Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SAMSUNG D880 Dual SIM σε άριστη κατάσταση,λειτουργίας με δύο κάρτες SIM συγχρονως, camera 3.2 mpx, FM radio, bluetooth,3 μηνων με αποδειξη και 2 χρονια εγγυηση.6977807762 τιμη 170ευρω
Link to comment
Share on other sites

μαγκες αξιζει αυτο το κινητο? υπαρχει καποια αλλη λυση για 2 καρτες ταυτοχρονα? (εννοω αξιολογη..)
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσεχτε τα κινεζικα γιατι ειχα φερει και εγω και ουτε τα μηνυματα δε μπορουσες να δεις σε ελληνικα και ο φορτιστης χαλασε σε λιγο,για το 980 ειναι καλο και εγω τωρα το πηρα γι αυτο πουλαω το 880
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσεχτε τα κινεζικα γιατι ειχα φερει και εγω και ουτε τα μηνυματα δε μπορουσες να δεις σε ελληνικα και ο φορτιστης χαλασε σε λιγο,για το 980 ειναι καλο και εγω τωρα το πηρα γι αυτο πουλαω το 880

 

Δεν πειράζει...

ας χαλάσει ο φορτιστής.

Θα αγοράσω 10 να έχω.

ή για την ακρίβεια, θα αγοράσω 6 συσκευές, να έχω να αλλάζω, με τα λεφτά που έχει ένα "επώνυμο".

Αν και μια χαρά είναι τα TVMOBILE.

Και τα ελληνικά τους δουλευουν μια χαρά, και γενικώς είναι μια χαρά τηλέφωνα, και τουλάχιστον, όσο αφορά την ποιοτητα κατασκευης και συναρμογής, είναι πολύ καλύτερα, απο τα περισσότερα 'επώνυμα"

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει...

Και τα ελληνικά τους δουλευουν μια χαρά, και γενικώς είναι μια χαρά τηλέφωνα, και τουλάχιστον, όσο αφορά την ποιοτητα κατασκευης και συναρμογής, είναι πολύ καλύτερα, απο τα περισσότερα 'επώνυμα"

 

 

Πλακα μας κανεις. Στα περισσοτερα οι λεξεις κοβονται γιατι δεν χωρουν στην οθονη και η μεταφραση ειναι για τον φουτσο, πχ gallery -> αντι για εκθεση γραφει πινακοθηκη.

Επισης η κατασκευη ειναι ακριβως οπως και τα τρανζιστορακια της 10τιας του 80,οι κανονες κατασκευης και τα ISO εχουν παει περιπατο.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα μας κανεις. Στα περισσοτερα οι λεξεις κοβονται γιατι δεν χωρουν στην οθονη και η μεταφραση ειναι για τον φουτσο, πχ gallery -> αντι για εκθεση γραφει πινακοθηκη.

Επισης η κατασκευη ειναι ακριβως οπως και τα τρανζιστορακια της 10τιας του 80,οι κανονες κατασκευης και τα ISO εχουν παει περιπατο.

 

Ενα τρατζιστορακι , μάρκας KPE Που το αγόρασα το 1996, απο το ΚΨΜ πάντως, δεν τρίζει!

Το c905 τρίζει!

Ασε που το τραντζιστοράκι, ζει και βασιλέυει!

Οσο το δούλεψα, δεν είδα κάτι να κόβετε όσο αφορά τα ελληνικά.

Και οσο αφορά για την μετάφραση του gallery σε πινακοθήκη, έχω δει ΠΟΛΥ χειρότερα σε επώνυμα κινητά.

Δεν συγκρίνουμε συσκευές ίδιας αξίας.

Συγκρίνουμε τα 400ευρω με τα 70 !

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

κινεζικο ειχα και δεν εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Ειχε προβλημα στα Ελληνικα, στον φορτιστη και στην ανοιχτη ακροαση...
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενα τρατζιστορακι , μάρκας KPE Που το αγόρασα το 1996, απο το ΚΨΜ πάντως, δεν τρίζει!

Το c905 τρίζει!

Ασε που το τραντζιστοράκι, ζει και βασιλέυει!

Οσο το δούλεψα, δεν είδα κάτι να κόβετε όσο αφορά τα ελληνικά.

Και οσο αφορά για την μετάφραση του gallery σε πινακοθήκη, έχω δει ΠΟΛΥ χειρότερα σε επώνυμα κινητά.

Δεν συγκρίνουμε συσκευές ίδιας αξίας.

Συγκρίνουμε τα 400ευρω με τα 70 !

 

Νομιζω οτι εισαι κομματακι φανατισμενος,απο τεχνικης πλευρας δεν υπαρχει συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω γι αυτο ειπα για τα κινεζικα,αλλα ο αλλος νομιζε οτι το πα ετσι για να πουλησω το κινητο μου.απλα μη παρετε ποτε κινεζικο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.Πως παει το D880?Τα τελευταια ''μοντελα'' βγηκαν χωρις το προβλημα της εντασης της δευτερης γραμμης και τα αλλα ψιλοπροβληματα?Απο που μπορω να το βρω σε καλη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

γεια σου gtι1. Και εγω απο Θεσσαλονικη ειμαι και εχω το ιδιο κινητο με εσενα to w850i

 

Εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα παρηγγειλα το d880 λογω των 2 sim. Το πηρα απο καπου αλλα η σφραγιδα στα πλαγια ηταν λιγο ανοιγμενη και το εστειλα πισω.

 

1. Επειδη διαβασα στο Ιντερνετ οτι υπαρχουν πολλοι κλωνοι, οταν ερθει το καινουργιο μπορω μεσω serial number να δω αν ειναι αυθεντικο η μηπως απομιμηση?

 

2. Εχει σημασια η version η οποια εχει? Μας δειχνει τιποτα? Ευχαριστώ!

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει αν το να ειναι μισογεματη η μπαταρια και εχει δαχτυλιες η οθονη σε καινουργιο κινητο δικαιολογούνται???
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγω για την εκδοση, το πηρα σημερα και ειχε την d880bdhj1. Πηρα τηλεφωνα και απο τις 2 καρτες (Wind,Q) και μου ειπαν οτι στην 2η ακουγομαι λιγο χαμηλοτερα, αλλα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν υπηρχε προβλημα στο να με ακουσουν. Και με ανοιχτη ακροαση και με bluetooth (samsung wep-200)

 

Τωρα οι ερωτησεις:

1.Πως βαζω mp3 ως ηχο μηνυματος? (ως ηχο κλησης εβαλα)

2. Αυτα που λενε για το ΙΜΕΙ πως το 7ο και 8ο ψηφιο αν ειναι 02 το κινητο εχει κακη κατασκευη ισχυουν?

 

 

Οσο για τα υπολοιπα,μια φωτογραφια τραβηξα ωραια ειναι(αν και τα κινητα ΔΕΝ ειναι για φωτογραφιες, μονο για σπανιες περιπτωσεις). Αυτο που δε μου αρεσε ειναι η κατασκευη του. Το πλαστικο μου φανηκε εντελως χαζο μπροστα στο W850i που ειχα...

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εισαι κομματακι φανατισμενος,απο τεχνικης πλευρας δεν υπαρχει συγκριση.

 

Δεν ειμαι φανατισμένος. Ειμαι καυστικός! Ετσι ακριβως ειναι τα πράγματα.

Η διαφορά της τιμής είναι εξωφρενική.

Απλά αν το κινέζικο έχει 60ευρω , τότε το επώνυμο δεν έπρεπε να έχει πάνω απο 100.

Τα υπόλοιπα 300 είναι η διαφιμηση και τα υπερκέρδη τους!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

1.Πως βαζω mp3 ως ηχο μηνυματος? (ως ηχο κλησης εβαλα)

 

Settings->phone settings->phone profiles. Επιλέγεις το προφίλ που θέλεις. Πας στο tab New messages πατάς το message alert tone και επιλέγεις My sounds ή music. Αν δεν έχεις εκεί το mp3 πατάς options->more και σε βγάζει στην διαχείρηση αρχείων οπότε επιλέγεις το αρχείο που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε, αυτο το More το σκεφτηκαν πολύ για να το βάλουν?? Οντως ετσι ειναι,δεν εβρισκα τα extra mp3.
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι φανατισμένος. Ειμαι καυστικός! Ετσι ακριβως ειναι τα πράγματα.

Η διαφορά της τιμής είναι εξωφρενική.

Απλά αν το κινέζικο έχει 60ευρω , τότε το επώνυμο δεν έπρεπε να έχει πάνω απο 100.

Τα υπόλοιπα 300 είναι η διαφιμηση και τα υπερκέρδη τους!

 

συμφωνω κ γω απολυτα!! κ γω εχω το jc777s το πηρα 75 ευρω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, αξιζει περισοτερα λεφτα αποτι κανει, αντιθετως στα επονυμα πληρωνεις 100-200-300 ευρω παραπανω τη φηρμα! αν σε ενα επονυμο επιχειρουσαν να βαλουν τις λειτουργειες που εχει αυτο να ειστε σιγουοι οτι θα ζητουσαν πανω απο 600 ευρω!!!!!

οσο για καποιες προχειροτητες που εχει οπως μεταφραση (αλλωστε εχει επιλογη για 15 γλωσσες, τι περιμενατε?), μικρη εμβελεια στο bluetooth και φτηνα υλικα κατασκευης δε με ενοχλουν καθολου!

γιατι? γιατι εγω ξερω οτι δεν το πηρα για να κανω μοστρα!!!! αλλα για να εκμεταλευτω τις λειτουργιες του με πολυ λιγοτερα λεφτα απο αυτα που θα περιμενα!!

δεν καταλαβενω γιατι ορισμενοι κανουν επιθεση...?μηπως τα πεταμενα λεφτα δημιουργουν κομπλεξ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι φανατισμένος. Ειμαι καυστικός! Ετσι ακριβως ειναι τα πράγματα.

Η διαφορά της τιμής είναι εξωφρενική.

Απλά αν το κινέζικο έχει 60ευρω , τότε το επώνυμο δεν έπρεπε να έχει πάνω απο 100.

Τα υπόλοιπα 300 είναι η διαφιμηση και τα υπερκέρδη τους!

 

Το οτι το μεγαλυτερο μερος των χρηματων πηγαινει στο marketing και στην διαφημιση με βρισκει απολυτως συμφωνο.

Η διαφωνια μου ειναι στην ποιοτητα κατασκευης,στα πιστοποιητικα ασφαλους λειτουργειας και στο οτι για να κατασκευαστουν αυτα τα τηλεφωνα με φτηνο εργατικο κοστος,εκμεταλευονται ανηλικους εργατες πληρωνοντας τους 3$ την ημερα και 1 πιατο ρυζι(το τελευταιο δεν γινεται βεβαια μονο στα τηλεφωνα )

 

Θα σου πω 2 παρα πολυ απλο παραδειγμα:

1. Οι μπαταριες Li-on οταν ειναι υπο πιεση 'η εκτεθημενες σε μεγαλες θερμοκρασιες σκανε σαν βομβες,γι'αυτο και υπαρχουν αυστηροτατα πιστοποιητικα στην κατασκευη τους που επιβαλει να εχουν οι μπαταριες ενσωματωμενα Ηλεκτρονικα κυκλωματα ασφαλειας. Το ξερεις οτι οι μπαταριες των κινεζικων τηλεφωνων (αλλα και οι μαιμου μπαταριες των επωνυμων ) δεν εχουν κανενα τετοιο κυκλωμα προστασιας???

 

2.Δεν τηρουν καν τα πρωτοκολα του GSM,που λεει ('η μαλλον επιβαλει) οτι οσο πιο κοντα ειναι το κινητο στη κεραια κινητης τηλ/νιας τοτε θα πρεπει να μειωνεται και το σημα εκπομπης αναλογα,ετσι ωστε και οικονομια ενεργειας να γινεται αλλα και ο χρηστης να μην δεχεται παραπανω ακτινιβολια.Αλλα φυσικα αυτο εχει κοστος οπωτε παει περιπατο.

 

Μπορω να σου πω πολλα ακομα που στο τελος θα σε κανουν να αλλαξεις εντελως γνωμη.

 

Για τον χρηστη αυτα τα πραγματα ειναι αορατα και τον οδηγει στο συμπερασμα του τυπου "μια χαρα κανει την δουλεια του και με 75 ευρω"

 

 

οσο για καποιες προχειροτητες που εχει οπως μεταφραση (αλλωστε εχει επιλογη για 15 γλωσσες, τι περιμενατε?), μικρη εμβελεια στο bluetooth και φτηνα υλικα κατασκευης δε με ενοχλουν καθολου!

γιατι? γιατι εγω ξερω οτι δεν το πηρα για να κανω μοστρα!!!! αλλα για να εκμεταλευτω τις λειτουργιες του με πολυ λιγοτερα λεφτα απο αυτα που θα περιμενα!!

δεν καταλαβενω γιατι ορισμενοι κανουν επιθεση...?μηπως τα πεταμενα λεφτα δημιουργουν κομπλεξ?

 

Μην μπερδευεις τα ρουχα με την τεχνολογια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε μου καλα κανεις και κοιτας και δινεις σημασια στα "αορατα" για το χρηστη οπως λες. Αλλα και γω δεν πηρα γουρουνι στο σακι...! Ελενξα πρωτα και οι αποδειξεις λενε οτι ολα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! Ενα χρονο(+) τωρα κυκλοφορει το τηλεφωνακι και στο myphone υπαρχουν 2 θεματα (1.κινεζικα-tv-2sim, 2.jc777s) με 1200 μηνυματα παρακαλω στο συνολο απο χρηστες που το εχουν και ολοι ειναι ευχαριστημενοι και δεν εχει αναφερθει τετοια δυσλειτουργια που αναφερεις!

 

Απλα πιστευω ειναι βλακεια να βγαινει καποιος και να λεει ετσι ΑΟΡΙΣΤΑ μακρια απο κινεζικα μονο και μονο επειδη εχει δωσει ενα καρο λεφτα παραπανω και θελει να δικαιολογησει και να υποστιριξει την αξια αυτη!

 

Φιλε harito η ελπιδα πεθαινει τελευταια μπορει να πεσεις σε κανενα τυφλο και να πουληθει το παλιο σου κινητο. Πες του οτιναι htc pro2 μονο μην του πεις οτι θα "βλεπει" και ταινιες γιατι δε σε βλεπω να τον πηθεις ουτε αυτον!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανενας να ανεβασει κανα καλο mp3 για ηχο κλησης μηνυματος? Που να παιζει μια φορα? Γιατι αυτο που ειχα στο ΣΟΝΥ παιζει 2.5 φορες και κοβεται..
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανενας να ανεβασει κανα καλο mp3 για ηχο κλησης μηνυματος? Που να παιζει μια φορα? Γιατι αυτο που ειχα στο ΣΟΝΥ παιζει 2.5 φορες και κοβεται..

Εγώ είχα τον τρυποκάρυδο. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...