Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Cosmote. (Αναβάθμιση συσκευής με επιδότηση.)

Επεσες σε παρουσα προσφορα,οσοι το εχουν παρει ειχαν καρτα του 1γιγα.μονο εσυ φανηκες τυχερος :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ του έχω μια δύο γίγα και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά μπορεί να παίρνει και μεγαλύτερη, για ρίξε μια ματιά στη σελίδα της έρικσον

 

Δε πρεπει να εχει προβλημα και με 4gb .

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είπες για το bluetooth κι εκεί προβλήματα μου κάνει. Συγκεκριμένα όταν έχω ήδη ανοιχτό το headset και ενεργοποιήσω το bluetooth στο κινητό, κολλάει και ξεκολλάει μόνο αν του βγάλω την μπαταρία!
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είπες για το bluetooth κι εκεί προβλήματα μου κάνει. Συγκεκριμένα όταν έχω ήδη ανοιχτό το headset και ενεργοποιήσω το bluetooth στο κινητό, κολλάει και ξεκολλάει μόνο αν του βγάλω την μπαταρία!

 

Μαλλον για service σε κοβω γιατι ολα αυτα που μου λες μου φαινονται πολυ περίεργα,δεν εχω παρατήρηση τίποτα από όλα αυτα στο δικό μου.Μόνο την πρώτη μέσα που το πήρα μου έσβησε και για να ανοίξει του έβγαλα την μπαταρία πρώτα,από εκεί και πέρα όλα καλά. Παρεπιπτόντος κάποιο πρόγραμμα για messenger μέσω wind plus ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με το gps??? χρειαζεται βοηθεια απο το wap?? αν ναι, μπορει καποιος να κανει τον κοπο και να γραψει τις ρυθμισεις για cosmote γιατι στελνω μυνημα στο 1333 και έχει πρόβλημα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Δε πρεπει να εχει προβλημα και με 4gb .

 

Και 8αρα κάρτα δέχεται αλλά και μεγαλύτερες όταν θα είναι διαθέσιμες!Απλά,όσο περισσότερα αρχεία υπάρχουν στην κάρτα τόσο πιο πολύ θα αργεί να τα φορτώσει στο μενού των Πολυμέσων! :)

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε w760i και c702 και τελικά προτήμησα το walkman λόγο εμφάνισης και το οτι ηταν slide. το παρείγγηλα χτες. έκανα τη σωστή επιλογή; Απαντήστε όσοι το εχετε ήδη
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε w760i και c702 και τελικά προτήμησα το walkman λόγο εμφάνισης και το οτι ηταν slide. το παρείγγηλα χτες. έκανα τη σωστή επιλογή; Απαντήστε όσοι το εχετε ήδη

Καλη επιλογη εκανες,αν και το κινητο δεν το εχω..αλλα το εχεις φιλος μου και ειναι ευχαριστημενος.ο ηχος ειναι στα (+) του κινητου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει καμια αναβαθκιση για το κινητο μας για να δουμε αν θα ληθουν τα προβληματα με τις επανεκινησεις γιατι και μενα μου εκανε κανα δυο ,να ρωτησω πως κανουμε αναβαθμιση στα sony γιατι πρωτη φορα ασχολουμε μ αυτη την εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις βγήκε αναβάθμιση για το w760. Την έκανα και μέχρι στιγμής φαίνεται να λύνονται τα προβλήματα που αφορούν κάποια τυχαία κολλήματα διάρκειας αρκετων δευτερολέπτων πολλές φορές. Να αναφέρω εδώ οτι είχα τα ίδια ακριβώς προβλήματα με τον φίλο fractalbit. Είναι βέβαια λίγο νωρίς ακόμα για να βγάλω σίγουρα συμπεράσματα αλλά μέχρι στιγμής δεν ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα.

Τώρα για το πώς γίνεται η αναβάθμιση:

Στο http://www.sonyericsson.gr πηγαίνετε στη σελίδα του κινητού και κατεβάζετε το update service. Ακολουθείτε τις οδηγίες και με τη βοήθεια του θεού :rolleyes: όλα θα πάνε καλά.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Πριν κάνετε αναβάθμιση να κρατήσετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ backups από τις επαφές και ότι άλλο τελος πάντων θεωρείτε σημαντικό γιατί ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

Αυτά και καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς γιατι στη πλοήγηση στο internet εκτός απο τις σελίδες του myview οι υπόλοιπες ελληνικές εμφανίζονται με "κινέζικους" χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς γιατι στη πλοήγηση στο internet εκτός απο τις σελίδες του myview οι υπόλοιπες ελληνικές εμφανίζονται με "κινέζικους" χαρακτήρες;

 

Να μπενεις στο ιντερνετ μεσω opera-mini και θα τα βλεπεις ολα νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κάνω αυτο; Θα το κατεβάσω απο κάπου;

 

Και κάτι άλλο...Κατά τη σύνδεση του τηλεφώνου με το pc μου και όταν επιλέγω μεταφορά πολυμέσων το pc μου αναγνωρίζει το κινητό σαν φωτογραφική μηχανή. Το δε λογισμικό (media manager) δεν το βλέπει καθόλου και μ' έχει σπάσει τα νεύρα :mad::mad::mad:

 

Σ'ευχαριστώ IatrosG για την βοήθειά σου...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κάνω αυτο; Θα το κατεβάσω απο κάπου;

 

 

απο το κινητο σου μπες http://mini.opera.com

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Νά σαι καλα!:)

 

Για το:

 

"Και κάτι άλλο...Κατά τη σύνδεση του τηλεφώνου με το pc μου και όταν επιλέγω μεταφορά πολυμέσων το pc μου αναγνωρίζει το κινητό σαν φωτογραφική μηχανή. Το δε λογισμικό (media manager) δεν το βλέπει καθόλου και μ' έχει σπάσει τα νεύρα "

 

Ξέρεις κάτι; :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω το συγκεγκριμενο κινητο αλλα ειναι cosmote my view και δν λειτουργει το navigator μηπως μπορειτε να μου πειτε πως το ρυθμισω?τα google maps λειτουργουν κανονικα αλλα το navigator με εχει σπασει τα νευρα.help
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Καλές διακοπές σε όλους!ήθελα κι εγώ να κάνw μια ερώτηση...έχω το κινητό αυτό 1 μηνα περίπου και του έχω μια sim από wind.apo mp3 είναι κυριλέ αλλα το gps δεν δουλεύει..Χαζεύοντας το forum δεν βρήκα απαντήσεις στις ερωτήσεις αυτές γι αυτο τις αναφέρω!(μπορεί να μην έψαξα και αρκετά καλά... συγχωρέστε με!)πρώτα από όλα με κάρτα sim από κοσμοτέ θα δουλέψει κανονικά το gps?θα χρειαστεί extra ρυθμίσεις?όσο δουλεύω το gps θα πληρώνω όπως πλήρωνα πχ στο "imode"? υπάρχει κάποιο extra πάγιο?Επίσης το gps αυτό είναι σαν ικανοποιητικό?Γιατί εάν είναι αρκετά καλο σκοπεύω να το βάλω στο αυτοκίνητο και να μην πάρω το νέο "navigat0r" :P(δεν με ενδιαφερει να ειναι και super απλα να μην ειναι αδεια η βεντουζα απο το προηγουμενο gps που μου κλεψανε...:P )Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό (συγκεκριμένα w760i) από κατάστημα Αθήνας.

Επικοινώνησα με το καταστημα και μου είπαν ότι αυτοί κάνουν παράλληλη εισαγωγή από Γερμανία (άρα είμαστε ΟΚ από πλευράς εγγύησης).

 

Επειδή όμως το κινητό είναι από Γερμανία αυτοί στο κατάστημα φλασάρουν το κινητό με firmware το οποίο εμπεριέχει Ελληνική γλώσσα (για να πουλήσουν προφανώς στην ελληνική αγορά..).

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής:

 

Από τη στιγμή που αυτοί αλλάζουν το "μανίσιο" firmware και το κάνουν "Ελληνικο" θα μπορώ εγώ στο μέλλον όταν θα έχω το κινητό στα χέρια μου θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση με το Sony Ericsson Update Service;

 

Υπάρχει περίπτωση αυτό το πρόγραμμα αναβάθμισης να ανιχνεύει την αλλαγή από γερμανικό σε ελληνικό firmware και να ακυρώνει τη διαδικασία;

Ανακύπτουν θέματα εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορέσεις να έχεις αναβαθμίσεις κ.λπ μόνο αν έχουν βάλει FS(Filesystem) για τα ελληνικά δεδομένα.Το MAIN firmware είναι απλά σαν συμπλήρωμα.

Τώρα αν απλά έχουν βάλει στο γερμανικό FS υποστήριξη για ελληνικά,τότε έκαναν απατεωνιά,λίγο δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Βέβαια δεν υπάρχει και κάποιος λόγος για να γίνει.

Από θέμα εγγύησης είσαι οκ,και όχι δεν υπάρχει περίπτωση να ανιχνευτεί η αλλαγή :-).

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο ποια είναι η διαφορά μεταξύ του main firmware και του filesystem?

 

Γενικά αν θέλω να φλασάρω το κινητό πχ με το xs++ ποια αρχεία χρειάζομαι;

 

Επίσης το CDA τι είναι;

 

Που μπορώ να βρω οδηγίες και το ποιο τελευταίο firmware για το w760i;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το firmware χωρίζεται σε δύο μέρη το MAIN firmware και το FS (Filesystem).To FS περιέχει τα αρχεία που χρειάζονται για την λειτουργεία του τηλεφώνου ενώ το ΜΑΙΝ είναι το περιβάλλον που βλέπεις σε όλα τα κινητά SE.

 

Αν το φλασάρεις χρειάζεσαι το ΜΑΙΝ,το FS και το custon pack,αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα αρχεία για το κινητό σου :(.

 

To CDA παίζει ρόλο αν θες να κάνεις αναβαθμίσεις μέσω του SE-update service.Δηλαδή αν βάλεις το generic meditter τότε 8α έχεις αναβαθμίσεις λογισμικού για το generic firmware.Αν βάλεις αυτό της Tim ή Vodafone 8α έχεις αναβαθμίσεις πάνω σε αυτά τα firmware.Αυτό βέβαια εξαρτάται και από ποιο FS έχεις βάλει.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

σήμερα έλαβα το κινητό.

 

Του έκανα κατευθείαν αναβάθμιση με το SEUS και όλα πήγαν καλά. Τώρα έχω την έκδοση R3CA038. To CDA μου είναι το ADRIATIC.

 

Πρώτες εντυπώσεις. Το κινητό είναι φοβερό και η ποιότητα ήχου του media player νομίζω ότι ακυρώνει τη χρησιμότητα του 90% των MP3player της αγοράς.

 

3 προβληματάκια που εντόπισα είναι:

 

-δεν φωτίζονται επαρκώς τα πλήκτρα (9) και (#)

-η μπάρα επάρκειας της μπαταρίας δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική της κατάσταση. Πχ η μπάρα είναι στο 70% και στην κατάσταση του κινητού λέει 50%.

-η ταχύτητα φορτώματος των μενού δεν είναι αργή αλλά δεν πάει και σφαίρα.

 

 

***σχετικά με τη μπαταρία να πω ότι τη φόρτισα μόνο για 30' από τη στιγμή που παρέλαβα το κινητό. Πιστεύω μετά από 5-6 πλήρεις φορτίσεις θα στρώσει

 

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω πως είναι δυνατόν να κατεβάσω και να εγκαταστήσω τους χάρτες του google map ώστε να μη χρειάζεται να τους κατεβάζει μέσω GPRS αλλά να είναι μόνιμα στη μνήμη του κινητού.

 

Πως μπορώ μετά να βλέπω το στίγμα του κινητού πάνω στους χάρτες; Έστω μια προσέγγιση από το GSM cell του κινητού κι όχι ακριβή θέση.

 

με ενδιαφέρει μόνο να μη χρειάζεται σε κανένα βήμα να συνδεθώ από το κινητό με internet.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hi se olous einai h prwth fora pou grafw se forum kai katalavainete...

Loipon prin apo peripou 1,5 mhna phra to w760i apo ton germano me cosmote myview. Edw kai mia evdomada prospa8w na valw kapoia 8emata pou exoun dikh tous diata3h menu(menu layout). Alla dystyxws den anagnwrizei kamia apo autes pou evala, dhladh to eikonidio sthn diata3h menou pou leei apo 8ema paramenei grizo. A, epishs eida sto internet fotos me to 8ema kai to antoistoixo menu layout.To 8ema auto, Onto legetai , einai ths sony ericsson kai to evala sto kinhto kai den egine tipota.Mhpws ftaiei to oti to kinhto einai myview? Ka8e apadhsh einai apodekth

 

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...