφορα αρχεία.

4) Στο σημείο αυτό, αποσυμπιέζετε το αρχείο του Stock SPL (αρχείο ruusigned_072stockspl.zip και θα εμφανιστεί το RUU_Signed.NBH) και με αυτό πηγαίνετε στο πακέτο του Hard SPL και αντικαθιστάτε το αντίστοιχο RUU_Signed.NBH εκεί. Δηλαδή copy-paste το αρχείο που ήταν στο ruusigned_072stockspl.zip, στον φάκελο που έχουμε αποθηκεύσει το X1_HardSPL.exe.

5) Συνεχίζετε με το φλασάρισμα, πηγαίνει στο 100%, κάνει επανεκκίνηση, τέλος.

Η όλη διαδικασία, από την στιγμή που θα κατεβάσουμε την επίσημη ROM και θα αρχίσουμε το φλασάρισμα, μέχρι να περαστεί το official spl διαρκεί περί τα 15 λεπτά.

Τον περισσότερο χρόνο τον τρώει το φλασάρισμα της επίσημης ROM.

Όσο απλό είναι να κάνουμε Hard SPL στην συσκευή, άλλο τόσο είναι να την επαναφέρουμε στα εργοστασιακά δεδομένα.

 

Για να σιγουρευτείτε πως όλα έγιναν σωστά, μπαίνετε στο bootloader (=πατάτε το κάτω πλήκτρο έντασης και κρατώντας το πατημένο, πατάτε παρατεταμένα το κουμπί on/off μέχρι να εμφανιστεί η τρίχρωμη οθόνη), όπου πρέπει να γράφει SPL-0.72.0000 (αν γράφει οτιδήποτε άλλο έχετε κάνει λάθος τη διαδικασία).

 

Καλό service :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια βδομαδα χωρις XPERIA κ μου λειπει το ατιμο....

 

Θελεις το δικο μου; :happy:

 

Λοιπόν το θέμα με το ρολόι έχει αρχίσει να γίνεται γελοίο: Μες στα μούτρα μου όπως κοίταγα την οθόνη του κινητού τσουπ ο λεπτοδείκτης ένα τέταρτο πίσω, μετά από λίγο πέντε λεπτά μπροστά και πάει λέγοντας.

Μου έχει κάνει το νευρικό σύστημα τσατάλια, και επειδή το χρησιμοποιώ και για ξυπνητήρι, θα μου κάνει και καμία γκέλα :cry::worry:

 

:lol::lol::lol: Το ατιμο! ...τουλαχιστον δεν ειναι υπουλο :p

Σοβαρα τωρα, εχεις φτιαξει τις ρυθμισεις οπως πρεπει;

Μου κανει εντυπωση...Η R3 τετοια νερά? Ντροπη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελεις το δικο μου; :happy:

 

 

 

:lol::lol::lol: Το ατιμο! ...τουλαχιστον δεν ειναι υπουλο :p

Σοβαρα τωρα, εχεις φτιαξει τις ρυθμισεις οπως πρεπει;

Μου κανει εντυπωση...Η R3 τετοια νερά? Ντροπη...

τσου....σημερα επεξεργαστηκα το htc pro 2 στο καταστημα που ειμαι.το φεραμε σημερα.πανεμορφο αλλα υλικα κατασκευης αν εχεις το xperia ξενερωνεις..πλαστικουρα...ειδικα το καπακι πισω κ τα πληκτρα...αλλα κατα τα αλλα εντυπωσιακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τσου....σημερα επεξεργαστηκα το htc pro 2 στο καταστημα που ειμαι.το φεραμε σημερα.πανεμορφο αλλα υλικα κατασκευης αν εχεις το xperia ξενερωνεις..πλαστικουρα...ειδικα το καπακι πισω κ τα πληκτρα...αλλα κατα τα αλλα εντυπωσιακο.

 

Σοβαρολογεις? Σε φωτο που το χαζευα στο νετ φαινεται τουμπανο :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ γω...τουμπανο ειναι αλλα απο υλικα κατασκευης δε λεει...επισης το κυλισμα της οθονης θυμιζει ν97 κ λες τωρα θα σπασει....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ γω...τουμπανο ειναι αλλα απο υλικα κατασκευης δε λεει...επισης το κυλισμα της οθονης θυμιζει ν97 κ λες τωρα θα σπασει....

 

λοιπον μιας και το ανεφερες...εχω καθυστερησει πολυ την επαφη μου με το Ν97...ειχα παει στο πλαισιο και δεν το ειχαν και μετα ξεχαστηκα.

Κατι αλλο που ανακαλυψα...Ο bsp98ht εχει στα πανελς (στις επιλογες, οχι σε αυτα που εμφανιζονται) το On the Road της SE που ειναι "ταξιδιωτικο πανελ" και γραφει αποσταση, ταχυτητα κλπ και εχει κ αλλα options (που δεν εξερευνησα ακομα!).

Το γνωριζατε? Εγω δεν ειχα ιδεα και τωρα που το ανακαλυψα μου αρεσει πολυ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ καθολου να μη γινει η επαφη σου με το συγκεκριμενο κινητο πιστεψε με δε θα χασεις τιποτα...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ κ μονο κ απο κατασκευη κ απο το λειτουργικο που μονο πονοκεφαλο σου δημιουργει...οσο για το πανελ το εχω το συγκεκριμενο.καλο ειναι....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελεις το δικο μου; :happy:

 

 

 

:lol::lol::lol: Το ατιμο! ...τουλαχιστον δεν ειναι υπουλο :p

Σοβαρα τωρα, εχεις φτιαξει τις ρυθμισεις οπως πρεπει;

Μου κανει εντυπωση...Η R3 τετοια νερά? Ντροπη...

 

Το αποχωρίζεσαι έτσι εύκολα???

 

Πιστεύω ότι έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, έχει κάποια συγκεκριμένη υπ' όψιν σου?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

κατι διαφορετικο.το xperia να θυμιζει ΟΜΝΙΑ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544874&highlight=widgets
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και το ανεφερες...εχω καθυστερησει πολυ την επαφη μου με το Ν97...ειχα παει στο πλαισιο και δεν το ειχαν και μετα ξεχαστηκα.

Κατι αλλο που ανακαλυψα...Ο bsp98ht εχει στα πανελς (στις επιλογες, οχι σε αυτα που εμφανιζονται) το On the Road της SE που ειναι "ταξιδιωτικο πανελ" και γραφει αποσταση, ταχυτητα κλπ και εχει κ αλλα options (που δεν εξερευνησα ακομα!).

Το γνωριζατε? Εγω δεν ειχα ιδεα και τωρα που το ανακαλυψα μου αρεσει πολυ! :happy:

Ν97 σκετη αηδια. Δηλαδη, για καποιον που δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΗ αναγκη το εξωτερικο πληκτρολογιο, δηλαδη για καποιον που γραφει ΣΥΝΕΧΕΙΑ mail, και μεγαλα κιολας, δεν υπαρχει, για εμενα παντα, να παρεις το Ν97 απο το 5800. Και ας εχει το 5800 την περιβοητη σχισμη και ας μην ειναι και το οτι καλυτερο υπαρχει απο ποιοτητα κατασκευης. Ειναι πολλα τα 300€ διαφορα που εχουν. Και δεν εχει καμια διαφορα απο αποψη λογισμικου. Το ιδιο πραγμα.

 

Οσο για το On The Road, το εχω χρησιμοποιησει μια φορα για να καταγραψω μια διαδρομη για μια παραλια που δεν ειχε χαρτογραφηση το iGO8. Πλακα εχει. Αλλα δεν ειναι και τοοοσο τρομερο. Διαφορετικο ειναι ομως.

Τα υπολοιπα πανελς ομως δεν μου αρεσαν καθολου. Τιποτα το ιδιαιτερο. Το μονο που δεν εβαλα ειναι το CNN, το οποιο ειδησεις θα ειχε, και δεν θα ειχε για την Ελλαδα, οποτε δεν το εβαλα.

κ καθολου να μη γινει η επαφη σου με το συγκεκριμενο κινητο πιστεψε με δε θα χασεις τιποτα...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ κ μονο κ απο κατασκευη κ απο το λειτουργικο που μονο πονοκεφαλο σου δημιουργει...οσο για το πανελ το εχω το συγκεκριμενο.καλο ειναι....

+1

Και επισης, για το Pro2, αν και δε το εχω δει απο κοντα, μου φανταζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ, και το λεω εγω που εχω το HD και ειχα παλια το iPhone... Βεβαια απο κοντα πρεπει να ειναι διαφορετικα, αλλα ειναι σα το HD, με 0.2" λιγοτερη οθονη, εξωτερικο πληρες πληκτρογιο, και πιο πολλα hardware buttons(zoom bar). Αρα.... Πρεπει να ειναι τερας.

Και επισης, απο τα εντοσθια, διαφορες μηδεν με τα υπολοιπα...

Πρεπει να ειναι και ακριβο, ε? Ποσο εχει Γιωργο?

 

Και που δουλευεις να ερθω να το δω?!!?:lol::p

κατι διαφορετικο.το xperia να θυμιζει ΟΜΝΙΑ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544874&highlight=widgets

Προτυπο...! Δεν λεω.. Αλλα......:confused:

 

τροποποιηση:

Για οποιον θελει, πλεον στο

myPhone Forum > My Devices > Sony Ericsson > Sony Ericsson Windows Phones

υπαρχουν πληρεστατοι οδηγοι απο την Νεφελη_aka_n_wildgirl και απο εμενα, Αλεξανδρο_aka_soom που αφορουν οτι χρειαστειτε για να κανε Hard SPL, να φλασαρετε μια Custom Rom ή μια επισημη(δεν χρειαζεται Hard SPL για να φλασαρουμε επισημες ρομ) τις οποιες εχουμε σε μορφη Kovsimg.nbh και την φλασαρουμε την καρτουλα.

Επισης, η προσφατη προσθηκη ηταν ο οδηγος-συνενωση δυναμεων απο n_wildgirl και soom για την επαναφορα στα ΑΠΟΛΥΤΑ εργοστασιακα δεδομενα, για να μπορεσουμε να το στειλουμε σε καποιο σημειο service, ή για οποιον αλλο λογο εμεις θελουμε.

Οποτε, οποιαδηποτε ερωτηση αφορα καποιο απο αυτα τα θεματα, ειναι ηδη ΑΠΑΝΤΗΜΕΝΗ στα σχετικα threads.

 

Εννοειται, οτι οποια διευκρινιση(αν και ειναι κατανοητοτατοι οι οδηγοι) ή διορθωση εχετε, ειναι παντα καλοδεχουμενη, εφοσον εινια και καλοπροαιρετη.;)

Και τα δυο εχουν εφαρμοστει στην πραξη κατα γραμμα και δουλευουν απολυτα.

 

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα με το ρολόι έχει αρχίσει να γίνεται γελοίο: Μες στα μούτρα μου όπως κοίταγα την οθόνη του κινητού τσουπ ο λεπτοδείκτης ένα τέταρτο πίσω, μετά από λίγο πέντε λεπτά μπροστά και πάει λέγοντας.

Μου έχει κάνει το νευρικό σύστημα τσατάλια, και επειδή το χρησιμοποιώ και για ξυπνητήρι, θα μου κάνει και καμία γκέλα :cry::worry:

 

έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη αλλαγή ζώνης ώρας και ώρας?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και γώ προβλημα με το REsco contact manager εβαλα το τελευταιο το 2..και παρατήρησα όπως ειπε ο φίλος πιο πάνω πώς με το κουμπή το κανονικό το πατας για να μιλήσεις και δεν κάνει τπτ...και αναγκάζεσε να πατας στην οθώνη με touch..ελεος ξέρει κανείς τι φταίει??? :(
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει, πλεον στο

myPhone Forum > My Devices > Sony Ericsson > Sony Ericsson Windows Phones

υπαρχουν πληρεστατοι οδηγοι απο την Νεφελη_aka_n_wildgirl και απο εμενα, Αλεξανδρο_aka_soom που αφορουν οτι χρειαστειτε για να κανε Hard SPL, να φλασαρετε μια Custom Rom ή μια επισημη(δεν χρειαζεται Hard SPL για να φλασαρουμε επισημες ρομ) τις οποιες εχουμε σε μορφη Kovsimg.nbh και την φλασαρουμε την καρτουλα.

Επισης, η προσφατη προσθηκη ηταν ο οδηγος-συνενωση δυναμεων απο n_wildgirl και soom για την επαναφορα στα ΑΠΟΛΥΤΑ εργοστασιακα δεδομενα, για να μπορεσουμε να το στειλουμε σε καποιο σημειο service, ή για οποιον αλλο λογο εμεις θελουμε.

Οποτε, οποιαδηποτε ερωτηση αφορα καποιο απο αυτα τα θεματα, ειναι ηδη ΑΠΑΝΤΗΜΕΝΗ στα σχετικα threads.

 

Εννοειται, οτι οποια διευκρινιση(αν και ειναι κατανοητοτατοι οι οδηγοι) ή διορθωση εχετε, ειναι παντα καλοδεχουμενη, εφοσον εινια και καλοπροαιρετη.;)

Και τα δυο εχουν εφαρμοστει στην πραξη κατα γραμμα και δουλευουν απολυτα.

 

Αυτα.

 

Νεφελη και Αλεξανδρε το μονο που εχω να πω ειναι ενα BRAVO για τη δουλεια που κανεται σε αυτο το topic και ποσο μας βοηθατε!!! Πιστευω υστερα απο αυτο τον οδηγο δεν υπαρχει κατι αλλο που να μην εχει ειπωθει μεσα απο τις 401 (μεχρι τωρα) σελιδες, βεβαια η τεχνολογια εξελιζεται και ειναι απροβλεπτη, επομενως κανεις δεν ξερει τι μπορει να δημιουργηθει με επερχομενες rom....!!!

 

Οσο αναφορα εμενα και που σας ειχα ζητησει τον οδηγο τελικα δεν θα το επαναφερω για service γιατι πηρα ενα bluetooth και παρατησα το ενσυρματο hands free, που ειχα προβλημα, και επισης θελω να εχω την δυνατοτητα να φλασαρω την νεα rom του bsp98ht (όποτε αυτη βγει) χωρις να υπαρχει κινδυνος να κανω καμια ζημια.

Να 'στε καλα παιδια!!! Ευχαριστω!!! :thanks::thanks::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

έχει ακούσει κανένας για πρόγραμμα για σύνδεση windows mobile με obd θύρα αυτοκινήτου? ξέρω ότι υπάρχει..δεν ξέρω που υπάρχει.. :)
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα σε ογκο σε σχεση με το hd ειναι πολυ μικρη .κ για να σου πω την αληθεια πιο μαζεμενο μου φανηκε το προ 2.τα εβαλα διπλα διπλα...κ με κλειστα ματια προ 2....699 σαν συσκευη αλλα εδω 650 εχει η αλλη η μπαρουφα που ελεγα νωριτερα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημειο αποθηκευονται τα saves απ τα παιχνιδια;

 

Στα Program Files της θεσης που εχεις εγκαταστησει το παιχνιδι (Μνήμη Τηλεφώνου ή Memory Stick).

 

(EDIT)

Νεφελη και Αλεξανδρε το μονο που εχω να πω ειναι ενα BRAVO για τη δουλεια που κανεται σε αυτο το topic και ποσο μας βοηθατε!!! Πιστευω υστερα απο αυτο τον οδηγο δεν υπαρχει κατι αλλο που να μην εχει ειπωθει μεσα απο τις 401 (μεχρι τωρα) σελιδες, βεβαια η τεχνολογια εξελιζεται και ειναι απροβλεπτη, επομενως κανεις δεν ξερει τι μπορει να δημιουργηθει με επερχομενες rom....!!!

 

Οσο αναφορα εμενα και που σας ειχα ζητησει τον οδηγο τελικα δεν θα το επαναφερω για service γιατι πηρα ενα bluetooth και παρατησα το ενσυρματο hands free, που ειχα προβλημα, και επισης θελω να εχω την δυνατοτητα να φλασαρω την νεα rom του bsp98ht (όποτε αυτη βγει) χωρις να υπαρχει κινδυνος να κανω καμια ζημια.

Να 'στε καλα παιδια!!! Ευχαριστω!!! :thanks::thanks::respect::respect:

 

Να 'σαι καλά :) Ειναι χαρά μας να βοηθάμε όσο μπορούμε γιατι κι εμάς κάποιοι μας βοήθησαν στην αρχή και ξέρουμε πόσο διευκολύνεις τον άλλον όταν του προσφέρεις έτοιμο κάτι που μπορείς, για να μην ψάχνεται άδικα. Καλή επιλογή έκανες και για το bluetooth και για τη Rom ;) Πιστευω ο bsp98ht θα δώσει ρέστα και στα WM 6.5 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και γώ προβλημα με το REsco contact manager εβαλα το τελευταιο το 2..και παρατήρησα όπως ειπε ο φίλος πιο πάνω πώς με το κουμπή το κανονικό το πατας για να μιλήσεις και δεν κάνει τπτ...και αναγκάζεσε να πατας στην οθώνη με touch..ελεος ξέρει κανείς τι φταίει??? :(

 

Τελικά από ότι βλέπω έχουν πολλοί θέμα με το hands free!! Δεν είναι θέμα λογισμικού πάντως από όσο έχω καταλάβει, μια που το κάνει και με την εργοστασιακή rom. Ο μόνος τρόπος που βρήκα όπως είπα ξανά για να δουλέψει, είναι να βάλεις πολύ αργά το βίσμα και να δοκιμάσεις αν δουλεύει. Το πολύ την 3η φορά σε μένα δουλεύει!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη αλλαγή ζώνης ώρας και ώρας?

 

Δεν το είχα κάνει, το έκανα χθες βράδυ που μου το είπες και περιμένω τα αποτελέσματα:wacko:

Ευχαριστώ

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ώρα, εγώ έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη αλλαγή ώρας και δεν έχω κάποιο πρόβλημα!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι βλέπω έχουν πολλοί θέμα με το hands free!! Δεν είναι θέμα λογισμικού πάντως από όσο έχω καταλάβει, μια που το κάνει και με την εργοστασιακή rom. Ο μόνος τρόπος που βρήκα όπως είπα ξανά για να δουλέψει, είναι να βάλεις πολύ αργά το βίσμα και να δοκιμάσεις αν δουλεύει. Το πολύ την 3η φορά σε μένα δουλεύει!;)

 

Δεν μιλάμε για τα handsfree αλλά για το κουμπί που πατάς για να "σηκώσεις το τηλέφωνο). Αναφερόμαστε στο σώμα του κινητού και όχι σε κάποιο εξάρτημα

 

:D

 

Καμιά ιδέα?

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...