Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους αγορασα μεταχειρισμενο το κινητο αυτο απλα στις 3 ημερες που το εχω η θεση sim 1 δινει καλο σημα ...ενω η θεση sim 2 δινει σημα 1-2 γραμμες μονο...(εβαλα τις 2 καρτες sim αντιστροφα και ξανα η θεση sim 2 δεν δινει καλο σημα...εχω vd και cosmote) Στην συνεχεια πηγα να κανω επαναφορα αρχικων ριθμισεων...γιατι σκεφτηκα πως ισως πειραξα καμοια ρυθμιση μιας και το σκαλιζα...εκει δεν δεχοταν τον κωδικο 00000000 και βρηκα μια εντολη και πατησα που μηδενισε τον κωδικο κλειδωματος και οκ εβαλα τον αρχικο κωδικο και εγινε η επαναφορα αλλα το προβλημα παραμενει ακομη...αυριο θα το παω στο καταστημα που το αγορασα!!!!
Μην είσαι αυστηρός με την ένδειξη, αλλά με το αν αυτή σου δημιουργεί πρόβλημα (δεν ακούς καλά, δεν ακούγεσαι καλά ή υπάρχουν αντηχήσεις). Δεν μπορείς ποτέ να πετύχεις σταθερά συγκρίσιμα σήματα, αυξομειώνονται ανά βήμα και κατεύθυνση (ειδικά αν δεν τα σήματα δεν είναι πολύ δυνατά).
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην είσαι αυστηρός με την ένδειξη, αλλά με το αν αυτή σου δημιουργεί πρόβλημα (δεν ακούς καλά, δεν ακούγεσαι καλά ή υπάρχουν αντηχήσεις). Δεν μπορείς ποτέ να πετύχεις σταθερά συγκρίσιμα σήματα, αυξομειώνονται ανά βήμα και κατεύθυνση (ειδικά αν δεν τα σήματα δεν είναι πολύ δυνατά).

 

Ολα ενταξει το πηγα πισω και πηρα αλλο ..τελικα ειχε προβλημα οντως!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ το D880 για χρήση κυρίως στο εξωτερικό με 2 SIM (ελληνική και ξένη).

 

Αν και εξοικειωμένος εδώ και χρόνια με Nokia, δεν συνάντησα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Θα ήθελα βέβαια να είχε δυνατότητα βιντεοκλήσης (3G) και WiFi για εύκολη σύνδεση στο Inernet, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα. Οι υπόλοιπες δυνατότητές του είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικές και σε πολλά σημεία μάλιστα είναι πιο γρήγορο και αξιόπιστο από το Nokia 6120 Classic που έχω και το οποίο κάθε τρεις και λίγο θέλει restart για να συνέλθει. Γενικώς το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον παιδεύεται με 2 κινητά. Πιστεύω μάλιστα πως σύντομα και οι άλλες εταιρείες θα πρέπει να ακολουθήσουν με παρόμοια dual μοντέλα.

 

Το αγόρασα όταν ήμουν έξω και δυστυχώς δεν έχει ελληνικά. Μετέφερα όλες τις επαφές μου σχετικά εύκολα μέσω bluetooth αλλά το κακό είναι ότι οι επαφές μου είναι με ελληνικούς χαρακτήρες τους οποίους διαβάζει μεν, αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα της εύρεσης. Δηλαδή για να πάρω κάποιον τηλέφωνο πρέπει να κάνω scroll όλο το phonebook αλφαβητικά μέχρι να τον βρω. Επίσης δεν μπορώ να γράψω SMS στα ελληνικά.

 

Έψαξα στα sites της Samsung αλλά δεν βρίσκω τρόπο να εγκαταστήσω την ελληνική γλώσσα. Μήπως ξέρει κάποιος τίποτα να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Μπορεί όντως να λειτουργεί με μια sim ελληνική και μια ξένης χώρας ?

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζεις σε αυτό το ρημάδι το τηλέφωνο με το μενού που βγήκε απο την προηγούμενη δεκαετία, καινούρια λέξη στο Τ9; Όταν γράφεις μήνυμα και δεν υπάρχει η λέξη σε ρωτάει να την πληκτρολογήσεις αλλά δεν την προσθέτει στο λεξικό Τ9 γιατι αν πας να την ξαναγράψεις δεν την αναγνωρίζει. Ξέρει κανεις γιατί έχω φτάσει στο σημείο να το πετάξω απο το παράθυρο, δεν ειναι δυνατό να το κάνουν κινητά δεκα ετών παλιά και όχι περσυνό τηλέφωνο

 

Αχαχούχα ... Δεν παίζει αυτό φίλε μου και άδικα τσαντίζεσαι. Άστα να πάνε, δυστυχώς.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω ενα dual sim κινητο που να ειναι slide up.

Eιμαι αναμεσα στο Samsung SGH-D880 & Samsung B5702.

Δεν βρισκω να διαφερουν ιδιαιτερα στα χαρακτηριστικα....

Τι διαφορες εχουν τελικα;

ευχαριστω

Στην περίπτωση που δεν το πρόσεξες, ο χρόνος αναμονής του B5702 είναι 220 ώρες.. Αρκετά μικρός, ε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πήρα μεταχειρισμένο το d880.Η μπαταρία του είχε να δουλεψει μήνες

.Αγόρασα μια ΄αλλη μπαταρία

,δεν το φόρτισα -ένδειξη 2/3 μπαταριας-(μάλλον λάθος μου)

και δουλεψα το κινητο 3-4 ώρες.

Μόλις εμεινε χωρις μπαταρία,

το έβαλα στο φορτιστη.

Ουτε με την νεα μπαταρία ξεκιναει παρα μονο βγάζει το αρχικο λογοτυπο της samsung.

 

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις συμπληρώσει έναν αριθμό posts, δεν θυμάμαι αν είναι 100 ή 150.

 

Δεν νομίζω να έχω φτάσει τόσα.. Anyway αν ενδιαφέρεται κανένας από εδω ας μου στείλει pm για λεπτομέρειες. Μόνο pm όμως και όχι παράθεση στο μήνυμα μου! Μην γεμίσει το forum απο προσφορες.. :p

 

Υ.Γ.: Αν απαγορεύεται αυτο το μήνυμα παρακαλώ τους mods να το διαγράψουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
0.22 ανα γραμμη; η συνολικα ;

Φίλε μου, το κινητό έχει μια κεραία, συνεπώς συνολικά και όχι ανά γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το κινητό έχει μια κεραία, συνεπώς συνολικά και όχι ανά γραμμή.

 

Εχει 2 κεραίες με 2 διαφορετικά κυκλώματα RF και το SAR δεν διευκρινιζεται αν μετριεται την στιγμη που εκπεμπουν και τα 2 RF. Επισης η μέθοδος μέτρησης SAR αμφισβητείται απο τα πιο μεγαλα κεντρα ερευνας και τεχνολογιας, απλα οι εταιρειες το βαζουν γιατι εχει επιβληθει απο διάφορους οργανισμους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το κινητο εδω και εναμιση χρονο.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες μονο που πριν απο μια εβδομαδα αρχισε να σβηνει η οθονη του κινητου και σημερα δεν λειτουργει ουτε ακουστικο ουτε μεγαφωνο.Γνωριζει κανεις που μπορω να το παω για service στη Θεσ/νικη?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άραγε καμια μεγαλύτερη μπαταρια?

 

παρελαβα μια απο ebay που ομως και αυτη το ιδιο και λιγοτερο διαρκει...

μερα και αν .

:X
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο εχει ενα υπεροχο update!!ποιο καλα γραφικα επιλογες και αλλα!!! το μονο προβλημα ειναι οτι βγαζει οποτε του κατεβει την 2η sim με περιορισμενες δυνατοτητες!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το εχει το κινητο φιλος μου και εχει το εξης προβλημα η δευτερευουσα καρτα σιμ εχει πολυ χαλια ηχο.σαν πρωτο εχει ενα whatw up και δευτερο μια wind.δοκιμασε να αλλαξει αλλα και τοτε το προβλημα παραμενει με το δευτερευον νουμερο δυσκολευεσαι να τον ακουσεις καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο εχει ενα υπεροχο update!!ποιο καλα γραφικα επιλογες και αλλα!!! το μονο προβλημα ειναι οτι βγαζει οποτε του κατεβει την 2η sim με περιορισμενες δυνατοτητες!!!!

 

Το συγκεκριμένο update που το βρίσκουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα. εχω εδω και 10 μηνεσ το d880 και ημουν ευχαριστημενος. εδω και 2-3 βδομαδες ομως καθε μερα ειτε σβηνει μονο του αλλα δεν καταλαβαινει απο restart και παραμενει κλειστο για τουλαχιστο 2 ωρες και επανερχεται μετα , ενω στο διαστημα εκεινο αμα προσπαθησω να το ανοιξω μου βγαζει μια σκετη φωτισμενη οθονη και μετα νεκρωνεται. Αλλες φορες κανει restart μονο του και επανερχεται σε 5 λεπτα . Ειναι μεσα στην εγγυηση και το κακο ειναι οτι το εχω καλοβολευτει. εχει τυχει σε κανενα αυτο? λετε να μου φανε κανα στο σερβις? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και εναμιση χρονο.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες μονο που πριν απο μια εβδομαδα αρχισε να σβηνει η οθονη του κινητου και σημερα δεν λειτουργει ουτε ακουστικο ουτε μεγαφωνο.Γνωριζει κανεις που μπορω να το παω για service στη Θεσ/νικη?

 

Τελικά το πηγα σε ενα Πλαίσιο στην Θεσσαλόνικη,οι οποιοι το στείλανε κάπου στην Αθήνα και σε λιγότερο από 15 μέρες γύρισε το κίνητο στα χέρια μου χωρίς να αντιμετωπίζει καποιο πρόβλημα.Χάρηκα διότι το είχα ξεγραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εω ενα προβλημα με το samsung d880 και το εστειλα για service . εν τω μεταξυ δικαιουμαι και μια επιδοτηση απο τη wind γυρω στα 250 ευρω και ηθελα ενα δευτερο που να εχει απαραίτητα ομως 2 sim γιατι τις καλοβολευτηκα και θα ηθελα και φλασ στην καμερα γιατι το d880 δεν εχει. τα αλλα δε με πολυνοιαζουν. ειμαι μεταξυ του jaga v78c kai του samsung v5772 ( με προτεραιοτητα το 1ο γιατι το αλλο εχει touch screen που δεν την προτιμω) . τα jaga τα φοβαμαι λιγο έχει να προτείνει κανενας κατι αλλο με τα χαρακτηριστηκα που ζητησα μεχρι 250? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλημέρα. εχω εδω και 10 μηνεσ το d880 και ημουν ευχαριστημενος. εδω και 2-3 βδομαδες ομως καθε μερα ειτε σβηνει μονο του αλλα δεν καταλαβαινει απο restart και παραμενει κλειστο για τουλαχιστο 2 ωρες και επανερχεται μετα , ενω στο διαστημα εκεινο αμα προσπαθησω να το ανοιξω μου βγαζει μια σκετη φωτισμενη οθονη και μετα νεκρωνεται. Αλλες φορες κανει restart μονο του και επανερχεται σε 5 λεπτα .

Εμένα σήμερα μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα. Τελικά το έφτιαξες? έμαθες τι είχε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω το D880 και ξαφνικα αποριπτει ενα συγεκριμενο αριθμο οταν με καλει,ενω ολοι οι υπολοιποι αριθμοι μπορουν και με καλουν κανονικα.πχ οταν προσπαθει να με παρει ο μητσος και μονο ο μητσος λεει οτι η κληση απορηφτηκε και μου την εμφανιζει σαν αναπαντητη.

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...