Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβως ;)
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε εμφανίζονται το μπλε , κόκκινο κ πράσινο λεντάκι? σε ποιές περιπτώσεις?

 

Επίσης πότε ξέρουμε ότι φόρτησε?

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς να μου πει πως αλλάζουμε το εικονίδιο του σήματος ώστε να μη φαίνεται το χ με 2 βελάκια πάνω του αλλά το G?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε εμφανίζονται το μπλε , κόκκινο κ πράσινο λεντάκι? σε ποιές περιπτώσεις?

 

Επίσης πότε ξέρουμε ότι φόρτησε?

 

Μπλε ειναι οταν εχεις αναπαντητη η αδιαβαστο μηνυμα. Για κοκκινο, πρασινο σου απαντησε ο φιλος νωριτερα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία για το ΟΜΝΙΑ?

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/18282.htm

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς να μου πει πως αλλάζουμε το εικονίδιο του σήματος ώστε να μη φαίνεται το χ με 2 βελάκια πάνω του αλλά το G?

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=193

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία για το ΟΜΝΙΑ?

Παιζει κι αυτη, ακομα μεγαλυτερη, αλλα εκτος οτι ειναι ακριβη ειναι λιγο καραγκιοζε

http://www.mobilefun.co.uk/product/17644.htm

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σιγουρα καπου εχει γραφτει αυτο αλλα επειδη δεν το βρισκω,πως μπορω να βαλω καποια καποια εφαρμογη στην επιφανεια εργασιας ? η στην γραμμη που ειναι τα αλλα προγραμματα ?

ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ τελικά, και οι εντυπώσεις των πρώτων ωρών είναι πολύ καλές. :)

 

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις παρακαλώ:

1) Κάπου άκουσα ότι στα WM κινητά υπάρχει μετρητής (χρόνου) κλήσεων, αλλά όχι μετρητής data traffic. Είναι αλήθεια αυτό; Και αν ναι, πού ακριβώς βρίσκεται ο μετρητής κλήσεων;

2) Σύνδεσα το Omnia με το WiFi ρούτερ μου, όλα καλά. Όταν λοιπόν το WiFi είναι ενεργοποιημένο και είμαι συνδεδεμένος με το ρούτερ, τα δεδομένα που διακινεί το Omnia θα περνάνε by default μέσα από το ρούτερ ή υπάρχει περίπτωση να περνάνε από το δίκτυο της κινητής και να χρεώνομαι; (Εννοώ, όταν το WiFi είναι ενεργοποιημένο υπερισχύει της κινητής σύνδεσης ή όχι; )

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ τελικά, και οι εντυπώσεις των πρώτων ωρών είναι πολύ καλές. :)

 

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις παρακαλώ:

1) Κάπου άκουσα ότι στα WM κινητά υπάρχει μετρητής (χρόνου) κλήσεων, αλλά όχι μετρητής data traffic. Είναι αλήθεια αυτό; Και αν ναι, πού ακριβώς βρίσκεται ο μετρητής κλήσεων;

2) Σύνδεσα το Omnia με το WiFi ρούτερ μου, όλα καλά. Όταν λοιπόν το WiFi είναι ενεργοποιημένο και είμαι συνδεδεμένος με το ρούτερ, τα δεδομένα που διακινεί το Omnia θα περνάνε by default μέσα από το ρούτερ ή υπάρχει περίπτωση να περνάνε από το δίκτυο της κινητής και να χρεώνομαι; (Εννοώ, όταν το WiFi είναι ενεργοποιημένο υπερισχύει της κινητής σύνδεσης ή όχι; )

 

1.υπαρχει ξεχωριστο προγραμμα που τα κανει αυτα

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

 

2.βαλε το nodata ,προγραμμα που κλεινει το ιντερνετ μεσω gprs οποτε θελεις εσυ

http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

Link to comment
Share on other sites

1.υπαρχει ξεχωριστο προγραμμα που τα κανει αυτα

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

 

2.βαλε το nodata ,προγραμμα που κλεινει το ιντερνετ μεσω gprs οποτε θελεις εσυ

http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου φίλε μου, αλλά θα επιμείνω:

1) Υπάρχει τελικά μετρητής κλήσεων ΜΕΣΑ στα WM του Omnia (δηλαδή χωρίς τρίτη εφαρμογή);

2) Όταν είναι ενεργή μια σύνδεση WiFi, υπερισχύει της σύνδεσης κινητής (χωρίς να χρειάζεται τρίτη εφαρμογή) ή όχι;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου φίλε μου, αλλά θα επιμείνω:

1) Υπάρχει τελικά μετρητής κλήσεων ΜΕΣΑ στα WM του Omnia (δηλαδή χωρίς τρίτη εφαρμογή);

2) Όταν είναι ενεργή μια σύνδεση WiFi, υπερισχύει της σύνδεσης κινητής (χωρίς να χρειάζεται τρίτη εφαρμογή) ή όχι;

 

1) οχι

2) κατα βαση ναι αλλα εχε λιγο την πρωτη φορα που θα ανοιξεις τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Με το που δέχομαι ή κάνω κάποια κλήση, μπαίνει σε λειτουργία το μεγάφωνο (ανοικτή ακρόαση) από μόνο του.

 

Ξέρει κανείς από που απενεργοποιείται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες ,μία ερώτηση ...υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποια λειτουργία για να μπορούμε να αποθηκεύσουμε κρυφά αρχεία (video,foto...)και να ανοίγουν με τη χρήση κωδικού ???

Σας ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Με το που δέχομαι ή κάνω κάποια κλήση, μπαίνει σε λειτουργία το μεγάφωνο (ανοικτή ακρόαση) από μόνο του.

 

Ξέρει κανείς από που απενεργοποιείται αυτό?

 

 

 

Αν έχεις βάλει το VIto Audio COntacts τότε είναι μια επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις. Ειδάλλως δεν γνωρίζω

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μολις γρατζουνισα την οθονη :cry: του OMNIA της κοπελιας μου ξερει κανενας ποσο θα μας κοστισει αυτο για να για να ειναι ακριβως οπως ηταν πριν.Αγορασμενο πριν απο κανα 2μηνο απο αλυσιδα vodafone (μπας και υπαρχει καμια εχτρα εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

12 και σήμερα...

Αντε να το παρεις γιατι εχουμε αγχωθει ολοι μας... Λες και περιμενεις να σε αποφυλακισουν... Ελπιζω να μη λες μετα το εχω 1 και σημερα κλπ...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μολις γρατζουνισα την οθονη :cry: του OMNIA της κοπελιας μου ξερει κανενας ποσο θα μας κοστισει αυτο για να για να ειναι ακριβως οπως ηταν πριν.Αγορασμενο πριν απο κανα 2μηνο απο αλυσιδα vodafone (μπας και υπαρχει καμια εχτρα εγγυηση?

 

δεν είναι ακριβό

 

http://cgi.ebay.com/BLACK-Housing-Cover-Fascia-for-SamSung-i900-i908-Omnia_W0QQitemZ370124132073QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item370124132073&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

Αν δεν έσπασες το εξωτερικό κάλυμα που προστατεύει την οθόνη

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι όπως το βλέπω, δεν έχει οθόνη. Μόνο το "σώμα" της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει το VIto Audio COntacts τότε είναι μια επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις. Ειδάλλως δεν γνωρίζω

 

Τελικά ήταν ρύθμιση στο Vito Audio Notes... είχες δίκιο, thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...