Jump to content

ETEN Glofiish X650


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

e mule υπαρχει τουλαχιστον ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρει κανείς αν οι εφαρμογές που είναι φτιαγμένες σε ανάλυση qvga θα λειτουγούν κανονικά (σε όλη την οθόνη) στο X650 ή πρέπει να εγκαθιστώ την vga έκδοση της κάθε εφαρμογής ? Αν ναι, έχουν όλες οι εφαρμογές έκδοση vga ή θα έχω πρόβλημα να βρώ αυτό που θέλω ?
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Neos sto site neos k me ta PDA.

Exo edo k liges imeres to X 650 kai to proto problima moy antimetopizo einai oti den anagnvrizei tin Trancend MicroSDHC 4GB karta moy. Zitaei na kanei ''diamorfosi'' tis kartas gia na ginei anagnosimi. me tin diadikasia ayti diagrafetai otidipote yparxei pano stin karta. An afaireso tin karta k tin xanatopothetiso zitaei k pali to idio.

?

Link to comment
Share on other sites

Neos sto site neos k me ta PDA.

Exo edo k liges imeres to X 650 kai to proto problima moy antimetopizo einai oti den anagnvrizei tin Trancend MicroSDHC 4GB karta moy. Zitaei na kanei ''diamorfosi'' tis kartas gia na ginei anagnosimi. me tin diadikasia ayti diagrafetai otidipote yparxei pano stin karta. An afaireso tin karta k tin xanatopothetiso zitaei k pali to idio.

?

 

Την ίδια ακριβώς κάρτα έχω και εγώ. Δεν μου παρουσιάζει όμως πρόβλημα... Θα πρότεινα να δοκιμάσεις καμία άλλη κάρτα για να δεις αν φταίει το κινητό ή η κάρτα. Επίσης δοκίμασε να τη διαμορφώσεις μέσα από το pc σου μήπως και δεν τη διαμορφώνει σωστά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο ακριβως προβλημα με την Trancend MicroSDHC 4GB και εχω δοκιμάσει και κάποια SDHC patch που κυκλοφορούν στο internet αλλα τιποτα...Εβαλα και μια Trancend Micro 2GB και δουλέυει κανονικοτατα..Στο PC ομως η Trancend MicroSDHC 4GB δουλευει και αυτη κανονικα και γι αυτο το λογω δεν την θεωρούν προβληματικη για να την αλλαξουν στο Πλαισιο...

Καμια ιδέα κανεις...?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασε να τη διαμορφώσεις μέσα από το pc σου μήπως και δεν τη διαμορφώνει σωστά το κινητό.

 

To PC den tin anagnvrizei meso toy ensomatomenoy toy card reader. xeiastike na xrhsimopoihso ena exoteriko card reader gia na mporesv na fortoso ena programa.

Meta tin diamorfosi apo to pda fainetai na doyleyei alla an tin bgalo exo pali to idio problima.

Eeee... pos mporo na kano diamorfosi me to pc?

Link to comment
Share on other sites

To PC den tin anagnvrizei meso toy ensomatomenoy toy card reader. xeiastike na xrhsimopoihso ena exoteriko card reader gia na mporesv na fortoso ena programa.

Meta tin diamorfosi apo to pda fainetai na doyleyei alla an tin bgalo exo pali to idio problima.

Eeee... pos mporo na kano diamorfosi me to pc?

 

Εμένα η συγκεκριμένη κάρτα είχε δικό της usb card reader. Ίσως είναι άλλη έκδοση από αυτή που έχεις.

 

Στα windows κάνεις διαμόρφωση με τις εξής ενέργειες.

1) Κάνεις δεξί click στο my computer. Στο μενού που εμφανίζεται πατας manage.

2) Εμφανίζεται ένα παράθυρο το οποίο λέγεται computer management. Επιλέγεις στο storage το disk management.

3) Λογικά στο δεξί μέρος της οθόνης βλέπεις τους σκληρούς σου δίσκους. Επιλέγεις το σωστό δίσκο. (δηλαδή το 4Gb δίσκο σου)

4) Πατάς δεξί click και μετά format.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΙΣΚΟ!!!

5) Από εκεί και πέρα διαλέγεις τι format θέλεις να έχει η sd κάρτα σου.

 

Παίξε με τις ρυθμίσεις να δεις μήπως φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως ξερετε κανενα προγραμμα που να κανει restart απο προγραμμα και οχι με την τρυπα στα πλαγια

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δύο μέρες ... σέρνεται (προέρχομαι απο s200) αφαίρεσα και αρκετά απο τα προγράμματα αλλά πάλι τα ίδια χάλια .... στο destinator 7 είναι πολύ πιο αργό απο το S200 που έχει και κατά 305mhz μικρότερο cpu.

 

  1. To joystick δουλεύει όποτε θέλει,
  2. Το πλήκτρο στο handsfree είναι για "διακόσμηση",
  3. Δοκίμασα ένα BT hands free που είχα και έχασα πάνω απο 10 κλήσεις....
  4. Απελπιστικά αργό εν γένει
  5. Η μπαταρία είναι όλα τα λεφτά...κουβαλάω και μπρίζα μαζί...

 

...το πάω πίσω ελπίζω να το πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μας τι έγινε και αν θες κάτι παρόμοιο... πάρε το Χ600. Εάν είχες διαβάσει εδώ πριν αγοράσεις, σε αυτό θα πήγαινες εξ' αρχής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα από εξαντλητικό test 10 ημερών για το x650, γράφω τις εντυπώσεις μου.

 

Το μηχανάκι λειτουργεί σε γενικές γραμμές πολύ καλά ενώ και στο θέμα της απόκρισης βγαίνει ικανοποιητικά.

Όσο αφορά τη χρηστικότητα, εφόσον στηθεί σωστά το περιβάλλον των εφαρμογών δεν απαιτείται σχεδόν καθόλου η γραφίδα.

 

Το test έγινε με φορτωμένες + 5 εφαρμογές + 8 παιγνίδα + 2 λογισμικά πλοήγησης (destinator 6.1 και το garmin) σε καρτούλα 2 Gb.

 

Δεν παρατηρήθηκε κανένα σχετικό πρόβλημα όπως αυτά περιγράφονται σε άλλα μηνύματα του θέματος.

 

Η αγορά έγινε από το πλαίσιο και σε γενικές γραμμές μπορώ να γράψω ότι αξίζει τα λεφτά του.

 

Στα ΘΕΤΙΚΑ:

Καλή κατασκευή

Άριστο GPS

Καλός ήχος

User Friendly

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Η φωτογραφική μηχανή έχει μικρής διαδρομής πλήκτρο μεταξύ εστίασης και φωτογράφησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Η φωτογραφική μηχανή έχει μικρής διαδρομής πλήκτρο μεταξύ εστίασης και φωτογράφησης.

 

Mono afto? Mia xara se briskw! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω εγώ αυτά βρήκα. Για την μικρή μνήμη που συνεπάγεται ο επεξεργαστής samsung αυτά είναι γνωστά (εξ άλλου απ αυτό το φορουμ ενημερώθηκα).

 

Κατά τα άλλα 10 μέρες το έχω, όπως έγραψα με σκληρό τεστ. Ελπίζω να μου βγεί έτσι και στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να κάνω εγώ αυτά βρήκα.

 

Όχι μη με παρεξηγείς... και εγώ για καλό το λέω! Μακάρι όντως να μην έχεις παράπονα στο μέλλον γιατί είναι μια αξιόλογη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ο core player του youtube ή TCPMP έχει πρόβλημα και δεν δείχνει το βίντεο συνεχόμενα αλλά φαίνονται ta frames πηγαινει αργα η εικονα χανει σκηνες ενω ο ήχος παιζει κανονικα. τι μπορει να φταιει, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι ρυθμισεις να κανω για να δειχνει καλα ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου εκανε ο core player σε καποιες ταινειες κολληματα αλλα δοκιμασα και τον divx player και παιζουν ολα μια χαρα.

Το πρόβλημα με την καρτουλα SDhc που ειχα το ελεισα με μια sandisk 8gb που την βλεπει μια χαρα..

Εχω εγκαταστησει περιπου 10 παιχνιδια και 10 εφαρμογες και δεν εχω κολληματα παει σχετικα καλα χωρις να ειναι σφαίρα...

Βεβαια πριν τρεξω π.χ. destinator κλεινω με τον task manager ολες τις ενεργες εφαρμογες...

Τη φωτογραφικη δεν την χρησιμοποιω γιατι ως φωτογραφος δεν με ικανοποιει κανενα κινητο...

Το σημαντικοτερο προβλημα για μενα ειναι με την μπαταρια οπου με σκληρη χρηση δεν κραταει ουτε ενα 24ωρο(γι αυτο πηρα και δευτερη €20).

Για καποιον ομως που δεν κανει σκληρη χρηση, η μπαταρια το βραδυ (8ωρες) σε κατασταση αναμονης απο 100% πηγε στο 95%..

Σιγουρα στην αρχη που ολοι του κανουμε σκληρη χρηση βαζουμε και βγαζουμε εφαρμογες και παιχνιδια και γενικοτερα δοκιμαζουμε οτι πεσει στα χερια μας για να καταληξουμε τι θα μεινει τελικα στο κινητο μας η μπαταρια θα μας απογοητευσει...Αργοτερα που θα ηρεμισουμε μαλλον θα ειναι ολα καλύτερα...

Γενικότερα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν κρινω πως πηρα ενα απο τα φθεινοτερα κινητα με gps vga οθονη και μικρο μεγεθος που ηθελα πρωτα απ ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σημαντικοτερο προβλημα για μενα ειναι με την μπαταρια οπου με σκληρη χρηση δεν κραταει ουτε ενα 24ωρο(γι αυτο πηρα και δευτερη €20).

Για καποιον ομως που δεν κανει σκληρη χρηση, η μπαταρια το βραδυ (8ωρες) σε κατασταση αναμονης απο 100% πηγε στο 95%..

Σιγουρα στην αρχη που ολοι του κανουμε σκληρη χρηση βαζουμε και βγαζουμε εφαρμογες και παιχνιδια και γενικοτερα δοκιμαζουμε οτι πεσει στα χερια μας για να καταληξουμε τι θα μεινει τελικα στο κινητο μας η μπαταρια θα μας απογοητευσει...Αργοτερα που θα ηρεμισουμε μαλλον θα ειναι ολα καλύτερα...

 

Meta apo merikous kyklous fortisis tha deis simantiki beltiwsi stin apodosi tis mpatarias. An kai na exeis ypopsin sou oti me tetoia othoni i katanalwsi einai sigoura megalyteri se sxesi me tis symbatikes qvga othones. Etsi einai afta... kapou kerdizoume, kapou xanoume. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και που βρισκω τον divx player ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον περιπτερα

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

ο core player του youtube ή TCPMP έχει πρόβλημα και δεν δείχνει το βίντεο συνεχόμενα αλλά φαίνονται ta frames πηγαινει αργα η εικονα χανει σκηνες ενω ο ήχος παιζει κανονικα. τι μπορει να φταιει, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι ρυθμισεις να κανω για να δειχνει καλα ?

Στις ρυθμίσεις βάλε να χρησιμοποιεί το GDI

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...