Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

me kolai kamia fora sta mhnumata...erxonte meta apo ligo...mporei k misi mera...to piga sto service...anabatmisi k gaza kanan alla tipota....ou mplexis

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς άμα το πουλάνε ακόμα στα καταστήματα της WIND?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα samsung D880 dual sim ενώ υποστηρίζει java όταν περνάω εγώ java εφαρμογές ή παιχνίδια δεν τα αναγνωρίζει. μήπως ξέρει κάποιος γιατί και να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Opera Mini αλλά δεν μπορεί να κάνει σύνδεση! Τι πρέπει να ρυθμίσω?

Έχω SIM της WIND.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καταφέρει να λειτουργήσει τον operamini με το windplus;

Οι ρυθμίσεις είναι κανονικές και στο μενου java.

Το 'εδωσα στη κόρη ενος φίλου μου και με ζαλιζει να βρω πως λειτουργει..

 

 

Όυτε εμένα λειτουργεί!

Τι ρυθμίσεις έχεις περάσει στο μενού Java?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όυτε εμένα λειτουργεί!

Τι ρυθμίσεις έχεις περάσει στο μενού Java?

Mia fora pu den mu duleve to OperaMini piga sta Tools-Settings terma katw sto menu... ekei vriskis kati pou legetai Network-protocol.. kai to allazis (an grafi socket vazis HTTP kai antistrofa) ... swzeis kai svinis ton OperaMini ... kai ksanaprospathis.

 

afti i rithmisi exi na kani me ton tropo tu antalassun dedomena to tilefwno ke to diktio....

 

GoodLuck!

Sorry gia ta greeklish!

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Mia fora pu den mu duleve to OperaMini piga sta Tools-Settings terma katw sto menu... ekei vriskis kati pou legetai Network-protocol.. kai to allazis (an grafi socket vazis HTTP kai antistrofa) ... swzeis kai svinis ton OperaMini ... kai ksanaprospathis.

 

afti i rithmisi exi na kani me ton tropo tu antalassun dedomena to tilefwno ke to diktio....

 

GoodLuck!

Sorry gia ta greeklish!

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

 

Μπήκα στο setting αλλά δεν βρήκα πουθενά το network-protocol;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εταιρία που δουλεύω παρέχει push email σε κινητά που έχουν Windows mobile. Από ότι γνωρίζω το D880 έχει Symbian. Μου είπαν από το IT ότι έχουν εγκαταστήσει στον server της εταιρίας (κάτι, δεν ξέρω ακριβώς τι...) το οποίο επιτρέπει και σε symbian να παίξουν push email. Από την πλευρά μου τώρα ψάχνω να βρώ ένα thin client να εγκαταστήσω στο κινητό μου για να δω αν παίζει τελικά. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να ψάξω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εταιρία που δουλεύω παρέχει push email σε κινητά που έχουν Windows mobile. Από ότι γνωρίζω το D880 έχει Symbian. Μου είπαν από το IT ότι έχουν εγκαταστήσει στον server της εταιρίας (κάτι, δεν ξέρω ακριβώς τι...) το οποίο επιτρέπει και σε symbian να παίξουν push email. Από την πλευρά μου τώρα ψάχνω να βρώ ένα thin client να εγκαταστήσω στο κινητό μου για να δω αν παίζει τελικά. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να ψάξω?

 

Ευχαριστώ

 

Κανείς ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας. Είμαι και εγώ ένας κάτοχος του D880 για δυο μέρες αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα στο τηλέφωνο το οποίο όμως δεν παρουσιάζεται συστηματικά αλλά συχνά. Αναμφισβήτητα το μεγάλο ατού του τηλεφώνου είναι οι δύο sim αλλά σε μένα γίνεται το εξής: Όταν παίρνω τηλέφωνο απο τη δευτερεύουσα sim ,ανεξάρτητα ποια απο τις δυο έχω ορίσει σαν δευτερεύουσα μέσα απο το μενού διαχείρισης του τηλεφώνου, ο συνομιλητής που βρίσκεται στην άλλη πλευρά της γραμμής παραπονιέται οτι έχει ηχώ και ακούει τον εαυτό του. Δεν έχω πειράξει τίποτα με το κρυφό μενού που έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος αυτο;

Επίσης η έξοδος tv-out που βρίσκεται και πως την εκματελλεύεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άλλη απορία που μου προέκυψε είναι το πως προσθέτεις μια καινούρια λέξη στο λεξιλόγιο του Τ9. Όταν γράφεις μια άγνωστη λέξη σου βγάζει αριστερά κάτω μήνυμα για προσθήκη λέξης αλλά δεν σου την αποθηκεύει στο λεξιλόγιο του Τ9 γιατι μετά αν την ξαναγράψεις δεν την αναγνωρίζει. Γενικά δεν προσθέτει καινούριες λέξεις. Μήπως είμαι άσχετος και δεν ξέρω να το χειρίζομαι, λέω τώρα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εταιρία που δουλεύω παρέχει push email σε κινητά που έχουν Windows mobile. Από ότι γνωρίζω το D880 έχει Symbian. Μου είπαν από το IT ότι έχουν εγκαταστήσει στον server της εταιρίας (κάτι, δεν ξέρω ακριβώς τι...) το οποίο επιτρέπει και σε symbian να παίξουν push email. Από την πλευρά μου τώρα ψάχνω να βρώ ένα thin client να εγκαταστήσω στο κινητό μου για να δω αν παίζει τελικά. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να ψάξω?

 

Ευχαριστώ

to d880 δεν εχει συμβιαν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι ανυπόφορη η υπόθεση με το τηλέφωνο. Όποια και αν έχω δευτερεύουσα sim , αυτός που με παίρνει η τον παίρνω τηλέφωνο απο αυτή τη sim ακούει τη φωνή του σαν να έχει ηχω και γενικά η δευτερεύουσα γραμμή δεν έχει καλή ακουστική δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής ούτε και αυτός εμένα. Θα το γυρίσω στη wind και θα ζητήσω να το διορθώσουν αφού 48 σελίδες εδώ διάβασα σε αυτό θέμα και δεν παρατήρησα τέτοια βλάβη απο άλλον χρήστη.

Αλλά απο ότι βλέπω κανείς δεν ασχολείται...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά είναι ανυπόφορη η υπόθεση με το τηλέφωνο. Όποια και αν έχω δευτερεύουσα sim , αυτός που με παίρνει η τον παίρνω τηλέφωνο απο αυτή τη sim ακούει τη φωνή του σαν να έχει ηχω και γενικά η δευτερεύουσα γραμμή δεν έχει καλή ακουστική δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής ούτε και αυτός εμένα. Θα το γυρίσω στη wind και θα ζητήσω να το διορθώσουν αφού 48 σελίδες εδώ διάβασα σε αυτό θέμα και δεν παρατήρησα τέτοια βλάβη απο άλλον χρήστη.

Αλλά απο ότι βλέπω κανείς δεν ασχολείται...

 

φιλε μου μαλλον το τηλεφωνο σου εχει προβλημα:) 1) η ηχω μερικες φορες ακουγεται απο το συγκεκριμενο τηλ αλλα σπανια (συμβαινει και σε αλλα) 2)εαν μιλας με blootouth τοτε οντως το συγκεκριμενο τηλ εχει προβλημα με τη 2η γραμμη. τωρα εαν θες dual sim η περνεις ενα κινεζικο με την μια καρτα να βγαινει εκτος δυκτιου οταν η μια γραμμη μιλα η περνεις το d980 και βρισκεις τη χαρα σου :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την ηχώ στη 2η SIM δεν είναι και τόσο σπάνιο ... Το έχει και το δικό μου. Ολοι μου παραπονιούνται οτι ακούνε την φωνή τους όταν μιλάμε από την 2η SIM... Πώς αναβαθμίζεται το firmware ? Μπορώ να το κάνω μόνος μου ή πρέπει να το πάω κάπου ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος και εγω αυτου του κινητου και εχω να παρατηρησω κατι.Ως πρωτευον καρτα εχω wind και δευτερευον cosmote.Θα ηθελα να ρωτησω γιατι στα μηνυματα οταν παμε να στειλουμε ξεκιναει απο 160 χαρακτηρες και μετα κατεβαινει μονο του στους 69 ? (Δεν χρησιμοποιω Τ9)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω του φιλους του φορουμ.Σημερα αγορασα απο το στοκ του πλαισιου ενα Samsung SGH-D880 ειχα αγορασει και πιο παλια ενα samsung παλι και ειχε βγει χαρτι οχι οτι αυτο εχει προβλημα(μαλλον) αλλα εχω κολλησει στο εξης.Στην καρτα vodafone που εχω,εχω απεργοποιησει τον κωδικο γιατι δεν μπορω να θυμαμαι κωδικους.Την βαζω στο 880 και μου ζηταει κωδικο!,το λεω στο παληκαρι στο πλαισιο και μου απαντα οτι ετσι ειναι και πρεπει να τον βρω να τον βαλω για να προχωρησει.Τελος παντων λεω θα ασχολιομουνα με το θεμα απο Δευτερα.Ειχα μια καρτα wind ftg που δεν την ειχα ανοιξει ακομα και λεω κατσε να δοκιμασουμε με αυτη που εχει τα pin κτλ.Την βαζω πρωτα στο παλιο κινητο με το pin και δουλεψε ρολοι.Εν συνεχεια την βαζω στο 880 και μου ζηταει τα εξης."υποδοχη 1 εισαγωγη Pin"βαζω το pin και προχωρα και πανω που λεω τελειωσαμε μου βγαζει "ΚΛΕΙΔΩΜΑ SIM"και απο κατω να γραψω εναν κωδικο!Ενταξει δεν ασχολουμε και πολυ με κινητα αλλα δε περιμενα να εχω χασει τοσα επεισοδια.Εβαλα κατι pin puk οτι εβρισκα δεν επιανε τπτ ουτε κλειδωθηκε και τπτ.Τελικα τι γινεται και γιατι μου τα ζητα αυτα εχει κανενα θεμα το κινητο?Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ακομα με το πλαισιο ασχολεισε!! Σου δώσανε κινητο που επεστρεψε άλλος και ειχε βάλει Pin στο τηλεφωνο και αυτο σου ζηταει για να ανοιξει εστω και αν βαζεις καρτα ξεκλειδωτη. Αλλά είναι τοσο δύσκολο να το σκεφτούν οι genius πωλητες τεχνικοι του πλαισιου και σε ταλαιπωρουν χωρίς λόγο...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, κατι στα γρηγορα αν και μπορω να φανταστω την απαντηση.

modem drivers για windows 7 pro 64bit? παιζουν??

χαχαχα ΝΟΤ!!

θυμαμαι και πριν καιρο με τα vista η samsung δε το παλευε με τους drivers.

Τωρα στο driver section εχει μονο το pc suite που δεν δινει drivers που να δουλευουν, παλαιοτερα ειχα βρει ενα service software section για κατεβασμα διαφορετικων εκδοσεων drivers & software . Μηπως το εχει υποψιν του κανεις;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε ελληνικά σε D 880 D η 780 (ειδικά για το D 780 που δεν το εισάγει η εδώ αντιπροσωπεία)
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γινεται και στα δυο.

 

Που και πόσο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονιστεί το SAMSUNG D880 με το outlook (επαφές, εργασίες, ημερολόγιο κλπ) με εφαρμογή της SAMSUNG ή κάποιο ενναλακτικό πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονιστεί το SAMSUNG D880 με το outlook (επαφές, εργασίες, ημερολόγιο κλπ) με εφαρμογή της SAMSUNG ή κάποιο ενναλακτικό πρόγραμμα;

 

Βέβαια! Με το Samsung pc studio από http://www.samsungmobile.co.uk/supports/softwaremanuals/pcStudio31.do.

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...