Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά εξαρτάται από το πως θα πέσει...εμένα μου έπεσε από την τσέπη κ η γωνία του η μία "φαγώθηκε" για τα καλά (έπεσε σε τσιμέντο)...καλύτερα μην κάνετε crash tests...
Link to comment
Share on other sites

Eμενα επεσε για τα καλα ανοιξε φαντασου και το slide πανω απο τη μηχανη.

 

υγ. off topic ρε Ancient Flame εμπαινες πολυυυυυυυυ πολια #metal_temple?? κατι μου θυμιζει το nick

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια......σκεφτομαι να αγορασω το χ1.μηπως γνωριζεται αν το εχει ο κοτσοβολος??????????η μονο η wind προς το παρον?σας ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια......σκεφτομαι να αγορασω το χ1.μηπως γνωριζεται αν το εχει ο κοτσοβολος??????????η μονο η wind προς το παρον?σας ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!

Όλα τα καταστήματα το πουλάνε...και σαν σκέτη συσκευή και με σύνδεση...και όχι μονο wind...όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς που θα βρούμε ή εχει την 6.5 ROM για το xperia?

 

Επίσημη δεν υπάρχει, μόνο cooked ROM από επίδοξους χρήστες και πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να τις βάλεις κάτι που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση μέχρι να την επαναφέρεις. Για το που θα τις βρεις... ακολούθησε το link που σου έδωσε ακριβώς πιο πάνω ο XavierGr.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεται αν η se θα βγάλει rom με τα wm 6.5 για το xperia η αν θα βγει καποια επίσημη rom online...? το xperia τα υποστηρίζει ε?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί τίποτα και δεν νομίζω να γίνει κάτι. Τα μόνα σίγουρα είναι το Diamond 2 , Touch Pro 2 και αν θυμάμαι καλά και το LG GM730
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εγω δεν εχω περασει το no data αλλα δεν βλεπω να συνδεεται αυτοματα,μηπως την εχω πατησει και δεν το καταλαβα?:p

 

Να συνδέεται που; Στο GPRS; Υπάρχουν σωστά οι ρυθμίσεις του provider σου;

 

Μήπως ξέρεται αν η se θα βγάλει rom με τα wm 6.5 για το xperia η αν θα βγει καποια επίσημη rom online...? το xperia τα υποστηρίζει ε?

 

Επίσημα δύσκολο αν και το xperia είναι σε θέση να τα υποστηρίζει μιας και δεν έχουν ουσιαστική (core) διαφορά από τα 6.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω προβλημα με το marsware weatherpanel επηρεάζει τους χαρακτηρες στα γράμματα όταν πάω στο comm Manager και στο Fring....τα δειχνει τεράστια...αμα το το κάνω uninstall φτιάχνεται..ξερει κανεις αν υπάρχει λυση χωρις remove??ευχαριστώ.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες πως μπορουμε να στειλουμε μια εικονα η ενα βιντεο με το bluetooth?

ρωταω γιατι οταν επιλεγω send εχει μεσω sms mms αλλα bluetooth οχι

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως μπορουμε να στειλουμε μια εικονα η ενα βιντεο με το bluetooth?

ρωταω γιατι οταν επιλεγω send εχει μεσω sms mms αλλα bluetooth οχι

Δεν κάνεις αποστολή αλλά μεταβίβαση εικόνας. Αν διάβαζες μία σελίδα πριν έχει αναφερθεί ξανά.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που θα βρούμε ή εχει την 6.5 ROM για το xperia?

μια προσπαθεια ειναι αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=489469

http://img10.imageshack.us/img10/8284/homenew.png http://img115.imageshack.us/img115/6528/menunew.png

επισης πολυ καλη rom για οποιον θελει το νεο tf3d ειναι αυτη

http://img17.imageshack.us/img17/4505/marketing.jpg

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=500727

 

Οσο αναφορα την ποιοτητα κατασκευης το xperia ειναι κορυφαιο σε σχεση με τον μεχρι τωρα ανταγωνισμο και την πλαστικουρα που επικρατει , εδω μιλαμε για μεταλλο :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μόλις πήρα το Xperia και πριν αρχίσω να περνάω τις εφαρμογές μου, θέλω να του κάνω firmware upgrade (αυτή τη στιγμή έχω την 1.02.931.3 από 29/8/2008).

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ποια rom αξίζει να περάσω και που μπορώ να την βρω, δεδομένου ότι:

1. Θέλω να έχω αγγλικά μενού

2. Θέλω να γράφω ελληνικά στο hardware keyboard (αλλά μπορώ να βολευτώ με το AEKMAP)

3. Στο on screen keyboard βάζω πάντα το Resco (άρα δεν με ενδιαφέρει η ROM να έχει ελληνικό on screen)

4. Έχω Vodafone 3G σύνδεση (δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο) και την αγόρασα από ελληνικό Vodafone Shop

5. Με ενδιαφέρει να έχω την πιο latest και troublefree ROM επειδή δεν μπορώ να κάνω συχνά firmware upgrades

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το handsfree δουλεύει πάντα σε σας; Εμένα για να δει το κουμπί του handsfree και να απαντάει σε κλήσεις με αυτό, πρέπει να το βγάλω και να το βάλω κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, και έπειτα δουλεύει κανονικά μέχρι το επόμενο reboot του τηλεφώνου. Τότε πρέπει να ξανακάνω την ίδια διαδικασία πάλι.

Νόμιζα πως είναι πρόβλημα ROM αλλά με την αναβάθμιση δεν λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία πέρασα την 6.5 touch it expierence.

Είναι πιο friendly στο μέσο χρήστη, μέχρι στιγμής δεν εντόπισα κάτι που να με ενοχλεί.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος 3G settings για Vodafone; Thainks in advance

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μόλις πήρα το Xperia και πριν αρχίσω να περνάω τις εφαρμογές μου, θέλω να του κάνω firmware upgrade (αυτή τη στιγμή έχω την 1.02.931.3 από 29/8/2008).

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ποια rom αξίζει να περάσω και που μπορώ να την βρω, δεδομένου ότι:

1. Θέλω να έχω αγγλικά μενού

2. Θέλω να γράφω ελληνικά στο hardware keyboard (αλλά μπορώ να βολευτώ με το AEKMAP)

3. Στο on screen keyboard βάζω πάντα το Resco (άρα δεν με ενδιαφέρει η ROM να έχει ελληνικό on screen)

4. Έχω Vodafone 3G σύνδεση (δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο) και την αγόρασα από ελληνικό Vodafone Shop

5. Με ενδιαφέρει να έχω την πιο latest και troublefree ROM επειδή δεν μπορώ να κάνω συχνά firmware upgrades

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

βαζεις την τελευταια αγγλικη με διακριτικα X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_R2AA010

ειναι σταθεροτατη , με λυμενα καποια bluetooths προβληματα που παρουσιαζαν προηγουμενες versions κ παιζει μια χαρα με την συνδεση σου

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

βαζεις την τελευταια αγγλικη με διακριτικα X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_R2AA010

ειναι σταθεροτατη , με λυμενα καποια bluetooths προβληματα που παρουσιαζαν προηγουμενες versions κ παιζει μια χαρα με την συνδεση σου

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μπορείς να μου δώσεις κάποιο download link και οδηγίες εγκατάστασης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να μου πει κάποιος 3G settings για Vodafone; Thainks in advance

 

Αυτό δεν ζητάς;

 

Ρε μάγκες πως μπορώ να κάνω την μicroSD format σε Fat 32 έχω ψάξει όλο το μενού..

 

Το καλύτερο είναι να την βάλεις σε κάποιον card reader και να την κάνεις στον υπολογιστή σου.

 

Με ενδιαφέρει να έχω την πιο latest και troublefree ROM επειδή δεν μπορώ να κάνω συχνά firmware upgrades

 

Το θέμα είναι ότι βγαίνουν συχνά firmware updates.

 

βαζεις την τελευταια αγγλικη με διακριτικα X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_R2AA010

ειναι σταθεροτατη , με λυμενα καποια bluetooths προβληματα που παρουσιαζαν προηγουμενες versions κ παιζει μια χαρα με την συνδεση σου

 

Χρόνια σου πολλά! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Μπορείς να μου δώσεις κάποιο download link και οδηγίες εγκατάστασης?

Tην κατεβάζεις από εδώ

Οδηγίες εδώ.

Αν έχεις είδη επίσημη ρομ πήγαινε κατευθείαν στο 2ο βήμα...

Link to comment
Share on other sites

μολις διαβασα ολες τις 220 σελιδες για το xperia.Ενδιαφερομαι να παρω ενα pda με hardware πληκτρολογιο.Εχω αρκετη πειρα με τα windows mobile,οπως θα δειτε απο την υπογραφη μου,ομως ποτε δεν εχω αλλαξει rom!!!!βλεπω πως με το xperia μαλλον θα χρειαστω καποια βοηθεια!!!Τι μου προτεινετε???Να το αποκτησω η' να παρω το htc pro???Η' ακομα να περιμενω το htc pro 2?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...