Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε αυτό: GR-EN keyboards.cab

 

εισαι αρχοντας....:)

γραφει και 160 χαρακτηρες σε sms? γιατι δε μου βγαζει το ποσο απομενει? μηπως ειναι λογο 6.5?

 

ευχαριστω πολυ..:happy:

 

ουπσ.. τωρα μολις ειδα οτι οταν στελνεις sms γραφει μονο κεφαλαια ακομα κι αν εχεις το πληκτρολογιο στα μικρα..

καταπληκτικο...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Κανονικά γράφει και 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms

 

Τώρα στην συγκεκριμένη συσκευή/ROM, δεν μπορώ να ξέρω λόγω διαφορετικών παραμέτρων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερετε αν υπαρχει τροπος, να περασω τις επαφς που εχω στο Χ1 στο C902?? Πατησα μαρκαρισμα ολων και αποστολη, και δεν τα εστελνε ολα, ενω οσα εστειλε στο C902 φαινοντουσαν με κινεζικους χαρακτηρες...:cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρασε τις επαφές σου με συγχρονισμό μέσω ActiveSync στο Outlook της σουίτας Microsoft Office του υπολογιστή σου, και από εκεί με με το SE PC Suite στη νέα σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

"Μιλας με γριφους γεροντα!!":lol::lol::lol::lol:

(γνωστο ανεκδοτο :happy:)

 

Οκ, thanks... Θα προσπαθησω...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθησα χθες, αλλα δεν...:cry:

 

Δεν μου συγχρονιζει επαφες, ημερολογιο, κτλ. Στις επιλογες, τί θα συγχρονιστει, δεν μπορω να επιλεξω τα παραπανω... Γιατι? Τι πρεπει να κανω? :O

Μονο τα αρχεια μου, συγχρονιζει...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μου συγχρονιζει επαφες, ημερολογιο, κτλ. Στις επιλογες, τί θα συγχρονιστει, δεν μπορω να επιλεξω τα παραπανω... Γιατι? Τι πρεπει να κανω? :O

 

Μήπως επειδή δεν έχεις εγκαταστήσει στο PC σου το Outlook της σουίτας Microsoft Office; Εγκατέστησε το αλλά άνοιξε το κιόλας την πρώτη φορά για να κάνει κάποιες αρχικοποιήσεις. Θα σου ζητήσει να το συνδέσεις με κάποιον λογαριασμό. Και όχι να του πεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Μετά θα μπορείς να συγχρονίσεις και επαφές, ημερολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ααα, η ρομ που εβαλα ειναι αυτη

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες..

 

αυτό πώς το έκανες εγκατάσταση ; και γενικά πώς προγραμματίζουμε την ROM και τί προβλήματα μπορούν να εμφανιστούν ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

αυτό πώς το έκανες εγκατάσταση ; και γενικά πώς προγραμματίζουμε την ROM και τί προβλήματα μπορούν να εμφανιστούν ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

Εδώ θα τα βρεις όλα.. Πως βάζεις και τα πάντα.;)

 

Προβλήματα δύσκολο να αντιμετωπίσεις αν διαβάσεις και καταλάβεις αυτά που γράφω.

 

 

 

 

 

 

 

Επίσης, να σας πω ότι πλέον γράφω από τον νέο μου Apple MacBook Pro 15.4".... Και το θέμα έχει πάει σε άλλο επίπεδο. Δεν φαντάζεστε... Άλλο να τα λέω άλλο να το βλέπετε και να το ζείτε!!!! :) Συνιστάται ανεπιφύλακτα πραγματικά.. Είναι μακράν ότι καλύτερο...

 

Apple iPhone3GS + Apple MacBook Pro 15.4" + Apple Magic Mouse

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση.

Μπήκα στο http://forum.xda-developers.com/index.php αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι και ότι καλύτερο και έχασα την μπάλα :lol:

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση.

Μπήκα στο http://forum.xda-developers.com/index.php αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι και ότι καλύτερο και έχασα την μπάλα :lol:

 

Αν μπορείς πάντως διάβασε και τους άλλους οδηγούς που παίζουν στους xda.. Καλού κακού. Για να καταλάβεις καλύτερα τι παίζει με το θέμα των ρομ και τα συναφή;)...

 

Αν και διαβάζοντας αυτό που σου έδωσα ολόκληρο, τόσο αυτά που γράφω εγώ αλλά και η Νεφέλη(n_wildgirl).. Αυτά θα σε βοηθήσουν να κατανοήσεις το θέμα της αλλαγής αυτής.

 

 

Δεν είναι πάντως κάτι το περίεργο ή το δύσκολο. Απλό και ωραίο είναι και θα σου αλλάξει ριζικά την εικόνα του τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

θα ξεκινήσω και εγώ την διαδικασία να flasharw την ROM και ο θεός βοηθός :lol:

 

αυτό λέω να περάσω στο κινητό . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=568918

 

Υπάρχει κάτι καλύτερο μήπως ;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις και Καλώς σας βρήκα ;)

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

θα ξεκινήσω και εγώ την διαδικασία να flasharw την ROM και ο θεός βοηθός :lol:

 

αυτό λέω να περάσω στο κινητό . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=568918

 

Υπάρχει κάτι καλύτερο μήπως ;;;

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις και Καλώς σας βρήκα ;)

 

Καλώς ήρθες τότε στην παρέα!

 

Να σου πω εγώ δεν ξέρω να σου πω για τις ρόμ και ποια είναι καλή και ποια όχι.. Έχω αφήσει το τηλέφωνο από τον Ιούλιο..

Καλύτερα να περιμένεις μια απάντηση από κάποιον που ασχολείται αυτές τις ημέρες...

 

 

Διάβασε και αυτά που σου είπα πριν κάνεις την διαδικασία για να είσαι σίγουρος ότι ξέρεις. Είναι απλά, το ξαναλέω. Αλλά μην κάνουμε λαθάκια. Όλα όσα πρέπει να κάνεις τα γράφω.;)

Link to comment
Share on other sites

έκανα την διαδικασία HARD SPL.

βήμα "8)Σε αυτο το σημειο εμφανιζεται στο κινητο μια οθονη με 4 χρωματα θα γραφει κατι λεπτομεριες/πληροφοριες για την εκδοση."

το έκανε μετά μου πέταξε μια οθόνη loading το κινητό και το πρόγραμμα exe στον υπολογιστή μου πέταξε error στην σύνδεση.

 

Μετά απο λίγο έβγαλα την μπαταρία έκανα το τεστ με το κουμπί μείωσης

 

KOVS110

SPL-0.72.OliNex

MicroP1-787

MicroP2-707

 

Οταν το ανοίγω μου φορτώνει κανονικά τα windows 6 όταν πατάω όμως την μείωση και το κουμπί για να ανοίξω το κινητό μου πετάει ένα loading αλλά δεν κάνει τίποτα άλλο.ούτε μπάρα ούτε τίποτα.

 

Όλα οκ τελικά τα έβαλα και όντως είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο :D

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ ΧΡ1

ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ

ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΟΥ

ΕΚΑΝΑ RESET ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΙΔΑ.

ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ WINDOWS

PLEASE HELP

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

συγγνωμη για τα κεφαλαια λαθος

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585722

μερικα απο τα πανελ του x2.και οπου ναναι θα εμφανιστει ρομ x2 για το x1 μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι. Πρόσφατα αγόρασα από το εξωτερικό ένα Sony Xperia X1. Τα Windows Mobile 6.1 που έχει εγκαταστημένα είναι στα κινέζικα και δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά;

 

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει !!!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

HARD RESET εκανα,αλλα δεν ανοιγει αφου χρειαζεται ρυθμιση της οθονης με την γραφιδα η οποια δεν δουλευει.εκανα και με τον τροπο που μου ειπες αλλα τιποτα.

χαλασε η οθονη μαλλον?

υπαρχει τροπος να μπω στο μενου χωρις να κανω ρυθμιση οθονης?

πως θα περασω παλι τα αγγλικα windows??? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι. Πρόσφατα αγόρασα από το εξωτερικό ένα Sony Xperia X1. Τα Windows Mobile 6.1 που έχει εγκαταστημένα είναι στα κινέζικα και δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά;

 

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει !!!

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να βάλεις κάποια άλλη ROM σε διαφορετική γλώσσα αρκεί να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου γιαυτό. Για ελληνική δεν γνωρίζω τι υπάρχει αλλά για αγγλική υπάρχει πληθώρα επιλογών. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585722

μερικα απο τα πανελ του x2.και οπου ναναι θα εμφανιστει ρομ x2 για το x1 μας.

 

Μηπως τα δοκιμασε κανεις??

Εγω τα εβαλα, δουλευουν μια χαρα, αλλα στο Tilewave Panel μου δειχνει την ωρα μια ωρα μπροστα, ενω σε ολες τις ρυθμισεις εχω τη σωστη ωρα.... Πως διορθωνεται αυτο??:cry:

Κοιταξτε κι εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=587176

Ο νεος Dialer μου αρεσει πολυ!! :p

 

Επιτελους... Καλουδια του Χ2 στο Χ1!!!:D:):happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

προχθές έκανα φορματ το χ1 μου και κατάλαβα ότι είχα ξεχάσει να κρατήσω το fix για το resco keyboard pro σχετικά με την ελληνική γλώσσα, όπου στέλνω ελληνικά πέρνουν "??? ???????? ???? ?????". Επειδή έχω χαθεί στο τεράστιο thread μήπως είναι εύκολο κάποιος που θυμάται να μου δώσει το λινκ ?

Link to comment
Share on other sites

HARD RESET εκανα,αλλα δεν ανοιγει αφου χρειαζεται ρυθμιση της οθονης με την γραφιδα η οποια δεν δουλευει.εκανα και με τον τροπο που μου ειπες αλλα τιποτα.

χαλασε η οθονη μαλλον?

υπαρχει τροπος να μπω στο μενου χωρις να κανω ρυθμιση οθονης?

πως θα περασω παλι τα αγγλικα windows??? ευχαριστω

Μπορείς να βάλεις το πρόγραμμα MyMobiler που σου επιτρέπει να χειρίζεσαι το τηλέφωνο από τον υπολογιστή. Και το κλικ είναι το "ταπ" στην οθόνη. Πολύ καλό. Και μπορεί να σε βοηθήσει στην προκειμένη περίπτωση... Δοκίμασε! Δεν χάνεις και τίποτα.

 

Για να βάλεις αγγλικά Windows απλά βρες τα στους xda, διάλεξε την Generic_uk την τελευταία και κατέβασέ τη. Διάλεξε το αρχείο που θα έχει κατάληξη nbh ή image και θα πας και θα το ονομάσεις KOVSIMG.nbh. Θα το πετάξεις στο root της κάρτας μνήμης(χύμα δηλαδή) και θα μπεις σε bootloader να την φορτώσεις.;)

 

Περισσότερα εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

 

Απλά μην σε απασχολεί το θέμα του Hspl. Δεν χρειάζεται να κάνεις για να βάλεις επίσημη ρομ. Και επίσης, μην τυχόν και πας στο σέρβις με custom rom ή Hard SPL.. Θα βγεις αυτόματα εκτός εγγύησης.;)

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

προχθές έκανα φορματ το χ1 μου και κατάλαβα ότι είχα ξεχάσει να κρατήσω το fix για το resco keyboard pro σχετικά με την ελληνική γλώσσα, όπου στέλνω ελληνικά πέρνουν "??? ???????? ???? ?????". Επειδή έχω χαθεί στο τεράστιο thread μήπως είναι εύκολο κάποιος που θυμάται να μου δώσει το λινκ ?

 

Μπορείς να βάλεις το πολύ εύχρηστο και εξαιρετικό από όλες τις απόψεις Finger Keyboard. Θα το βρεις εδώ:

\\\\\\\\\ FingerKeyboard2 ///////// v2.1

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα δοκιμασε κανεις??

Εγω τα εβαλα, δουλευουν μια χαρα, αλλα στο Tilewave Panel μου δειχνει την ωρα μια ωρα μπροστα, ενω σε ολες τις ρυθμισεις εχω τη σωστη ωρα.... Πως διορθωνεται αυτο??:cry:

Κοιταξτε κι εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=587176

Ο νεος Dialer μου αρεσει πολυ!! :p

 

Επιτελους... Καλουδια του Χ2 στο Χ1!!!:D:):happy:

 

εγω δεν το δοκιμασα ακομα...δεν ξερω κιεγω πως κρατιεμαι...!!!!απλα βαριεμαι να αλλαζω ρομς....!!! :lol:

αλλα ειδα πως ειναι εδω

http://xperiancer.blogspot.com/2009/11/xperia-x2s-rom-extracted-test-roms.html

ειναι ωραιο blog...!εγω το παρακολουθω...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...