Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στην τιμή αυτή και με δεδομένα τα θέματα λειτουργικότητας του gps, νομίζω οτί είναι καλύτερη επίλογή το w910.

 

Αν ήταν 50-60€ χαμηλότερη νομίζω οτι θα είχε καλύτερη τύχη.

Μην ξεχνας ομως οτι εχει καλυτερη καμερα 3.2 mp,επίσης έχει ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία και φυσικα το Gps,αρα λογικο μου φαινεται τα 50 ευρο παραπανω απο το w910i σαν αρχικη τιμη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα ίδια επίπεδα με το w910 το μένου ίσως ελάχιστα πιο αργό ηχείο μακράν καλύτερο από του w910 απλά η περιστροφή αργούσε λιγάκι.

Δυστυχώς δεν έχω wind και δεν μπορώ να το δοκιμάσω με wind plus.

και η καμερα ρε παιδια χαλια λενε και με ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΠΡΟΒΟΛΗ σαν viewfinder και χωρις

πληκτρο καμερας δεν ειναι μειονεκτημα ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία περιμένω εντυπώσεις απο κάποιον που το πήρε και θα το χτυπήσω και εγω.

 

Στο μαρκτ στο περιστέρι παντως έχουν δυο παλετες μπροστά μπροστά γεμάτες με w760. τιμή 300€ !

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειδα χτες σε ασημι και δεν το πηρα,πολυ πλαστικουρα,ψευτικο στην αφη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το πήρα εχθές από γερμανό. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικές. Είναι όμως λίγο αργό όπως έχει αναφερθεί και ένα άλλο που είδα είναι ότι ο φωτισμός στα πλήκτρα της δεξιάς μεριάς (3,6,9 και δίεση) στο δεξί άκρο τους δεν είναι τόσο έντονος. Λεπτομέρεια θα μου πείτε αλλά μήπως το έχει προσέξει και κανένας άλλος που το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω η εγγυηση σε καλυπτει κανονικα για την ελληνικη γλωσσα πληρωνει 29 ευρο και στην περνανε στα σερβις της sonyericsson.

ή 10 ευρω εδω

 

http://davinciteam.eu/phone_details_W760i_R3BA035_CID52.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το w760i απο κοντα οντως το μενου του λιγο πιο αργο απο w910i αλλα πολυ μου αρεσε η συσκευη πιο ανθεκτικη και πολυ ομορφη πολυ καλο ηχο ,ωραια οθονη ,το gps το ειδα με το google earth καλο οχι τιποτα σοβαρο σαν πλοηγο αλλα για χαβαλε καλο ειναι ,αν παντως καποιος θελει ενα walkman κινητο πιστευω ειναι αυτη τη στιγμη απο την πιο καλη προταση λογου κοστους αποδοσης
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το w760i απο κοντα οντως το μενου του λιγο πιο αργο απο w910i αλλα πολυ μου αρεσε η συσκευη πιο ανθεκτικη και πολυ ομορφη πολυ καλο ηχο ,ωραια οθονη ,το gps το ειδα με το google earth καλο οχι τιποτα σοβαρο σαν πλοηγο αλλα για χαβαλε καλο ειναι ,αν παντως καποιος θελει ενα walkman κινητο πιστευω ειναι αυτη τη στιγμη απο την πιο καλη προταση λογου κοστους αποδοσης

Εγω ειμαι αντιθετος σε αυτο που λες!! σιαγα μην δωσει ο αλλος 300 ευρο για να αποκτησει αυτο το κινητο,240 αγοαρζει w910i με μεγαλυτερη οθονη και πολυ καλο player.επισης και με 200 ευρο..μπορει να παρει καλυτερα κινητα της εταιριας ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το w910:/εχει πολυ μαπα player...αν και δεν εχω ακουσει w760 δν νομιζω να ναι τοσο μαπα...οντως εχει πιο καλη οθονη αλλα μονο αυτο:/θα θελα να δω απο κοντα το w760...:)
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσησα να πάρω το w760ι αλλά έχω ενδιασμούς . Μ'αρέσει πολύ ως εμφάνιση αλλά έχω και στο μυαλό μου το w890. Φοβάμαι μήπως είναι πολύ αργό ασε που δεν έχει και 2η καμερα για video call ενώ το w890 απ' όσο ξέρω δεν έχει βγάλει πρόβλημα και έχει 2η καμερα.Tελικά ποιό να επιλέξω?
Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα w760 λογο μικροτερου σαρ,πιο μεγαλης οθονης και πιο δυνατα ηχεια...τωρα για καμερα δεν ξερω...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορεί να γίνει να βγάλω από το κινητό αυτό το ριμάδι "Μy View" κάτω δεξιά στην οθόνη? Ναι είναι αγορασμένο από COSMOTE......
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορεί να γίνει να βγάλω από το κινητό αυτό το ριμάδι "Μy View" κάτω δεξιά στην οθόνη? Ναι είναι αγορασμένο από COSMOTE......

θα το στειλεις στο πλεον γνωστο 9volto.gr και θα σου κανουν το κινητο unbranded!

στα υποψην οτι θα χασεις την εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Έχω το w580 εδώ και 3 μήνες και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Μου έσπασαν όλα τα πλήκτρα, η οθόνη και όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν ακούγομαι (μάλλον πρόβλημα ακουστικού). Όσοι έχουν πάρει το w760 θέλω αν μπορούν να μου πουν αν είναι καλή:

1- η κατασκευή του,

2-τα πλήκτρα του,

3-η μπαταρία του (το 580 δεν κρατάει καθόλου)

και γενικά αν είναι καλύτερο απο το w580...

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να βεβαιωθώ πρώτα ότι είναι καλό :rolleyes:!!!

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

θα το στειλεις στο πλεον γνωστο 9volto.gr και θα σου κανουν το κινητο unbranded!

στα υποψην οτι θα χασεις την εγγυηση.:)

 

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να το φλασάρω μόνος μου? Είναι αδύνατον να πάω στο 9volto.gr γιατί μένω κάτω 100άδες χιλιόμετρα μακριά..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Έχω το w580 εδώ και 3 μήνες και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Μου έσπασαν όλα τα πλήκτρα, η οθόνη και όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν ακούγομαι (μάλλον πρόβλημα ακουστικού). Όσοι έχουν πάρει το w760 θέλω αν μπορούν να μου πουν αν είναι καλή:

1- η κατασκευή του,

2-τα πλήκτρα του,

3-η μπαταρία του (το 580 δεν κρατάει καθόλου)

και γενικά αν είναι καλύτερο απο το w580...

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να βεβαιωθώ πρώτα ότι είναι καλό :rolleyes:!!!

 

Για να σπάσουν τα πλήκτρα και η οθόνη μάλλον παίζεις ξύλο μαζί του. Το ότι δεν ακούγεσαι μάλλον έχει μπει κάνα σκουπιδάκι στο μικρόφωνο ή άλατα από νερά ή έχει πιάσει μάκα...

 

1- Η κατασκευή του μου φαίνεται πολύ καλή.

2- Τα πλήκτρα του επίσης μια χαρά είναι.

3- Εμένα μου κρατάει 4 μέρες με καμιά 20αριά λεπτά ομιλίας την ημέρα. Μια χαρά δηλαδή έπίσης.

Link to comment
Share on other sites

Για να σπάσουν τα πλήκτρα και η οθόνη μάλλον παίζεις ξύλο μαζί του. Το ότι δεν ακούγεσαι μάλλον έχει μπει κάνα σκουπιδάκι στο μικρόφωνο ή άλατα από νερά ή έχει πιάσει μάκα...

 

1- Η κατασκευή του μου φαίνεται πολύ καλή.

2- Τα πλήκτρα του επίσης μια χαρά είναι.

3- Εμένα μου κρατάει 4 μέρες με καμιά 20αριά λεπτά ομιλίας την ημέρα. Μια χαρά δηλαδή έπίσης.

 

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έχω κρατήσει ένα κινητό πάνω από 6 μήνες. Αλλά το 580 κρατησε μονο 3. Αν βρεις κάποιο ελλάτωμα στο w760i να το πεις. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως...

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι μπορουμε να βρούμε το κινητο στην Ελλαδα καπου εκτος του Γερμανου γιατι δεν θελω να εχει αυτο το myview, ή το εχει παρει κανεις απο εξω ποιο φτηνα ? Το εχω βρει Σιγκαπουρη μονο 210 αλλα φοβαμαι για τελωνειο μην τη φαω και μου βγει μια απο τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι μπορουμε να βρούμε το κινητο στην Ελλαδα καπου εκτος του Γερμανου γιατι δεν θελω να εχει αυτο το myview, ή το εχει παρει κανεις απο εξω ποιο φτηνα ? Το εχω βρει Σιγκαπουρη μονο 210 αλλα φοβαμαι για τελωνειο μην τη φαω και μου βγει μια απο τα ιδια.

Μπορεις να το βρεις αλλου χωρις (βοδαφον-κοσμοτε μενου) σε τιμη κοντα στα 300 ευρο.

τωρα το κινητο που βρηκες εκει σε αυτα χρηματα αμφιβαλλω αν δουλεψει στα δικα μας δικτυα.εχουν καποιες διαφορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βρεις αλλου χωρις (βοδαφον-κοσμοτε μενου) σε τιμη κοντα στα 300 ευρο.

τωρα το κινητο που βρηκες εκει σε αυτα χρηματα αμφιβαλλω αν δουλεψει στα δικα μας δικτυα.εχουν καποιες διαφορες.

 

μα δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα τομενου της κοσμοτε. απλα εχουν βαλει ενα πληκτρο συντομευσεων για το myview.το εχω φιλε μου για αυτο σου λεω. κατα τα αλλα ειναι ολα οκ.δεν ειναι σαν τα imode που τα εκαναν οπως να ναι. το κινητο ειναι τζετ. και πολυ καλη μπαταρια και καλες φωτο την μερα ομως μονο.καιπολυ δυνατο και καθαρο ηχειο.

:)
Link to comment
Share on other sites

μα δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα τομενου της κοσμοτε. απλα εχουν βαλει ενα πληκτρο συντομευσεων για το myview.το εχω φιλε μου για αυτο σου λεω. κατα τα αλλα ειναι ολα οκ.δεν ειναι σαν τα imode που τα εκαναν οπως να ναι. το κινητο ειναι τζετ. και πολυ καλη μπαταρια και καλες φωτο την μερα ομως μονο.καιπολυ δυνατο και καθαρο ηχειο.

 

Αμα ειναι ετσι τα πραγματα οπως τα λες,φανταζομαι οτι δεν υπαρχει σοβαρος λογος για να μην το επιλεξεις απο καταστημα κοσμοτε.τωρα σε παλιοτερες συσκευες απο με μενου i-mode η κατασταση ηταν πολυ χαλια.χειροτερα και απο vodafone live μενου.παντως εγω ειμαι της αποψης να αγοαρζεις unbranded συσκευες.αν το σκεφτεις το πληκτρο συντομευσεων εμενα με βολευει πολυ,θα με χαλαγε αν το στην θεση αυτη βρισκοτανε η συντομευση για το myview :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χαλαρωστε και δωστε καμια καινουργια πληροφορια για το κινητο ,π.χ με wind plus το δοκιμασε κανεις κατεβαζει με καλες ταχυτητες με gprs και με 3G?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να το φλασάρω μόνος μου? Είναι αδύνατον να πάω στο 9volto.gr γιατί μένω κάτω 100άδες χιλιόμετρα μακριά..

Ρίξε μια ματιά στο site που δίνει ο φίλος gesamfunai[/member] στο post του 2413334. Φυσικά υπάρχουν και άλλα εναλλακτικά sites και τρόποι, μια αναζήτηση στο θέμα [thread=191108]W810i: Flashing και Customization (xs++)[/thread] αλλά και γενικώς στο διαδίκτυο θα σε βοηθήσει. Να ξέρεις πάντως πως τέτοιες διαδικασίες θα πρέπει να τις κάνεις με την προσείκουσα επιμέλεια και με μεγάλη προσοχή. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους κατοχους του w760i στην αναμονη οταν ειναι ,το δεξι πληκτρο που ειναι το myview μεσα απο τις ρυθμισεις δεν μπορεις να το αντικαταστησεις με κατι αλλο δικια σου επιλογης .

Προσπαθησα λιγο σημερα στον Γερμανο που πηγα , να δω αν αλλαζει αλλα δεν καταφερα τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους κατοχους του w760i στην αναμονη οταν ειναι ,το δεξι πληκτρο που ειναι το myview μεσα απο τις ρυθμισεις δεν μπορεις να το αντικαταστησεις με κατι αλλο δικια σου επιλογης .

Προσπαθησα λιγο σημερα στον Γερμανο που πηγα , να δω αν αλλαζει αλλα δεν καταφερα τιποτα .

 

O Γερμανός έχει myview σίγουρα?

 

όλα τα υποκαταστήματα του? Γιατί νομίζω ότι σε ένα που είχα δει ήταν χωρίς myview

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...