Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν,

σήμερα έλαβα το κινητό.

 

Του έκανα κατευθείαν αναβάθμιση με το SEUS και όλα πήγαν καλά. Τώρα έχω την έκδοση R3CA038. To CDA μου είναι το ADRIATIC.

 

Πρώτες εντυπώσεις. Το κινητό είναι φοβερό και η ποιότητα ήχου του media player νομίζω ότι ακυρώνει τη χρησιμότητα του 90% των MP3player της αγοράς.

 

3 προβληματάκια που εντόπισα είναι:

 

-δεν φωτίζονται επαρκώς τα πλήκτρα (9) και (#)

-η μπάρα επάρκειας της μπαταρίας δεν ανταποκρίνεται στην πραγματική της κατάσταση. Πχ η μπάρα είναι στο 70% και στην κατάσταση του κινητού λέει 50%.

-η ταχύτητα φορτώματος των μενού δεν είναι αργή αλλά δεν πάει και σφαίρα.

 

 

***σχετικά με τη μπαταρία να πω ότι τη φόρτισα μόνο για 30' από τη στιγμή που παρέλαβα το κινητό. Πιστεύω μετά από 5-6 πλήρεις φορτίσεις θα στρώσει

 

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω πως είναι δυνατόν να κατεβάσω και να εγκαταστήσω τους χάρτες του google map ώστε να μη χρειάζεται να τους κατεβάζει μέσω GPRS αλλά να είναι μόνιμα στη μνήμη του κινητού.

 

Πως μπορώ μετά να βλέπω το στίγμα του κινητού πάνω στους χάρτες; Έστω μια προσέγγιση από το GSM cell του κινητού κι όχι ακριβή θέση.

 

με ενδιαφέρει μόνο να μη χρειάζεται σε κανένα βήμα να συνδεθώ από το κινητό με internet.

 

ευχαριστώ!

Αυτό με τα πλήκτρα 9 και # το είχα αναφέρει και εγώ σε προηγούμενο post. Τοε ίδα και εγώ αφού το είχα πάρει. Είχα γυρίσει κανά δυο γερμανούς στο κέντρο και το πρόβλημα υπήρχε σε όλα τα live δείγματα που είχαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά μια βοήθεια.

 

Εχω το W760i με cosmote myview. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση από το SEUS ή όχι?

 

Παρακαλώ απαντήστε μου.

 

Και επειδή δεν μπορούσα να περιμένω, τελικά έγινε η αναβάθμιση και ας έχει μέσα το cosmote myview.

 

Παίδες, καμία σχέση, το κινητό πετάει πλέον. Πρώτα σερνόταν κυριολεκτικά γιαυτό και έψαξα για αναβάθμιση αφού άμα το κινητό με ικανοποιεί δεν ασχολούμαι με αναβαθμίσεις.

 

Ολα καλά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω ενα w760 και sim απο την q telecom. το πηρα απο το γερμανο και ειναι my view. εβαλα το gps το αφησα ωρα και τιποτα βρησκει δορυφορους αλλα δεν λοκαρει. τι να μπορω να κανω για να δουλεψει; εχει σχεση η Q σε αυτο το προβλημα;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... με ενδιαφέρει πάααρα πολύ να μάθω αν το συγκεκριμένο κινητό θα έχει βγει μέχρι το Πάσχα unbranded σε άλλα καταστήματα... Ξέρει κανείς???? Αν ναι παρακαλώ να απαντήσει γιατί είμαι σίγουρος ότι ενδιαφέρει και πολλούς άλλους η συγκεκριμένη ερώτηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να κάνω μια ερώτηση. Το w760i κάνει τελικά βιντεοκλήσεις; Πώς μπορώ να ξέρω αν η sim της cosmote είναι usim που αναφέρει στο site της; (Λέει ότι μόνο με τέτοια sim μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση) Βρήκα διάφορα στο post γι' αυτό ρωτάω. Το έχω αγοράσει από τον Ιούλιο και είχε κάποια ψιλοπροβλήματα αλλά του έκανα αναβάθμιση εχθές και δείχνει άλλο κινητό τώρα. :X

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

είχα to W760i Cosmote με την έκδοση R3CA035. μόλις έκανα <<update>> μέσω της "Υπηρεσίας Αναβάθμισης της Sony Ericsson" (την έκδοση του ελληνικού site που αναβαθμίστηκε και 3 φορές στο setup). Τώρα βλέπω απο τις πληροφορίες υπηρεσίας οτι μου πέρασε την R3CA033. Ξανατρέχω το SEUS και μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση!!! Πως έγινε αυτό; :blink:

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω αυτο το παλιο myview?Γιατι νομιζω οτι μου εχει απενεργοποιησει την επιλογη "απο θεμα" στην διαταξη μενου.του εκανα περιπου 5 update στο seus και δεν εγινε τιποτα απολυτως. μια βοηθεια ρε παιδια θα προτιμουσα κατι που να ειναι free αλλα δεν με πειραζει και να πληρωσω
Link to comment
Share on other sites

διαβασα κατι και για το 9volto.gr μηπωσ ξερεις ποσο ειναι?

 

Στειλε ενα εμαιλ εδώ και θα σου πουν.

προσφατα ξεκλειδωσα ενα Apple iphone αγορασμενο απο Αμερικη 1ης γενιας και το κοστος ητανε 40 ευρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Είμαι κάτοχος του 1 μήνα και έχω κάνει την τελευταία ανσβάθμιση από την Sony Eric.

Όμως έχω 2 προβλήματα που θα θελα να ξέρω να τα έχω μόνο εγώ.

1) Οποτε φορτίζω την μπαταρία φθάνει μεχρι το 99% όση ώρα και να το αφήσω

2) Οταν στέλνω ένα μηνυμα τις περισσότερες φορές δεν το στέλνει με την πρώτη (Η αποστολή απέτυχε) και με την δεύτερη προσπάθεια πάντα το στέλνει.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εχω απενεργοποιήσει στα δίκτυα το 3G γιατί η ανζήτηση του (αν κατάλαβα καλά) καταναλώνει περισσότερο ρεύμα και για την ώρα δεν μου χρειάζεται.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι πηγαινε στο media markt για να μην εχεις εγγυηση μετα.. όσο για την φόρτιση που φτανει στο 99% σκεψου πως ειναι κατι εικονικο και αν η μπαταρία κραταει αρκετά γιατι να σε νοιάζει?
Link to comment
Share on other sites

ναι πηγαινε στο media markt για να μην εχεις εγγυηση μετα.. όσο για την φόρτιση που φτανει στο 99% σκεψου πως ειναι κατι εικονικο και αν η μπαταρία κραταει αρκετά γιατι να σε νοιάζει?

 

Δε θα το έλεγα αν δεν είχα προσωπική εμπειρία,η εγγύηση είναι της SE, εγώ κάτι που χρειάστηκα πήγα σε εξουσιοδοτημένο και με εξυπηρέτησαν κανονικότατα,δεν γνωρίζω να συμβαίνει κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω εχω προσωπικη πειρα.. δεν ξερω τι κα νει το συγκεκριμενο καταστημα σε αλλεσ εταιριες στην se ομως κανει παραλληλη εισαγωγη.
Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω εχω προσωπικη πειρα.. δεν ξερω τι κα νει το συγκεκριμενο καταστημα σε αλλεσ εταιριες στην se ομως κανει παραλληλη εισαγωγη.

 

Και αυτό τι σημαίνει ότι στην Ελλάδα δεν καλύπτεσαι από την εγγύηση της διεθνούς se ,υπάρχει απόφαση της ευρωπαικής κοινότητας που οτιδήποτε πωλείται εδώ έχει κανονική εγγύηση της μαμάς εταιρίας,εσύ αντιμετώπισες πρόβλημα να μη σου φτιάχνουν τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

sigoura einai unbranded sto mediamarkt??? an nai me swzetai paides!!! sas eyxaristw poly!!!!

 

Οχι δεν ειναι unbranded στο Media Market ειχα παει και εγω γι αυτο το λογο οταν πρωτοβγηκε αλλα εχει και αυτο myview μενου

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι unbranded στο Media Market ειχα παει και εγω γι αυτο το λογο οταν πρωτοβγηκε αλλα εχει και αυτο myview μενου

 

Πότε είχατε πάει; εγώ το πήρα προχθές και ήταν ελεύθερο

Link to comment
Share on other sites

pws borw n bainw sto internet me to kinhto re paidia?? plz help t n kanw?? q-telecom exw, exw katevasei k tis rythmiseis alla benei mono sto be q.... g n bainw kanonika opou thelw t prepei n kanw??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...