Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Not Found

 

The requested URL /build/wince/vlc-0.8.4-test1-20051012-0130-wince.zip was not found on this server.

 

 

Αυτο μου βγαζει... :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω 1 προβλημα με τα sms,ενω εχω εγκαταστηση την ελληνικη ρομ οταν στελνω καποιο μηνυμα ο αλλος το μονο που βλεπει ειναι ερωτηματικα :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις ρυθμίσεις των sms, βρες την επιλογή για Unicode και άλλαξε τη. Ξαναδοκίμασε μετά να δεις εάν στέλνεις 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε ετρωγε ο κ*λος μου να δοκιμασω το TouchFlo 3D .Αφου ειδα οτι μου ειναι αχρηστο και δεν πιανει μια μπροστα στο sbp pocket+ προσπαθησα να το απεγκαταστησω.

Ελα ομως που δε φευγει με τπτ!! Υπαρχει καποια λυση? Ειναι untick απο το Today δειχνει οτι κανει uninstall, κανει κααααμποση ωρα, αλλα μετα το Restart ειναι ακομα στο remove programs αλλα και ως επιλογη στο today. Eπισης απο τη μνημη φαινεται οτι τρωει τα 30τοσα mb που πιανει.:(:(:(:(

 

Aκυρο τα καταφερα μεσω Active Sync...επιτελους...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους players εχω βάλει το winamp πολυ καλο ανάλογα πως θα ρυθμισεις το equalizer βγάζει τελεια ποιοτητα απλα δεν ειναι free .. αν ξέρει κανενας αλλος κανενα player free ας μας πει.Όσο για το Core player το είχα βάλει εκανα κανονικα ινσταλ αλλα οταν πήγα να το τρεξω απο τα προγράμματα τιποτα δεν εκανε εβγαζε ερορ και το εσβησα.Μετά εβαλα το Divx player επαιζε .avi αρχεια αλλα ειχα πρόβλημα στον συγχρονισμο εικόνα και ήχο ειχε καθυστέρηση.Θα δοκιμάσο να βάλω πάλυ το core μπάς και παιζει,οποιος ξέρει καλα και free players ειδικα για βίντεο να συγχρονιζουνε.

 

ώχχ φίλε stentor δεν μπορούσες να το σβησεις???ετσι ειχα ακουσει και γω γιαυτο δεν το έβαζα...απο συγχρονιζμο πως το εσβησες κανονικα απο προσθαφαιρεση προγ.ματων??σβήστικε κανονικα ολα οκ μετά???

 

το έβαλα τελικα..πολυ καλό και γρήγορο με βόλεψε πολύ και χαρη στο touchflodetacher το κλείνω οποτε θέλω και επιστρεφω στο today...οπως ειπε ο φιλος χαβιε!! απλα δεν παιζει το youtube βγάζει ερορ στο exe και δεν μπορώ να κατεβάσο πληροφοριες για τον καιρο μου βγάζει ερορ στη σύνδεση επισεις δεν λειτουργει landscape οποως προαναφέρθηκε και πιο πάνω αυτά.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ViEL:

Γιατί έβαλες το Greek HTC Universal και όχι το Greek X1;

Το σωστό είναι το Greek (accent), Sony Ericsson X1 (1ο στη λίστα από εκεί που το κατέβασες). Εκτός αν έχεις γερμανικό ή γαλλικό μοντέλο, οπότε βάζεις QWERTZ ή AZERTY.

 

Ωχ, υπάρχει κόσμος με γαλλική έκδοση; :wacko:

Δεν θυμάμαι να έχω φτιάξει AZERTY layout... :blink:

 

παιδιά έχω ένα θεματάκι...τον τελευταίο καιρο το wlan χάνει συνέχεια το σήμα...όχι μόνο στο σπίτι αλλα γενικά σε όποιο δίκτυο και αν μπαίνω...έκανα αναβάθμιση την ρομ μήπως έφταιγε αλλα πάλι τα ίδια...έχει κανείς καμία ιδέα???μήπως έχει καμιά ρ΄υθμιση για το πόση ώρα θα έιναι μέσα στο δίκτυο γιατί μου το κάνει σχεδόν κάθε δεκάλεπτο...

 

Όταν πέφτει για ύπνο, κόβει το WiFi connection.

Αν έχεις όρεξη για λίγο battery draining, παίξε (με δική σου ευθύνη) με το ACT και βάλε του να κάνει το WiFi να είναι ενεργό ακόμα και στο sleep mode.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους players εχω βάλει το winamp πολυ καλο ανάλογα πως θα ρυθμισεις το equalizer βγάζει τελεια ποιοτητα απλα δεν ειναι free ..

 

Υπαρχει winamp για ppc ??? Το link ??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει winamp για ppc ??? Το link ??? :blink:

 

Υπάρχει και αυτό που είναι free PocketMusic και παίρνει skins για το winamp. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει winamp για ppc ??? Το link ??? :blink:

 

http://winampaq.en.softonic.com/pocketpc

 

...και είναι free. Δεν ξέρω εάν ο φίλος μιλάει για διαφορετική έκδοση.

 

Αν θες και skins... http://www.freewarepocketpc.net/ppc-tag-winamp.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Saxtus:

http://farm4.static.flickr.com/3264/2724466456_c4c07537d5.jpg?v=0

Ακόμα και fake να είναι, είμαι σίγουρος ότι οι Γάλλοι θα βγάλουν κάποια στιγμή azerty στο xperia :happy:

Ευχαριστώ για τα υπόλοιπα πληκτρολόγια, saxtus. Τα χρησιμοποιώ.

 

Σήμερα μου λύθηκε μια απορία: αν σπάει εύκολα το xperia. Σύμφωνα με το βιντεάκι εδώ, είναι πολύ γερό :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα μου λύθηκε μια απορία: αν σπάει εύκολα το xperia. Σύμφωνα με το βιντεάκι εδώ, είναι πολύ γερό :)

 

Θα συνιστούσα να μην επαναπαύεσαι με αυτό πάντως! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες μια ερωτησούλα..

έκανα αυτά που λεει για να βάλω την ελληνική ρομ.. έβγαλε στην οθόνη μήνυμα

Update Complete

UPDATE SUCCESS

και μένει έτσι... αυτό ήταν τελείωσε; ..δεν θα πρεπε λογικά να επανεκκινήσει μόνο του ξερω γω..

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

παίδες από players ο καλύτερος κατά την γνώμη μου είναι ο pocket player.δοκίμασα κ το winamp αλλά δεν "πιάνει" όλη την οθόνη του Χ1.
Link to comment
Share on other sites

παίδες μια ερωτησούλα..

έκανα αυτά που λεει για να βάλω την ελληνική ρομ.. έβγαλε στην οθόνη μήνυμα

Update Complete

UPDATE SUCCESS

και μένει έτσι... αυτό ήταν τελείωσε; ..δεν θα πρεπε λογικά να επανεκκινήσει μόνο του ξερω γω..

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κάνε soft reset και θα είσαι εντάξει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ώχχ φίλε stentor δεν μπορούσες να το σβησεις???ετσι ειχα ακουσει και γω γιαυτο δεν το έβαζα...απο συγχρονιζμο πως το εσβησες κανονικα απο προσθαφαιρεση προγ.ματων??σβήστικε κανονικα ολα οκ μετά???

 

Ναι απο κει το βγαλε. Περιμενεις βεβαια αρκετα,αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα την αγγλική rom είχα βρει κάπου τις ρυθμίσεις μηνυμάτων sms και τώρα που έβαλα την ελληνική δε μπορώ να τις βρώ.

Ψάχνω τις ρυθμίσεις που έλεγαν: Prefered service for SMS: GSM / UMTS

Και επίσης ψάχνω να βρω πού λέει για Valid period, sms center κλπ.

Το μόνο που έχω βρει τώρα είναι το sms center, αλλά αν και είναι σωστό δεν μπορεί να στείλει sms, αλλά μόνο να λάβει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα την αγγλική rom είχα βρει κάπου τις ρυθμίσεις μηνυμάτων sms και τώρα που έβαλα την ελληνική δε μπορώ να τις βρώ.

Ψάχνω τις ρυθμίσεις που έλεγαν: Prefered service for SMS: GSM / UMTS

Και επίσης ψάχνω να βρω πού λέει για Valid period, sms center κλπ.

Το μόνο που έχω βρει τώρα είναι το sms center, αλλά αν και είναι σωστό δεν μπορεί να στείλει sms, αλλά μόνο να λάβει.

 

Θα σου πω πως ειναι στα αγγλικα για να το βρεις αντιστοιχα στα Ελληνικα.

Πας με την σειρα: start(πανω αριστερα) -> settings(τελευταιο) -> connections(τελευταιο tab δεξια) -> Advanced Network(πρωτο πανω-πανω) ->SMS service(τελευταιο tab δεξια).

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς πώς δουλεύει το GPS στο xperia;

Γιατί ψάχνει να κατεβάσει πληροφορίες μέσω GPRS;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την ελληνική ROM αφού πρώτα είχα κάνει backup με το sprite. Όλα καλά μέχρι που έκανα restore με το ίδιο πρόγραμμα επιλέγοντας το level που λέει για διαφορετικες ROM και πλέον όταν ανοίγει το τηλέφωνο μετα τα αρχικά logo δεν δείχνει τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς πώς δουλεύει το GPS στο xperia;

Γιατί ψάχνει να κατεβάσει πληροφορίες μέσω GPRS;

 

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Το wayfinder που έχει μέσα όπως και το google maps θέλουν GPRS ή WiFi για να δουλέψουν. Τα προγράμματα που είναι για PDA δουλεύουν απευθείας με δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

μου δώσανε ένα xperia αλλά δεν μπορώ για κανένα λόγω να χειριστώ windows mobile.

σαν κινητο το λατρεύω φοβερό design (είμαι κάτοχος iPhone αλλά το Xperia είναι φοβερή συσκεύη)

καμία κατάσταση να περάσω android χώρις πολλά κόλπα υπάρχει η κανένα άλλο ΟS?

αν είνα να το πουλήσω όσο όσο να ξεμπερδεύω αν δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...