Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν θυμαμαι εχω την εντυπωση πως ηταν αυτο http://www.youtube.com/watch?v=Zh58cNMVrck

 

Ναι,αυτό είναι...

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως το βρήκα, είναι απο το σημείο στην αρχή που δεν έχει vocals, απο το κομμάτι

 

δεν νομιζω να ειναι αυτο.καπου διαβασα οτι αυτο παιζει στη διαφημιση που μεταδιδεται απο το ραδιο.στην tv ειναι ενα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι αυτο.καπου διαβασα οτι αυτο παιζει στη διαφημιση που μεταδιδεται απο το ραδιο.στην tv ειναι ενα αλλο.

Όπως νομίζεις, πάντως αν ακούσεις απο το 1:50 έως το 2:40 θα καταλάβεις ότι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ, απλά στην διαφήμιση έχουν χαμηλώσει στο equalizer τα μπάσα για να ακούγεται πιο καθαρά το "σπικάζ" της διαφήμισης στο foreground ...

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζεις, πάντως αν ακούσεις απο το 1:50 έως το 2:40 θα καταλάβεις ότι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ, απλά στην διαφήμιση έχουν χαμηλώσει στο equalizer τα μπάσα για να ακούγεται πιο καθαρά το "σπικάζ" της διαφήμισης στο foreground ...

 

μπορει να εχεις κ δικιο.απλα θυμαμαι εναν τελειως διαφορετικο ρυθμο.:)

Link to comment
Share on other sites

Στη νεα διαφημιση του Peugeot 308:wacko: το αναγνωρισε μηπως κανενας?

 

Κανενας???:(:wacko: Μου εχει κολλησει και στο youtube εχει αλλες διαφημισεις και οχι την Ελληνικη:mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχα δικιο.δεν ειναι το sandcastles που παιζει στη διαφημιση του Γερμανου. ειναι to sunset boulevard - train coming (dousk remix) και συγκεκριμενα απο το 3:13 και μετα.ενα ευχαριστω στον φιλο Θοδωρη που το βρηκε.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ !

Εν τω μεταξύ άκουσα και το original αλλά και το remix του G.Pal και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ !!!

Το remix του Dousk είναι υπέροχο, πολύ ωραίος ο τρελο Πατρινός !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας ποιου εκτελεση ηταν το Ain't No Sunshine When She'ς Gone (νομιζω πως αυτο ηταν) που παιζοταν σε μια διαφημιση του Χαμογελου του Παιδιου σχετικα με την καταδικη ανηλικων. Εδειχνε νεογεννητα στο μαιευτηριο, πηγαινε η καμερα κοντα σε μερικα απο αυτα, επεφταν μπαρες φυλακης και εγραφε δηθεν ονομα, ηλικια και ποινη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μήπως ξέρει κάποιος ποιο ειναι το μπιτάκι που παίζει στο λεπτό 1.30-1.34 στο παρακάτω βίντεο από τα playmate?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

έλειπα στο εξωτερικό και γενικότερα δεν βλέπω tv, αλλά πέτυχα μια διαφήμιση αυτοκινήτου όπου έπαιζε ένα bit-άκι.. χωρίς lyrics .. δυστυχώς δεν είμαι σίγουρη για τη μάρκα του αυτοκινήτου..πάντως το bit-άκι παίζει πολύ στα club-άκια .. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

έλειπα στο εξωτερικό και γενικότερα δεν βλέπω tv, αλλά πέτυχα μια διαφήμιση αυτοκινήτου όπου έπαιζε ένα bit-άκι.. χωρίς lyrics .. δυστυχώς δεν είμαι σίγουρη για τη μάρκα του αυτοκινήτου..πάντως το bit-άκι παίζει πολύ στα club-άκια .. !

 

Θα λες σιγουρα το sidekick - deep fear!!! ειναι νεα διαφημιση

 

http://www.youtube.com/watch?v=4k8pzYPPTWY

Link to comment
Share on other sites

Θα λες σιγουρα το sidekick - deep fear!!! ειναι νεα διαφημιση

 

http://www.youtube.com/watch?v=4k8pzYPPTWY

 

ναι αυτό είναι .. σε ευχαριστώ...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πιο είναι το μπιτάκι που "παίζει" στη διαφήμιση του hyundai i10;Ευχαριστώ.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς ποιο τραγούδι παίζει στην διαφήμιση του cutty shark (together)???

Ακούγεται μία γυναικεία φωνή στην αρχή και στην συνέχεια μία μελωδία!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς ποιο τραγούδι παίζει στην διαφήμιση του cutty shark (together)???

Ακούγεται μία γυναικεία φωνή στην αρχή και στην συνέχεια μία μελωδία!

 

Sundayman - Now That I Found You .

 

Γνωριζει τελικα κανεις την παραπανω ερωτηση του φιλου? Τοσο καιρο ψαχνουμε της παυλιδης την διαφημιση...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μήπως ξέρει κάποιος ποιο ειναι το μπιτάκι που παίζει στο λεπτό 1.30-1.34 στο παρακάτω βίντεο από τα playmate?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Άκυρο, το βρήκα! Για όποιον ενδιαφέρεται Chocolate Puma - Sexy Girl (Funkerman Remix)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....Θέλω και εγώ να κάνω την πρώτη μου ερώτηση εδώ αν και είναι σχεδόν ΑΠΙΘΑΝΟ να το βρει κάποιος γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να βρώ videακι και δεν θυμάμαι και στίχους :O anyway θα κάνω μια προσπάθεια!!Στο χτεσινό ''σιγά μη κάτσω να σκάσω'' έπαιξε ένα video για τον beckam....Στο τέλος του έπαιζε ένα ωραίο τραγουδάκι.Άμα έτυχε κανεις να το ακούσει help ;) thanx anyway
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...