Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναβάζω κάποιες ερωτήσεις γιατί δεν απαντήθηκαν:

 

Όταν χρησιμοποιώ το destinator στο xperia, μπορώ να καταγράψω μια διαδρομή που κάνω εγώ, πιο γρήγορη από αυτή που μου λέει το πρόγραμμα και στην συνέχεια να την αποθηκεύσω, έτσι ώστε την επόμενη φορά να χρησιμοποιήσω αυτή την νέα διαδρομή?

 

Πως μπορώ να βάλω μια φωτογραφία για wallpaper και να είναι μια σε όλη την οθόνη και να μην την κάνει σε παράθεση?

 

Μπορώ να μεγαλώσω την φωτο κάποιου που παίρνει τηλέφωνο για να εμφανίζεται σε μεγάλο μέρος της οθόνης και όχι μικρούλα κάτω δεξιά όπως μου εμφανίζεται τώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή απαγορεύονται αναφορές σε site με παράνομο λογισμικό, καλό είναι τέτοιες συζητήσεις να γίνονται με PMs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας από τους φανατικούς κάτοχους του Xperia. Λοιπόν εγκατέστησα το inesoft phone 4 αλλά δεν μπορώ να βρω πως βάζουμε φωτογραφία επαφής. Δηλαδή φωτογραφία μέσα στην επαφή εχω βάλει αλλά δεν την βγάζει όταν καλεί.

 

Επίσης ποιο πρόγραμμα για software keyboard βγάζει κανονικά μήνυμα για 160 χαρακτήρες?

 

Και κάτι άλλο έχω το Destinator 7 αλλά δεν μου βρίσκει δορυφόρο. Καμιά ιδέα??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στo random access του XAVIER για το xperia τρέχουμε μόνο το αρχείο VGA ή και τo WVGA?

 

Το WVGA όπου και είναι η ανάλυση οθόνης του XPERIA (800*480). VGA είναι για μικρότερες οθόνες τύπου Touch Pro και Diamond (640 * 480).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας από τους φανατικούς κάτοχους του Xperia. Λοιπόν εγκατέστησα το inesoft phone 4 αλλά δεν μπορώ να βρω πως βάζουμε φωτογραφία επαφής. Δηλαδή φωτογραφία μέσα στην επαφή εχω βάλει αλλά δεν την βγάζει όταν καλεί.

Επίσης ποιο πρόγραμμα για software keyboard βγάζει κανονικά μήνυμα για 160 χαρακτήρες?

Και κάτι άλλο έχω το Destinator 7 αλλά δεν μου βρίσκει δορυφόρο. Καμιά ιδέα??

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Τα soft keyboards (PCM, Resco) γράφουν ελληνικά με 160 αν απενεργοποιήσεις στις επιλογές μηνυμάτων να χρησιμοποιούνται unicode when necessary.

 

Έβαλες com 4, NMEA, 4800 ή 57600 στις ρυθμίσεις του GPS στο Dest?

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω ενα βιντεο που τραβηξα με χ1 μεσς bluetooth πως το στελνω

 

επισης πως θα περασω τα μνμ τα μου απο 6110 στο χ1

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω ενα βιντεο που τραβηξα με χ1 μεσς bluetooth πως το στελνω

 

επισης πως θα περασω τα μνμ τα μου απο 6110 στο χ1

 

Με έναν καλό explorer (resco ή total commander - απαραίτητα προγράμματα για το PPC μας), πατάς επάνω στο αρχείο και μετά send...

 

Νομίζω ο πιο σίγουρος τρόπος είναι να τα σώσεις στην κάρτα sim και να τα έχεις μετά στο Χ1.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα το Home screen αλλά μου λέει μόνο για την μπαταρία.

 

Πρόγραμμα μέτρησης εισερχομένων-εξερχομένων κλήσεων υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα το Home screen αλλά μου λέει μόνο για την μπαταρία.

 

Πρόγραμμα μέτρησης εισερχομένων-εξερχομένων κλήσεων υπάρχει?

φτιαξε λιγο τις ρυθμισεις σου...κ γω το περασα σημερα κ λειτουργει μια χαρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα soft keyboards (PCM, Resco) γράφουν ελληνικά με 160 αν απενεργοποιήσεις στις επιλογές μηνυμάτων να χρησιμοποιούνται unicode when necessary.

 

Αν το κάνεις όμως αυτό ο παραλήπτης δεν θα μπορεί να διαβάσει το μήνυμα (του έρχεται κάτι γεμάτο ερωτηματικά!).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο Pocket CM Keyboard και με ενεργοποιημένο το Unicode γράφεις κανονικά sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κολλησε το ριμαδι μου με μια εφαρμογη της πλακας 2,06MB,ουτε το Ν95 που εχω δεν κολλαει ελεος
Link to comment
Share on other sites

Start -> Settings - Phone -> Band (tab) και αλλάζεις την πρώτη επιλογή από Auto σε GSM.

 

 

 

No Data

 

το χρησιμοποίησα...εχω πατήσει σε όλα disable αλλά το σημαδάκι του gprs δεν έχει φύγει από την μπάρα του start!γιατι?μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει το xperia ,προφανως η εφαρμογη που εβαλες φταιει..ακομα και σε n95 να την εβαζες αν ηταν προβληματικη θα κολλαγε κ αυτο...δοκιμασε hard reset
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά είσαι. Αυτό πάντα θα υπάρχει εκεί όταν ο provider σου έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει GPRS. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι το χρησιμοποιείς κιόλας. Με το No Data είσαι ασφαλής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι. Αυτό πάντα θα υπάρχει εκεί όταν ο provider σου έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει GPRS. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι το χρησιμοποιείς κιόλας. Με το No Data είσαι ασφαλής.

 

οκ...ευχαριστω και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

παιδες μετα απο καποιες δοκιμες που εκανα σε προγραμματα τα οποια εμπιστευομουν στο rw6815 εχω καταληξει σε αυτα

-phone alarm για profiles , καιρο , mp3 σε κλησεις σμς , reminders για χαμενες κλησεις , σμς κ χιλια αλλα καλουδια

-inesoft 4 για ελληνικο contacts , history και quick dialer και full screen caller εχοντας απενεργοποιησει τα profiles(καλυπτονται πιο πανω)

-magic call για διαχειριση κλησεων

-sk tools για τις ειδικες ρυ8μισεις - backup

-και wifi profiles για να μην κουμπωνω ξεκουμπων συνεχως ips αναλογω που βρισκομαι

 

εχουμε κανενα λινκ με τις οδηγιες για mms-gprs γιατι ειμαι απο wm5 κ ειναι διαφορετικο το μενου?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχουμε κανενα λινκ με τις οδηγιες για mms-gprs γιατι ειμαι απο wm5 κ ειναι διαφορετικο το μενου?

 

http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...