Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς χρέωση μπορούμε να έχουμε πλοήγηση; Επίσης μπορούμε να βάλουμε κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω το w760 κ στα καλα καθούμενα κανει επανεκκίνηση μονο του το κανει σε κανεναν αλλον αυτο? δν νομιζω ν φταίει το update γιατι του εχω κανει πολλες φορες...

 

Μια πολύ καλή λύση είναι να κάνεις ένα update στο software!!

Εγώ το έκανα και λειτουργεί απο τότε μια χαρά!!

 

Άκυρο δεν έιχα δει ότι έχεις κάνει αναβάθμιση!!

Sorry

 

μου τελειώνει σχεδον αμέσως. Το πολύ να κρατήσει μια μερα.

 

Και σε εμένα έτσι ήταν τον πρώτο καιρό!!

Μετά απο 4 μήνες που το έχω είναι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ έχω το κινητό γύρω στους τρεις μήνες χωρίς τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω (κολλήματα, μπαταρία, επανεκκινήσεις κτλ). Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος εκτός...

 

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η συνεργασία του με το bluetooth. Συγκεκριμένα πολλές "χάνει" την επαφή με το bluetooth, η οποία επανέρχεται με το πάτημα ενός κουμπιού του bluetooth (Ως εδώ καλά).

Υπάρχουν όμως πολλές φορές όπου η επικοινωνία τους δεν επανέρχεται με τίποτα, με αποτέλεσμα να χτυπάει το κινητό, να πατάω εγώ το bluetooth να ανοίξει, αυτό να μην ανοίγει και όταν πλέον ανοίξω την γραμμή από το κινητό να μην ακούω ούτε να με ακούνε οι άλλοι.

Στις περιπτώσεις αυτές απενεργοποιώ και ξαναενεργοποιώ το bluetooth (από το κινητό) και η επικοινωνία τους επανέρχεται (και αφού έχω χάσει την κλίση).

 

Να επισημάνω ότι είχα ένα bluetooth LG, το οποίο έπαιζε ΆΨΟΓΑ με το W810 που είχα πριν. Το LG με το W760 δεν συνεργαζόντουσαν με τίποτα, χανόταν η επικοινωνία, έχανα κλήσεις κτλ. Αναγκάστηκα λοιπόν και πήρα ένα Sony Ericsson HVH-PV720 μήπως και λυθεί το πρόβλημα. Το πρόβλημα δεν λύθηκε, αλλά τουλάχιστον μπορώ και μιλάω, τώρα παρουσιάζεται πιο σπάνια.

 

Από θέμα ενημερώσεων έχω την τελευταία ενημέρωση που υπάρχει και κοιτάω συνέχεια μήπως βγει κάτι και μου λύσει εντελώς το πρόβλημα.

 

Έχει κανείς από εσάς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
εχω αυτη την συσκευη απο επιδοτηση τησ cosmote κ καρτα vodafone και ετσι δεν μπορω να μπω στο νετ...πωσ μπορω να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου άποψη δεν νομίζω να είναι κλειδωμένο.

αλλά αν είναι καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με την

cosmote και να τους ρωτήσεις...

 

ΤΡΟΠ: για δοκίμασε αυτό εδώ και πες μας

5. SIMLOCK / Network information: < * * <

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά,βοήθεια!

Έχω ένα se w760i,απο το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής και το έιχα πάρει απο Γερμανό πριν ένα χρόνο.Χθες βράδυ μου έπεσε κάτω(για 100στη φορά) και αυτή τη φορά όμως ειχαμε απώλειες..:(

Δεν δουλευουν όλα τα πλήκτρα απο το εξωτερικό πληκτρολόγιο,συγκεκριμένα το "οκ" και οι "δύο παυλες' πάνω απο το "οκ".,με αποτέλεσμα ενω πληκτρολογώ κανονικά pin ,δεν μπορώ να πατήσω οκ για να ανοίξει,μήπως και κατάφερνα να πάρω κάποια τηλ που έχω μέσα στη συσκευή.Εξωτερικά μόνο η μπροστινή πρόσοψη δεν κουμπώνει 100%, στη μία γωνία της,στο πάνω μέρος,κατα τ' αλλα είναι οκ.Οπότε σκέφτομαι αν το επισκευάσω να το κρατήσω.

πού να το επισκευάσω όμως;Αν το στείλω στο σερβις του Γερμανού,τί πιθανότητες έχω να καλυφθέι απο την εγγύηση που ακόμα έχω,αν απλά πω οτι ξαφνικά κόλλησαν τα πλήκτρα; Κι αν μου πουν οτι δεν το καλύπτει(λογω του οτι θα δουν που δεν κουμπώνει πάνω) μετά αν θέλω το φτιάχνουν και θα πληρώσω κανονικά ,ή θα το στείλουν έτσι πίσω;

Τί άλλες επιλογές έχω;Το service της se τί κάνει σε τετοιες περιπτώσεις;

Και πόσο πιστεύετε θα μου κοστίσει η επισκευή σε περίπτωση που πληρώσω;

sorry για τις τόοσες απορίες,αλλα όπως καταλαβαίνετε θέλω πολύ να το κρατήσω..:cry:

Και κάτι τελευταίο: αν τελικά δεν αξίζει το κόπο η όλη διαδικάσία,ποιό άλλο έιναι "σαν κι αυτό'' περιπου απο τα πιο καινούρια,και σε λογική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα άλλο κινητό.

όσο για τις επαφές, γίνεται backup με το myphone explorer το οποίο έχει και εικονικό πληκτρολόγιο, άρα θα είσαι ΟΚ :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν γίνεται τιποτα!έχω προσπαθήσει και με το pc suite να συνδεθώ,αλλα με το καλώδιο usb θέλει να πατήσω οκ στο ''λειτουργία τηλεφώνου'', πράγμα που δεν μπορώ να κάνω,και με την σύδεση μέσω bluetooth πάλι δεν γινεται γιατί δεν λειτουργει το πλήκτρο.:(

όσο για το άνοιγμα,το έκανα με την δίεση,αλλα παραπέρα δεν πάει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Αποφάσισα να αγοράσω το εν λόγω κινητό εχθές - κυρίως - λόγω της χαμηλής τιμής του που βρήκα στο Ebay (135€), προς αντικατάσταση του ΝΟΚΙΑ 6300 που έχω εδώ και 2 έτη σχεδόν και έχω βαρεθεί. Ο δε αντικαταστάτης του (6303) δεν μου γέμιζε το μάτι, λεφτά πολλά δεν ήθελα να δώσω (έως 140-150€) και έτσι είπα να πάω σε άλλη μάρκα.....

 

Λόγω του ότι είμαι εθισμένος στα ΝΟΚΙΑ, πόσο διαφορετικό - δύσκολο θα είναι αυτό βρε παιδιά?

 

Από τεχνικά χαρακτηριστικά, είναι ανώτερο του 6300?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καθότι κάτοχος του εν λόγω.....

Όλα τα κινητά έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους,

το συγκεκριμένο όμως δεν μπορώ να πω ότι έχει κάτι το ιδιέταιρο, πέραν της μπαταρίας του.

Γενικά μια μετριότητα.

Ποσωπικά θα κοίταζα αλλού...

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορεί κανείς να βγάλει την ώρα και την ημερομηνία απ'την οθόνη αναμονής,να μην φαίνονται δλδ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Τελικά μετά από μήνα χρήσης το βρίσκω αρκετά καλό και πιο εύκολο από το ΝΟΚΙΑ, ειδικά στις επαφές και στο συγχρονισμό με το PC Suite!!

 

Όσο για την μπαταρία, ναι αυτή κρατάει πολύ περισσότερο από του ΝΟΚΙΑ 6300...

 

:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας.

εχω την σιγκεκριμενη συσκευη και ψαχνω free εφαρμογη για το gps με χαρτες που να λειτουργει στο μοντελο w760i.

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
παιδιά ξέρει κνς πως μπορώ να κάνω αναβαθμίσει στο κινητό μου gt δη μου πατιούνται κάποια νούμερα e
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα σε ολους! εχω ενα w760i στο οποιο μετα απο πτωση σταματησαν να λυτουργουν το οκ και το τζοιστικ, πηρα ενα καινουργιο τηλ αλλα δεν μπορω να μεταφερω τον καταλογο ουτε με το τηλ., ουτε με πσ χωρισ αυτα τα δυο πληκτρα! υπαρχει κανα κολπο να τα καταφερω?
Link to comment
Share on other sites

Μέσω bluetooth και MyPhoneExplorer μπορείς να κάνεις δουλειά ή κι εκεί χρειάζεσαι οπωσδήποτε αυτά τα πλήκτρα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέσω bluetooth και MyPhoneExplorer μπορείς να κάνεις δουλειά ή κι εκεί χρειάζεσαι οπωσδήποτε αυτά τα πλήκτρα;
δυστυχως και εκει τα χρειαζομαι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...