Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τραγούδι που έπαιζε στην έναρξη της εκπομπής του Ηλία Μαμαλάκη (Μπουκιά και Συχώριο), μήπως ξέρει κάποιος ποιο είναι? Ευχαριστώ!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τραγούδι που έπαιζε στην έναρξη της εκπομπής του Ηλία Μαμαλάκη (Μπουκιά και Συχώριο), μήπως ξέρει κάποιος ποιο είναι? Ευχαριστώ!

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω πετύχει ποτέ την εκπομπή από την αρχή, αλλά στους τίτλους τέλους παίζει το Wishing and Hoping της

σε επανεκτέλεση από την Ani DiFranco.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω πετύχει ποτέ την εκπομπή από την αρχή, αλλά στους τίτλους τέλους παίζει το Wishing and Hoping της
σε επανεκτέλεση από την Ani DiFranco.

 

Να 'σαι καλά, ευχαριστώ πολύ...

 

(Σόρρυ που δεν έβαλα και για το τέλος, είναι το ίδιο...)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιό τραγούδι παιζει στη διαφήμιση με τα παγωτά Κρι Κρι? Νομίζω Ρουβάς είναι
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιό τραγούδι παιζει στη διαφήμιση με τα παγωτά Κρι Κρι? Νομίζω Ρουβάς είναι

 

Είναι η ελληνική εκδοχή του Out of control ένα από τα τραγούδια για το διαγωνισμό Eurovision.Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το cd.

Link to comment
Share on other sites

Nai.... bre paidia thn diafimisi toy Milko me to galliko tragoudaki psaxnei OLOS o kosmos (hmarton poy leei kai o gergiou) den to kserei kanenas!!!!!!?? exo faei to internet alla tpt, ti limewire ti piratebay ti itrack apo kinhto ti google ti iphone milame tipota!!!! as to vrei kapoios dld na mas to pei....... AAAAAAAaaa tha arxiso na frikerno....

 

Λοιπόν το βρήκα μέσω trackID... (είχα κι εγώ την ίδια απορία)

track: Ten miles away

artist: Phon Roll

album: Sunset Boulevard

 

Οι Phon Roll είναι μία ελβετική μπάντα rock που κυκλοφόρησαν 3 albums... Αυτό είναι το πρώτο τραγούδι από το πρώτο τους album το 1993!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις το τραγουδι που παιζεται σε μια.. "παλια" διαφιμιση αλλα αρχισαν να την ξαναδειχνουν τωρα τελευταια..

Εκεινη της Hyunday tuscon που μπαινει μια γκομενα σε ενα κουρειο και ξηριζει τη γαμπα της χωρις αφρο, και πεταγεται το χαρακτηριστικο μηνημα.. "Σας αρεσουν τα αγρια...? "

 

ευχαριστω :happy:

 

Μολις βρικα και το link της στο youtube.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uZgSZ43Q8qs

το θελωωω ο_ο :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το βρήκα μέσω trackID... (είχα κι εγώ την ίδια απορία)

track: Ten miles away

artist: Phon Roll

album: Sunset Boulevard

 

Οι Phon Roll είναι μία ελβετική μπάντα rock που κυκλοφόρησαν 3 albums... Αυτό είναι το πρώτο τραγούδι από το πρώτο τους album το 1993!

 

Ωραιοοςς. Αλλα δεν το βρηκα ακομα σε youtube,lime ktl

αν εχεις κανενα link ευκαιρο

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Το τραγουδι της παυλιδης που λεει καπως: "what you , what you do do do do do do... " βρέθηκε?

Η εταιρία τι λέει? απάντησε?:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους ειμαι καινουργιος εδω παρακολουθω εδω καιρο αυτο το θεμα...και ηρθε η ωρα μου να ρωτησω και εγω για κατι...ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στην διαφημιση του καρκινου του στυθους????
Link to comment
Share on other sites

paidia thelo voitheia. iparxei ena tragoudi pou leei "love me love me " auto thimamai :P einai kainourio ligo bitaki kai nomizo akougetai stin tv.to xero den sas voithisa poli alla kante kati eyxaristooooo
Link to comment
Share on other sites

Ωραιοοςς. Αλλα δεν το βρηκα ακομα σε youtube,lime ktl

αν εχεις κανενα link ευκαιρο

 

Εδώ είναι το ωραίο... δεν υπάρχει πουθενά... στο Amazon που έψαξα τον δίσκο, υπάρχει μόνο ένας από δεύτερο χέρι... ούτε πουλιέται ούτε υπάρχει σε mp3 για το καταβάσεις...

 

paidia thelo voitheia. iparxei ena tragoudi pou leei "love me love me " auto thimamai :P einai kainourio ligo bitaki kai nomizo akougetai stin tv.to xero den sas voithisa poli alla kante kati eyxaristooooo

 

Μάλλον εννοείς το "Say that you love me" των "No Doubt"...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θελω το Song Theme του Bob sfougaraki στα ελληνικα.. εχω ψαξει στο youtube αλλα εχει μονο το αγγλικο κ ελληνικα parodies :wacko:

οποιος μπορει να ασχοληθει κανα 5λεπτο να ψαξει πουθενα θα τ χρωσταω!

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό είναι το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Nova για τη Superleague; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τον τίτλο του κομματιού που παίζει στην διαφήμιση με την Βίκυ Καγιά: "Η Μόδα Πολεμά τον Καρκίνο του Στήθους" ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος το Γαλλικό τραγούδι που παίζει σε μία καινούργια κολόνια του Dior? Τραγουδάει γυναίκα και είναι πολύ εύθυμο.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος το Γαλλικό τραγούδι που παίζει σε μία καινούργια κολόνια του Dior? Τραγουδάει γυναίκα και είναι πολύ εύθυμο.

Brigitte Bardot - Moi je joue

 

(Γενικοτερα παντως σε διαφημισεις (περισσοτερο σε ξενες) οταν τις βρεις στο youtube, ή στα στοιχεια του βιντεο ή στα σχολια λεει ποιο κομματι παιζει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το ωραίο... δεν υπάρχει πουθενά... στο Amazon που έψαξα τον δίσκο, υπάρχει μόνο ένας από δεύτερο χέρι... ούτε πουλιέται ούτε υπάρχει σε mp3 για το καταβάσεις...

 

 

 

Μάλλον εννοείς το "Say that you love me" των "No Doubt"...[/QUO

 

 

den einai auto:( eyxaristo pantos

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το ωραίο... δεν υπάρχει πουθενά... στο Amazon που έψαξα τον δίσκο, υπάρχει μόνο ένας από δεύτερο χέρι... ούτε πουλιέται ούτε υπάρχει σε mp3 για το καταβάσεις...

 

 

του βρηκα σαν γκρουπ το συγκεκριμενο τραγουδι τους δεν βρησκω πουθενα.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

paidia thelo voitheia. iparxei ena tragoudi pou leei "love me love me " auto thimamai :P einai kainourio ligo bitaki kai nomizo akougetai stin tv.to xero den sas voithisa poli alla kante kati eyxaristooooo

 

Kata 99% ennoeis to Playmen feat. Reckless - Together Forever

Link to comment
Share on other sites

To μουσικό μάλλον ρεφρεν χωρίς λόγια,των τελευταίων διαφημίσεων Tellas+Wind unlimited πχ αυτή η διαφήμιση με τους πυροσβέστες κλπ. πάντα στο τέλος.Eιναι σε στυλ ροκ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό είναι το τραγούδι που έχει ο ΣΚΑΙ στα "γυρίσματα" (την εκπομπή του κολιομιχάλη που γυρίζουν περιοχές της Ελλάδας);

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παίζει ένα κομμάτι στα βιντεάκια στο ola 9 αρκετες φορές, αλλά δυστυχώς δε μπορώ να βρω με τίποτα ποιό είναι, μόνο το "νανα νανανα...." λέει, υπάρχει περίπτωση να ξέρει κάποιος ποιό μπορεί να είναι? Είναι σίγουρα κανονικό κομμάτι! Ευχαριστώ πολύ όποιον βοηθήσει :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...