Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτισω κατι παιδια, ολα οσα ειναι 32gb ειναι πλεον 3ης γενια η μπορει να ειναι και 2ης?

αξιζει να παρεις το 32gb η το 8gb, εχει καμια τρομερη διαφορα?

αν το αγορασω απο το εξωτερικο π.χ ebay που το εχω βρει στα 240 θα εχει καμια διαφορα με το να το αγορασω απο καποιο καταστημα εδω στην ελλαδα?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα είπαμε εκατομμύρια φορές. Τέρμα αυτό με τα GΒ συνέχεια και συνέχεια και συνέχεια. Έχει καταντήσει πολύ μα πολύ κουραστικό. Τα 8GB είναι 2ης γενιάς!! 32GB έχουν όλες οι εκδόσεις (και η 1G, 2G και 3G).
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

E, ντε, καλά, μη νευριάζεις... Όταν εσύ δηλαδή έκανες τα πρώτα βήματα στα iPod/iPhone δεν ήσουν μπερδεμένος?

Εγώ θυμάμαι πέρσι το Μάρτιο που πήρα το 3G, είχα πελαγώσει...

stefanosx, αν πάρεις 32άρι από κατάστημα, λογικά κατά 99% θα είναι 3rd, από ό,τι ξέρω δεν υπάρχει και μεγάλο stock 32 2nd...

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Campaign/0910_New_iPod.htm

http://img21.imageshack.us/img21/3015/screenshot001uc.png

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/Apple-iPod/with(DIAGONIAL_SIZE=3.5%20inches)/with(sort=arrivaldate).htm

http://img30.imageshack.us/img30/590/screenshot002my.png

Συγνώμη για τις τεράστιες εικόνες. :O

Όπως φαίνεται είναι τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε το ποτε θα βγει το need for speed shift? βλέπω ότι βγαίνουν συνέχεια καινούργια παιχνίδια αλλά το συγκεκριμένο δεν το βλέπω. Και ενώ για κονσόλες αλλά και για κινητά έχει βγει για το iPod/iPhone ακόμη να κυκλοφορήσει
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω και κατι αλλο, αν το παραγγειλεισ το κινητο απο εξωτερικο π.χ ebay, εχει καμια διαφορα με αν το παρεις απο καποιο ελληνικο καταστημα? π.χ ελληνικο μενου, πληκτρολογιο η αυτα μπορεις να τα βαλεις με καποιο προγραμμα?
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω και κατι αλλο, αν το παραγγειλεισ το κινητο απο εξωτερικο π.χ ebay, εχει καμια διαφορα με αν το παρεις απο καποιο ελληνικο καταστημα? π.χ ελληνικο μενου, πληκτρολογιο η αυτα μπορεις να τα βαλεις με καποιο προγραμμα?

Δεν έχει καμία διαφορά. Το ελληνικό μενού είναι ρύθμιση από τις Ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω και κατι αλλο, αν το παραγγειλεισ το κινητο απο εξωτερικο π.χ ebay, εχει καμια διαφορα με αν το παρεις απο καποιο ελληνικο καταστημα? π.χ ελληνικο μενου, πληκτρολογιο η αυτα μπορεις να τα βαλεις με καποιο προγραμμα?

 

Δεν έχει καμία διαφορά. Το ελληνικό μενού είναι ρύθμιση από τις Ρυθμίσεις.

 

οκ, ευχαριστω!!!!

Για αυτό είμαστε εδώ. :):D

Δες και την φωτογραφία από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το ipod touch 8GB. Θέλω να του περάσω εφαρμογές και παιχνίδια. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Τι θήκη προστασίας να αγοράσω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια πρέπει να κανείς jailbreak, για να τα περνάς δωρεάν.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στις Playlists του iPod, έχω την "Recently Added" και την "Top 50 Most Played".

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: εάν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή "Live Updating", στο iPod μου εμφανίζει άσχετα τραγούδια σε αυτές τις δύο Playlists. Εάν δεν την έχω ενεργοποιημένη, δεν περνάει αυτόματα τα τραγούδια στο iTunes (όταν λ.χ. προσθέσω κάποιο κομμάτι στην βιβλιοθήκη, δεν το περνάει αυτόματα στα "Recently Added"). Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Δεν ξέρω εάν γίνομαι κατανοητός, αλλά ψάχνω μία λύση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια πρέπει να κανείς jailbreak, για να τα περνάς δωρεάν.

 

Πως γίνεται αυτό? Κάποιες οδηγίες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια πρέπει να κανείς jailbreak, για να τα περνάς δωρεάν.

Κατευθειαν στην παρανομια, ετσι? Ο ανθρωπος δεν ρωτησε πως να κλεψει η να κανει jailbreak, αλλα πως περνανε τις εφαρμογες. Αντε αγοραστε και τιποτα. Αν δεν εχετε χρηματα μην αγοραζετε ipods & iphones

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στις Playlists του iPod, έχω την "Recently Added" και την "Top 50 Most Played".

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: εάν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή "Live Updating", στο iPod μου εμφανίζει άσχετα τραγούδια σε αυτές τις δύο Playlists. Εάν δεν την έχω ενεργοποιημένη, δεν περνάει αυτόματα τα τραγούδια στο iTunes (όταν λ.χ. προσθέσω κάποιο κομμάτι στην βιβλιοθήκη, δεν το περνάει αυτόματα στα "Recently Added"). Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Δεν ξέρω εάν γίνομαι κατανοητός, αλλά ψάχνω μία λύση...

Ειναι ενα απο τα αιωνια bugs tou itunes. Θα σου προτεινα να αλλαξεις προγραμμα. Anyhow. Uncheck ta playlists κανε ενα sync με αλλα, kai check again ta playlists and have another sync.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα απο τα αιωνια bugs tou itunes. Θα σου προτεινα να αλλαξεις προγραμμα. Anyhow. Uncheck ta playlists κανε ενα sync με αλλα, kai check again ta playlists and have another sync.

 

Έτσι έκανα... Anyhoo, thanks. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

@ milanmaniac πρέπει να κατεβάσεις την τελευταία εκδωση του iTunes, και την εφαρμογή για jailbreak την κατεβαζεις από το quickPwn.com/downloads. Αλλά δεν μπορώ να τα πω εδώ, αν θέλεις μπορώ να σου στείλω pm την διαδικασία.

 

Φυσικά γίνετε jailbreak και με αλλά εκτός του quickPwn.

 

Eliasj απλά ανέφερα το jailbreak επειδή 1 μπορεί να περάσει κάποια πράγματα δωρεάν, και να βρει μερικά πράγματα που δεν μπορεί να τα βρει στο AppStore. Οσο για την παρανομία που λες έχω αγοράσει αρκετά πράγματα και έχω δώσει περίπου 120€ στο AppStore και αλλά 70 για να πάρω κάποια πράγματα της apple. Μόνο και αν Εσυ τα αγοράζεις ολλα από το AppStore.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με θήκη μεταφοράς τι να προτιμήσω? Είμαι ανάμεσα σε belkin και macally. Όσον αφορά τον τρόπο φόρτισης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω της belkin θήκη την είχα πάρει από τα eshop. Από θέμα φορτίσεις αν λες για φορτιστει, μπορείς να βρεις από τον γερμανό και από τα eshop με 10-15€. Εγώ φορτιστει έχω της apple φορτιζει πολύ γρήγορα αλλά τον πήρα 29€
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με θήκη μεταφοράς τι να προτιμήσω? Είμαι ανάμεσα σε belkin και macally. Όσον αφορά τον τρόπο φόρτισης?

 

Όλες οι θήκες είναι καλές, φτάνει να σε βολεύει εσένα. Δεν υπάρχει καμία σημαντική διαφορά μεταξύ των εταιρείων. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Σκέφτομαι να πάρω το ipod touch 8gb!! Μπορεί κάποιος κάτοχος του να μου πει αν είναι ευχαριστημένος από την συσκευή?

Ποια έκδοση κυκλοφορεί τώρα? Ρωτάω γιατί ψάχνω για jailbreak και για εφαρμογές έτσι ώστε να είμαι προετοιμασμένη!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...