Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω . εχω εγκαταστησει πολλες εφαρμογες στο κινητο μου ολα στην 8gb απο τα γνωστα site .

 

Οταν παταω το C και αφαιρω μια εφαρμογη αυτη δεν αφηνει υπολλειματα στο κινητο , οπως πχ με την registry των windows ? γιατι οταν βαζω εφαρμογες παρατηρω οτι μπαινουν διαφορα αρχεια διασκορπισμενα σε φακελους και δε ξερω ποιο ανηκει σε ποια εφαρμογη ωστε αν σβησω και αυτα αφου εχω βγαλει την εφαρμογη.

 

δεν χρειαζεται λοιπον το κινητο κατι σαν Cleaner για να σβηνει τις σαβουρες απο τις απεγκατεστημενες εφαρμογες ?

 

PS:εβαλα το μια νεα εκδοση QuickOffice παλι απο τα γνωστα μερη . αν πατησω μετα στην Διαχειριση Εφαρμογων κατι το οποιο εχει ενα ονομα σχετικο με το QuickOffice θα μου σβησει και την προεγκατεστημενη εφαρμογη που ειχε απο μονο του το κινητο ? η θα μου σβησει μονο το Update και θα ξαναγυρισει στην default εκδοση του ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν για το N82 υπαρχει καποιο προγραμμα που οταν περνεις τηλεφωνο να σου αλλαζει την φωνη; προτείνει μου να το αγορασω ευχαριστω Edited by Itchrist86

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδωση 1.00.10. Ότι κι αν κάνω βγάζει "Error during network operation 404." Και υποτίθεται πως έχει διωρθωθεί μ'αυτή...
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!

 

Εγκατέστησα το DataQuota ώστε να ελέγχω τον όγκο δεδομένων της gprs σύνδεσης μου. Επειδή όμως θα ήθελα να μηδενίζω τα δεδομένα κάθε μήνα και το ίδιο το πρόγραμμα δεν το κάνει αυτό, μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται απευθείας από το τηλέφωνο; (N82)

 

Ευχαριστώ

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζει το outlook με το κινητό?? Αυτό δεν το ήξερα.. θα το δοκιμάσω.. σε ευχαριστώ πολύ!

Φυσικά και συγχρονίζει.

Βάλε στον υπολογιστή το pc suite (που υπάρχει στο cd του κινητού ) και θα τα βρείς όλα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια!!! Έχω το νοκια Ε65 και ψάχνω την εφαρμογή NSMS αλλα δεν μπορώ να τη βρώ πουθενά. Η τουλάχιστον μια παρόμοια εφαρμογή που να μπορώ να αποθηκέυσω στα εισερχόμενα ένα ψεύτικο μύνημα και να μή χρειάζεται ιντερνετ. Βοηθήστεμε επειγόντως γιατι καίγομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Exω το handy shell 2.01 πληρες με Ελληνικα.

Καπου ειχαν γραφτει παρομοιες εφαρμογες πχ Gdesk.....

Mπορει καποιος να μου τις θυμισει?

Ευχαριστω.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρόλο που έχουν αναφερθεί κάποια προγράμματα, μήπως κάποιος κάτοχος Ε72 ΝΟΚΙΑ έχει βρει τελικά καποιο πρόγραμμα έστω και με πληρωμή που να ηχογραφεί συνομιλία χωρίς να ακούγεται μπιπ? Εχω δοκιμάσει κάποια, αλλά ακούγεται μπιπ όταν γράφεις.Ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι παράνομο να ηχογραφείς συνομιλία χωρίς να το ξέρει ο άλλος.Αυτός είναι και ο λόγος που δεν θα βρεις τέτοιο πρόγραμμα.Έχει οριστεί σαν δικλείδα ασφαλείας ότι ο άλλος θα γνωρίζει ότι ηχογραφείται από τον beep ή tone που ακούγεται όταν εκτελείται η ηχογράφηση.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συγκεκριμενες ρυθμισεις για τον Core Player?

Οτι video εχω βαλει, εχει σπασιματα στην οθονη και καθυστερηση.

 

Εχω Ν85, και το δοκιμαζω με ελευθερη RAM 60ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συγκεκριμενες ρυθμισεις για τον Core Player?

Οτι video εχω βαλει, εχει σπασιματα στην οθονη και καθυστερηση.

 

Εχω Ν85, και το δοκιμαζω με ελευθερη RAM 60ΜΒ

 

Εγώ φίλε μου μετατρέπω τις ταινίες με τις εξής ρυθμίσεις και ο core player τις παίζει μια χαρά:

Βίντεο:

Format: mp4

Bitrate: 480

Frame: 25

Aspect: Input

Ανάλυση εικόνας (W/H) αφήνω την ίδια του original βίντεο.

 

Ήχος:

Codec : aac

Bitrate: 128

Freq. Rate: 44100

Channel : 2

 

Αυτές τις ρυθμίσεις βάζω στο Expert Mode του Quick Media Converter ( http://www.cocoonsoftware.com ). Άψογο πρόγραμμα κι όχι μόνο για κινητά!

Στα windows 7 για κάποιο λόγο η τελευταία έκδοση δεν μου λειτουργεί και χρησιμοποιώ την έκδοση 3.6.5 που δουλεύει ρολόι.

Μόνο παράπονο που έχω είναι ότι ο real player δεν παίζει όλες τις αναλύσεις.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα κανει μετατροπη. Τα περασα ετσι, φανταστηκα οτι θα τα επαιζε. Ηταν μικρης αναλυσης παντως, 512χ384

 

Παντως πιο το νοημα αν πρεπει να τα κανεις πρωτα μετατροπη στην αναλυση?

Αν ειναι να μπουμε στον κοπο, τα κανουμε και 3GP και παιζουν χωρις αλλο επιπλεον player

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιο το νοημα αν πρεπει να τα κανεις πρωτα μετατροπη στην αναλυση?

 

Όπως έγραψα στις ρυθμίσεις του βίντεο δεν κάνω μετατροπή στην ανάλυση του βίντεο αλλά στα φορμάτ βίντεο και ήχου.

 

"Ανάλυση εικόνας (W/H) αφήνω την ίδια του original βίντεο."

 

Για παράδειγμα αν ο ήχος του αρχικού βίντεο είναι ac3 ασφαλώς και θέλει μετατροπή μιας και δεν υπάρχει αποκωδικοποιτής ac3 για κινητό.

 

Πάντως, αν θες να παίζει τα πάντα δίχως μετατροπή είσαι για notebook.

 

Φιλικά

Γιώργος

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρόλο που έχουν αναφερθεί κάποια προγράμματα, μήπως κάποιος κάτοχος Ε72 ΝΟΚΙΑ έχει βρει τελικά καποιο πρόγραμμα έστω και με πληρωμή που να ηχογραφεί συνομιλία χωρίς να ακούγεται μπιπ? Εχω δοκιμάσει κάποια, αλλά ακούγεται μπιπ όταν γράφεις.Ευχαριστω πολύ

 

Είδες το Total recall (τελευταία έκδωση);

Αν βάλεις beep suppression ADV, ακόμα κι αν ακούς beep, ο άλλος δεν τ'ακούει, ούτε και γράφεται μες το αρχείο.

Για κοίταξε...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι παράνομο να ηχογραφείς συνομιλία χωρίς να το ξέρει ο άλλος.Αυτός είναι και ο λόγος που δεν θα βρεις τέτοιο πρόγραμμα.Έχει οριστεί σαν δικλείδα ασφαλείας ότι ο άλλος θα γνωρίζει ότι ηχογραφείται από τον beep ή tone που ακούγεται όταν εκτελείται η ηχογράφηση.

 

Είδες το Total recall (τελευταία έκδωση);

Αν βάλεις beep suppression ADV, ακόμα κι αν ακούς beep, ο άλλος δεν τ'ακούει, ούτε και γράφεται μες το αρχείο.

Για κοίταξε...

 

Πριν λιγο καιρο εψαχνα και εγω ενα τετοιο προγραμμα... :rolleyes:

μεχρι που εντελως τυχαια επεσε στην ερευνα μου ενα προγραμμα που και καλα ηχογραφει απο το ραδιοφωνο... ε με αυτο ηχογραφουσα και τις κλησεις χωρις κανενα μπιπ... επιδη ομως δεν μαρεσε γενικα το μενου και ολο το προγραμμα εβαλα ενα αλλο που επεσε στο ματι μου... το xelnex lite, ειναι το τοπ προγραμμα για μενα... ηχογραφει σε οτι μορφη θες... αυτοματα... και παντα χωρις μπιπ!!! (μονο καμια δυο τρεις φορες μου εχει κολλησει μεσα στους 2μηνες και κανει μπιπ....μετα στην επομενη κληση ολα καλα) καθως επισης δεν σου δειχνει αν τρεχει στο παρασκηνιο... αλλα αυτο τρεχει... απλα πας και το ανοιγεις και βλεπεις ολες τις κλησεις σου με καθε λεπτομερεια....

Και οποιος επιχιρισει να το περασει ας απενεργοποιησει το * σαν κουμπι γρηγορης ηχογραφισης... εμενα στο Ε66 μου εβγαζε προβλημα και δεν δουλευε καθολου το *...ειδικα στα μηνυματα...

Ελπιζω να βοηθησα... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχώς το xelnex lite κάνει μπιπ στο Ε52. Από ότι έχω καταλάβει, όσο πιο νέο είναι το μοντέλο του κινητού, τόσο πιο δυσέβρετο είναι ένα πρόγραμμα όπου να παρακάμπτει τον εκάστοτε προειδοποιητικό ήχο!!

Και κάτι άλλο, το beep suppression ADV στο total recall είναι κάποιο ρύθμιση στα options ή κάποιο συμπληρωματικό patch αρχείο;;; Θα αρχίσω να δοκιμάζω τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που βγάζει δεύτερη σειρά με συντομεύσεις στην οθόνη του κινητού μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται?

(τρώει πολύ από μπαταρία και από ισχύ επεξεργαστή?)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που βγάζει δεύτερη σειρά με συντομεύσεις στην οθόνη του κινητού μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται?

(τρώει πολύ από μπαταρία και από ισχύ επεξεργαστή?)

Handy shell λέγεται η εφαρμογή. Όταν το χρησιμοποιούσα παλιότερα δεν είχα δει μεγάλες διαφορές στη διάρκεια της μπαταρίας, αλλά είναι λογικό να έχει έστω και λίγη επιβάρυνση σε επεξεργαστή και μπαταρία (τρέχει συνέχεια στο background).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Handy shell λέγεται η εφαρμογή. Όταν το χρησιμοποιούσα παλιότερα δεν είχα δει μεγάλες διαφορές στη διάρκεια της μπαταρίας, αλλά είναι λογικό να έχει έστω και λίγη επιβάρυνση σε επεξεργαστή και μπαταρία (τρέχει συνέχεια στο background).
Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει μόνο αυτό (δλδ επιπλέον συντομεύσεις) και όχι όλες τις άλλες αλλαγές στα γραφικά?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει μόνο αυτό (δλδ επιπλέον συντομεύσεις) και όχι όλες τις άλλες αλλαγές στα γραφικά?

Άλλη μια εφαρμογή είναι το Smart Settings, δεν προσθέτει εικονίδια στην οθόνη αναμονής αλλά σου επιτρέπει να το προσθέσεις ή σαν συντόμευση ή σαν επιλογή σε κάποιο από τα soft keyς. Όταν είχα το Ε66 με είχε βολέψει πολύ περισσότερο απ' ότι το Handy Shell.

 

Το SPB Shell δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για Symbian.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...