Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

σκέφτομαι κι εγώ να πάρω το xperia, και βλέπω ότι η τιμή του είναι ακόμα πολύ μεγάλη (~600 ευρώ στο Πλαίσιο).

 

το είδα στο e-click.gr κάπου στα 400 ευρώ.

Έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο το κατάστημα;

Φαντάζομαι ότι εγγύηση θα έχω κατευθείαν από την ΣΕ, έτσι;

 

 

γενικά (επειδή δεν έχω πολύ χρόνο για να διαβάσω όλο το thread, διάβαζα αραιά και πού) είναι καλή αγορά το xperia ή παίζει να κλαίω τα λεφτά μετά;

 

ευχαριστώ!

 

(εαν είναι όφφ τοπικ, πείτε μου να το ποστάρω αλλού)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

σκέφτομαι κι εγώ να πάρω το xperia, και βλέπω ότι η τιμή του είναι ακόμα πολύ μεγάλη (~600 ευρώ στο Πλαίσιο).

 

το είδα στο e-click.gr κάπου στα 400 ευρώ.

Έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο το κατάστημα;

Φαντάζομαι ότι εγγύηση θα έχω κατευθείαν από την ΣΕ, έτσι;

 

 

γενικά (επειδή δεν έχω πολύ χρόνο για να διαβάσω όλο το thread, διάβαζα αραιά και πού) είναι καλή αγορά το xperia ή παίζει να κλαίω τα λεφτά μετά;

 

ευχαριστώ!

 

(εαν είναι όφφ τοπικ, πείτε μου να το ποστάρω αλλού)

 

 

σίγουρα δεν θα κλάψης τα λέφτα σου ειναι απο τα καλήτερα κινητά.

να φανταστής οτι εγω ειμουν υπέρ της NOKIA αλλα με το που πήρα αυτό το κινητο αλλαξα γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

σκέφτομαι κι εγώ να πάρω το xperia, και βλέπω ότι η τιμή του είναι ακόμα πολύ μεγάλη (~600 ευρώ στο Πλαίσιο).

 

το είδα στο e-click.gr κάπου στα 400 ευρώ.

Έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι αξιόπιστο το κατάστημα;

Φαντάζομαι ότι εγγύηση θα έχω κατευθείαν από την ΣΕ, έτσι;

 

 

γενικά (επειδή δεν έχω πολύ χρόνο για να διαβάσω όλο το thread, διάβαζα αραιά και πού) είναι καλή αγορά το xperia ή παίζει να κλαίω τα λεφτά μετά;

 

ευχαριστώ!

 

(εαν είναι όφφ τοπικ, πείτε μου να το ποστάρω αλλού)

 

γεια σου φίλε και καλώς ήρθες στο forum....λοιπόν άκου τώρα τι γίνεται, εγώ το έιχα πάρει από την συγκεκριμένη σελίδα το x1 εδώ και δύο μήνες περίπου..το κινητό δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα σε τίποτα..τώρα για την εγγύησή που λες εγώ όταν το είχα πάει για να μου κάνουν αναβάθμιση μου είχαν πει ότι δεν καλύπτεται αλλά αυτά είναι ******** γιατί είναι υποχρεωμένοι, αν τους πιέσεις θα σου κάνουν τη δουλειά..τώρα για την αναβάθμιση που σου είπα τελικά δεν χρειάστηκε γιατί ας είναι καλά το forum (και ιδιαιτέρως ο φίλος soom) που έχει κάνει και αναλυτικότατο οδηγό στα ελληνικά για να την κάνεις όποτε θες εσύ,(και με διαδικασία αλλαγής ρομ και αναβάθμιση περίπου 20 λεπτά)....οπότε δεν τους χρειάζεσαι και στην τελική μετά αν θες βάζεις και την official ελληνική ρομ και έχεις και την εγγύηση....γνώμη μου πάρε το και μη φοβάσαι και εγώ το ίδιο έκανα!!!!!!!!!!!!το τηλ. είναι σούπερ με σούπερ δυνατότητες!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα που εχει μεσα η καθε ρομ ειναι χυμα μεσα στον φακελο των Windows, σωστα?

 

@anonymous-root

Προσεξε τωρα. Το τηλεφωνο μπορει να κανει τα απειρα. Και δεν βγαζει και αχνα. Ειδικα αν ψαχτεις με ρομ και τετοια, μπορεις να το φερεις το τηλεφωνο στα μετρα σου, να ειανι ταχυτατο, να μην κολλαει.

 

Για το θεμα με την εγγυηση δεν ξερω να σου πω ακριβως. Παντως οπως ειχαν πει τα παιδια, οπου και να πας στην ΕΕ θα σε καλυπτει κανονικα. Ειναι υποχρεωμενοι απο την στιγμη που ειναι αγορασμενο μεσα στην ΕΕ.

 

Ριξε και μια ματια στον τομεα των αγγελιων εδω γιατι μπορει και να πουλανε, αλλα θελεις 75 ποστ στο φορουμ για να μπεις....!

 

Και το εξωτερικο πληκτρολογιο, τουλαχιστον για εμενα, ειανι πολυ χρησιμο. Απο το πιο απλο για να γραψεις ενα sms, μεχρι να επεξεργαστεις ενα κειμενο, να διορθωσεις επαφες. Και δεν καθεσαι να ψαχνεις για software keyboards με μεγαλα γραμματα για να μην πατιουνται καταλαθος και τετοια... Ενα προγραμματακι θελεις(ΑΕΚΜΑΡ) για να γραφεις ελληνικα και μετα εισαι καλυμμενος. Λιγο εξασκηση θελει για να το συνηθισεις. Αλλα ειναι πολυ χρησιμο.

 

Και απο πλευρας επεξεργαστη και ραμ ολα τελεια. Πολυ καλα.

 

Απο μπαταρια, επειδη τα εχουμε πει πολλες φορες. Ειναι καλη. Η μεγαλυτερη στην κατηγορια(ακομα και απο τα καινουρια HTC εχει μεγαλυτερη, ισως το Pro2 να εχει και αυτο 1500αρα). Κραταει αν δεν το πειραζεις. Αλλα απο την στιγμη που το σκαλιζεις δεν κραταει πολυ.

 

Και ειανι και μικρο σε μεγεθος, βολικο. Πολυ σημαντικο σε σχεση με το HD η το Pro, Pro2.

Link to comment
Share on other sites

soom καλησπερα,το hardspl.exe δεν το βρισκω στις οδηγιες που δινεις μπορεις να με φωτισεις?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

 

εδω το δινει ο φιλος......!;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Στο σιτε λέει ότι έχει ελληνικό μενού, άρα φαντάζομαι και ελληνική ROM από την SE, σωστά;

έκανα και μια ερώτηση βέβαια σε αυτους.

 

απλά με παραξενέυει το γεγονός οτί η τιμή του είναι πολύ χαμηλή σε σχέση με άλλα καταστήματ, πλαίσιο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει το skin για το Destinator8 και για κανονική και για landscape προβολή και ανανέωσα το link.

 

 

Γνωρίζει κανένας πως μπορώ όταν συνδέω το κινητό με το pc, να παρακάμπτω τον συνχρονισμό και να το βλέπω σαν σκληρό δίσκο? όπως στο HD?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Ρε παιδιά έβαλα σήμερα το touchflo 3d που έχει παραθέσει κάποιος φίλος περίπου στην σελίδα 211-215 του φορουμ κ ενώ όλα τρέχουν κανονικά δεν μου βρίσκει ούτε τις φωτό ούτε τα βίντεο τα οποία έχω στην καρτούλα. και για να είμαι ειλικρινής όταν πατάω album δεν μου βγάζει άλλα υπομενού και κολλάει του σκοτωμού. καμια ιδέα! Και κάτι επιπλέον. Αυτό το πληκτρολόγιο που εμφανίζει με στο βιντεάκι στο youtube πιο είναι? Βασικά προσπαθώ να το κάνω λίγο πιο εύχρηστο για τα δικά μου δεδομένα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει το skin για το Destinator8 και για κανονική και για landscape προβολή και ανανέωσα το link.

 

 

Γνωρίζει κανένας πως μπορώ όταν συνδέω το κινητό με το pc, να παρακάμπτω τον συνχρονισμό και να το βλέπω σαν σκληρό δίσκο? όπως στο HD?

 

start/settings/connections/usb to pc και τικ στο disk drive.

:)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Στο σιτε λέει ότι έχει ελληνικό μενού, άρα φαντάζομαι και ελληνική ROM από την SE, σωστά;

έκανα και μια ερώτηση βέβαια σε αυτους.

 

απλά με παραξενέυει το γεγονός οτί η τιμή του είναι πολύ χαμηλή σε σχέση με άλλα καταστήματ, πλαίσιο πχ.

οσο για την τιμη μη σε προβληματιζει καθολου εγω το αγορασα απο γερμανια με 437 ευρο αυτη ειναι η πραγματικη του τιμη και οχι αυτη που το πουλαει η WIND COSMOTE και VODAFONE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα καμενο Pixel ξερετε αν το καληπτει η εγγυηση?

Ευχαριστω

πρεπει να το καληπτει . αν εχεις πηραξει την ROM αλλαξε την βαλε κανονικη και παντο

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το καληπτει . αν εχεις πηραξει την ROM αλλαξε την βαλε κανονικη και παντο

 

Εκτος και απο οριτζιναλ ρομ να εισαι βεβαιος οτι εχεις και οριτζιναλ spl. Αλλα αν εχεις βαλει custom Rom. Αλλιως μη σε νοιαζει....!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και απο οριτζιναλ ρομ να εισαι βεβαιος οτι εχεις και οριτζιναλ spl. Αλλα αν εχεις βαλει custom Rom. Αλλιως μη σε νοιαζει....!

 

εγω προσωπικα για να ειμαι σηγουρος οτι εχω Official εκανα Update απο το site

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας, αλλα τα θεματα που ειχε η Valkyrie ηταν πολυ ωραια. Εκατσα λοιπον, τα εψαξα στον φακελο των Windows, τα βρηκα και τα εκανα αντιγραφη και επικολληση μετα στην καρτα μνημης για τα βαλω και στις αλλες που θα αλλαξω. Αν τα θελετε, να κανω ενα ζιπακι να σας τα στειλω.

 

Katt ευχαιρστουμε πολυ!

 

Το λινκ ειναι το ιδιο και περιλαμβανει και landscape Και portrait, σωστα???

 

εδω ετσι?

Το παρακάτω skin για to Destinator8 είναι και για κανονική και για landscape προβολή.

Επίσης έχω κάνει μερικές αλλαγές και έγω διορθώσει και κάποιες λεπτομέρειες.

Το κατεβάζετε από εδώ http://rapidshare.com/files/248163132/kattt_xperia_V2.rar

 

Παντως βαλτο και στο navimania αν δεν σε πειραζει να το εχουν και εκει....! Ειανι πολυ καλη η δουλεια σου!

 

Και, ετσι απο περιεργεια, πως φτιαχνεις skin? Και τα αυτοκινητακια, απλα αλλαζω την φωτογραφια και βαζω ενα δικο μου απλα να εχει ιδιο ονομα, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ζιπάκι το θέλουμε.

 

Για να φτιάξεις ένα skin και να το φορμάρεις σε άλλη διάσταση είναι μπελάς και θέλει να αλλάξεις παραμέτρους σε διάφορα ini κτλ.. Για το αυτοκινητάκι κανόνισε να είναι ίδια διάσταση και να έχουν ίδιο όνομα. Αν δεν το καταφέρεις στείλε μου φωτό το αυτοκίνητό σου και να θα στο κάνω. Το link για να παίζει και στα 2 είναι εκείνο που λέει kattt_xperia_V2.

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω....HTC Hero UI looks amazing, will be coming to Windows Mobile

κατι σαν καινουργιο tf3d..μακαρι να το δουμε συντομα κ στο δικο μας κινητο....http://wmpoweruser.com/?p=5239

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω....HTC Hero UI looks amazing, will be coming to Windows Mobile

κατι σαν καινουργιο tf3d..μακαρι να το δουμε συντομα κ στο δικο μας κινητο....http://wmpoweruser.com/?p=5239

Καλα τελειο εεε!!!:happy::happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όσο όμορφο κι αν είναι ένα user interface αν βασίζεται σε touchscreen τύπου xperia, θα είναι άσχημα τα πράγματα. Όπως και να το κάνουμε, το touchscreen του iPhone είναι κλάσεις ανώτερο. Δε χρειάζεται καθόλου πίεση και αρκεί ένα απαλό άγγιγμα. Με την οθόνη του iPhone, το tf3d είναι υπέρ-αρκετό και δεν χρειαζόμαστε htc hero κλπ. Επίσης, το HTC hero όπως και το Touchflo δε λένε και πολλά σε κλασικού τύπου touchscreen όπου πρέπει να πιέζουμε, να σπρώχνουμε και να τραβάμε πράγματα στην οθόνη.

Το HTC Magic έχει οθόνη τύπου iphone, όπως και το G1, LG Arena και SonyEricsson Aino. Στα υπόλοιπα όπως και στο xperia μας, δε νομίζω πως αξίζει να μπει τέτοιο user interface γιατί προσωπικά εμένα μου σπάει τα νεύρα να σπρώχνω και να πιέζω την οθόνη με το δάχτυλο ή με το νύχι για να πάω στην επόμενη φωτογραφία ή στο επόμενο panel, τη στιγμή που άλλοι χαιδεύουν την οθόνη και κυλάει άμεσα στην επόμενη φωτογραφία χωρίς κόπο.

 

Όλοι ξύπνησα, κι εμείς ακόμα περιμένουμε την Microsoft..... στα windows 7 mobile λέει θα έχουν απαίτηση για capacitive touchscreen. Α ρε υπνους που ρίχνει η Microsoft.

 

Τα είπα και ξέσκασα.

Link to comment
Share on other sites

......Βάλε σε αυτό και το πλαίσιο που έχει γύρο γύρο το xperia!!!Είδη είναι αρκετά δύσκολο για το tf3d...
Link to comment
Share on other sites

Μπελα ε katt...! Δεν πειραζει... Ευχαριστουμε που ασχοληθηκες εσυ παντως!:happy:

 

Αν δεν το καταφερω, θα σου πω! Ευχαριστω!

 

Και το ζιπακι σας με 10 θεματα απο την Valkyrie...

 

Το κατεβαζετε απο εδω:

http://rapidshare.com/files/248287063/themes_valkyrie.zip

 

αν δεν δουλευει πειτε μου. Ειναι η πρωτη μου φορα(:blink::blink::X:X) που ανεβαζω κατι στο rapidshare.... Επειδη ειναι απο premium ενος φιλου, δεν ξερω πως δουλευει ακριβως.....!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπελα ε katt...! Δεν πειραζει... Ευχαριστουμε που ασχοληθηκες εσυ παντως!:happy:

 

Αν δεν το καταφερω, θα σου πω! Ευχαριστω!

 

Και το ζιπακι σας με 10 θεματα απο την Valkyrie...

 

Το κατεβαζετε απο εδω:

http://rapidshare.com/files/248287063/themes_valkyrie.zip

 

αν δεν δουλευει πειτε μου. Ειναι η πρωτη μου φορα(:blink::X) που ανεβαζω κατι στο rapidshare.... Επειδη ειναι απο premium ενος φιλου, δεν ξερω πως δουλευει ακριβως.....!:lol:

 

Σε ευχαριστουμε! :D

..πρωτη φορα ανεβαζεις στο Rapidshare? Αυτα δεν τα λενε παραεξω...:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε! :D

..πρωτη φορα ανεβαζεις στο Rapidshare? Αυτα δεν τα λενε παραεξω...:X:X

 

Νταξει ολα? Δουλευει κανονικα??

 

10 θεματακια βρηκα και πηρα απο μεσα απο τον φακελο των Windows...

 

Πρωτη, πρωτη... Δεν ειχε ξαναχρειαστει στο παρελθον. Πλακα ειχε!:p:happy::lol::)

 

Τροποποιηση: Αλλαξα και την υπογραφη. Πλεον παραπεμπεται στον οδηγο που εγραψα και σε ενα βιντεακι για το Topaz! Και σε λιγακι βαζω TouchX Lite...

 

Τελικα, παλι με χρονια με καιρους, παλι στην TouchX γυρναμε...

 

 

Τροποποιηση 2:Μπηκε TouchX lite........Αντε να δουμε..!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...