Jump to content

ETEN Glofiish X650


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η βασική τους διαφορά δεν είναι ο επεξεργαστής αλλά το ότι το Χ650 έχει VGA οθόνη ενώ το Χ600 έχει QVGA οθόνη. Για το λόγο αυτό ο επεξεργαστής του Χ650 ζορίζεται αρκετά παραπάνω. Συνιστώ το Χ600 γιατί VGA οθόνη και 64ΜΒ RAM δεν πάνε καθόλου μαζί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η βασική τους διαφορά δεν είναι ο επεξεργαστής αλλά το ότι το Χ650 έχει VGA οθόνη ενώ το Χ600 έχει QVGA οθόνη. Για το λόγο αυτό ο επεξεργαστής του Χ650 ζορίζεται αρκετά παραπάνω. Συνιστώ το Χ600 γιατί VGA οθόνη και 64ΜΒ RAM δεν πάνε καθόλου μαζί.

 

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια με εβγαλες απο μια πολυ δυσκολη αποφαση και φυσικα μου αρεσε αυτο που εγραψες γιατι θα μου βγει και οικονομικοτερα !!!

:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το x800 και έχω πρόβλημα με σύνδεση wifi δεν βρίσκει δίκτυα ενώ πριν έβρισκε και αν καμιά φορά βρει συνδέεται για λίγο και μετά βγάζει μήνυμα οτι το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο.Προφανώς είναι πρόβλημα hardware αλα δεν μπορώ να το στείλω αντιπροσωπεία γιατί έχω αλλάξει τη rom και είναι εκτός εγγύησης,στο πλαίσιο μου είπαν οτι αν αλλάξουν πλακέτα θα πάει 400 ευρώ.Υπάρχει περίπτωση να βρω την ell.rom της eten και να κάνω reflash οστε να ειναι εργοστασιακή κατάσταση .Κάθε πρόταση δεκτή και ευχαριστώ για τη φιλοξενία και για την εκ τον προτέρων βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φίλε μου υπάρχει αντίστοιχο thread για το Χ800. Εκεί ίσως βοηθηθείς περισσότερο.

 

Hard Reset έχεις κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα Χ650 απο το ebay.

εχει φωρτομενα τα

X650 VER A42 RUS 030 0341-T2

2008/03/30 00:05

WINDOWS MOBILE 6.1

και δεν μπορώ να το αλλάξω το OS.

 

Καμιά ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Nα φορτώσω το τελευταίω WWE OS που υπάρχει στο site της Glofiish και να δοκιμάσω ενα light OS(operating system) που υπάρχει στο eten-users.eu.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 4 διαφορετικά update και τίποτα .

Στο 200804281539151209368344 update και στο

SETUP_X650_WWE_light_341_200

χάνεται η σύνδεση στο σημείο waiting for downloading.

Στο X650 VER A42 ELL 030 0342 το OS δεν είναι συμβατό

και στο EUU_ETEN_X650_WWE_A42_030_0383_B7D8E39A_XP

φτάνει στο 60% και μετα error !!! error !!! error.

Δοκίμασα και ένα με USBDLUpdate_Console.exe και temp.bin πάλι χάνει την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα που έχω είναι ότι λείπουν πολλά από το WM6.1 που έχει εγκατεστημένο, utilities και δεν μπορείς να ρυθμίσει bluetooth wifi phone.

Και είναι αρκετά αργώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Exeis dokimasei se allo ypologisti/leitourgiko? Apo ti stigmi pou den mporeis na kaneis kanena update apo ton ypologisti sou... kati ekei ftaiei? XP exeis sto PC h' vista?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1)τελικα σερνεται η οχι?

2)κολαει η οχι?

3)η vga αναλυση χρησιμοποιειται στο destinator?

4)τι προγραμματα χρησιμοποιουν τη vga αναλυση?

5)το fm transmiter τι λεει?

6)υπαρχει κανα αντιστοιχο χωρις να ειναι πανακριβο?

 

please help, το εχει σε πολυ καλη τιμη το πλαισιο τωρα με τις εκπτωσεις!

δεν το θελω να το πιξω προγραμματα. σιγουρα destinator και λιγα αλλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα πρόσφατα την συσκευή και δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα προς το παρόν το μόνο ποθ με παραξενεύει είναι ότι σε άσχετο χρόνο μου ζητάει το κινητό να κάνει διαμορφωση την sd κάρτα ένω μέχρι πριν την έβλεπε κανονικά, αυτο γίνεται χωρίς να περάσω κάτι πρώτα .... δηλαδή την κάνω format παιρνώ αρχεία μέσα τα βλέπει κανονικα και μετα απο λίγο μου ζητάει να την ξανα διαμορφώση... ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα:

 

μιλάω στο κινητό με το handsfree και έχοντας το κινητό περασμένο στη ζώνη μου, με τη θήκη που είχε μέσα το πακέτο.

Ε λοιπόν, δεν ξέρω αν το δοκίμασε ποτέ αυτό κανένας όταν το κατασκεύαζαν το τηλέφωνο, αλλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μιλήσεις ικανοποιητικά!

Κάθε 5-10 δευτερόλεπτα πατιέται το joystick από οποιαδήποτε ασυναίσθητη κίνηση του σώματός σου και μπαίνει η κλήση σε αναμονή!! Εσύ συνεχίζεις και μιλάς και ο συνομιλητής ακούει μουσικούλα.

 

Ε, το να γίνεται αυτό 20 φορές μέσα σε μια κλήση είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟ.

 

Υπάρχει καμιά λύση? Γίνεται να βγάλω την default ανάθεση του joystick από Hold σε κάτι άλλο?

Το μόνο που σκέφτηκα είναι αφού πάρω τηλέφωνο να γυρνάω στην today screen και να έχω ένα μεγάλο κουμπί για lock των πλήκτρων (το έχω βρει μόνο μέσα από το spb mobile shell, παρέχεται και πουθενά αλλού?).

Αλλά αυτό δουλεύει μόνο όταν εγώ παίρνω τηλέφωνο, όχι αν με πάρουν.

 

Τί προτείνετε λοιπόν?

 

 

Ερώτηση νούμερο 2: Τι κάνουμε με το γεγονός ότι το τηλέφωνο είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αργό? Είχα το X500 πριν και μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή που άλλαξα κινητό. Εξαιρετικά αργό... Έχω κάνει 3-4 format μόνο και μόνο για να στήσω τα ελάχιστα δυνατά προγράμματα επειδή άμα βάλεις 1-2 ακόμα, ψηνείς καθέ μετά από κάθε κλικ. Τραγικό, τραγικό, τραγικό...

Τώρα έχω εγκατεστημένα στη μνήμη ΜΟΝΟ spb mobile shell, hikeyboard, satellite update (eten), wireless manager (eten) ΚΑΙ έχω βάλει και το fix V3 του GreateVK και το κινητό είναι απλά αργό (αλλά όχι ανυπόφορα αργό).

Φοβάμαι να εγκαταστήσω το Destinator....

To understand the human mind:

http://www.noesistheory.com

Link to comment
Share on other sites

καλα τοσο αργο ειναι?

και γω το x500 εχω και σκεφτομαι την αναβαθμιση σε x650

 

-δοκιμασες να μη φορτωσεις καθολου τα προγραμματα της eten μετα το hard reset πατωντας το κουμπι της cam?

-η vga του x650 αποτελει σοβαρο λογο αναβαθμισης?

-αμα δεν εγκαταστησω κανενα eten προγραμμα μετα το hard reset δε στρωνει?

-αξιζει να αλλαξω το x500 τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ Χ 650 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PDA ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΝΧΡΟΝΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ActiveSync ΕΧΟ ΠΑΘΕΙ ................. ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ LAPTOP KAMIA IDEA KAPOIOS????????????????

SURVIVOR TO OPERATE

NBCD:nuke:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...