Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι το σημα του Xperia που ειναι λιγο για τα μπαζα και ζαχαρωνω εδω και λιγο καιρο καποια αλλαγη radio...Μπορω να την κανω σκετη, σωστα? Να αναβαθμισω το radio μόνο? 'Η λεω βλακεια; Θα εχω βελτιωση στο σημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σκεφτομαι το σημα του Xperia που ειναι λιγο για τα μπαζα και ζαχαρωνω εδω και λιγο καιρο καποια αλλαγη radio...Μπορω να την κανω σκετη, σωστα? Να αναβαθμισω το radio μόνο? 'Η λεω βλακεια; Θα εχω βελτιωση στο σημα?

 

ναι γινετε και ειναι ενα cab που το κανεις απλα εγκατασταση.;)

 

εγω το ειχα κανει οταν ειχα την r2 ακομα.

 

αλλα τωρα σε εσενα δεν νομιζω να υπαρχει κατι καινουριο γιατι απο οτι ξερω η touch x εχει την τελευταια εκδοση radio.

την touch x δεν εχεις??

εχει βγει κατι πιο καινουριο απο 1.14.25.55 και δε το ξερω??

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βελτιώσουμε την λήψη photo και video????

Με κανένα rom upgrade ας πούμε????

Γνωρίζει τίποτα κανείς????

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο προγραμμα για να βγαζω screenshot απο το κινητο?? :confused:

 

Βγηκε η Valkyrie v2!! :ninja:

Εμφανισιακα δεν υπαρχει συγκριση για μενα!! Μου αρεσει παρα πολυ η Valkyrie, σε συγκριση με ολες τις υπολοιπες...

Ειδικα η νεα εκδοση ειναι ακομα πιο ωραια... :D:D

 

Αλλα απο επιδοσεις η TouchX πρεπει να ειναι η καλυτερη...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με την μπαταρία παιδιά. Χωρίς κανένα έξτρα πρόγραμμα και σχεδόν σε πλήρη αναμονή, με ελάχιστα τηλεφωνήματα δηλαδή, κράτησε 7 μέρες και 1 ώρα!!! Ακρίβεια ο άτιμος εεε;;:D Μάλιστα θα έλεγα ότι οι μπάρες ποσοστού φόρτισης που βγάζει όταν πατήσουμε το εικονίδιο της μπαταρίας, είναι ιδιαίτερα ακριβείς, μια που κάθε μπάρα σε πλήρη αναμονή βγάζει πάνω-κάτω 19 ώρες. Οπότε 10 μπάρες στο σύνολο, μας κάνει 190 ώρες, δηλαδή σχεδόν 8 μέρες. Εννοείτε χωρίς 3G.

 

Στη συνέχεια έβαλα τα AEKMAP, KEYBORD2 και το GWATCH που είναι χρονόμετρο για όσους δεν γνωρίζουν και η διάρκεια ήταν στα ίδια πλαίσια, οπότε πήρα την 1η μου χαρά!:) Μετά έβαλα το WORLDMATE και το εορτολόγιο. Πλέον η μπαταρία έπεσε στις 15-16 ώρες για κάθε μπάρα, δηλαδή 16Χ10=160 ώρες ή 6,5+ μέρες σε πλήρη αναμονή. Μια χαρά θα έλεγα!

 

Έβαλα επίσης ένα πρόγραμμα για μετατροπή μονάδων, το HANDYCONVERTER ( για back up επαφών, ημερολογίου, σημειώσεων, εργασιών κτλ), που είναι το PIM BACKUP, το DEST7 και το IGO8, από τα οποία πάλι δεν επηρεάστηκε η μπαταρία, οπότε και η χαρά μου εξακολουθεί να είναι ΜΕΓΑΛΗ!! Τέλος χθες έβαλα και το VITO VOICE CONTROL, στην θέση OFF όμως, όπου και πάλι δεν επηρεάστηκε τίποτε. Επόμενη δοκιμή το VITO VOICE σε θέση ΟΝ, όπου και αυτό μάλλον ήταν η αιτία της μεγάλης κατανάλωσης, αλλά μένει να το δοκιμάσω. Αύριο θα ξέρω να σας πω! Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρουν αυτά που γράφω, αλλά είπα να τα μοιραστώ μαζί σας. ROM δεν νομίζω να αλλάξω πάντως.

 

Πρόσεξα ότι δεν μπορώ να γράψω με το AEKMAP Ελληνικά στον OPERA, αλλά μόνο στον EXPLORER! Υπάρχει λύση;:confused:

 

Κάτι τελευταίο που το ρώτησε και άλλος φίλος, αλλά δεν απαντήθηκε. Στις επαφές μπορούμε να μεγαλώσουμε τις φωτογραφίες ή όχι; Αν ναι ΟΜΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΟ!!!:D Αλέξανδρος ακούει;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι το σημα του Xperia που ειναι λιγο για τα μπαζα και ζαχαρωνω εδω και λιγο καιρο καποια αλλαγη radio...Μπορω να την κανω σκετη, σωστα? Να αναβαθμισω το radio μόνο? 'Η λεω βλακεια; Θα εχω βελτιωση στο σημα?

 

Μπορείς να αναβαθμίσεις μόνο το radio. Δες εδώ για τα διαθέσιμα radio και για τα εργαλεία που χρειάζεσαι. Βάλε κάποιο που είναι για το xperia. Το εκάστοτε radio μπορεί να επηρεάσει το σήμα, το gps και την απόδοση της μπαταρίας.

 

Εσείς ποιο radio προτείνετε? Εχω το 1.14.25.55 και δεν μπορώ να πω πως με ικανοποιεί το σήμα και η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρος ακουει! Αλλα θα απεχει μερικες μερες απο το φορουμ λογω αλλαγης της γραμμης, που ο ΟΤΕ θελει 10 εργασιμες(μεγιστο) για τη μεταφορα.. Ελεος?

Θα μπαινω βεβαια απο το κινητο να βλεπω τι γινεται(και επιτελους θα αξιοποιηθουν μερικα MB απο την συνδεση)..

Κατι θα κανω για να ειμαι εδω!

 

Λοιπον, ελληνικα σε Opera δεν μπορουμε να γραψουμε, αλλα νομιζω στην τελευταια εκδοση μπορεις. Σιγουρα μπορεις στον Iris(που εμενα προσωπικα με βολευει απολυτα).

 

Συγχαρητήρια για την μπαταρια!! Αλλα βεβαια, σκαλιζε το πιο συχνα.. Μην το αφηνεις τοσο!!:lol::p

Και καλα κανεις και τα μοιραζεσαι...! Στο κατω κατω, οτι γραφεται εδω και ειανι δοκιμασμενο ειναι χρησιμο. Μπορει να μην ενδιαφερει ολους, αλλα καποιος μπορει να θελει να περασει καποιο απο τα προγραμματα που αναφερεις ή να εχει περασει καποιο αλλο και να βλεπει τρομερη καταναλωση μπαταριας. Εσυ με αυτο το πειραματακι σου, του λυνεις τα χερια! Θα ξερει τι φταιει, εφοσον βεβαια το βρεις εσυ ή καποιος αλλος!

Και αυτος ειναι και ο σκοπος του φορουμ! Ανταλλασουμε ιδεες, εμπειριες, γνωμες!

 

Καπως φτιαχνει το θεμα με τις φωτογραφιες.. Δεν θυμαμαι. Θα ριξω μια ματια και αν το βρω θα επανελθω!

 

Επισης, για την TouchX Light. Παιδια μου κολλαει συνεχεια. Παω να μπω στα mail μου και κολλαει, δεν κανει τιποτα. Παω να παιξω λιγο με τις ρυθμισεις και κολλαει παλι.... Και το μονο που εβαλα ηταν το Crystal Clear Clock, που κανει διαφανες το ρολοι.

Του ειχα βαλει το Background σε ολα τα tabs να ειναι το ιδιο, και το show 5 appointments και κολλουσε σαν τρελο.. Hard reset και εφτιαξε. Αλλα απογοητευομαι λιγο.. Ισως βαλω Valkyrie2, να δω πως παει, να δοκιμασω TouchX Full.... Δεν ξερω.. Θα δω. Δεν καθομαι με αυτη παντως. Μου εχει σπασει τα νευρα...

 

Με radio δεν εχω παιξει ακομα. Καλυπτομαι μια χαρα. Εχω σχεδον συνεχεια καλυψη HSDPA.

 

Για την καμερα, αν βαλεις την καμερα που εχει η R3A, με το autoflash, το geotaging, που ειναι και η τελευταια, τοτε θα εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα. Αλλα γενικα μην περιμενετε καλες επιδοσεις απο την καμερα. Μπορει αναμεσα στα υπολοιπα WinMo κινητα να εχει την καλυτερη, αλλα ειναι και παλι μετρια, σε συγκριση με καποια ΝΟΚΙΑ η αλλα se...

 

Επισης, θα ερθει και ο οδηγος για το stockSPL, αλλα οπως λεει και στο site που αναφερει ο djivo, πρωτα περναμε την official ROM οπως περναμε και τις custom, με την καρτα και το κουμπακι και ολη την διαδικασια που εχω γραψει, και μετα κανουμε την επαναφορα σε stockSPL. Τουλαχιστον ετσι λενε οι xda που κατι θα ξερουν..:p;)

 

@wildgirl

Προς τι το γελιο? Φανερα πιο γρηγορα ανοιγει τον φακελο των Windows η Valkyrie απο την TouchX_Light που εχω.:p:happy::p

 

Τροποποιηση:Προγραμμα για να παιρνεις φωτογραφια την οθονη(screenshot) υπαρχουν διαφορα. Αυτο που χρησιμοποιω εγω ειναι μεσω του MyMobiler. Επειδη το εχω πολυ συχνα συνδεδεμενο με τον υπολογιστη(ειτε laptop, ειτε desktop) για να φορτιζει η μπαταρια, οποτε θελω ανοιγω και τραβαω φωτογραφια. Επισης υπαρχει το SpbScreenshot και το CapSure PPC.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-spb-screenshot.html

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-capsure-v1-0.html

http://www.mymobiler.com/ <--- συνιστάται, ειναι πολυ ωραιο και χρησιμο. Για οποιον δεν το εχει δει....!

 

Να και πως ειναι στον υπολογιστη, και το κουμπακι για την φωτογραφια της οθονης:

http://img517.imageshack.us/img517/9284/mymob.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tελειο!!!:D

Σε ευχαριστω πολυ...:happy:

 

Εβαλα την Valkyrie v2... :D

Οσο προλαβα να τη δω, δειχνει καλυτερη απο την 1.9 που ειχα...

Το πιο σημαντικο για μενα δεν κολλαει στην εναλλαγη σε lanscape οταν εχω το TF3D ανοιχτο... :cool:

Και γενικα δειχνει πιο σταθερη απο την προηγουμενη... :p

 

Για να δουμε... Ελπιζω να βγει καλη!!:happy:

 

 

:!:Που θα βρω κι εγω το Crystal Clear Clock??:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα και η νέα energy rom. Μεχρι στιγμής δείχνει άψογη, έχουν διορθωθεί αρκετά bugs απο την τελευταία που είχα δοκιμάσει. Πιστεύω αξίζει....!!!
Link to comment
Share on other sites

Tελειο!!!:D

Σε ευχαριστω πολυ...:happy:

 

Εβαλα την Valkyrie v2...

Οσο προλαβα να τη δω, δειχνει καλυτερη απο την 1.9 που ειχα...

Το πιο σημαντικο για μενα δεν κολλαει στην εναλλαγη σε lanscape οταν εχω το TF3D ανοιχτο...

Και γενικα δειχνει πιο σταθερη απο την προηγουμενη...

 

Για να δουμε... Ελπιζω να βγει καλη!!

 

 

:!:Που θα βρω κι εγω το Crystal Clear Clock??:O

 

Κυκλοφόρησε σήμερα και η νέα energy rom. Μεχρι στιγμής δείχνει άψογη, έχουν διορθωθεί αρκετά bugs απο την τελευταία που είχα δοκιμάσει. Πιστεύω αξίζει....!!!

 

Θα τις δοκιμασω και θα δω και γω..

 

Για την valkyrie, οταν ανοιγεις το Start Menu, κολλαει? Εσενα σου κολλουσε παλια? Δηλαδη να μην εμφανιζει εικονιδια? Εμενα συνεχεια..

 

To Crystal Clock το βλεπεις πως ειναι στην φωτογραφια παραπανω! Απλα ειναι διαφανες. Αναλογως το bg σου δειχνει τι φαινεται!

Δεν θα το βρεις πουθενα.:lol::happy::p Το εχω εγω!:D

Στο navimania καπου το τσιμπησα, αλλα δεν θυμαμαι που...

Κατεβασε το εδω που το ειχα ανεβασει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2837113#post2837113

 

 

Δειτε και αυτο που βρηκα στο utube! Ωραιο προγραμματακι φαινεται.

Γενικα τους φιλους στο pocketnow.com τους γουσταρω. Εχουν τεσταρει ΑΠΕΙΡΑ τηλεφωνα! Και βλεπω τα βιντεακια τους! Ολο και κατι καλο βρισκω..

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι κολλαει μετα απο καποια χρηση στο κινητο...

 

Δηλαδη αν ασχοληθεις με το κινητο για αρκετη ωρα, φαινεται σαν να "κουραζεται" και εχει καποια κολληματακια... :confused:

Μετα απο λιγο, ομως, επανερχεται και ειναι γρηγορη!!:blink:

 

Οποτε στο διαστημα αυτο κολλαει λιγο... Δηλαδη, ανοιγει μετα απο 1" - 1,5"...

Αν το αφησεις λιγο, ανοιγει ξανα αμεσως...:worry:

 

Τι να πω... Θα δουμε στη συνεχεια...:happy:

 

Thx για το cabακι!! :):D:p:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος την Valkyrie v2 από που την κατέβασε!!! Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μωρε, εγω το αφηνα και 30" αλλα παλι δεν εμφανιζοταν το μενου....:mad:

 

Θα την κατεβασω, εξαλλου τι εχω να χασω?!:happy::p

 

Δειτε και αυτο...http://www.youtube.com/watch?v=Tz6ID-63_SQ&feature=channel_page

 

για τον Skyfire Browser... Θα τον δοκιμασω!

Οι TouchX και Valkryrie εχουν Opera 9.7 σωστα? Ειναι ακομα Beta η οχι?:O:O

Link to comment
Share on other sites

εγω δε ξερω ποια να βαλω...βαρεθηκα τα 6.1 κ τα 6.5 κ το tf3d....μηπως να αλλαξω κινητο???:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Valkyrie v2 δε μπορω να την περασω με τιποτα. Μετα το configuration screen μου βγαζει ενα error: Run FILEOP \windows\FILEOP_OperaAdr.txt failed. Κανει load τα Windows μετα αλλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΠΤ. Ρωτησα και στο thread τον Agent, προτεινε καποιες λυσεις αλλα τελικα η απαντηση του ηταν "bits me" :wacko:

 

Ειναι δυνατον να την εχει βαλει τοσος κοσμος και να μη μπορω να την εγκαταστησω με την καμμια;

Link to comment
Share on other sites

Hard reset μετά το φλασαρισμα έκανες?

Να την ξαναπεράσεις δοκίμασες?

 

bits me?????

Ρε βάλε την τελευταία του energy......

Link to comment
Share on other sites

εγω δε ξερω ποια να βαλω...βαρεθηκα τα 6.1 κ τα 6.5 κ το tf3d....μηπως να αλλαξω κινητο???:rolleyes:

Να αλλαξεις?!:blink::blink: Και προς τα που να κινηθεις? iPhone3G ή iPhone3G? HTC Magic? Το να φυγεις απο Xperia και πας σε Diamond 2 / HD / Pro 2 δεν εχει και πολυ νοημα κατ'εμε... Τα ιδια ειναι αλλα με διαφορετικο κουτι(βλ. συσκευη):lol:!

Ή Palm Pre? Πιο πολυ «πραγμα» εχει εδω(WinMo)... Αντε και στο iPhone...

 

Την Valkyrie v2 δε μπορω να την περασω με τιποτα. Μετα το configuration screen μου βγαζει ενα error: Run FILEOP \windows\FILEOP_OperaAdr.txt failed. Κανει load τα Windows μετα αλλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΠΤ. Ρωτησα και στο thread τον Agent, προτεινε καποιες λυσεις αλλα τελικα η απαντηση του ηταν "bits me"

 

Ειναι δυνατον να την εχει βαλει τοσος κοσμος και να μη μπορω να την εγκαταστησω με την καμμια;

Εχεις κανει HardSPL φανταζομαι, ετσι????

 

 

__________________________________________________

Επισης ο φιλος gtrab (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509891) πρεπει να εχει κανει πολυ καλη δουλεια στα 6.5... Εχει ΑΠΕΙΡΑ πραγματακια. Αλλα θελει χρονο και ψαξιμο γιατι εχει πολλα για κατεβασμα και πειραματισμους.

Energy, TouchX, Valkyrie κατεβηκαν και θα δοκιμαστουν μαλλον καποια στιγμη..

 

________________________________

Και ενα ωραιο Notepad για οποιον θελει. Δεν ειναι free αλλα φανταζομαι στα μαγαζακια θα κυκλοφορει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

@soom

HardSPL ναι. Και εχω περασει ρομ απο itje, smaberg και τις 3 last version valkyrie χωρις προβλημα. Η version 2 δεν παιζει ...τοσο απλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι γινετε και ειναι ενα cab που το κανεις απλα εγκατασταση.

 

εγω το ειχα κανει οταν ειχα την r2 ακομα.

 

αλλα τωρα σε εσενα δεν νομιζω να υπαρχει κατι καινουριο γιατι απο οτι ξερω η touch x εχει την τελευταια εκδοση radio.

την touch x δεν εχεις??

εχει βγει κατι πιο καινουριο απο 1.14.25.55 και δε το ξερω??

 

Ναι την Touch X εχω...Ουαι κι αλιμονο στον smaberg αν αυτη ειναι η τελευταια εκδοση radio...Ειναι ιδια με την R1 σε απόδοση!

 

Ξερετε καποιο προγραμμα για να βγαζω screenshot απο το κινητο?? :confused:

 

Για screenshot από το κινητο υπάρχει και το Capsure.

 

Η ορθογραφία κάποιων εδώ μέσα είναι τόσο κακή που προτιμώ να διαβάζω σε Greeklish.

Μήπως να δώσουμε ασυλία σε κάποια άτομα και να συνεχίσουν τα greeklish που δεν χτυπάνε τόσο άσχημα στο μάτι όσο 3 ορθογραφικά λάθη σε κάθε λέξη;

 

Ποια ατομα ειναι ειναι αυτα βρε JimmyT? Ειδικα στο φορουμ του Xperia???

Οσο για τα γκρικλις, εγω προτιμω χιλιες φορες ανορθογραφα ελληνικα παρά γκρικλις που τα διαβαζω και με πιανει πονοκεφαλος.

 

Μπορείς να αναβαθμίσεις μόνο το radio. Δες εδώ για τα διαθέσιμα radio και για τα εργαλεία που χρειάζεσαι. Βάλε κάποιο που είναι για το xperia. Το εκάστοτε radio μπορεί να επηρεάσει το σήμα, το gps και την απόδοση της μπαταρίας.

 

Εσείς ποιο radio προτείνετε? Εχω το 1.14.25.55 και δεν μπορώ να πω πως με ικανοποιεί το σήμα και η μπαταρία...

 

Σε ευχαριστω πολυ! Θα πειραματιστω! :D

 

Για την valkyrie, οταν ανοιγεις το Start Menu, κολλαει? Εσενα σου κολλουσε παλια? Δηλαδη να μην εμφανιζει εικονιδια? Εμενα συνεχεια..

 

To Crystal Clock το βλεπεις πως ειναι στην φωτογραφια παραπανω! Απλα ειναι διαφανες. Αναλογως το bg σου δειχνει τι φαινεται!

Δεν θα το βρεις πουθενα.:happy::p Το εχω εγω!:D

Στο navimania καπου το τσιμπησα, αλλα δεν θυμαμαι που...

Κατεβασε το εδω που το ειχα ανεβασει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2837113#post2837113

 

Ενα παρομοιο Crystal Clock εχει και στους xda αλλά το λενε Glass Clock.

Και εμενα μου κολλουσε η Vlakyrie πολυ, απο τα νευρα μου ηθελα να χτυπησω το Xperia στον τοιχο αλλά αντι αυτου απλα το ζουληξα, ελπιζω να μην του εκανα καμια ζημια :blink:

 

εγω δε ξερω ποια να βαλω...βαρεθηκα τα 6.1 κ τα 6.5 κ το tf3d....μηπως να αλλαξω κινητο???:rolleyes:

 

Same here...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@soom

HardSPL ναι. Και εχω περασει ρομ απο itje, smaberg και τις 3 last version valkyrie χωρις προβλημα. Η version 2 δεν παιζει ...τοσο απλα.

 

Οι γνωσεις μου σταματουν και στο τελευταιο αν ειναι σωστο το ονομα.. Αλλα για να φλασαρεις τοτε σωστο ειναι...

Και προσεχεις μην κλεινει η οθονη. Οι coockers λενε να μην σβηνει η οθονη. Μολις παει να σβησει να κανουμε ενα «κλικ»...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την Touch X εχω...Ουαι κι αλιμονο στον smaberg αν αυτη ειναι η τελευταια εκδοση radio...Ειναι ιδια με την R1 σε απόδοση!

 

Τα radio δεν τα βγάζει ο coocker αλλά η sonyericsson....

Κάθε φορά που βάζεις cook rom δεν αλλάζει το radio (εκτος και αν η ρομ περιέχει και radio, πράγμα που δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα σε coock rom)

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πειραματιστείς με αυτά και να δείς πιο σου δουλεύει καλύτερα...... και θέλει το χρόνο του μέχρι να βρείς το κατάλληλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...! Ρε παιδια!!!! Αφου εχει ΤΟΣΑ πολλα να πειραξεις... Δεν γινετια να το βαρεθηκατε!

Τουλαχιστον εγω, το iPhone, πριν μου το κλεψουν, το ειχα βαρεθει πολυ πιο γρηγορα... Το μονο που περιμενα ηταν να βγει καμια καινουρια app, να μπω, να την βαλω, να δω πως ειναι και μετα να την σβησω! Εδω αλλαζουμε ολοκληρο λειτουργικο...!:confused::confused:

Τι να πω...

 

Οντως, ειδικα εδω στο Xperia, δεν βλεπω ορθρογραφικα λαθη. Σε αλλα μερη του φορουμ, ναι.

 

Αλλα και γω προτιμω τα ελληνικα παρα τα greeklish...:mad:

Κολλουσε η Valkyrie.. Πολυ! Μετα απο 10 λεπτα ενασχολησης με το τηλεφωνο, δεν ανοιγε το Start Menu...

Και τωρα ο φιλος Noster αναφερει οτι δεν μπαινει. Την εχει βαλεις κανεις να επιβεβαιωσει οτι παιζει?

Noster εβαλες εσυ καποια αλλη να σιγουρευτεις οτι το τηλεφωνο ειναι καλα??

 

Τροποποιηση:

 

Εικονες στην πλοηγηση οπως οι πρωτες δυο:

http://pocketnow.com/html/portal/news/0000007642/NewsImage/10393-zorrogpsimg2.jpg

εχουμε εμεις καπως?

 

πηγη: http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=7642

http://www.zorrogps.com/US/

Link to comment
Share on other sites

Τα radio δεν τα βγάζει ο coocker αλλά η sonyericsson....

Κάθε φορά που βάζεις cook rom δεν αλλάζει το radio (εκτος και αν η ρομ περιέχει και radio, πράγμα που δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα σε coock rom)

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πειραματιστείς με αυτά και να δείς πιο σου δουλεύει καλύτερα...... και θέλει το χρόνο του μέχρι να βρείς το κατάλληλο!!!

 

Αναζητειται καλός ανθρωπος που εχει πειραματιστει να μου προτεινει ενα καλο ραδιακι για να εχω ικανοποιητικο σημα...Βαριεμαι να ψαξω σημερα :p

Λυπηθειτε με, δινω 2 θεωριες την Τριτη! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε θα δοκιμάσω και την τελευταία έκδοση του OPERA για τα Ελληνικά!;)

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω! Δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να βάζω τόνους στο keyboard2! Υποστηρίζει τελικά τόνους ή όχι;

 

Κατά τα άλλα, σπάστηκα με τα πολλά πειράματα περί αντοχής της μπαταρίας, γιατί αναγκαστικά δεν δουλεύω το κινητό για να δω την αντοχή της! Ήρθε η ώρα όμως να το δουλέψω και να το ψάξω καλύτερα. Θέλει και λίγο μεθοδικότητα παρόλα αυτά σε κάποια πράγματα!!:)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...