Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mipos to pires metaxeirismeno k ton eixe allaksei o proigoumenos ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

thelo na allakso ton ergostasiako kwdiko k den ksero poios einai? mipos kserete poios einai?

 

Ο κωδικός είναι 00000000 (8 μηδενικά).

Αν δεν είναι κι αυτός τότε κάνε ένα hard reset και θα επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Codes for D880 to adjust/increase the ring / audio volume

*#0206*8378#

2.H/W

2.Audio Settings

15.AUDIO AMP

IOM2_NORMAL_1 : orginal 18 up to 20

IOM2_NORMAL_2 : orginal 26 up to 28 (max 29)

SLAVE_IOM2_NORMAL : orginal 13 up to 20

DSP_ISS_RINGER_LOUD_SPEACKER: orginal 24 up to 29

and save.

 

αυτο κανεις για να ακους λιγο πιο δυνατα..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου πει, σε μία επαφή μέχρι πόσα τηλέφωνα μπορώ να αποθηκεύσω; Στο Z720 μπορώ μέχρι 5 τηλέφωνα, ανεξαρτήτου κατηγορίας.

 

ΜΕΧΡΙ 10!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το εξής. Όταν βλέπεις τα sms στα εισερχόμενα, από που ξεχωρίζεις σε ποιά γραμμή ήρθε το μήνυμα?

Σήμερα το αγόρασα και εγώ αλλά έχω το ίδιο ερώτημα.

Όταν βλέπεις τα sms στα εισερχόμενα, από που ξεχωρίζεις σε ποιά γραμμή ήρθε το μήνυμα ωρέ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα και εγώ αλλά έχω το ίδιο ερώτημα.

Όταν βλέπεις τα sms στα εισερχόμενα, από που ξεχωρίζεις σε ποιά γραμμή ήρθε το μήνυμα ωρέ;

 

σου λεει 1 η 2

αντιστοιχα

:X
Link to comment
Share on other sites

σου λεει 1 η 2

αντιστοιχα

 

Έλα μου ντε που δε λέει. Έστειλα από ένα μήνυμα και στις δύο sim και τα εμφανίζει τα μηνύματα μαζί χωρίς να δείχνει σε ποια sim αντιστοιχεί το καθένα. Το κουτάκι από κάτω δείχνει sim 1 χωρίς όμως να έχει να κάνει με την sim 1 και τα δύο sms. Ίσως δεν το έχετε παρατηρήσει. Κάντε ένα τσεκ και εσείς να το διαπιστώσετε. Και έχω το τελευταίο firm.

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με αλλά κάντε πρώτα το τσεκ.

 

Αυτό είναι και το μόνο μελανό σημείο που έχω βρει αφού όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα. Μάλιστα δοκίμασα και 3 διαφορετικά bluetooth και η ακουστική τους στη δεύτερη γραμμή είναι άψογη και δε συνάντησα τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενα ποστς.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε που δε λέει. Έστειλα από ένα μήνυμα και στις δύο sim και τα εμφανίζει τα μηνύματα μαζί χωρίς να δείχνει σε ποια sim αντιστοιχεί το καθένα. Το κουτάκι από κάτω δείχνει sim 1 χωρίς όμως να έχει να κάνει με την sim 1 και τα δύο sms. Ίσως δεν το έχετε παρατηρήσει. Κάντε ένα τσεκ και εσείς να το διαπιστώσετε. Και έχω το τελευταίο firm.

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με αλλά κάντε πρώτα το τσεκ.

 

Αυτό είναι και το μόνο μελανό σημείο που έχω βρει αφού όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα. Μάλιστα δοκίμασα και 3 διαφορετικά bluetooth και η ακουστική τους στη δεύτερη γραμμή είναι άψογη και δε συνάντησα τα προβλήματα που αναφέρονται σε προηγούμενα ποστς.

 

Το βρήκα τελικα. Οταν ανοίγεις να διαβάσεις το μήνυμα δίπλα στο φακελάκι δείχνει την καιρεούλα με την ένδειξη 1 ή 2 ανάλογα με το σε ποιά κάρτα στάλθηκε το μήνυμα. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αντίστοιχη ένδειξη στα μηνύματα που έχει στείλει εσύ. Οπότε αν μπερδεύτηκες και έστειλες από την λάθος γραμμή δεν μπορείς να το τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

IMAGINOS θα μου λυσεις μια απορια ?? τι firmware εχεις ? Γιατι εγω το εχω το προβλημα του ηχου με το Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4+ ωρες ειμαι πλεον σε θεση να αναφερω οτι το προβλημα λυθηκε.

Η λυση ειναι συναρτηση 2 παραγοντων:

1.Upgrade με την D880BDHJ1

2.FW recalibration και E2P calibration.

 

Αν δεν γινει 1 απο τα 2 σταδια το προβλημα παραμενει.

Δυστυχως και τα 2 σταδια δεν μπορει να τα κανει ο χρηστης.

Δυστυχως Νο2 μεχρι και χθες η επισημη αντιπροσωπεια δεν κανει το 2ο σταδιο και μας ( σας ) παραπεμπει σε αναμονη.

 

Σημειωση:

Η ακουστικοτητα της 2ης γραμμης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΞΙΣΩΘΕΙ με την 1η γραμμη,αλλα την προσεγγιζει στο 95% ( πολυ καλυτερα απο 53% που ηταν πριν,τα ποσοστα ειναι βαση μετρησης).

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση αν εισαι αυτοσ που νομιζω platijet (μπορει να κανω και λαθος) πανω στο δικο μου ταλαιπωρηθηκες τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

το ενα μαλλον στο δικο μου ηταν γιατι αν οντωσ ειμαι το ενα με ειχες παρει τηλεφωνο χτες το απογευμα και δεν το ακουσα ουτε μου το ειπαν στη δουλεια και το ειδα βραδυ. αν ειμαι ο ενας παντως τελεια και ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα πρόσφατα το D880 της Samsung. Χρησιμοποιούσα έως τώρα το Nokia 6267, στο οποίο έχω περάσει αρκετά τηλέφωνα (στη μνήμη του κινητού, όχι στη SIM προφανώς...)

 

Ξέρει κανείς πως θα μπορούσα να τα μεταφέρω εύκολα στο D880 ? Οχι μέσω της SIM, δεν θέλω να χάσω τα long ονόματα, ή άλλες πληροφορίες που έχω περασμένες.

Γίνεται καταρχήν ή στην μνήμη των κινητών χρησιμοποιεί κάθε εταιρεία διαφορετικό πρωτόκολλο/standards ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το D880 της Samsung. Χρησιμοποιούσα έως τώρα το Nokia 6267, στο οποίο έχω περάσει αρκετά τηλέφωνα (στη μνήμη του κινητού, όχι στη SIM προφανώς...)

 

Ξέρει κανείς πως θα μπορούσα να τα μεταφέρω εύκολα στο D880 ? Οχι μέσω της SIM, δεν θέλω να χάσω τα long ονόματα, ή άλλες πληροφορίες που έχω περασμένες.

Γίνεται καταρχήν ή στην μνήμη των κινητών χρησιμοποιεί κάθε εταιρεία διαφορετικό πρωτόκολλο/standards ?

 

Θα συγχρονισης το Νοκια με το Outlook του PC και μετα θα κανεις το ιδιο και με το Σαμσουνγκ.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα το D880 της Samsung. Χρησιμοποιούσα έως τώρα το Nokia 6267, στο οποίο έχω περάσει αρκετά τηλέφωνα (στη μνήμη του κινητού, όχι στη SIM προφανώς...)

 

Ξέρει κανείς πως θα μπορούσα να τα μεταφέρω εύκολα στο D880 ? Οχι μέσω της SIM, δεν θέλω να χάσω τα long ονόματα, ή άλλες πληροφορίες που έχω περασμένες.

Γίνεται καταρχήν ή στην μνήμη των κινητών χρησιμοποιεί κάθε εταιρεία διαφορετικό πρωτόκολλο/standards ?

 

Ή στέλνεις με bluetooth τις επαφές σου από το NOKIA στο D880. Σε εμένα με Ν78 δούλεψε μια χαρά. Τις αναγνώρισε όλες και η αναζήτηση δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...