Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ημουν έτοιμος να παραγγείλω το τηλέφωνο αυτό και μόλις διάβασα οτι δεν μπορείς να κάνεις κλήση από την SIM 2 αλλά θα πρέπει να την κάνεις πρώτα πρωτεύουσα γραμμή με restart του τηλεφώνου τρελάθηκα !!!! Ρε παιδιά , ήθελα επιτέλους να ξεφορτωθώ αυτά τα κινέζικα (έχω αλλάξει 5-6) και να πάω σε ένα dual phone πιο "ποιοτικό" αλλά έλεος ! Κανένα κινέζικο δεν έχει αυτόν τον περιορισμό ! Δυο κουμπάκια έχουν όλα τα κινέζικα , SIM 1 και SIM 2 και κάνεις κλήση από όποια SIM θέλεις άμεσα ! Μάπα το καρπούζι...

Λαθος κανεις δεν ισχυει αυτο. με ενα κουμπι στο πλαι γινεται ολη η δουλεια..οποτε ΝΟ μαπα το καρπουζι

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

σωστα, που την ακουσες αυτην την παραπληροφορηση? και σε κλησεις και σε sms λειτουργεις οποια γραμμη θες με το πατημα ενως πληκτρου και ΧΩΡΙΣ restart
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μια γρηγορη ερωτηση

Πηρα αυτο το τηλεφωνο και προσπαθω να κανω συγχρονισμο με outlook. Χρησιμοποιώ το new pc studio (to new την μαρανε την samsung) και μιλαμε κρασαρει στο λεπτο. Δεν εχω καταφερει να κανω τιποτα με επιτυχια, ουτε επαφες, ουτε εργασιες, ουτε ημερολογιο... τιποτα. Εχει κανενας υποψιν του μηπως υπαρχει κατι αλλο για συγχρονισμο ?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δουλευει. Ας το να κατεβασει και τις ενημερωσεις. Απο κει και περα αυτο που πρεπει να ξερεις ειναι πως αν θες να το συγχρωνισεις για να περασεις εικονες ηχους πρεπει απο τα settings να βαλεις την επιλογη mass storage και οχι modem που νομιζω ειναι. Εγω καπως τα περασα τα ονοματα απο το w850i αλλα μου τα εμφανιζει Papadop;Kostas/5 ολα και τα διορθωνω απο το pc και μετα ειναι ολα οκ στο κινητο. Ειναι λιγο ζορι ομως..
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω το τηλεφωνο , απλα σου λεω οτι γινεται χωρις κανενα προβλημα. Καλεις χωρις κανενα restart απο οποια γραμμη θες. Επισης στελνεις sms χωρις restart απο οποια γραμμη θες.

 

Για MMS ή για να μπεις (π.χ. στο WIND Plus) από την μια ή την άλλη γραμμή, εκεί θέλει restart ή όχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει δοκιμάσει κανείς να μεταφέρει τηλεφωνικό κατάλογο από D980 σε D880 και αντίστροφα; Δεν με βολεύει η οθόνη αφής και σκέφτομαι όταν με το καλό φτιάξω την κάμερα να μεταβώ στο D880.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά το πρόβλημα με τους max 60 ελληνικούς χαρακτήρες στο sms διορθώθηκε???

 

κ τα πολλαπλά sms έρχονται κανονικά??

 

θα προτιμούσα απάντηση από κάποιον που το πήρε πρόσφατα, με το τελ φιρμγουερ που το δίνουν...

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντήσω αύριο που θα χει ολοκληρωθεί η φόρτιση.

 

Αυτο το θεμα με την πρωτη φορτιση.............. Αν θες μου λες αν στο ειπε ο πωλητης που σου το πουλησε??

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το είπε ο πωλητής, το 'χω παρατηρήσει όμως, ότι όταν δεν το φορτίσεις 10-15 ώρες, η μπαταρία του πεθαίνει πρόωρα, όπως οι καπνιστές.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου το είπε ο πωλητής, το 'χω παρατηρήσει όμως, ότι όταν δεν το φορτίσεις 10-15 ώρες, η μπαταρία του πεθαίνει πρόωρα, όπως οι καπνιστές.

 

Mυθος,ισχυει μονο για τις παλιες μπαταριες και για τα ασυρματα που εκαναν 15 ωρες να φορτησουν την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Τωρα που συζητατε το θεμα φορτιση οταν πηρα το κινητο και καθε κινητο καινουργιο το αφηνω να φορτισει τουλαχιστον μια μερα +.Αυτο περισσοτερο ειναι στα παλια κινητα και οχι στα καινουργια απο οσο ξερω γιατι σχεδον ολοι οι πωλητες και οι αντιπροσωπειες λενε οτι η πρωτη φορτιση γινεται απο το εργοστασιο.Να προχωρησω στην ερωτηση μου,οταν φορτιζω το D880 ανοιχτο με ενεργοποιημενους τους ηχους φορτωνει κανονικα αλλα οταν το κινητο δεχεται μηνυμα ή κληση κανει σαν να βαζω και βγαζω το βυσμα του φορτιστη και κανει εναν χαρακτηριστικο συντομο θορυβο που λογικα το κανει σε ολα τα samsung.Ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω του φιλους του φορουμ.Σημερα αγορασα απο το στοκ του πλαισιου ενα Samsung SGH-D880 ειχα αγορασει και πιο παλια ενα samsung παλι και ειχε βγει χαρτι οχι οτι αυτο εχει προβλημα(μαλλον) αλλα εχω κολλησει στο εξης.Στην καρτα vodafone που εχω,εχω απεργοποιησει τον κωδικο γιατι δεν μπορω να θυμαμαι κωδικους.Την βαζω στο 880 και μου ζηταει κωδικο!,το λεω στο παληκαρι στο πλαισιο και μου απαντα οτι ετσι ειναι και πρεπει να τον βρω να τον βαλω για να προχωρησει.Τελος παντων λεω θα ασχολιομουνα με το θεμα απο Δευτερα.Ειχα μια καρτα wind ftg που δεν την ειχα ανοιξει ακομα και λεω κατσε να δοκιμασουμε με αυτη που εχει τα pin κτλ.Την βαζω πρωτα στο παλιο κινητο με το pin και δουλεψε ρολοι.Εν συνεχεια την βαζω στο 880 και μου ζηταει τα εξης."υποδοχη 1 εισαγωγη Pin"βαζω το pin και προχωρα και πανω που λεω τελειωσαμε μου βγαζει "ΚΛΕΙΔΩΜΑ SIM"και απο κατω να γραψω εναν κωδικο!Ενταξει δεν ασχολουμε και πολυ με κινητα αλλα δε περιμενα να εχω χασει τοσα επεισοδια.Εβαλα κατι pin puk οτι εβρισκα δεν επιανε τπτ ουτε κλειδωθηκε και τπτ.Τελικα τι γινεται και γιατι μου τα ζητα αυτα εχει κανενα θεμα το κινητο?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βγαλει και απο τις 2καρτες το pin

και δουλευουνε χωρις προβλημα.

βγαλε και απο τις 2καρτες σου το pin και μετα κανε ενα

reset το τηλ.για να τις ξαναδιαβασει απο την αρχη.

υπαρχει και το αναλογο θεμα....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197954

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μια καρτα στην οποια εχω απενεργοποιησει τον Pin ,εχω ηδη της vodafone και στο 880 μου ζητα κωδικο για προχωρησω! το πρωτο κολλημα ηταν εκει και το παρατησα.Εν συνεχεια σε αλλη καρτα wind που εχω το Pin ,αφου το βαζω μετα λεει "κλειδωμα sim" και ζητα νεο κωδικο εκει τι βαζουμε.Οσο για το reset αν εννοεις το να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα αυτο εχει γινει 500 φορες με τα ιδια αποτελεσματα εκτος αν λες καμια αλλη διαδικασια.Τελος παντψν αυριο ελπιζω να μας το λυσουν το θεματακι εκει στην samsung.
Link to comment
Share on other sites

αμα σου λεει κλειδωμα sim εννοει οτι την μπλοκαρες

και θελει το puk και μετα βαζεις δικο σου pin,

οταν εννοω reset λεω να κανεις επαναφορα ρυθμισεων

στο τηλ.σου.

η καρτα που σου λεει κλειδωμα sim δεν δουλευει ε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πηγα στο service της Samsung στην Καλλιθεα.Το κινητο ειναι κλειδωμενο,ολες οι καρτες που ειχα δεν ειχαν κανενα προβλημα ουτε ειχαν κλειδωθει.Απο τους κωδικους 8 μηδενικα και 4 που ειναι της samsung δεν δεχεται κανεναν εχει αλλον 8αψηφιο οπως μου ειπαν.Δυστυχως το κοστος ειναι 25 ευρω και θα το φαω στη μαπα γιατι να μπω στην διαδικασια να τρεξω στη μεταμορφωση και να χαλασω βενζινη και την ζαχαρενια μου με το πλαισιο και μετα να μου που οτι δεν το δεχομαστε η οτι το δεχομαστε αλλα δεν το δεχεται η samsung και να κατσω να τα πληρωσω τα 25 + την ταλαιπωρια ...δεν το κανω.Καλυτερα τα 25 και την επομενη δεν θα ξανασυμβει οσο ζεις μαθαινεις.Προς απορια καποιων οτι μπορει να το κλειδωσα εγω σας λεω οτι δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο καθοτι το εκανε απο την 1η στιγμη και τους το πηγα και αμεσως πισω αλλα ουτε αυτοι ηξερα τι ακριβως ειναι και ετσι εφυγα νομιζωντας οτι ηθελε μονο το pin της καρτας .Τελος παντων απλα το ανεφερα για να μην την πατησει καποιος αλλος.Αυτα......
Link to comment
Share on other sites

Μολις επιασα στα χερια μου το D880 οπου δουλευει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 2 καρτες sim.

θεωρω οτι ειναι η πρωτη φορα (ξεπερνωντας τα προβληματα των κινεζικων dual sim phones) που πραγματικα μπορεις να δουλεψεις ταυτοχρονα 2 καρτες αλλα και μιλας ταυτοχρονα και με τις 2.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει που μπορώ να κατεβάσω Ελληνικά fonts για το D880?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει που μπορώ να κατεβάσω Ελληνικά fonts για το D880?

 

Ευχαριστώ

Μήπως εννοείς να αλλάξεις firmware;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς να αλλάξεις firmware;

 

Όχι greek fonts θέλω. Έχω αγοράσει το κινητό από το εξωτερικό και δεν έχει Ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...