Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εχω ενα αλλο τεραστιο προβλημα τωρα,πηγα να κανω εκατασταση το εορτολογιο και ξαφνικα κολλησε.το εκλεισα για να το ξανα ανοιξω αλλα απο εκεινη την στιγμη δν μπορω να βαλω πιν.το εκανα ρεσετ και hard ρεσετ αλλα τιποτα..ξερετε να μου πειτε να κανω κατι αλλο??

 

Το εορτολόγιο είναι γνωστό ότι δημιουργεί πρόβλημα σε κάποιες καινούργιες συσκευές (με τα παράξενα plug-ins που φοράνε).

 

Κανονικά με το hard reset δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα, σίγουρα έκανες hard και όχι soft reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά, το αγόρασα το κινητό και είναι πολύ καλό μόνο που κολάω σε μερικά σημεία όπως δεν ξέρω να αλλάξω την γλώσσα όταν γράφω στα μυνήματα απο ελληνικά σε αγγλικά.. πώς γίνεται? τα έχω ψάξει όλα! :S

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Πατας συνεχομενα το πληκτρο με το αβ και αλλαζει η γλωσσα;)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μποροθμε να απενεργοποιησουμε αυτη τη λειτουργια κλειδωματος της οθονης την ωρα κλησης?

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα εγκαταστησω τον καιρο στο ομνια???

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το spb shell 3 εχει ενα bug. Οταν παταω το εικονιδιακι πανω πανω που εχει το σημα του κινητου (στη μπαρα που ειναι η εναρξη, ενα απο αυτα τα μικρα τα ασπρα) και παταω μετα ασυρματη διαχειριση δε μου την ανοιγει. Ουτε απο το μενου μου την ανοιγει. Μονο στο δικο μου το κανει?

 

Επισης σημερα ειχα ενα αδιαβαστο σμσ και δε μου το εβγαλε στην αρχικη οθονη εκει που ειναι το εικονιδιο του προγραμματος. Μονο πανω πανω στην μπαρα....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και άρχισα να διαβάζω όλο το κατεβατό έφτασα μέχρι την σελ 45 και αποφάσισα να ρωτήσω κατευθείαν μερικά πράγματα :

1. Το πληκτρολόγιο μπορεί να εμφανίζει αντί των λατινικών τα αντίστοιχα ελληνικά γράμματα; (πχ αντί def 3 να γράφει δεζ 3).

2. Είδα ότι υποστηρίζει αποστολή sms σε κατηγορία οπότε δεν χρειαζόμαστε ειδ. πρόγραμμα (πχ Group Sms).

3. Στο πληκτρολόγιο (όχι τηλεφώνου) πως γράφουμε τα τονούμενα; Αξίζει να αγοράσω πχ το resco ;

4. Ποιό πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για να διαμορφώσω κανόνες κλήσεων; (αποκλεισμός εισερχομένων ανά επαφή ή ώρα, αυτόματη απάντηση με sms κλπ).

5. Παλιότερα είδα ένα forum ελληνικό αποκλειστικά για το omnia , μήπως μπορεί κάποιος να δώσει την διεύθυνση;

6. Τι προγράμματα προτείνετε για εγκατάσταση ; (ας είναι και από το handago).

7. Όταν είναι στο 3G βγάζει επάνω ένα G (gprs) όταν είναι στο 2G στην ίδια θέση βγάζει ένα x με δύο βελάκια επάνω.

8. Πως βλέπουμε και κλείνουμε τα προγράμματα που τρέχουν στο παρασκήνιο;

 

To destinator λειτουργεί άψογα (σε αντίθεση με το i780 που γίνεται μεγάλο μπλέξιμο με την ανάλυση της οθόνης).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μποροθμε να απενεργοποιησουμε αυτη τη λειτουργια κλειδωματος της οθονης την ωρα κλησης?

:)

OMNIA PATCH DIALER

στο ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/225359221/MoDaCo.OmniaPatchedDialler.CAB.html

παιδια πως θα εγκαταστησω τον καιρο στο ομνια???

εγω χρησιμοποιω αυτο (και τον καιρο στο m2d που εχω)

http://rapidshare.com/files/225359711/Weather108.CAB.html

Το πήρα χθες και άρχισα να διαβάζω όλο το κατεβατό έφτασα μέχρι την σελ 45 και αποφάσισα να ρωτήσω κατευθείαν μερικά πράγματα :

5. Παλιότερα είδα ένα forum ελληνικό αποκλειστικά για το omnia , μήπως μπορεί κάποιος να δώσει την διεύθυνση;

Ευχαριστώ

 

http://www.omniacs.net/

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=5937

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια το spb shell 3 εχει ενα bug.

 

Ακόμα δεν έχει γίνει released. Ότι κυκλοφορεί είναι beta εκδόσεις και κατά συνέπεια τα όποια bugs είναι αναμενόμενα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι ειδους αρχεια μπορουμε να αναπαραγουμε με το ομνια και με ποιο προγραμμα μπορουμε να τα μετατρεψουμε??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλάς για αναπαραγωγή video; Εάν ναι βάλε το CorePlayer που υποστηρίζει τα περισσότερα. Τώρα εάν πρόκειται για κάποιο εξειδικευμένο τύπο, μπορείς να βρεις στο νετ κάποιον από τους πολλούς converters που κυκλοφορούν να κάνεις τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε mpg k avi παιζει??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Audio Formats:

MP3, MP2, AAC, MKA, WMA, Midi*, WAV, OGG, Speex, WAVPACK, TTA, FLAC, MPC, AMR, ADPCM, ALaw, MuLaw, G.729, GSM

 

Video Formats:

H.264 (AVC), AVCHD, MKV, MPEG-1, MPEG-4 part 2 (ASP), DivX, XviD, WMV*, Theora*, Dirac*, MJPEG, MSVIDEO1

 

Image Formats:

JPEG (420, 422, 440, EXIF Headers)*, BMP, GIF, PNG, TIFF, MJPEG

 

Container Formats:

Flash/FLV, Matroska, ASF, ASX, AVI, PS, M2TS, TS, 3GPP, MOV, MPEG-4, OGM, NSV*

 

Streaming Formats:

HTTP, UDP, UDP Multicast, UDP Unicast, RDP, RTP. RTSP, RTCP (keep alive), ASX, ASF, Multicast, HTTP Tunneling

 

http://www.coreplayer.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αυτό το ''χ'' με τα δυό βελάκια από πάνω αντι του G ή του 3G τι κόλπο είναι?:wacko:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες.

 

Έχω το Omnia εδώ και μερικούς μήνες αλλά δεν έχω πολυασχοληθεί με τις δυνατότητες του. Τώρα τελευταία μόνο άρχισα να ψάχνομαι.

Βασικά το πρόβλημά μου με αυτό το κινητό είναι το internet. Όταν μπαίνω σε κάποιο browser δεν με αφήνει να γράψω αγγλικά αλλά μόνο στα ελληνικά (έτσι δεν μπορώ να μπω σε καμία ιστοσελίδα). Μου είχαν πει ότι θα παρουσίαζε μόνο του την επιλογή για τα αγγλικά αλλά δεν την εντόπισα. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Επιπλέον, ψάχνω κανένα παιχνίδι sudoku για το κινητό (freeware).

 

Τέλος, κάποια άλλη πρόταση για προγράμματα δεν θα μου φαινόταν κακή αλλά το πιο σημαντικό για μένα τώρα είναι το σερφάρισμα. :D:D:D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να γραψεις με το πληκτρολογιο σου εχει απο κατω το εικονιδιο που ενεργοποιει-απενεργοποιει το πληκτρολογιο.σωστα??και ακριβως διπλα του εχει ενα βελακι το οποιο πατας και μετα πας επιλογες και μετα ξανα επιλογες και σου βγαζει ποια γλωσσα θελεις να επιλεξεις..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχετε κοιτάξει για οτιδήποτε σας απασχολεί???

 

http://www.omniacs.net

 

Ένα φόρουμ ΜΟΝΟ για το ΟΜΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να γραψεις με το πληκτρολογιο σου εχει απο κατω το εικονιδιο που ενεργοποιει-απενεργοποιει το πληκτρολογιο.σωστα??και ακριβως διπλα του εχει ενα βελακι το οποιο πατας και μετα πας επιλογες και μετα ξανα επιλογες και σου βγαζει ποια γλωσσα θελεις να επιλεξεις..

 

Εχω το ιδιο προβλημα αλλα στην οθονη που λες δεν εχει επιλογη γλωσσας.. Λεει Μορφη εγγραφης φωνης

Προεπιλεγμενο ζουμ γραφης

Πορεπιλογη ζουμ πληκτρ/γησης

Πρωτο γραμμα προτασης κεφαλαιο

Κυλιση μετα την τελευταια γραμμη..

 

Να επισημανω οτι το δικο μου ειναι Vodafone, παιζει κανενα ρολο αυτο? Χανω κατι γενικα? Ειναι και 16GB..

 

Edit:To βρηκα τωρα αλλα δε μου εχει αλλη γλωσσα.. πως γινεται? Μπορω να προσθεσω τα αγγλικα καπως?

 

Επισης οταν ανοιγω τον Opera παει να μπει στο 3G ενω εχω συνδεθει σε ασυρματο δικτυο, πως το αλλαζω αυτο?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ τους λατρεις του ομνια...ρε παιδεια μηπως ξερει κανενας προγραμμα για να παιζει βινεο απο youtube flv δηλαδη....

εγκατεστησε το

http://rapidshare.com/files/160370532/youtubeplay.cab

απο εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=5937&highlight=youtube

Link to comment
Share on other sites

ξερετε να μου πειτε κανενα προγραμμα που θα παιζει την ταινεια μαζι με τουσ υποτιτλουσ και να μου δωσετε και οδηγιες??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα αλλα στην οθονη που λες δεν εχει επιλογη γλωσσας.. Λεει Μορφη εγγραφης φωνης

Προεπιλεγμενο ζουμ γραφης

Πορεπιλογη ζουμ πληκτρ/γησης

Πρωτο γραμμα προτασης κεφαλαιο

Κυλιση μετα την τελευταια γραμμη..

 

Να επισημανω οτι το δικο μου ειναι Vodafone, παιζει κανενα ρολο αυτο? Χανω κατι γενικα? Ειναι και 16GB..

 

Edit:To βρηκα τωρα αλλα δε μου εχει αλλη γλωσσα.. πως γινεται? Μπορω να προσθεσω τα αγγλικα καπως?

 

Επισης οταν ανοιγω τον Opera παει να μπει στο 3G ενω εχω συνδεθει σε ασυρματο δικτυο, πως το αλλαζω αυτο?

 

Thanks

 

κι εμενα βονταφον ειναι αλλα στις επιλογες εχει κατεβατο με επιλογες γλωσσας,για ψαξ'το παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...