Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν είμαι σίγουρος για το ποιο από τα τρία δουλεύει στην ανάλυση της οθόνης σου, θα σου έλεγα να τα δοκιμάσεις όλα και να μας πεις ποιο σου δούλεψε.

 

Σημείωση1: Εγκατάσταση να κάνεις στην κύρια μνήμη.

 

Σημείωση2: Εάν δεν σου εγκαθίστανται, δοκίμασε πάλι αφού πρώτα έχεις εγκαταστήσει το Certs.cab στην κύρια μνήμη πάντα.

 

εγκατεστησα τα παντα. ακομη και το dryarbluetooth.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα μετα την εγκατασταση δεν μπορω να τα βρω περασμενα στα προγραμματα. το μονο που δουλευει μια χαρα ειναι το nodata αλλα αυτο ειναι για αλλη δουλεια.:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνεις την εγκατάσταση στην κύρια μνήμη;

 

Στις ρυθμίσεις κοίταξες;

 

το κανω εγκατασταση στο: η αποθ.μου.

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τα παντα. ακομη και το dryarbluetooth.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα μετα την εγκατασταση δεν μπορω να τα βρω περασμενα στα προγραμματα. το μονο που δουλευει μια χαρα ειναι το nodata αλλα αυτο ειναι για αλλη δουλεια.:O

Για το DrYar στην Today screen (Οθόνη σήμερα) στο κάτω μέρος της οθόνης σου βγάζει ένα μπλε εικοίδιο, θα το κάνεις διπλό κλικ (χτύπημα) και θα σου ανοίξει ένα παράθυρο όπου θα έχει τις επιλογές: start, stop, search, settings, log και exit

Βέβαια για να το δείς στην αρχική οθόνη δεν πρέπει να χρησιμοποιείς το samsung widget :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Athanaso77 επειδη ειμαστε στην 739 σελιδα μηπως μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ για να το κατεβασω το προγραμμα ωστε να ενεργοποιηθη μονο του το GPS?

Οσο για το προβλημα που εχω με το wifi κανω κανονικα αναζητηση για μοντεμ βρισκει ακομα και ελευθερα χωρις κωδικο αλλα δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ..θελεις να μου πεις να δω καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις?εχω δικο μου μοντεμ ασυρματο στο οποιο εχω βαλει δικο μου κωδικο, και μετα βαζω και τον κωδικο στο κινητο και δεν μπαινει ιντερνετ..και παλι ευχαριστω για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

paidia kserete pws kanw eggatastash thematwn sto omnia??to exw 4 meres kai einai fovero kinhto kai oxi mono..exw eggatasthsei to Spb.Mobile.Shell.v3.0.0.Build.6411 idh...mia vohtheia gia to pws na eggatasthsw themata kia kamia kalh selida gia na katevazw free.....

thanks!!!:)

 

Καλησπερα Aggelos1988 τι είναι αυτό το "Spb.Mobile.Shell.v3.0.0.Build.6411 idh..." και κάτι αλλο ......

Ρε παιδιά μορούμε να κάνουμε πιο γρήγορο το OMNIA ? και αν ναι πώς ? περιμένω μηνύματα σας στο "atheodosis@gmail.com"

Link to comment
Share on other sites

einai kati san programma to opoio xrhshmeuei san seutero oikoniko thema sto kinhto...einai san na leitourgei se 2 perivalonta tautoxrona kai kanei kai poio euxristw to menou tou kinhtou..afou mporeis na apothikeuseis kapoies dikes sou rtyhmiseis me th seira pou esy thes...panw se auto eggathistountai ta themata alla den kserw to pws..gia ayto rwtaw pws kai mhpws kanenas kserei kamia selida me free themes...!?
Link to comment
Share on other sites

kouva και εγω αυτο το προβλημα ειχα στην αρχη.τοθ ειχα βαλει το νο ντατα τοθ ειχα κανει και ενα χαρντ ρισετ και μετα δουλευε παρα πολλυ καλα..τωρα θελω να ρωτησω αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το κινητο σαν φακο και πως??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

kouva και εγω αυτο το προβλημα ειχα στην αρχη.τοθ ειχα βαλει το νο ντατα τοθ ειχα κανει και ενα χαρντ ρισετ και μετα δουλευε παρα πολλυ καλα..τωρα θελω να ρωτησω αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το κινητο σαν φακο και πως??

 

καλημερα και καλο μηνα σε ολους :)

Πηγαινε στις ρυθμίζεις\προσωπικό\κουμπιά στην τελευταία καρτέλα Ενδ. λυχν. εκεί ενεργοποιήστε την επιλογή. Έτσι κάθε φορά που χρειαζόμαστε ένα φακό, αρκετά δυνατό θα έλεγα, πατάτε παρατεταμένα το κουμπί μείωσης της έντασης της φωνής (το κάτω κουμπί) και αυτομάτως εγένετο φως!

Επίσης το απενεργοποιούμε με τον ίδιο τρόπο. Και να το ξεχάσουμε πάντως αυτό θα σβήσει αυτόματα μετά από λίγο.

Αν θέλουμε ρυθμίζουμε τη διάρκεια αυτόματης παραμονής του led από 20 δευτ. έως 2 λεπτ.

Δουλευει μονο στην today screen :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παλιος κατοχος siemens και Nokia μετακομισα πριν δυο μερες σε Omnia και ακομα φτιαχνω τις ρυθμισεις μου. Πρωτη εικονα απο το κινητακι παρα πολυ καλη. Εχω ομως ενα προβλημα που δεν μπορω να βρω λυση απο τις ρυθμισεις. Οταν θελω να επιλεξω απο τον τηλεφωνικο μου καταλογο ενα ονομα να κανω κληση το Samsung Keypad και το Samsung phonepad δεν μου επιτρεπουν να πληκρολογησω γραμματα αλλα μονο νουμερα. Το κουμπι "Τ" σε αυτα τα δυο ειναι απενεργοποιημενο. Μονο το Keyboard αλαζει απο γραμματα σε αριθμους και αντιστροφα. Υπαρχει τροπος να ενεργοποιησω τα γραμματα απο το keypad που ειναι και πιο μεγαλα απο το keyboard στον τηλεφωνικο καταλογο? Σε αλλες εφαρμογες οπως SMS,Word το keypad λειτουργει μια χαρα. Καμια βοηθεια? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παλιος κατοχος siemens και Nokia μετακομισα πριν δυο μερες σε Omnia και ακομα φτιαχνω τις ρυθμισεις μου. Πρωτη εικονα απο το κινητακι παρα πολυ καλη. Εχω ομως ενα προβλημα που δεν μπορω να βρω λυση απο τις ρυθμισεις. Οταν θελω να επιλεξω απο τον τηλεφωνικο μου καταλογο ενα ονομα να κανω κληση το Samsung Keypad και το Samsung phonepad δεν μου επιτρεπουν να πληκρολογησω γραμματα αλλα μονο νουμερα. Το κουμπι "Τ" σε αυτα τα δυο ειναι απενεργοποιημενο. Μονο το Keyboard αλαζει απο γραμματα σε αριθμους και αντιστροφα. Υπαρχει τροπος να ενεργοποιησω τα γραμματα απο το keypad που ειναι και πιο μεγαλα απο το keyboard στον τηλεφωνικο καταλογο? Σε αλλες εφαρμογες οπως SMS,Word το keypad λειτουργει μια χαρα. Καμια βοηθεια? Ευχαριστω

Φίλε σου προτείνω να δοκιμάσεις το Inesoft Phone 4 το οποίο είναι ένα πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και full screen εικόνας καλούντος!!!

Αναλυτικές οδηγίες για το πως θα του βάλεις ελληνική αναζήτηση θα βρείς εδώ: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6752&highlight=inesoft

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου προτείνω να δοκιμάσεις το Inesoft Phone 4 το οποίο είναι ένα πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και full screen εικόνας καλούντος!!!

Αναλυτικές οδηγίες για το πως θα του βάλεις ελληνική αναζήτηση θα βρείς εδώ: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6752&highlight=inesoft

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω. Αλλα γιαυτο το προβλημα υπαρχει λυση ή ειναι bug?

Link to comment
Share on other sites

arxonta μου εξηγεις λιγο πως γινεται αυτο που ειπες επειδη δεν εχω ιδεα??επισης παιδια αν μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο τι γινεται με το GPS και πως μπορω να το κανω να δουλεψει και αν χρειαζεται καποιο προγραμμα σας παρακαλω δωστε μου το λινκ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα hard reset του εβαλα και το νο ντατα και μετα μου λειτουργουσε αψογα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα περιεργο που μου συνεβει μολις τωρα. Φτιαχνωντας τη μουσικη βιβλιοθηκη στον Media Player ξαφνικα γεμισε ολος ο αποθηκευτικος χωρος της αποθηκης και τα 8GB χωρις να μου δειχνει πια αρχεια γεμισαν το χωρο. Με soft reset τιποτα. Καμια ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα περιεργο που μου συνεβει μολις τωρα. Φτιαχνωντας τη μουσικη βιβλιοθηκη στον Media Player ξαφνικα γεμισε ολος ο αποθηκευτικος χωρος της αποθηκης και τα 8GB χωρις να μου δειχνει πια αρχεια γεμισαν το χωρο. Με soft reset τιποτα. Καμια ιδέα??

Με τον explorer που χρησιμοποιείς αφού τον ρυθμίσεις ώστε να βλέπει όλα τα αρχεία πήγαινε στο φάκελο που έχεις βάλει τραγούδια και διέγραψε όλα τα αρχεία που έχουν το ίδιο όνομα με το τραγούδι και κατάληξη .jpg ή .bmp

 

Αν κι αυτό δεν κάνει τίποτα τότε σβήσε τα τραγούδια γιατί υπάρχει περίπτωση κάποιο απ'αυτά την ώρα που παίζει να δημιουργεί κάποια bad clusters και να γεμίζει τη μνήμη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να σβήσω το podcasts και το ShoZu από το κινητό,για να ελευθερώσω μνήμη ;Ξέρω ότι είναι αρχεία της ROM και τα δείχνει ότι δεν σβήνονται,πήγα μέσω resco explorer αλλά δε με αφήνει.

Υπάρχει τρόπος μέσω registry(λίγο επικίνδυνο βέβαια) να γίνει τίποτα ή γενικά κάποιος τρόπος ;

Δε θέλω πάντως να αλλάξω rom και να χάσω εγγύηση,απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με τον explorer που χρησιμοποιείς αφού τον ρυθμίσεις ώστε να βλέπει όλα τα αρχεία πήγαινε στο φάκελο που έχεις βάλει τραγούδια και διέγραψε όλα τα αρχεία που έχουν το ίδιο όνομα με το τραγούδι και κατάληξη .jpg ή .bmp

 

Αν κι αυτό δεν κάνει τίποτα τότε σβήσε τα τραγούδια γιατί υπάρχει περίπτωση κάποιο απ'αυτά την ώρα που παίζει να δημιουργεί κάποια bad clusters και να γεμίζει τη μνήμη.

Φιλε EchiDNA εισαι καταπληκτικος. Θυμαμαι απο πολυ παλια που βοηθουσες το κοσμο με τις απεραντες γνωσεις σου σε τηλεπικοινωνιακα θεματα. Ευχαριστω και παλι. Παροτι τα αρχεια jpg δειχναν οτι ηταν μονο 80ΚΒ μολις τα εσβησα επανηρθε η χωρητικοτητα στα 7GB διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο μέρες το κινητό και εγώ...

 

Το μόνο πρόβλημα προς το παρόν είναι το gps!

δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει!! :wacko:

(δοκίμασα και με τις θύρες com)

 

Και στο destinator 7.0.0.588.11 και στο gpstest 1.04 το μήνυμα είναι:

"Δεν βρέθηκε gps"

Στη κάμερα (μετά απο softreset) απλώς κολλάει ! Δοκίμασα στο δρόμο για μισή ώρα και μετά το σταμάτησα..

 

Τι φταίει? Tο manual δεν γράφει ούτε λέξη για gps :mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα λυση για το wifi και ευχαριστω πολυ τον αρχοντα για τη βοηθεια του.Μπορω να πω οτι εχω και γω προβλημα με το GPS μπορει καποιος να βοηθήσει και να πει αναλυτικα τα βηματα 1-1 για να τα καταφερουμε να το δουλέψουμε?Επισης εχω ακομα μια ερωτηση.Οταν κανω συνδεση με το wifi παω να μπω στο ιντερνετ και παει να κανει συνδεση με το WIND GPRS τωρα μ'αυτο που κανει συνδεση χρεώνομαι κανονικα?Πως μπορω να το αλλαξω και να μπαινει ιντερνετ μονο απο το wifi χωρις το Wind Gprs??
Link to comment
Share on other sites

βαλε το νο ντατα και καντο disable

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...