Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
επισης με το gps τι θα γινει?2 φορες το χρειαστηκα και το χρησιμοποιησα και οπου να ναι με εβγαλε :p (εχω το garmin mobile xt)..

 

Βάλε το Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν το πιστεύω ρε παιδιά

μόλις μου ακύρωσε και ο 2ος πωλητής γιατί θα το δώσει σε φίλη της κόρης του:X:X

τί τις βάζουν τις αγγελίες τότε???

Αντε ψάξιμο omnia απο την αρχή τώρα και είχα ψηθεί άσχημα:(

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ελληνας ο πωλητης;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενας φιλος ζηλεψε το ομνια μου και πηρε το ιδιο, αλλα εκεινος θελει να του βαλω ελληνικη εκδοση. Θα ηθελα να μαθω παρακαλω ποια ειναι η τελευταια επισημη ελληνικη, ποια η ανεπισημη, και απο τα παιδια που εχουν χρησιμοποιησει ελληνικες, ποια ειναι καλυτερη για gps και αλλα τετοια. Ξερει οτι χανουμε εγγυησεις κλπ, εξαλλου θα του βρω τη δικη του να την εχουμε καβατζα αν παθει κατι.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Ελπίζω να είναι πολύ καλός φίλος γιατί θα χρειαστεί πολύ διάβασμα:

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι πολύ καλός φίλος γιατί θα χρειαστεί πολύ διάβασμα:

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

Ειναι καλος, δεν μπορω να πω. Απλα το εδωσε σε εμενα που εχω φτιαξει το δικο μου μονος μου και ξερω τη διαδικασια. Απλα με ελληνικα δεν εχω ασχοληθει καθολου και γι αυτο ζητησα βοηθεια. Ευχαριστω πολυ για το λινκ. Θα το μελετησω αμεσως.

 

Αν περασω μια ανεπισημη rom, αλλα δεν εχω την επισημη που ειχε μεσα το κινητο αρχικα, και παρα ταυτα βρω και περασω μια αλλη επισημη αν τη χρειαστω, θα εχω εγγυηση;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις την αρχική για πάντα δεν παίζει από τη στιγμή που υπάρχουν επίσημες ROM. Έχω δει εκεί μέσα πως έχουν βγάλει μια πατέντα για να φαίνεται η τελευταία επίσημη αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω (ακόμα). Στο είπα, κοίτα να είναι πολύ φίλος :-)
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο. Αν ειναι θα κατεβασω τοτε μια επισημη, αν χρειαστει ποτε(που το απευχομαι). Το μονο που μενει λοιπον, ειναι να κατεβασω την ελληνικη που βρηκα...

Ειναι καλος φιλος. Γι αυτο και δεχτηκα να το κανω. Αλλιως...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια τελευταια ανεπισημη και δεν εχει καμια σχεση με τις samsung.

τι εννοω?

ειναι αγγλικη της samsung η οποια δεν πολυ ασχολειτε με την ελληνικη αγορα και ειναι μεταφρασμενες στα ελληνικα.μονο αυτο τπτ αλλο.ουτε πειραγματα ουτε σβησιματα προγραμματων και αρχειων.

 

τα συν

-ποιο γρηγορη

-ποιο καλη αισθηση οθονης

-μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας

-ποιο καλο σημα (ακομα κ εκει που δεν επιανε πριν περασω την συγκεκριμενη)

-ποιο γρηγορο κλειδωμα δορυφορων

 

αυτα προς το παρων

 

τα πλην?

- μονο ενα.

χανουμε την εγγυηση(κατι το οποιο δεν με απασχολει διοτι το ομνιακι ειναι αθανατο).

 

επεισης ηθελα να αναφερω στον φιλο ποιο πανω οτι χρησιμοποιω garmin

και κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο.

μενω Κρητη και εχει τα βουνα,τα μονοπατια,τους ποταμους και με εχει παει οπου θελω χωρις κανενα προβλημα!!

 

αυτα! καλο βραδυ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω 687 σελ. μπορειτε να μου πειτε 1)το gps to ειναι sirfstar iii η οχι;Και σε ποση ωρα λοκαρει κρυο,με καλη ορατοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω 687 σελ. μπορειτε να μου πειτε 1)το gps to ειναι sirfstar iii η οχι;Και σε ποση ωρα λοκαρει κρυο,με καλη ορατοτητα;

 

Δεν είναι sirf.

 

Χρόνος κλειδώματος.... Παίζει με την ρομ.

 

Τυπικά οι καλές ρομ έχουν περίπου 20-30 δεύτερα. Οι πολύ καλες 10-15

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω 687 σελ. μπορειτε να μου πειτε 1)το gps to ειναι sirfstar iii η οχι;Και σε ποση ωρα λοκαρει κρυο,με καλη ορατοτητα;

1.οχι εχει a-gps

2.μερικα δευτερα (αν βρει στιγμα μεσω gprs) μεχρι και καποια λεπτα (συνηθως 2)

Ποια ρομ? Μπορει να περαση και απο εδω καμια βολτα?

πληροφοριες εδω

http://pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=196494&PN=1

κατεβασμα απο εδω

http://rapidshare.com/files/188500252/M2D_IA2_Full_phone.zip

ειναι με manila αλλα εχει και ολα τα extra του ομνια ,απλα για κερδισει χωρο τα εχει βαλει στην εσωτερικη μνημη των 8 gb αλλα δουλευουν ολα κομπλε

Καλησπερα. Ενας φιλος ζηλεψε το ομνια μου και πηρε το ιδιο, αλλα εκεινος θελει να του βαλω ελληνικη εκδοση. Θα ηθελα να μαθω παρακαλω ποια ειναι η τελευταια επισημη ελληνικη, ποια η ανεπισημη, και απο τα παιδια που εχουν χρησιμοποιησει ελληνικες, ποια ειναι καλυτερη για gps και αλλα τετοια. Ξερει οτι χανουμε εγγυησεις κλπ, εξαλλου θα του βρω τη δικη του να την εχουμε καβατζα αν παθει κατι.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

ελληνικη επισημη bdhj2

ανεπισημη bdhj3

ανεπισημη με παντρεματα pda+radio δες εδω

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6698

 

ορεξη να αλλαζεις ρομ να εχεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.οχι εχει a-gps

 

Άλλο το A-GPS (Assisted GPS) και άλλο ο ενσωματωμένος δέκτης GPS. Η συγκεκριμένη συσκευή τα έχει και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη επισημη bdhj2

ανεπισημη bdhj3

ανεπισημη με παντρεματα pda+radio δες εδω

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6698

 

ορεξη να αλλαζεις ρομ να εχεις :lol:

 

Λεω να προσπαθησω με bdhj2 και Radio DXHL2. Αν δω και δεν κανουν, προχωραω παρακατω... Θενξ παντως!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδες πειτε κανα πολυ καλο screen protector.Εχω βρει αυτο αλλα 40 ευρω μεταφορικα δεν ειναι και λιγα.Ψηνεστε για καμια ομαδικη παραγγελια?
Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστος... Ψαξε στο ebay... Θα βρεις με πολυ λιγοτερα. Εγω ειχα παρει πριν απο καιρο μια 10αδα και πληρωσα ελαχιστα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες πειτε κανα πολυ καλο screen protector.Εχω βρει αυτο αλλα 40 ευρω μεταφορικα δεν ειναι και λιγα.Ψηνεστε για καμια ομαδικη παραγγελια?

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=omnia+screen&_sacat=See-All-Categories

http://www.netimes.com/shop/screen-protector-for-samsung-sghi900-omnia-p-1408.html?cPath=87_516_570

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες πειτε κανα πολυ καλο screen protector.Εχω βρει αυτο αλλα 40 ευρω μεταφορικα δεν ειναι και λιγα.Ψηνεστε για καμια ομαδικη παραγγελια?

αυτα τα εχω αγορασει και ειναι

σε συσκευασια των δεκα

http://cgi.ebay.com/10x-Samsung-i900-i908-Omnia-Screen-Guard-Protector-Film_W0QQitemZ220355616303QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item220355616303

Link to comment
Share on other sites

 

Πως ειναι?Φαινεται καθολου,ειναι παχυ (κανει δοντι?), στον ηλιο παλευεται και απο υφη και αναγνωσιμοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι?Φαινεται καθολου,ειναι παχυ (κανει δοντι?), στον ηλιο παλευεται και απο υφη και αναγνωσιμοτητα?

 

μια χαρα μου φαινεται εμενα

 

Λεω να προσπαθησω με bdhj2 και Radio DXHL2. Αν δω και δεν κανουν, προχωραω παρακατω... Θενξ παντως!

 

δε δοκιμαζεις και αυτη

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6938

ελληνικη ρομ με το τελευταιο radio ia2

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται θα το κανω γιατι μεχρι τωρα, δεν εχω καταφερει να πετυχω καλο συνδυασμο ωστε να δουλεψει το gps... Thank's φιλε μου!

 

Να ρωτησω κατι, μιας και φαινεσαι εμπειρος χρηστης σε αυτα, και εγω ασχετος με τις δοκιμες, μιας και εχω βρει το μαγικο μου συνδυασμο στο κινητο μου. Αυτα που προτεινεις, εχουν ολα ως κοινη βαση την ελληνικη J3 και απλα αλλαζουν τα radio. Σωστα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα στους omniakides :p παω να το παραλαβω σε λιγο να γινω και εγω ενας.δεν ξερω τι ρομ εχει κτλ αλλα ποια ειναι η καλυτερη με ποιο ραδιο?και που τις βρισκω?(κανα site σαν το xda)

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβαινω τα παιδια με τις ελληνικες εκδοσεις που ελεγαν οτι ειχαν θεμα με το gps. Απο χθες εχω δοκιμασει διαφορα "παντρεματα" για το κινητο ενος φιλου που θελει ελληνικα(λυσσαξε κι αυτος), και το μονο που μου κανει νερα ειναι το gps... Δε θελει να πιασει με τιποτα. Τη στιγμη που το δικο μου διπλα πιανει σε 15-20 σεκ. Οποιος εχει ελληνικη και δοκιμασμενη στο gps, θα τον παρακαλουσα να μου πει τι εχει σε rom και radio, μπας και δεν το εχω βαλει, και του το φτιαξω.

Ευχαριστω!

 

Υ.Γ. Να πω οτι εχει επανω τωρα:

PDA:i900BDHJ3/BDHJ2

PHONE:i900DXHL2

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα και απο μενα στους omniakides :p παω να το παραλαβω σε λιγο να γινω και εγω ενας.δεν ξερω τι ρομ εχει κτλ αλλα ποια ειναι η καλυτερη με ποιο ραδιο?και που τις βρισκω?(κανα site σαν το xda)

 

http://www.omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις δοκιμασα ολες απο εκει μεσα. Τιποτα... Τελικα το ελυσα το προβλημα. Φλασαρα το ιδιο radio που εχω και στο δικο μου το αγγλικο, και δουλευει αψογα. Μεσα σε λιγα σεκ ειχα κλειδωσει 8 δορυφορους.

PDA:i900BDHJ3/BDHJ2

PHONE:i900DXHL1

 

Παιδες σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σας.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...