Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια θελω να στειλω ενα βιντεο που τραβηξα με χ1 μεσς bluetooth πως το στελνω

 

επισης πως θα περασω τα μνμ τα μου απο 6110 στο χ1

 

Στο file explorer αν επιλεξεις "beam file" βρισκει κοντινες συσκευες blutooth...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Ρωτησα αν υπαρχει καποιο προβλημα με την μπαταρια η εαν το μενου ειναι δυσκολο κ δεν πηρα καμια απαντηση. Τοσο καλο ειναι? Ποσες μερες κραταει η μπαταρια του?
:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο πρόγραμμα backup θεωρείτε καλύτερο για το Χ1?

Τι χρησιμοποιείτε στη συσκευή σας;

 

Sprite Backup v6.5.4

 

Καλημερα. Ρωτησα αν υπαρχει καποιο προβλημα με την μπαταρια η εαν το μενου ειναι δυσκολο κ δεν πηρα καμια απαντηση. Τοσο καλο ειναι? Ποσες μερες κραταει η μπαταρια του?

 

Θα σε συμβούλευα να ψάξεις καλύτερα τι σημαίνει Windows Mobile γιατί δεν είναι απλό τηλέφωνο αλλά PPC phone με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup v6.5.4

Θα σε συμβούλευα να ψάξεις καλύτερα τι σημαίνει Windows Mobile γιατί δεν είναι απλό τηλέφωνο αλλά PPC phone με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Ειχα κινητο με Windows και ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο. Απλα με ενδιαφερει να μαθω εαν το μενου ειναι ειναι ευκολο. Δηλαδη πας στα options το ανοιγεις και ειναι ολα ευκολα μετα?

Απο μπαταρια ειναι καλο? Η σε 1.5 μερα θελει πριζα?

:D
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κινητο με Windows και ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο. Απλα με ενδιαφερει να μαθω εαν το μενου ειναι ειναι ευκολο. Δηλαδη πας στα options το ανοιγεις και ειναι ολα ευκολα μετα?

Απο μπαταρια ειναι καλο? Η σε 1.5 μερα θελει πριζα?

Από μπαταρία είναι το καλύτερο σε ppc. Όσο για το μενού, δε θα δεις φοβερή βελτίωση, πέραν των panel. Απάντηση δεν πήρες γιατί έχουν σχολιαστεί αρκετά αυτά τα δύο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου πρόκειται για υπολογιστή τσέπης που έχει και τις λειτουργίες του τηλεφώνου..

 

ΌΧΙ τηλέφωνο που είναι και υπολογιστής..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα κινητο με Windows και ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολο.

 

Smartphone είχες ή PPC;

 

Απλα με ενδιαφερει να μαθω εαν το μενου ειναι ειναι ευκολο.

 

Αυτό είναι σχετικό. Για κάποιους εδώ μέσα που ασχολούνται χρόνια με αυτές τις συσκευές είναι παραπάνω από εύκολο. Για άλλους που μπαίνουν για πρώτη φορά στον χώρο των WM PPC τους φαίνεται βουνό και να νομίζουν ότι χρειάζεται διδακτορικό για να μπορέσεις να τις χειριστείς! Γνώμη μου... απλά χρειάζεται να αφιερώσει χρόνο να ασχοληθεί κάποιος μέχρι να εξοικειωθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Smartphone είχες ή PPC;

 

 

 

Αυτό είναι σχετικό. Για κάποιους εδώ μέσα που ασχολούνται χρόνια με αυτές τις συσκευές είναι παραπάνω από εύκολο. Για άλλους που μπαίνουν για πρώτη φορά στον χώρο των WM PPC τους φαίνεται βουνό και να νομίζουν ότι χρειάζεται διδακτορικό για να μπορέσεις να τις χειριστείς! Γνώμη μου... απλά χρειάζεται να αφιερώσει χρόνο να ασχοληθεί κάποιος μέχρι να εξοικειωθεί.

Πραγματικά ισχύει αυτό 100%. Αν αφιερώσεις χρόνο είσαι οκ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τους φιλους παραπανω για τις πληροφοριες οσον αφορα wireless manager & MusicID 1.3 Μετα απο μια εβδομαδα κ πολυ διαβασμα αρχιζω να συνηθιζω το windows mobile...μ αρεσει!

 

Κανα δυο πληροφοριες ακομα..

1) Πως γινεται να χω και Resco contacts manager και Unisoft, αλλα οταν παταω "contacts" να μου τις εμφανιζει βασει Resco κι οχι "adress book" του Unisoft? Παιζει ρολο ποιο εγκατεστησα τελευταιο? Μπορω να κανω απεγκατασταση μονο το "adress book" της unisoft και να κρατησω τα υπολοιπα για ρυθμισεις προφιλ (γενικο-αθορυβο..), λιστα αποδοχης κλησεων?

2) Πως μπορω να κανω απ ευθειας βιντοκληση με το resco contacts, δεν το βρισκω, αναγκαζομαι κανω κληση κανονικη, παταω ακυρωση και μολις εμφανισει το default contact manager της συσκευης κανω βιντοκληση απ το εικονιδιο βιντεοκλησης..καμια αλλη ιδεα?

3) Και τελος το Blutooth..μεγαλος μπελας, αν απαντησω απ τη συσκευη μιλαω απ τη συσκευη, αν απαντησω απ το blutooth μιλαω απ αυτο...κουλο.. και το Garmin οταν εχω συνδεσει το Blutooth δεν ακουγονται απ αυτο οι οδηγιες, αλλα απ το μεγαφωνο... Ετσι θα ναι παντα...θα πρεπει να το συνηθισω??? χαχα ααααα....και 4) υπαρχει περιπτωση να περασουμε codecs στο media player για να παιζει κι αλλα αρχεια (mp4, flv κλπ) ή το παρακανα?? Διαφορετικα υπαρχει προγραμμα να παιζει divx με ελληνικους υποτιτλους?

Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τελος το Blutooth..μεγαλος μπελας, αν απαντησω απ τη συσκευη μιλαω απ τη συσκευη, αν απαντησω απ το blutooth μιλαω απ αυτο...κουλο..

 

Που το είδες το κουλό σε αυτό; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες το κουλό σε αυτό; :confused:

 

ναι εχεις δικιο....οχι "κουλο"...."ΚΟΥΦΟ" :D

γιατι απο συνηθεια των Symbian απανταω απ το κινητο που τυχαινει να το κραταω και δεν ακουω τιποτα...κι αντε χωρις γραφιδα στο χερι να κανω την εναλλαγη απ το μενου χαχα Εχεις δικιο ομως στην παρατηρηση σου.... Για το Garmin ομως???

Link to comment
Share on other sites

inesoft ή resco contact manager?ιδού η απορία!

 

Θεωρώ οτι το Inesoft είναι εκπληκτικό πρόγραμμα, που λειτουργεί (μέχρι στιγμής πάντα) μια χαρά, και έχει αρκετές δυνατότητες. Μια απο αυτές (που δεν τη βρίσκεις σχεδόν σε κανένα άλλο του είδους) είναι οτι μπορείς να φτιάξεις εσύ το custom πληκτρολόγιό σου για αναζήτηση επαφών!

Έχει ωραίο today, slide to answer, profiles, κ.ά., είναι γρήγορο και δεν τρώει πολύ μνήμη.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το Garmin ομως???

Δεν χρησιμοποιώ το Garmin. Προς το παρόν Destinator7 & iGO8.3.2

 

Aν και το πρόβλημα σου δεν είναι το πρόγραμμα πλοήγησης αλλά το A2DP που πρέπει να χρησιμοποιήσεις ούτως ώστε να μεταφέρεις όλους τους ήχους από τη συσκευή στο bluetooth.

 

Έχω καιρό να το κάνω και δεν είμαι σίγουρος εάν θα σου δουλέψει στο Xperia. Δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354864

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=278778

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι το Inesoft είναι εκπληκτικό πρόγραμμα, που λειτουργεί (μέχρι στιγμής πάντα) μια χαρά, και έχει αρκετές δυνατότητες. Μια απο αυτές (που δεν τη βρίσκεις σχεδόν σε κανένα άλλο του είδους) είναι οτι μπορείς να φτιάξεις εσύ το custom πληκτρολόγιό σου για αναζήτηση επαφών!

Έχει ωραίο today, slide to answer, profiles, κ.ά., είναι γρήγορο και δεν τρώει πολύ μνήμη.

 

Να μια ιδέα απο το Inesoft:

 

http://img10.imageshack.us/img10/130/screen04lx6.png http://img5.imageshack.us/img5/8652/screen05sf9.png http://img10.imageshack.us/img10/9517/screen06ff7.png http://img5.imageshack.us/img5/3397/screen07nn8.png

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το Garmin. Προς το παρόν Destinator7 & iGO8.3.2

 

Aν και το πρόβλημα σου δεν είναι το πρόγραμμα πλοήγησης αλλά το A2DP που πρέπει να χρησιμοποιήσεις ούτως ώστε να μεταφέρεις όλους τους ήχους από τη συσκευή στο bluetooth.

 

Έχω καιρό να το κάνω και δεν είμαι σίγουρος εάν θα σου δουλέψει στο Xperia. Δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354864

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=278778

 

Εχει ρισκο απ οτι ειδα...ειμαι νεος στα WM για τετοια πειραματα. Οποτε δεν πειραζει, θα το συνηθισω. Για τα λοιπα που ανεφερα στο αρχικο post παραπανω, εχεις καμια ιδεα, εστω εκαι επιγραμματικα? Αν εχεις και χρονο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πάντως ότι η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα! 2 μέρες με το ζόρι μιλάμε!

Τί φταίει?

 

Έχω galarm, destinator7,homsescreen plus plus,aekmap,core player,gps test,sip change,hellenic calendar, cmweather.

 

Είναι κάποιο από αυτά battery killer?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου αρεσει το resco contacts manager εχει πολυ ωραιο today plungin

βεβαια γουστα ειναι αυτα :D

[/img]

http://www.imageshack.gr/files/pv2xrh7pcrlk1jf303x6.jpg' alt='pv2xrh7pcrlk1jf303x6.jpg'>

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πάντως ότι η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα! 2 μέρες με το ζόρι μιλάμε!

Τί φταίει?

 

Έχω galarm, destinator7,homsescreen plus plus,aekmap,core player,gps test,sip change,hellenic calendar, cmweather.

 

Είναι κάποιο από αυτά battery killer?

καποιο παιδι εδω μεσα ειπε για το galarm αλλα μηπως οπως ολοι μας το παιζεις συνεχεια ???:lol::lol::lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει ρισκο απ οτι ειδα...ειμαι νεος στα WM για τετοια πειραματα. Οποτε δεν πειραζει, θα το συνηθισω. Για τα λοιπα που ανεφερα στο αρχικο post παραπανω, εχεις καμια ιδεα, εστω εκαι επιγραμματικα? Αν εχεις και χρονο βεβαια...

 

Δεν θα έλεγα ότι κάτι τέτοιο είναι ρίσκο. Με τον καιρό θα τα δεις και μόνος σου. Όσον αφορά τα υπόλοιπα που ρώτησες, δεν χρησιμοποιώ τα εν λόγω προγράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Smartphone είχες ή PPC;

 

 

 

Αυτό είναι σχετικό. Για κάποιους εδώ μέσα που ασχολούνται χρόνια με αυτές τις συσκευές είναι παραπάνω από εύκολο. Για άλλους που μπαίνουν για πρώτη φορά στον χώρο των WM PPC τους φαίνεται βουνό και να νομίζουν ότι χρειάζεται διδακτορικό για να μπορέσεις να τις χειριστείς! Γνώμη μου... απλά χρειάζεται να αφιερώσει χρόνο να ασχοληθεί κάποιος μέχρι να εξοικειωθεί.

 

Συμφωνω απολυτα, ειχα χρονια Symbian και φαντασου μου πηρε 3 μερες για να εξοικιωθω πρωτα και μετα εβαλα τη Sim :( και μια εβδομαδα διαβασμα για να καταλαβω τι παιζει με τις εφαρμογες κλπ Ακομα ψαχνω φαντασου...και εξακουλουθω να χω μαζι μου το Ν95 σε περιπτωση που τα σκατ.... :blink: Αρχιζει να μ αρεσει βεβαια σιγα σιγα

Παντως συμφωνω μ ενα φιλο πως αν καποιος ψαχνει τηλεφωνο που να ναι camera k mp3 καλυτερα να παρει symbian, αν θελει καποιος υπολογιστη μικρο και βαριεται να κουβαλαει πανω του κ ενα κινητο επιπλεον ας παρει το Xperia... κι αν φυσικα του χρειαζονται ολα αυτα που κανει, γιατι δε μπορω να καταλαβω αυτους που το παιρνουν και το χουν στο "no data" για να μη χρεωνονται internet...δεν τους επικρινω, απλα μου κανει εντυπωση. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα WM θα σου πάρουν λίγο παραπάνω για εξοικείωση αλλά σου προσφέρουν και πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε domal, μην ξεχνάς οτι το Resco ακόμα είναι beta. Αυτό σημαίνει πως κατά πάσα πιθανότητα κάποια προβληματάκια θα τα έχει, όπως κάποια μου έβγαλε κατά τη γρήγορη χρήση (διαχείριση κλήσης, δεν έχει slide to answer, κλπ.), και σε συνδυασμό οτι το today του δεν είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο και πολύ μεγάλο και ακόμα για το γεγονός οτι αν έχεις μακριά λίστα today και σου βγαίνει μπάρα δεξιά, δεν αλλάζει μέγεθος (κάτι που κάνει το Inesoft) παρά σου κόβεται το today του, το έβγαλα, θα το ξαναδώ όταν επίσημα βγει τελική έκδοση. Πάντως, το Inesoft λειτουργεί καλά στο Χ1, έχει περισσότερα πράγματα και σε συνδυασμό μάλιστα με dial pad του HD, συνεργάζεται καλά. :)
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και γω το inesoft έχω αλλά δεν μπορώ να βρω πως γίνεται να εμφανίζεται η φωτογραφία του καλούντος, έχω περάσει φωτογραφία στην επαφή εκεί που έχει για αρχείο αλλά φωτογραφία την ώρα που με καλεί δεν εμφανίζεται. Καμιά ιδέα τι μπορεί να έχω κάνει λάθος???
Link to comment
Share on other sites

MagiCall :rolleyes:

 

Για αλλη μια φορα ευχαριστω!

ΥΓ: Αν ειχες δεχτει την προταση γαμου θα μου απαντουσες στο σπιτι, αλλά τελοσπαντων :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...