Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν δεν βλέπεις G, H, E, 3G σημαίνει ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημένη κάλυψη του παρόχου σου σε αυτά και κατά συνέπεια δεν υπάρχει κάτι να συνδεθείς.

 

(Με το obex inbox έκανες τη δουλειά σου; )

 

καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια σου. τα κατεβασα και τα 3 αλλα δεν ξερω ποιο να κανω εγκατασταση.:wacko:

δοκιμασα αυτο με την ενδειξη signed αλλα απο εκει και περα το χαος!! το παλευω ομως. σε ευχαριστω και παλι παντως.:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εχω την εξης ερωτηση.θελω να βαζω το κινητο στο αθορυβο και οταν με περνουνε να υπαρχει μονο δονηση και να μην ακουγεται κανενας αλλος ηχος(οπως οταν τελειωνει η μπαταρια)αλλα θελω να ακουω και μουσικη.ξερετε να μου πειτε πως να εχς αθτη την λειτουργια??

 

 

Αυτό γίνεται εύκολα. βάζοντας στο profil αθόρυβο. ΑΝ παράδειγμα έχεις σαν today το samsung widget τότε τραβάς το εικονίδιο με το ηχειάκι και επιλέγεις προφιλ δόνηση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Μια ερωτηση... Ακουσα οτι υπαρχουν καποια προβληματακια με την οθονη του, λογω της αναλυσης του την οποια δεν υποστηριζουν αρκετες εφαρμογες για windows mobile! εσεις τι λέτε? εχετε αντιμετισει τετοιου ειδους προβληματα και αν ναι πως λυνονται?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@staurosm:

Οι περισσότερες σύγχρονες εφαρμογές είναι σε θέση να υποστηρίζουν την ανάλυση της οθόνης του Omnia, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,,

προσπαθησα να δω υποτιτλους στο ομνια αλλα οτι κ εαν διαβασα εδω δεν βοηθησαν

 

λοιπον εχω το tcpmp version 0.72rc1 core pocket media player..

 

εβαλα τιν divx tainia μετα απο την ενσωματωση με το φοβερο προγραμμα AVIAddXSubs

 

αλλα δεν εμφανιζει τους υποτιτλους στο ομνια ενω στο laptop k sto επιτραπεζιο dvd παιζει αψογα,,,

 

θελω τα φωτα σας αγαπητοι φιλοι,,

να ακολουθησω τα βηματα σιγα σιγα,,

δεν μπορω να κοιμηθω,,πρεπει να βρω μια λυση,,,

 

βοηθεια,,:cry:

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να γραψεις με το πληκτρολογιο σου εχει απο κατω το εικονιδιο που ενεργοποιει-απενεργοποιει το πληκτρολογιο.σωστα??και ακριβως διπλα του εχει ενα βελακι το οποιο πατας και μετα πας επιλογες και μετα ξανα επιλογες και σου βγαζει ποια γλωσσα θελεις να επιλεξεις..

 

Φιλε μου ακριβως αυτο το προβλημα ειχα και εγω με τα αγγλικα δεν μπορω να γραψω μηνυματα δεν μπορω να βρω επαφες με λατινικους χαρακτηρες ουτε μπορω να μπω σε καποια σελιδα. Εκανα αυτο που λες αλλα στις επιλογες μου βγαζει γλωσσα μονο ελληνικα. Το κινητο ειναι το 16G Vodafone ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ειναι δυνατον να μην εχει αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή κρατάς πατημέμνο το abc και δεν σου αλλάζει σε ελληνικά? Αν όχι πήγαινε στην έναρξη ρυθμίσεις ->έίσοδος και γλώσσα και πες μου τι επιλογές έχεις
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω για την βοηθεια σου. τα κατεβασα και τα 3 αλλα δεν ξερω ποιο να κανω εγκατασταση.:wacko:

δοκιμασα αυτο με την ενδειξη signed αλλα απο εκει και περα το χαος!! το παλευω ομως. σε ευχαριστω και παλι παντως.:clap:

Φίλε thed12 για το θέμα με το bluetooth υπάρχει και το πρόγραμμα DrYar Bluetooth το οποίο σου επιτρέπει να ορίσεις σε ποιον φάκελο θέλεις να γίνεται η αποθήκευση των αρχείων. Επίσης αν θέλεις έναν καλό οδηγό για το στήσιμο του Omnia από την αρχή δες κι αυτό http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332 σίγουρα θα λύσεις το 90% των προβλημάτων σου :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε thed12 δες κι αυτό http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332 σίγουρα θα λύσεις το 90% των προβλημάτων σου :lol::lol::lol:

 

Αναφέρει απάντηση σε αυτό που ζήτησε ο φίλος; Εάν ναι... πες μου που σε παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει απάντηση σε αυτό που ζήτησε ο φίλος; Εάν ναι... πες μου που σε παρακαλώ.

 

το post διορθώθηκε...

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το post διορθώθηκε...

 

Δεν υπάρχει λόγος να με ενοχλεί για να διορθωθεί κάτι. Το συγκεκριμένο post είναι ένας πολύ ωραίος μπούσουλας για κάποιον που θέλει να στήσει δοκιμασμένα τη συσκευή του και καλό είναι να αναφέρονται τέτοια πράγματα εδώ. ;)

 

Απλά ρώτησα εάν σε όλα αυτά βρίσκεται και η απάντηση στην ερώτηση του φίλου, τίποτε άλλο.

 

Τέλος, για το συγκεκριμένο θέμα, πιστεύω ότι τώρα πια το obex inbox είναι πολύ καλύτερο του "γερασμένου" πια Dr.Yar.

 

Ας μας πει ο φίλος βέβαια τα αποτελέσματα της δοκιμής του. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να με ενοχλεί για να διορθωθεί κάτι. Το συγκεκριμένο post είναι ένας πολύ ωραίος μπούσουλας για κάποιον που θέλει να στήσει δοκιμασμένα τη συσκευή του και καλό είναι να αναφέρονται τέτοια πράγματα εδώ. ;)

 

Απλά ρώτησα εάν σε όλα αυτά βρίσκεται και η απάντηση στην ερώτηση του φίλου, τίποτε άλλο.

 

Τέλος, για το συγκεκριμένο θέμα, πιστεύω ότι τώρα πια το obex inbox είναι πολύ καλύτερο του "γερασμένου" πια Dr.Yar.

 

Ας μας πει ο φίλος βέβαια τα αποτελέσματα της δοκιμής του. :rolleyes:

 

καταρχην να σας ευχαριστησω για βοηθεια που μου δινετε. η αληθεια ειναι οτι εκανα εγκατασταση το obex με την ενδειξη signed αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω πως λειτουργει.:O αν μπορειτε και για να μην ζαλιζουμε και τους υπολοιπους στειλτε ενα pm. να αναφερω οτι η σελιδα ειχε 3η4 αρχεια obex και απο αυτα που διαβασα μαλλον εγκατεστησα το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή δεν είμαι σίγουρος για το ποιο από τα τρία δουλεύει στην ανάλυση της οθόνης σου, θα σου έλεγα να τα δοκιμάσεις όλα και να μας πεις ποιο σου δούλεψε.

 

Σημείωση1: Εγκατάσταση να κάνεις στην κύρια μνήμη.

 

Σημείωση2: Εάν δεν σου εγκαθίστανται, δοκίμασε πάλι αφού πρώτα έχεις εγκαταστήσει το Certs.cab στην κύρια μνήμη πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas kai apo mena eimai xrhsths tou omnia kai tha sas parakalousa an mporeite na mou lusete kapoies apories/provlimata pou exw.

1)exw provlima me to wifi dioti enw entopizei modem gia na sundethei den sundeete kai mallon uparxei kapoio provlima me tis ruthmiseis tou wifi tis opoies kai den kserw poies prepei na allaksw

kai 2) den kserw pws na energopoihsw to gps kai genika den kserw poia programata prepei na egkatastisw wste na douleuei...

tha sas hmoun eugnwmwn gia kathe voithia euxaristw polu paidia kai perimenw thn apantisi sas...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες αλλά γράφε αν θες ελληνικά, το συνηθίζουμε σε αυτό το forum.

 

Για το wifi πρέπει να μας δώσεις κι άλλες πληροφορίες.

Για το GPS απλά χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα πλοήγησης το οποίο ενεργοποιεί μόνο του το GPS της συσκευής σου.

 

Καλό είναι να διαβάσεις λίγο εδώ και προς τα πίσω, θα λύσεις πολλές από τις πρώτες απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια ερωτηση.. Ενας φιλος μου ειναι στο εξωτερικο και του ειπα αν βρει το ομνια σε χαμηλοτερη τιμη απο οτι στην Ελλαδα να το παρει.. Το θεμα ειναι οτι λογικα δεν θα εχει Ελληνικα.. Στην περιπτωση που δεν εχει, πως μπορω να τα περασω και να γινει το ολο κινητο, στο θεμα γλωσσας, οπως θα ταν αμα το χα αγορασει απο Ελλαδα?

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ελληνική ρομ και μπορείς να την βάλεις άνετα. Μπορείς να μπεις στο http://www.omniacs.net Και κάνωντας εγγραφή υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω μια ερωτηση.. Ενας φιλος μου ειναι στο εξωτερικο και του ειπα αν βρει το ομνια σε χαμηλοτερη τιμη απο οτι στην Ελλαδα να το παρει.. Το θεμα ειναι οτι λογικα δεν θα εχει Ελληνικα.. Στην περιπτωση που δεν εχει, πως μπορω να τα περασω και να γινει το ολο κινητο, στο θεμα γλωσσας, οπως θα ταν αμα το χα αγορασει απο Ελλαδα?

 

Δε νομίζω να το βρει σε τόσο καλύτερη τιμή που να αξίζει η αγορά του από έξω. Δες και εδώ στα μεταχειρισμένα ή ακόμα και στις αγγελίες του insomnia.gr. Τα πουλάνε καινούργια.

 

Για ελληνική ROM, θα μπορέσεις να βάλεις πάντως. Υπάρχουν λύσεις πολλές για τέτοια θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Έχω το OMNIA περίπου 1 μήνα. Έχω αρχίσει να το συνηθίζω, αν και ακόμα δεν έχω προλάβει να το "σκαλίσω" σε βάθος.

 

Στο λίγο διάστημα που το έχω, μου κάνει κάποιες φορές το εξής: Κολλάει η οθόνη, δηλαδή δεν μπορώ να πατήσω κανένα "πλήκτρο", ούτε στην οθόνη αλλά ούτε τα 2 κουμπιά κάνουν τίποτα. Μόνο ο κέρσορας κινείται. Με reset επανέρχεται..

Όποτε το έχει κάνει αυτό, νομίζω είναι μετά από κλήση.

Πάντως αν βρεθεί σε αυτή την κατάσταση, δέχεται κλήσεις, χτυπάει κανονικά.

 

Έχει συμβεί και σε άλλους? Λύνεται ή είναι κολλήματα που συμβαίνουν?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

paidia kserete pws kanw eggatastash thematwn sto omnia??to exw 4 meres kai einai fovero kinhto kai oxi mono..exw eggatasthsei to Spb.Mobile.Shell.v3.0.0.Build.6411 idh...mia vohtheia gia to pws na eggatasthsw themata kia kamia kalh selida gia na katevazw free.....

thanks!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...