Jump to content

Τα πάντα για τις SIM & USIM


Dromeas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά που λέει το τους κωδικούς για να ξέρω άν η κάρτα μου είναι καθαρόαιμη WIND ή είναι απο μπροστά WIND και απο πίσω TIM????:lol::lol::lol:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά που λέει το τους κωδικούς για να ξέρω άν η κάρτα μου είναι καθαρόαιμη WIND ή είναι απο μπροστά WIND και απο πίσω TIM????:lol::lol::lol:

Ευχαριστώ!

γιατι χρειαζονται κωδικοι?

αν λεει wind ειναι wind

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

γιατι χρειαζονται κωδικοι?

αν λεει wind ειναι wind

Όχι, αν είναι τυπωμένο το Wind και μετά το ICC-ID γραφει J32a, τότε το Chip είναι TIM... :shifty:

 

Αν είναι τυπωμένο το Wind, και μετά το ICC-ID γραφει 32Ko, τότε το Chip είναι Wind... :cool:

 

Άλλωστε τα έχω γράψει αναλυτικά και στη πρώτη σελίδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:rocket::rocket:apo deytera tha iparxoun sta katastimata wind oi nees kartes usim simvolaiou (version 3) me 64k mnimi.

tha parexontai dorean,se periorismeni posotita.

h diafora einai oti perilamvanoun tous neous arithmous gia xrisi twn ipiresiwn pou parexei h karta sim ths wind,opos astrologia,date,chat kai ta loipa,ta opoia ginontai sinithos mesw sms.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δωρεαν?Αν εγω που εχω καρτα Wind παω να μου την αλλαξουν εχω την εντυπωση οτι θα πληρωσω για την αλλαγη.Μονο αν καποιος συνδρομητης εχει καρτα με λογοτυπο Tim ή Τelestet μπορει ,νομιζω, να αλλαξει την καρτα δωρεαν.Διορθωσε με αν κανω λαθος
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

εγω ηξερα οτι μονο σε συμβολαιο σου αλλαζουν δωρεαν την καρτα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δωρεαν?Αν εγω που εχω καρτα Wind παω να μου την αλλαξουν εχω την εντυπωση οτι θα πληρωσω για την αλλαγη.Μονο αν καποιος συνδρομητης εχει καρτα με λογοτυπο Tim ή Τelestet μπορει ,νομιζω, να αλλαξει την καρτα δωρεαν.Διορθωσε με αν κανω λαθος

 

vasika tha steiloun teaser sms se sigekrimmenous pelates pou tha tous protrepoun na kanoun dorean thn allagh kartas.prokeitai gia autous pou xrisimopouioun poli tis ipiresies pou parexei h karta sim.

genika einai dorean h allagh kartas simvolaiou gia tous 3 protous mines apo tin teleytaia allagh pou exei kanei kapoios.h' an exei palia karta,opos eipes kai si.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

genika einai dorean h allagh kartas simvolaiou gia tous 3 protous mines apo tin teleytaia allagh pou exei kanei kapoios

Εννοειται και μπορεις να αλλαξεις δωρεαν καρτα μεσα στο τριμηνο αφου η εγγυηση της καρτας ειναι 3μηνη και επικαλεστεις προβλημα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

και στα καρτοκινητα γινεται αυτο.. εγω ομως που ειχα μια tim και πηγα να επικαλεστω προβλημα για να μου δωσουν wind μεσα στο τριμηνο μου εδωσαν ξανα tim! AMAN!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με τέτοια τι είναι η Plug in κάρτα??:(:(:(:(

 

Παιδί! Συγκεντώσου! Βγάλε την μπαταρία από το κινητό σου, βγάλε την κάρτα sim(ξέρεις αυτή την μικρή καρτούλα για να δουλεύει το κινητό σου, και κοίτα όχι από το μέρος πού ειναι το χρυσό, από την άλλη!!!

 

Δεν έχει ένα νουμεράκι? Ωραία...πρός το τέλος θα δείς αυτά που λέμε...τα νούμερα!

 

Όχι, αν είναι τυπωμένο το Wind και μετά το ICC-ID γραφει J32a, τότε το Chip είναι TIM... :shifty:

 

Αν είναι τυπωμένο το Wind, και μετά το ICC-ID γραφει 32Ko, τότε το Chip είναι Wind... :cool:

 

Άλλωστε τα έχω γράψει αναλυτικά και στη πρώτη σελίδα :lol:

 

Να ρωτήσω κάτι..για τις αντικαταστάσεις καρτών sim σε καρτοκινητά δεν τις έχουν αποσύρει ακόμα τις j32a??? δεν πρέπει κάποτε να τις αποσύρουν επιτέλους?!?!?!:mad:

Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι τυπομενο 32κο με λογοτυπο tim? ειναι οι τελευταιες της καρτες πριν την μετανομασια;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι τυπομενο 32κο με λογοτυπο tim? ειναι οι τελευταιες της καρτες πριν την μετανομασια;

Τότε θα είναι TIM :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια απορία:

Είχα κάρτα SIΜ επί εποχής Telestet. Προχθές πήγα σε κατάστημα Wind και μου είπαν ότι η αλλαγή είναι δωρεάν κι έτσι την άλλαξα.

Η καιρνούρια κάρτα έχει την εμμονή να βάζει από μόνη της το κέντρο μηνυμάτων των καρτοκινητών (+30693597000), ενώ εγώ με σύνδεση θέλω το 9000. Βάζω άλλο κέντρο, κλείνω το κινητό, το ανοίγω κι έχει το 7000. Αλλάζω το νούμερο του κέντρου της SIM, τα ίδια. Το διαγράφω, δημιουργεί άλλο. Δεν μπορώ να κλείσω το κινητό, γιατί μετά θέλει πάλι ρύθμιση. Τι να κάνω; :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια απορία:

Είχα κάρτα SIΜ επί εποχής Telestet. Προχθές πήγα σε κατάστημα Wind και μου είπαν ότι η αλλαγή είναι δωρεάν κι έτσι την άλλαξα.

Η καιρνούρια κάρτα έχει την εμμονή να βάζει από μόνη της το κέντρο μηνυμάτων των καρτοκινητών (+30693597000), ενώ εγώ με σύνδεση θέλω το 9000. Βάζω άλλο κέντρο, κλείνω το κινητό, το ανοίγω κι έχει το 7000. Αλλάζω το νούμερο του κέντρου της SIM, τα ίδια. Το διαγράφω, δημιουργεί άλλο. Δεν μπορώ να κλείσω το κινητό, γιατί μετά θέλει πάλι ρύθμιση. Τι να κάνω; :confused::confused::confused:

Γιατί; Με το 7000 δεν μπορείς να στείλεις μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Με το 7000 δεν μπορείς να στείλεις μηνύματα;

 

Όχι. Απ'ότι ξέρω, το 7000 είναι για τα καρτοκινητά. Τα συμβόλαια χρησιμοποιούν το 9000.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα κέντρα μηνυμάτων.. Εμένα με καρτοκινητό δουλεύουν και τα δύο μια χαρά.. Αλλά μου έχει τύχει σε 2 καρτοκινητά γνωστών να μην φεύγουν με το 7000 και μάλιστα τα συγκεκριμένα άτομα δεν ήξεραν τι συνέβαινε και δε μπορούσαν να στείλουν μήνυμα.. Στα καταστήματα WIND δεν μπορούσαν να βρουν τι φταίει και απλώς δεν είχαν το σωστό κέντρο μηνυμάτων..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω μια καρτα f2g η οποια πλεον απο τα πολλα χρονια τα εφτησε και δεν την διαβαζει κανενα κινητο. Χωρια που παλευοντας να καθαρισω τις επαφες ραγισε και απο πισω!

 

Ειναι απο το 2002 και γραφει απο πισω telestet on line.

 

Αν παω σε καταστημα μπορουν να μου την αλλαξουν δωρεαν? Η καλυτερα ειναι να περιμενω περιπου 1μιση μηνα και να κανω διπλη φορητοτητα?

 

Γιατι αν ειναι να δωσω κανενα 20αρικο για νεα sim καλυτερα να χασω το νουμερο..

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το αν θα βγάλει και πότε κάρτες TWIN USIM και η WIND?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο καταστημα σημερα και μου εσπασαν τα νευρα...

 

Τους πηγα την χαλασμενη sim να μου την αλλαξουν δωρεαν και αυτοι ζητουσαν κοντα 18 ευρω!

 

Καλα της λεω της υπαλληλου με τα ιδια λεφτα περνω κοντα στα 4 νουμερα δηλ 4 sim ειναι δυνατον ποτε να πληρωσω νταβατζιλικι αυτο το ποσο? Της λεω θα την παρω δωρεαν την sim με διπλη φορητοτητα και με κοιτουσε με απορια!

 

Τελικα εσεις που κανατε δωρεαν την αλλαγη, πως το καταφερατε? Δηλ πιο παλια sim απο το 2002 πρεπει να τους πηγαινα για να μου την εδιναν δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο καταστημα σημερα και μου εσπασαν τα νευρα...

 

Τους πηγα την χαλασμενη sim να μου την αλλαξουν δωρεαν και αυτοι ζητουσαν κοντα 18 ευρω!

 

Καλα της λεω της υπαλληλου με τα ιδια λεφτα περνω κοντα στα 4 νουμερα δηλ 4 sim ειναι δυνατον ποτε να πληρωσω νταβατζιλικι αυτο το ποσο? Της λεω θα την παρω δωρεαν την sim με διπλη φορητοτητα και με κοιτουσε με απορια!

 

Τελικα εσεις που κανατε δωρεαν την αλλαγη, πως το καταφερατε? Δηλ πιο παλια sim απο το 2002 πρεπει να τους πηγαινα για να μου την εδιναν δωρεαν?

 

Έχω ακούσει ότι μόνο στα συμβόλαια τις κάνουν δωρεάν τις αλλαγές και όχι στα καρτοκινητά, αλλά κάνε διπλή φορητότητα γιατί δεν βγάζεις άκρη. Όταν το καταλάβουν κάποια στιγμή ότι γίνεται και έτσι δωρεάν αλλαγή στη SIM τότε θα τις αλλάζουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι η φαση οτι της εξηγησα τον τροπο με τον οποιο θα παρω δωρεαν την sim και με κοιτουσε λες και μιλουσα κινεζικα!

 

Ετσι θα κανω γιατι ακρη δεν βγαινει..

Link to comment
Share on other sites

Απ οσα ξερω εφοσον η καρτα σου εχει λογοτυπο tim,telestet κανονικα πρεπει να στην αλλαξουν δωρεαν.Βεβαια αυτο το εκανα εγω στην δικια μου και εχω συμβολαιο.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι κατι διαφορετικο στα καρτοκινητα.Μπορει και να κανω λαθος
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Απ οσα ξερω εφοσον η καρτα σου εχει λογοτυπο tim,telestet κανονικα πρεπει να στην αλλαξουν δωρεαν.Βεβαια αυτο το εκανα εγω στην δικια μου και εχω συμβολαιο.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι κατι διαφορετικο στα καρτοκινητα.Μπορει και να κανω λαθος

Μεταξύ μας..αλλά τι σημαίνει διπλή φορητότητα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...